Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilna lista učitelja

Plačilna lista učitelja

Si jo upate objavit ?? Saj se da osebne podatke prikriti.
Morda vam bomo pa potem verjeli, da ste reveži ?!?

Veš da ne upajo, tako kot policaji tudi ne.

Čeprav ob stavki pred leti, je pa res en policaj objavil plačo s svojimi 900€ mesečno , ampak se je ob natančnem pregledu izkazalo, da je v službo prišel samo za en al dva dni.

Ja in ti takrat, ko si na dopustu, nimaš plače?

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa mali s.p.-ji ? Imajo oni plače ko so na dopustu ?

Ne stavkajo, ker so reveži, zahtevajo pa med drugim to, da jim, tako kot so drugim zaposlenim v istih plačnih razredih po drugih službah sprostijo znižane plače, tako kot jim je bilo ob omejitvi pred leti obljubljeno.

Stavke niso namenjene samo revežem, so legitimna pravica vseh.
Namesto, da bi jih vzeli za zgled, da se je potrebno postaviti zase in za to, da se nekaj doseže, jih pa je seveda lažje kritizirati …

Oni nimajo plače ne, ko delajo, ne, ko ne.

Ja in ti takrat, ko si na dopustu, nimaš plače?
[/quote]

Barca, vaše mnenje cenim: je nevarno, če dejansko skeniram svojo plačilno listo in jo prilimam? Kaj moram skriti, da ne bo nevarno?

Nisem učiteljica, a kot sem zasledila, nihče ne govori o tem, da stavkajo, ker so reveži …
Kolikor razumem, stavkajo, ker so ostalim v javnem sektorju vrnili, kar jim je bilo vzeto pred leti, njim pa ne …
In v tem jih podpiram.

1250 eur neto + malica 41 eur …
Nikoli nisem trdila (in najbrž nihče od učiteljev), da smo reveži.

Ja in ti takrat, ko si na dopustu, nimaš plače?
[/quote]
Tisti je bil na bolniški.
Imam plačo, ampak samo osnovno. Ni nadur, dodatka na dežurstvo, dodatka za nočno, nedeljsko, izmensko delo, ni delovne uspešnosti, ni malice in prevoza…. Se precej pozna če sem na bolniški.

Za 1250€ vam ploskam, da to delo sploh opravljate. Zame eden natežjih poklicev in eden najmanj cenjenih. Vsi tisti, ki pljuvajo čez učitelje, naj gredo za 1 teden učit v šolo, bodo ekspresno spremenili mnenje. Nimate pojma, kako zahtevno je izobraževati in vzgajati, kako je predavati/učiti vsak dan po kar nekaj ur. Ampak najlažje je opletat z jezikom za tipkovnico. Vaše otroke učijo, da bodo imeli neko znanje in neke možnosti v življenju, vam pa se ti zdi nevredno kvalitetne plače…žalostno.

pa saj niso reveži, hočejo samo boljše plače in s tem ni prav nič narobe. Zakaj bi delali za manj, če lahko dobijo več?

Barca, vaše mnenje cenim: je nevarno, če dejansko skeniram svojo plačilno listo in jo prilimam? Kaj moram skriti, da ne bo nevarno?
[/quote]

Prekrij delodajalca in vse svoje osebne podatke.

Če se prav spomnim, je oblika predpisana in prekrij levi del nad “obračunom plače za mesec…”, nižje pa še številko pogodbe o zaposlitvi in če je na listi št.TRR, še to.
Šifra delovnega mesta je itak vzeta iz kataloga DM, tako da se po tem ne da ugotoviti, čigava PL je to.

Prekrij delodajalca in vse svoje osebne podatke.

Če se prav spomnim, je oblika predpisana in prekrij levi del nad “obračunom plače za mesec…”, nižje pa še številko pogodbe o zaposlitvi in če je na listi št.TRR, še to.
Šifra delovnega mesta je itak vzeta iz kataloga DM, tako da se po tem ne da ugotoviti, čigava PL je to.
[/quote]

Hvala za odgovor. Mislim, da bom res naredila, čeprav bo naslednji teden verjetno vseeno ista tema odprta še enkrat :/

Hvala za odgovor. Mislim, da bom res naredila, čeprav bo naslednji teden verjetno vseeno ista tema odprta še enkrat :/
[/quote]

Boš imela pripravljeno za vsakič, ko bo tema odprta 🙂

Tista, ki pravi, da ima 1250 evrov plače. Potem pa delaš že precej let.

