Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Strošek vozniškega dovoljenja

Default avatar

kolikojecena

Zanima me,koliko znaša celoten strošek za vozniški izpit - sin je star 17, da se lahko pripravimo.
Hvala.
Default avatar

Po novem

Nisem gledala cenikov po novem, cca 2 leti nazaj je bilo vse skupaj okoli 1200€
Default avatar

Laexyy

Če bo vse naredil v prvo potem okoli 800€. Povem iz prve roke.
Default avatar

Mangobanana

Zdravniški pregled 32 eur
Prva pomoč 85 eur
Cpp 30 eur
Ura vožnje 25 eur
Glavna voznja - ne vem, se ni imel.
Potem pa še nekaj za takse in izdajo dovoljenja.
Nas je vozniski zaenkrat stal cca 620 eur, trenutno vozi s spremljevalcem, računam še na kakšnih 100 eur do izpita. Nismo iz Ljubljane, kjer kandidati odvozijo precej več ur kot v manjših mestih.
Default avatar

Letos nas čaka

Laexyy je napisal/a:
A to imaš letošnje podatke?
Ali je všteto: prva pomoč, zdravniški pregled, teorija, vožnja in kasneje varna vožnja na vranskem? Mogoče še zavarovanje mladi voznik?
Default avatar

mlv

Letos nas čaka je napisal/a:
Laexyy je napisal/a:
Ali je všteto: prva pomoč, zdravniški pregled, teorija, vožnja in kasneje varna vožnja na vranskem? Mogoče še zavarovanje mladi voznik?
zavarovanje mladi voznik pa res ne moreš štet k vozniškem.
Default avatar

mlv

voznik začetnik program - cena gledano po spletni strani amzs je 125 e
Default avatar

Laexyy

Laexyy je napisal/a:
Lanskoletne podatke.
Všteto: prva pomoč (vendar nisem šla na tečaj, je bilo 50€, sem kar direkt šla na izpit 30€), zdravniški pregled (40€), predavanja cpp in karton (obvezno, 30€) teorija cpp (20€, zdaj je 30€) in ure vožnje 25€)

Varne vožnje nisem še imela stane pa okoli 200€. Zdaj sem dala pavzo, nameravam nadaljevati aprila.

Torej do zdaj sem zapravila, imam 36ur, okoli 1000€... Če bi v prvo naredila z 21 urami bi bilo kakih 700-800€ ampak dobro, je kar je.
Default avatar

Ena nova

Sin je prisel domov in baja je ura 60€
Ce je to res so podrazil ful.
Ker pred letom je hci kupila paket 20 ur in smo placali 460 €
Noro
Default avatar

Zakaj ne

mlv je napisal/a:

Zavarovanje spada zraven, ker imaš mladega voznika v avtu - se ti zviša tveganje za nesrečo in tudi premija. Al boš tega frišnega voznika dal v avto brez vseh zavarovanj in potem plačeval na polno vse kar pride?

Se pravi, da je znesek cca 1.200€ kar pravi strošek za vse skupaj.
Default avatar

še 200 zraven

Mangobanana je napisal/a:
Zdravniški pregled 32 eur
Prva pomoč 85 eur
Cpp 30 eur
Ura vožnje 25 eur
Glavna voznja - ne vem, se ni imel.
Potem pa še nekaj za takse in izdajo dovoljenja.
Nas je vozniski zaenkrat stal cca 620 eur, trenutno vozi s spremljevalcem, računam še na kakšnih 100 eur do izpita. Nismo iz Ljubljane, kjer kandidati odvozijo precej več ur kot v manjših mestih.
Ljubljana, cena ure nekaj manj kot 25€, 24 in še malo, 22 ur vožnje z glavno vred, 800€ vse skupaj.
Default avatar

mlv

Zakaj ne je napisal/a:
mlv je napisal/a:

Zavarovanje spada zraven, ker imaš mladega voznika v avtu - se ti zviša tveganje za nesrečo in tudi premija. Al boš tega frišnega voznika dal v avto brez vseh zavarovanj in potem plačeval na polno vse kar pride?

zavarovanje za mladega voznika je je različen od tega kako ga zavaruješ - ali je to samostojno zavarovanje, nosilec police mladi voznik, ki potem uporablja različne avtomobile - vsaj kolikor sem zaznala, obstaja ta možnost
ali pa zavaruješ pri določenem avtomobilu dodatno postavko mladi voznik... in je torej vse to odvisno tudi od tipa avtomobila na katerega se to zavarovanje nanaša...
torej sam kot tak ta strošek ne more biti enoznačno povedan in tudi sicer kot tak ni vezan na samo pridobitev vozniškega izpita.

