Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Koliko plačujete kasko zavarovanje?

Default avatar

10101

Ter za kateri model in leto
Default avatar

oooj

zakaj te pa to zanima.zakaj.
ZAKAJ?
Default avatar

hhm

vse odškodnine dobiš izplačane od zavarovalnice iz obveznega zavarovanja in je kasko samo proč metanje denarja.
Default avatar

japajadee

hhm je napisal/a:
vse odškodnine dobiš izplačane od zavarovalnice iz obveznega zavarovanja in je kasko samo proč metanje denarja.
Aja? Prideš iz štacune in najdeš na parkingu svoj avto s popolnoma vdrtimi vrati (jih je bilo treba menjat). Me res zanima, iz čigavega obveznega zavarovanja gre to?
Eni ste res hudo pametni.
Default avatar

hhm

japajadee je napisal/a:
hhm je napisal/a:
Aja? Prideš iz štacune in najdeš na parkingu svoj avto s popolnoma vdrtimi vrati (jih je bilo treba menjat). Me res zanima, iz čigavega obveznega zavarovanja gre to?
nikoli ne parkiraj tako, da bi bil komu v napoto.
jaz na parkiriščih, ki so preozka (merkator, spar), parkiram na sredini dveh parkirplacov, če je gužva grem pa raje v Hofer ali Lidl...
Default avatar

Rok-1

Ko avto doseže starost cca 4 let, se kasko večinoma na izplača več.
Default avatar

japajadee

hhm je napisal/a:
japajadee je napisal/a:

jaz na parkiriščih, ki so preozka (merkator, spar), parkiram na sredini dveh parkirplacov, če je gužva grem pa raje v Hofer ali Lidl...
Nikomur nisem bila v napoto. Pač nekdo je bil štorast.
Take imam pa sploh najrajši, ki se zaparkirajo čez dva placa ko da so samo oni na svetu.
Še vedno pa ne vem, kako škodo, če te kdo butne na parkingu, uveljavljaš iz obveznega zavarovanja??

Pa še za Roka: avto, ki so mu na parkingu zbili vrata, je bil starejši kot 4 leta in se je kasko še kako splačal, tako na pamet je bil strošek popravila več kot kasko za 2 leti ...
Default avatar

Rok-1

japajadee je napisal/a:
hhm je napisal/a:

Take imam pa sploh najrajši, ki se zaparkirajo čez dva placa ko da so samo oni na svetu.
Še vedno pa ne vem, kako škodo, če te kdo butne na parkingu, uveljavljaš iz obveznega zavarovanja??

Pa še za Roka: avto, ki so mu na parkingu zbili vrata, je bil starejši kot 4 leta in se je kasko še kako splačal, tako na pamet je bil strošek popravila več kot kasko za 2 leti ...
Pišem na osnovi statistike; statistično je tako, vedno pa se lahko zgodi da imaš smolo in si izven.
Meni se ta statistika obnese in delujem kot pišem. In tudi v vseh letih vozniškega staža se mi še ni zgodilo, da bi imel na parkingu (od neznane osebe) večjo škodo. Najdem kakšno prasko ali manjšo vdrtino (npr. od vrat) a kaj drugega še ni bilo. Res pa vedno gledam kje in kako parkiram, je prešlo že v avtomatizem.
Default avatar

Ni pravila

Rok-1 je napisal/a:
Odvisno od "večine". Pri dražjih avtomobilih, ki so tudi pri štirih letih vredni precej več od enega novega avtomobila nižjega cenovnega razreda, se še kako splača. Avta, ki je bil nov 10 k evrov, pa tudi novega nisem zavarovala kasko.

Za kasko avtomobila, ki ga imam zdaj, sem plačala bistveno manj kot je bil strošek menjave dela zunanjega vzvratnega ogledala, ki so mi ga enkrat na parkingu prijazno odbili. Tako da...
Default avatar

BonicaMellucci

Rok-1 je napisal/a:
Odvisno. Moj je star krepko krepko več, pa se mi skoraj vsako leto zgodi kakšna zadeva: srna, ki naredi preko 1000 € škode, strešnik ali kamen, ki prileti v steklo, lisica, ki uniči meglenke, žaromet in pločevino, zbutana pločevina s parkirnih prostorov (to počakam, da se dovolj nabere, nato uveljavljam vse skupaj), razne namerne huliganske poškodbe, zdrs zaradi ledenega cestišča (uničen izpuh),... Kasko plačam Skupaj z obveznim okrog 500 € (imam kup popustov), škoda je praktično vedno več.
Default avatar

Rok-1

Rok-1 je napisal/a:
japajadee je napisal/a:

Pišem na osnovi statistike; statistično je tako, vedno pa se lahko zgodi da imaš smolo in si izven.
Meni se ta statistika obnese in delujem kot pišem. In tudi v vseh letih vozniškega staža se mi še ni zgodilo, da bi imel na parkingu (od neznane osebe) večjo škodo. Najdem kakšno prasko ali manjšo vdrtino (npr. od vrat) a kaj drugega še ni bilo. Res pa vedno gledam kje in kako parkiram, je prešlo že v avtomatizem.
Aja - še glede kaska; dokler sem ga imel za sedanji avto je bil itak tisti z najvišjo odbitno franšizo - mislim da 16%. Splača se samo za krajo in zaradi toče, ker je slednja zraven brez odbitka.
Cena je bila cca 230 Eur za avto, ki je nov vreden okrog 30k.
Default avatar

Rok-1

Vidim da imate številni res smolo s poškodbami; Vam se očitno splača.