Za 10 let delovne dobe je namreč učitelj plačan pod 1000 evrov. No, kljub temu je to sanjsko delo za večino tukaj.

Hvala za odgovor. Mislim, da bom res naredila, čeprav bo naslednji teden verjetno vseeno ista tema odprta še enkrat :/
[/quote]

Lepo prosim, objavi, da končno enkrat vidimo, koliko je vredno znanje. Seveda pa pričakujem, da se bodo usuli komentarji, da koliko več zalužite od trgovke v Mercatorju. Ker vajini izobrazbi in delo sta pa ja primerljivi.

No 1250 eur je pa ze solidna placa, glede na urnik dela uciteljev.

Ko bi jih vsaj naučili. Oni samo podajo snov, vse ostalo pa je delo doma, kjer morajo delati vse otroci ob pomoči staršev. Tako je vsaj pri nas v prvi triadi tako da ne mi o tem kako jih učijo. Včasih smo vso snov predelali v šoli se vse naučili in doma samo še ponovili. Zdaj pa mora(jo-mo)vse narediti doma. Da o tem da ne dobijo nobenih listov za vaje za domov ampak moramo spet vse vaje pisati, tiskati… spet starši.

Ne stavkajo, ker so reveži, zahtevajo pa med drugim to, da jim, tako kot so drugim zaposlenim v istih plačnih razredih po drugih službah sprostijo znižane plače, tako kot jim je bilo ob omejitvi pred leti obljubljeno.

Stavke niso namenjene samo revežem, so legitimna pravica vseh.
Namesto, da bi jih vzeli za zgled, da se je potrebno postaviti zase in za to, da se nekaj doseže, jih pa je seveda lažje kritizirati …
[/quote]

Katerim v javnem sektorju so pa že sprostili za 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižane plače? Če mogoče veš.
Morali bi pa vsem.


Ja jezna mamka, a ti se pa v šoli nisi doma učila? Jaz se spomnim, da sem doma prevadila matematike še pa še, pa tudi razlagali so mi kdaj starši (pa še kakšen inšturktor je padel v srednji šoli), pa vse stvari, ki smo se jim morali učiti (recimo zgodovino se je pač treba doma naučiti, kaj boš zdaj, razen, če imaš fotografski oz eidetski spomin) pa že od razlage vse odneseš. Imam tretješolsko in devetošolko, delata doma precej za šolo, tudi midva pomagata, ampak še vseeno se mi niti približno ne zdi, da je ful slabše, kot je bilo v mojih časih. Edino, kar se strinjam je, da je kvaliteta učbenikov precej padla in tel učni listi so katastrofa. Vse ostalo pa….je po moje bolj frustracija staršev kot pa realni odsev dela učiteljev. Aja, jaz sem boila vedno prav dobra/odlična, otroka sta eden brez učnih težav, drugi s precejšnjimi, tako da poznam zgodbo iz obeh strani.


Tudi jaz bi to placo in vse te pocitnice frej. Kaj moram narediti? Imam VII stopnjo. Dobim 400€ manj od vas.

Pri nas je tako še v 2. triadi. Tisti otroci, zraven katerih starši preživijo popoldneve imajo 5 in 4, naši, ki tega časa nimamo, pa 3 in 2, ko smo starši zahtevali pojasnila, so učitelji v en glas odgovorili, da to ni njihova krivda pač pa krivda sistema, snov je pri določenih predmetih preobsežna, da bi jo v šoli lahko v celoti obdelali, zato jo morajo še doma.
Mene pa zanima, ali bo povišanje plače odpravilo to anomalijo z preobsežnostjo?

V prvi vrsti gre za to, da dobijo nazaj, kar so jim vzeli.
Druga kategorija so delovne razmere.
Obe postavki se združita v tretjo, kjer se vidi in sliši samo: hočemo višje plače.

Narobe razumeš.

New Report

Close