Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Primerjava učitelj – s.p.

Primerjava učitelj – s.p.

Ob vseh temah o stavki učiteljev ne morem mimo, da ne bi napisal dejstev.

Učitelji, če ste res tako ubogi v svojih službah, imate res tako nizke plače, kot jokate, vam predlagam, da še danes odprete s.p. Privoščim vam, da se končno dokažete, česa in koliko ste sposobni. Lahko se boste osebno izpopolnili, tudi finančno, če boste delovni, pridni, vztrajni, pogumni. Vendar vedite, vsakega 15. bo treba plačati socialne prispevke, vsakega 10. bo treba plačati akontacijo dohodnine, zraven bodo stroški za računovodstvo, amortizacija delovne opreme, stroški za telefon, internet, prevoz….Pa bom nehal naštevati….

Če ne boste plačali zgoraj navedenih obveznih prispevkov in akontacij, boste imeli blokirane račune in se pol leta ne boste mogli prijaviti na nobene razpise. Država vas ne bo vprašala, če ste v celem mesecu dovolj zaslužili, da lahko plačate navedene prispevke. Plačati jih morate, sicer sledi kot sem napisal.

Dopust: 0-365 dni, vendar vsaka odsotnost z dela je neplačana. Delali boste lahko od 6 zjutraj do večera, vsak dan, tudi med prazniki, vikendi. Torej mnogo nad 168 ur…..Soseda gre od doma malo čez sedem zjutraj, doma je vedno okoli dveh, včasih tudi prej.

Bolniška: do 30 delovnih dni nimate pravice do nadomestila. V šoli greste lahko na bolniško kadarkoli. Preverjeno pri sosedi.

Delovne razmere: pozimi pri -15 te ne bo nihče vprašal: Te zebe? Bi čaj? Pri +40 te ne bo nihče vprašal: Ti je vroče? Bi vodo?

Preveč vam je dolgčas, ne veste, kaj bi sploh radi, zato pa vam rojijo po glavi razne stvari….saj še niste pozabili primera učiteljice in ravnatelja v Mariboru, kajne??

Torej, UČITELJI, KAJ BI SPLOH ŠE RADI???


Tvoj denar!

Da nas že nehajo spraševat, če nas ob -15 zebe, to je res preseglo vse meje.

nova
Uredništvo priporoča

Radi bi, da takile demagogi kot ti nehajo! Ker nakladaš. Če si reven in slabo služiš s svojim s.p. potem nimaš dobrega proizvoda/storitve, dobrega marketinga ali se pač nesposoben. Čist simpl. In ne hvali se, da kot s.p. ne vem kaj prispevaš v državno blagajno. Ker če ne moreš vzeti niti dopusta, niti bolniške, niti ne moreš redno poravnavati svojih obveznosti, potem se moraš resno vprašati zakaj pa delaš kot s.p. ? No?

Al ste smešni, saj se učitelji ne pogajajo z nekimi nesposobnimi s. P. Ampak z vlado. S. P.lahko zasluži kolkor zmore pa še fino utajuje davke. Če mu ne gre pa naj se zaposli.

Redno plačujem vse obveznosti, sem 12 let na trgu, konkurenčen, nisem imel blokad računov, zelo dobro bonitetno oceno, in verjemi, da veliko prispevam v državno blagajno, za vas, lenuhe!!

Redno plačujem vse obveznosti, sem 12 let na trgu, konkurenčen, nisem imel blokad računov, zelo dobro bonitetno oceno, in verjemi, da veliko prispevam v državno blagajno, za vas, lenuhe!!
[/quote]
Ti samo placujes nekaj, kaj si koristil. Ali koristijo tvoji otroci.

Redno plačujem vse obveznosti, sem 12 let na trgu, konkurenčen, nisem imel blokad računov, zelo dobro bonitetno oceno, in verjemi, da veliko prispevam v državno blagajno, za vas, lenuhe!!
[/quote]

Če ti kaj ne paše, pa idi v javni sektor. Saj te nismo mi silili, da odpreš s.p. Bizgec!

Če ti kaj ne paše, pa idi v javni sektor. Saj te nismo mi silili, da odpreš s.p. Bizgec!
[/quote]
Bizgec ti daje plačo!

Moraš bit pa res zabit, da se greš s. P.