Aja pa, zavarovanje se plača, če mladi voznik vozi ta dotični avto, ne pa če imaš ti mladega voznika v avtu - zato, ti ni treba nič dodatno plačevati.
Default avatar

en moški pač

Laexyy je napisal/a:

Varne vožnje nisem še imela stane pa okoli 200€.
Cena tecaja varne voznje je dolocena z uredbo in je 125€, ne manj ne vec.
Default avatar

Nubiru

Moja hci je naredila izpit letos februarja. Ljubljana.
prva pomoc (tecaj+izpit) = 90,64 eur
Zdravniski pregled 45,00 eur
Ure -dijak 40 ur+izpitna ure = 918,50 eur
Upravna enota (Izpit cpp ter izpitna voznja + izdaja izpita) cca 42+37+21= cca 100 eur
Skupaj cca 1.100 eur.
Hci je kar nekaj ur porabila za utrditev znanja (menjava pasu v guzvi, rondo zale, tomacevo....). Danes vozi moj avto, ni tezave z rondoji, kolegica iz Domžal (tam vozila in naredil izpit, 30 ur) si skoraj ne upa voziti po ljubljani.
Se to-ni del stroška izpita. Zavarovanje zanjo, da lahko vozi moj avto, mozev, babicin,... 168 eur (in velja zavarovanje/kasko, kot ga ima avto)
Default avatar

Zakaj ne

mlv je napisal/a:
Zakaj ne je napisal/a:

zavarovanje za mladega voznika je je različen od tega kako ga zavaruješ - ali je to samostojno zavarovanje, nosilec police mladi voznik, ki potem uporablja različne avtomobile - vsaj kolikor sem zaznala, obstaja ta možnost
ali pa zavaruješ pri določenem avtomobilu dodatno postavko mladi voznik... in je torej vse to odvisno tudi od tipa avtomobila na katerega se to zavarovanje nanaša...
torej sam kot tak ta strošek ne more biti enoznačno povedan in tudi sicer kot tak ni vezan na samo pridobitev vozniškega izpita.

Aja pa, zavarovanje se plača, če mladi voznik vozi ta dotični avto, ne pa če imaš ti mladega voznika v avtu - zato, ti ni treba nič dodatno plačevati.
Govorimo o vozniku in ne o sopotnikih. Pa tudi te imam zavarovane, tako mimogrede.
Tudi pri urah ne veš koliko jih bo potreboval. Tako da o fiksnem strošku vsega paketa skupaj težko govorimo. O okvirnem pa kamot.

Splača pa se zavarovanje za različne avte, ker tako je otrok dodatno zavarovan tudi če vozi prijateljev avto in ne samo npr od fotra.
Default avatar

Letos nas čaka

Nubiru je napisal/a:
Moja hci je naredila izpit letos februarja. Ljubljana.
prva pomoc (tecaj+izpit) = 90,64 eur
Zdravniski pregled 45,00 eur
Ure -dijak 40 ur+izpitna ure = 918,50 eur
Upravna enota (Izpit cpp ter izpitna voznja + izdaja izpita) cca 42+37+21= cca 100 eur
Skupaj cca 1.100 eur.
Hci je kar nekaj ur porabila za utrditev znanja (menjava pasu v guzvi, rondo zale, tomacevo....). Danes vozi moj avto, ni tezave z rondoji, kolegica iz Domžal (tam vozila in naredil izpit, 30 ur) si skoraj ne upa voziti po ljubljani.
Se to-ni del stroška izpita. Zavarovanje zanjo, da lahko vozi moj avto, mozev, babicin,... 168 eur (in velja zavarovanje/kasko, kot ga ima avto)
Najlepša hvala za te podatke. Torej 1.100€ dodamo še strošek varne vožnje in zavarovanje in je to to. Hvala.
Default avatar

mlv

Zakaj ne je napisal/a:
mlv je napisal/a:

Govorimo o vozniku in ne o sopotnikih. Pa tudi te imam zavarovane, tako mimogrede.
Tudi pri urah ne veš koliko jih bo potreboval. Tako da o fiksnem strošku vsega paketa skupaj težko govorimo. O okvirnem pa kamot.

Splača pa se zavarovanje za različne avte, ker tako je otrok dodatno zavarovan tudi če vozi prijateljev avto in ne samo npr od fotra.
Seveda govorimo o vozniku, samo ti zgoraj nisi govorila o vozniku, ker si napisala," ce imas mladega voznika v avtu " in te tvoje besede sem jaz replicirala, da zaradi tega, ce imas ti mladega voznika v avtu ne rabis placevati visje premije za mladega voznika. Rabis jo placati samo kadar mladi voznik vozi avto.
Sopotnika mladega voznika ne zavarujes nic drugace in nic posebej kot ostale sopotnike.
Default avatar

aHAha

Tvoj sin bi rad še na črno služil :-))))
Default avatar

Zuzu

Pred 3 leti :
Zdravniski 35€
Cpp (placala samo izpit, ostalo je bilo zastonj, ker sem pri njih tudi vozila) okoli 30€
Prva pomoc okoli 90€
Ura voznje 20€
Placala sem po obrokih.. Hvala bogu se je dalo tako zrihtat, saj sem izpit naredila v mesecu in pol, obroke sem placevala se par mesecev po tistem, ko sem opravila izpit.
Na koncu pa se varna voznja, tudi okoli 100€