Je pa tudi zelo odvisno kje stanuješ (v mestih ni velikokrat omenjen divjadi) in kje imaš pospravljen avto - ker v garaži tudi ni huliganskih izpadov.
Default avatar

BonicaMellucci

Rok-1 je napisal/a:
Vidim da imate številni res smolo s poškodbami; Vam se očitno splača.

Je pa tudi zelo odvisno kje stanuješ (v mestih ni velikokrat omenjen divjadi) in kje imaš pospravljen avto - ker v garaži tudi ni huliganskih izpadov.
Garaže nimam, delam pa ponoči in se moram peljati iz kraja a v kraj b. Srna mi je priletela v avto pozno ponoči v predmestju kraja a, lisica pa med dvema. Sem pa še enkrat kasneje srečala srno v predmestju kraja a. Pa to ni kakšna majhna vas, pač pa večje slovensko mesto.
Default avatar

premisli

Rok-1 je napisal/a:
Poglej, nekomu, ki ima denar za popravilo res ne. Je pa dejstvo, bolj reven kot si, pa zavarovanje prav pride. Ne gledam statistike, če se mi v 8 letih letih nič ne zgodi, takrat res izgubljam. Drugače pa, samo mali zdrs s ceste na poledeneli cesti, zbita luč, malo pleha stolčenega, takoj 2000 evrov. Da ne govorim o čem hujšem. In kje dobiti teh 2000 evrov. Še zmeraj lažje vsako leto 200. Ali kupiti nov-star avto. Pa spet nimaš 5-6 tisoč.
In jaz ženska, ki lahko pelje le h kleparju. Drugače za nekoga, ki zna najti rabljene dele po možnosti, sam kaj zna, ali ima kolege...
Default avatar

Kako pa

A se kasko vedno obračunava na vrednost NOVEGA avta? Je to res? Imaš npr. 5 let star avto, zavarovalnica pa ti kasko obračunava na vrednost novega, torej avta, ki si ga kupil pred 5 leti??
Zakaj zavarovalnice pri kasku ne upoštevajo staranja avta?
Default avatar

O kaj pa je to

BonicaMellucci je napisal/a:
Rok-1 je napisal/a:
Odvisno. Moj je star krepko krepko več, pa se mi skoraj vsako leto zgodi kakšna zadeva: srna, ki naredi preko 1000 € škode, strešnik ali kamen, ki prileti v steklo, lisica, ki uniči meglenke, žaromet in pločevino, zbutana pločevina s parkirnih prostorov (to počakam, da se dovolj nabere, nato uveljavljam vse skupaj), razne namerne huliganske poškodbe, zdrs zaradi ledenega cestišča (uničen izpuh),... Kasko plačam Skupaj z obveznim okrog 500 € (imam kup popustov), škoda je praktično vedno več.
Ženska, daj se ti raje s kolesom vozi :))))
Zares pa: upam,d a boš v prihodnje imela več sreče oziroma manj nesreče z avtom.
Default avatar

BonicaMellucci

O kaj pa je to je napisal/a:
BonicaMellucci je napisal/a:

Ženska, daj se ti raje s kolesom vozi :))))
Zares pa: upam,d a boš v prihodnje imela več sreče oziroma manj nesreče z avtom.
Težko se bom s kolesom preko 100 km vozila v službo sredi noči.
Se pa ne sekiram, imam pač kasko, avto pa mi itak ne predstavlja statusnega simbola in me ne definira, je samo predmet, sredstvo, katerega naloga je, da mi služi.
Default avatar

Rok-1

Kako pa je napisal/a:
A se kasko vedno obračunava na vrednost NOVEGA avta? Je to res? Imaš npr. 5 let star avto, zavarovalnica pa ti kasko obračunava na vrednost novega, torej avta, ki si ga kupil pred 5 leti??
Zakaj zavarovalnice pri kasku ne upoštevajo staranja avta?
Ja, na novo vrednost se računa - in pri tem zaslužijo, ker izplačujejo pa za vrednost starega - po njihovi oceni oz. neodvisni oceni vrednosti.
Zakaj ne upoštevajo staranja? Da več zaslužijo - pa tudi zato, ker bi se o vrednostih lahko sicer kar naprej prepirali in pogajali.

Je pa iz te teme jasno, da je smiselnost zavarovanje zelo individualna stvar.
Default avatar

jrtz

japajadee post_id=12226348 time=1520422732]

Bravo, to je šele i.di.otizem, brez primere. Takemu jaz z največjim veseljem parkiram trdo zraven voznikov vrat. Pa se baši čez sovoznikova, ******.