Najdi forum

Zavračanje

Pozdravljeni,
sem mati 3letnemu dečku, ki me je začel zavračati. Trenutno je alfa in omega njegov ati in s tem nimam težav, ampak me pa skrbi, ker ko sma sama se samo joče, kriči, ne pusti me k sebi, ne pusti, da se ga dotaknem – vsaka beseda je kje je ati…Ali je to razvojna faza? In zanima me ali obstaja mogoče kaka knjigakjer bi si lahko o teh zadevah kaj več prebrala.

Hvala
🙂

Pozdravljena.
Jaz bi vam priporočila knjigo Vzgoja brez drame. Sicer ni prav o tej temi, je pa o našem ustreznem odzivu. Verjamem, da vam ni najlažje. Poskusite biti čim bolj mirna, to vzeti kot obdobje, ko se dečki počasi obračajo k očetom. Predvsem pa paziti, da ne padete v kakšno užaljenost ali občutek, da ima očeta raje kot vas ali da vas celo nima rad. Poskusite ga tolažiti in se odzivati čim bolj razumevajoče. Očitno gre za močno pogrešanje očeta, ne pa zavračanje vas. Očitno je v neki stiski in ob vas jo lahko izraža, ker se ob vas očitno počuti dovolj varnega, da njegova občutja pridejo na dan. Zato njegovo vedenje ne pomeni nujno, da vas zavrača, mogoče bolj to, da ob vas lahko svojo stisko pogrešanja očeta izraža. Če se ob vas ne bi počutil varnega, tega morda ne bi počel. Morda bi si pa očka moral vzeti kaj več časa zanj?
Vse dobro.

Andreja Vukmir Brenčič, spec. ZDT [email protected] 031 582 404 www.pogled.si

New Report

Close