Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Srednja šola v Braziliji

Srednja šola v Braziliji

Razmišljam,da bi dokončala srednjo šolo v Braziliji. Sem pa polnoletna oseba. Vse kar rabim, so spričevala osnovne šole v portugalščini?

So pa srednje šole in fakultete javne v Braziliji.

Če kdo ve, hvala.

Se hecaš? Če te prav razumem, še nisi bila v Braziliji?

Bil sem v Braziliji pred 20 leti, tako imam le zastarele informacije. Čeprav Brazilci (učitelji), ki so bili lansko leto pri meni, poročajo, da se je situacija od takrat zelo poslabšala. Kakorkoli obračaš, je za nas precejšen kulturni šok, predvsem glede varnosti in nasilja.

Šole so v teoriji tudi javne, v praksi pa ne preveč. Pač, učenci so v javnih šolah prisotni (no, vsaj nekaj njih), kakšnega resnega pouka pa ni. Če želiš vsaj minimalno znanje, moraš v privat šolo. OŠ je okvirno 400 USD/mesec, srednja okvirno 800 USD, fakultete mnogokratnik tega.
Dol sem bil pri učiteljih, ki so učili v privatnih srednjih šolah (mimogrede, takrat je bila njihova plača okrog 7 kUSD) in so imeli nekakšne kvote, da morajo določeno številu ur učiti tudi v javnih šolah…ampak enostavno niso šli (niso niti sporočili, da jih ne bo), ampak so se raje družili z mano. So rekli nekaj v smislu “je itak vseeno, če gremo, tako ali tako nismo tam nič plačani”.

Tako ti želim vso srečo z javnim izobraževanjem v Braziliji 🙂
Ker pa je Brazilija po velikosti primerljiva z Evropo, dopuščam možnost velikih razlik med različnimi deli (bil sem v Sao Paulu in okrog 1000km naokrog).

Ne nisem bila v Braziliji, imam pa znance ki tam živijo in se zavedam glede varnosti in nasilja. Kriminala ogromno. Ampak dobro pustimo to, sprašujem glede srednje šole (spričevala). Ne o znanju. Čeprav iz prve roke povem je ena Slovenka šla na izmenjavo v Brazilijo in je rekla, da so javne šole kvalitetne v primerjavi z privatno šolo.

Še enkrat, sprašujem glede spričeval ne znanja ali varnosti ter stopnje kriminala!

Zakaj postavljaš to vprašanje, Laexyy? Kaj nimaš 60 let ?

Ker nameravam iti tja živet? Kakšno vprašanje. In ne nimam 60 let. Ne vem ali me provociraš ali ne. Prosim za resne odgovore.

New Report

Close