Verjemi, da bi zagotovo šel v javni sektor, če bi prišel h koritu, bizgec!! Vedno je bilo in bo tako, tisti pogumni, vztrajni, delovni bodo kaj pokazali, s tem, ko odpre s.p., tisti ostali, lenuhi, ki svoje lene in debele riti grejete v pisarnah in šolah, pa ste tam kot ste. Nič vam ni prav, vse vam je težko narediti!!!

Po odgovorih sodeč so pa tukaj same učiteljice in očitno res nimajo kaj delat.
Ja za s.p. odpret rabiš veliko poguma (kar seveda marsikomu manjka…). Kar veliko ostalih espejev pa je prisiljenih, ker jim drugega ne preostane.
In način, kako prideš do plače ni primerljiv, in to ni prav. Učitelj lahko na zelo enostaven in celo nekorekten način pride do iste plače kot nekdo, ki se trudi. Veliko učiteljev naredi več škode kot koristi.
Nekateri se pač nismo odločili za najlažji faks, samo zato da bomo na enostaven način prišli do fajn službe. Imamo nekaj čuta družbene odgovornosti. Pa čeprav zato zdaj plačujemo.

če imaš tak čut družbene odgovornosti, potem delaj in bodi tiho. Torej ne sodiš med tiste s.p., ki začnejo mencati, ko omeniš izdajo računa in blebetati, da bi napisal pol nižjo ceno zaradi davkov?
Pa kje spiš, da te ne ukradejo?
Po moje se tukaj usaja par socialcev, ki so ženskam folž njihove plače.

s.p.-ji se ne smilite nibenemu, razen samim sebi. Vsi vemo zakaj…

Jaz sem učiteljica ki zaradi let, starejša od 29, ne dobi službe, ker ne morem bit projektno zaposlena za nedoločen čas. ( pogoj je do 29 let) In sem odprla sp ker samo na tak način lahko neki keša zaslužim sama, niti en me ni vzel zares s VII. ko sem pisala prošnje za prodajalce, itd….. po celi Sloveniji.

In je boljš ko nič. Ker dobiš še 5000 od ZRZSja za diplomo. Ni pa to za nevem do kdaj za delat. Ko bo porodniška zaprem sp takoj. 🙂 Aja mislim da je kul da greste vsi študirat, narest strokovnega in potem sexite z ravnatlom v pisarni na šoli….. ( ker to so lahk sam vaše sanje) Služb enostavno ni! Še koga kaj zanima? ….

V tej drzavi samo javni sektor jamra kako je ubogi in kako malo zasluzi.

V tej drzavi samo javni sektor jamra kako je ubogi in kako malo zasluzi.
[/quote]
js štrajka in ne jamra.


js štrajka in ne jamra.
[/quote]

Ker vam je res tako hudo, pa dejte že enkrat odprite s.p. in se izkažite!! Da vidimo rezultate!! Me prav zanima, koliko časa boste zdržali!

Ker vam je res tako hudo, pa dejte že enkrat odprite s.p. in se izkažite!! Da vidimo rezultate!! Me prav zanima, koliko časa boste zdržali!
[/quote]

česa pa ti teslo ne razumeš? Učiteljem je čisto fajn, samo borijo se za še boljše plače kot jih imajo.
borijo se z vlado in ne vami socialci, ki sanjate, da boste enkrat s.p. odprli.

česa pa ti teslo ne razumeš? Učiteljem je čisto fajn, samo borijo se za še boljše plače kot jih imajo.
borijo se z vlado in ne vami socialci, ki sanjate, da boste enkrat s.p. odprli.
[/quote]

Ti, teslo, jaz imam s.p. odprt že več kot 10 let, s čim se pa ti lahko dokažeš?? S “službo” v JS??

Jaz resno razmišljam, da bi poslala na našo šolo račun, za dva dni izostanka, ker nisem mogla opravljati svojega dela, ker oni niso opravljali svojega.
Če vzameš minimalne prispevke (da o več ne govorim), pride 14 eur na dan prispevkov in 30,20 eur plače- se pravi moj račun bi bil 44,20 eur krat dva in ne bi plačala položnice šole, pa naj me tožijo.

Ker jih imam do vrh glave, pa še krepko čez, ob vseh socialni varnosti, bodo še kokodakale.

Bravo! Tako se piše!!

a hočeš reči, da so tvoji otroci v ceneni državni šoli in jih nimaš na privat ? Prava zajedalka proračuna.

kakšnih 5 jurjev za diplomo?


Ali na soli ni omogoceno varstvo za taksne primere? Razen, ce si bila doma zato, da lahko sedaj nabijas. Daj v sredo otroka v solo in konec.

New Report

Close