Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Baterija se izredno hitro prazni

Default avatar

Nič več jasno

Kaj bi lahko bil vzrok? Včeraj vstavljena nova baterija...pol ure uporabe te za branje čveka in malo FB...stanje 73%.
Ne vem kje naj iščem razlog tako hitri porabi? Hvala za pomoč.
tel je Samsung Galaxie 4S in vse nastavljeno na varčno varianto :((((
Default avatar

preklete posodobitve

Tudi jaz imam Samsung in vsaj 1x na leto se mi zgodi, da ko ga posodobijo, se začne ekstra praznjenje baterije. Ob tem pa še zmrzuje in se sam ugaša! Popizdim! Sem tudi že menjala baterijo, pa ni bilo haska, do nasednje posodobitve, ki popravi staro.
Poleg tega sem še opazila, da moram vse aplkacije in programe zapret postopoma, lepo it ven s spodnjim desnim gumbom, ne pa samo s tistim glavnim na sredini, ker pri tem se potem v ozadju še vse izvaja in žre baterijo.
Default avatar

majkđdekson

Kaj pa kupujete klump.
Default avatar

Rok-1

Kaj pa svetlost ekrana?
Namreč ekran je največji elektro potrošnik pri telefonih & tablicah.
Default avatar

Jajaja

Saj se da pogledat kaj najbolj žre baterijo.
Default avatar

iPhone tudi

majkđdekson je napisal/a:
Kaj pa kupujete klump.
Pri nas imamo v glavnem iPhone, pa jih tudi kdaj serjejo s posodobitvami, ravno pred novim letom je bilo eno tako sranje.
Default avatar

Nič več jasno

Evo, identično. ...zmrzne če tudi je še 50% baterije. ..bojim se ko grem kam na pot in se dogajajo take zadeve...grrr
Lahko malo bolj natančno kaj si vse popravila? Imam že malo višji EMŠO :(
Default avatar

Nič več jasno

Ena ura...z NOVO baterijo...sem na 56%...
Pa ne no :((
Ekran ugasne po parih sekundah neuporabe...taka je nastavitev namerna prav zaradi verčevanja...
Default avatar

Gunnar

Nič več jasno je napisal/a:
Ekran ugasne po parih sekundah neuporabe...taka je nastavitev namerna prav zaradi verčevanja...
v bistvu to niti ne varčuje toliko z energijo ker ga vedno prižigaš nazaj... bolj ima veze jakost osvetlitve, ta naj bo na minimumu ali takrat ko si kje zunaj nastavljena na avtomatsko jakost osvetlitve.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!
Default avatar

MonaCoin

tega bo vedno več ... razlog je, da določeni odprti wifi-ji ali pa določene spletne strani brez naše vednosti minirajo kriptovalute na naših pametnih telefonih (pa tudi računalnikih), posledično se baterija hitro prazni.

ne rečem da je to razlog tudi pri tebi, lahko pa ...

https://www.mirror.co.uk/tech/you-could ... s-11693723

https://www.youtube.com/watch?v=OSye8OO5TkM https://www.youtube.com/watch?v=OSye8OO5TkM
Default avatar

Nič več jasno

Gunnar je napisal/a:
Nič več jasno je napisal/a:
v bistvu to niti ne varčuje toliko z energijo ker ga vedno prižigaš nazaj... bolj ima veze jakost osvetlitve, ta naj bo na minimumu ali takrat ko si kje zunaj nastavljena na avtomatsko jakost osvetlitve.
Gunar hvala za konkreten nasvet. Grem takoj v "akcijo" :)
Default avatar

MGab

Pojdi na aplikacije in "prisilno zaustavi Facebook in massenger, dva največja trošitelja energije, baterija ti bo trajala v "nedogled". To je TO!
Default avatar

viharni jezdec

MGab je napisal/a:
Pojdi na aplikacije in "prisilno zaustavi Facebook in massenger, dva največja trošitelja energije, baterija ti bo trajala v "nedogled". To je TO!
Fb naj izklopi in massenger? Edini dve stvari za kar ima povprečno bbše telefon in kar edino zna uporabljat in na njem čepi cel dan, pa naj še to izklopi?....jaoooo
Default avatar

viharni jezdec

MonaCoin je napisal/a:
tega bo vedno več ... razlog je, da določeni odprti wifi-ji ali pa določene spletne strani brez naše vednosti minirajo kriptovalute na naših pametnih telefonih (pa tudi računalnikih), posledično se baterija hitro prazni.

ne rečem da je to razlog tudi pri tebi, lahko pa ...

https://www.mirror.co.uk/tech/you-could ... s-11693723
Jp, resna globalna težav in ogroženost, zadeva življenskega pomena, na kateri svet stoji in od katere so odvisn vaša življenja. 😁Ko baterija crkne na telefončku , tudi puhloglavke mrknete?
Default avatar

Nkralj

Očitno je da je poraba telefona prevelika in neglede na to koliko novih baterij kupiš bo aparat vsako spraznil prehitro. Poraba aparata je prevelika neglede na to ali ti izklopiš vse funkcije in imaš vklopljen varčevalni način. Poraba je prevelika tudi v mirovanju tako da to pomeni samo eno.... potrebna je zamenjava telefona :) Če ga boš nesel na servis bodo kot stroške navedli zamenjavo vezja cca 240€. Kupi novega :)
Default avatar

Gost TM

gost žblj je napisal/a:
A ima kdo telefon samo za telefoniranje???
a sms imam lahko zraven ☺
Default avatar

Bog MONa TM

1. občasno - na par mesecev resetirajte napravice.
2. za ne najbolj drage napravice priporočam dodatno/zunanjo baterijo.
Default avatar

gost žblj

Gost TM je napisal/a:
gost žblj je napisal/a:
a sms imam lahko zraven ☺
Ne pa ne!!
Default avatar

ja ima

gost žblj je napisal/a:
Jst, samo za telefoniranje, Nokia 5 baterija drži cel teden, za računalnik mi je strokovnjak rekel, da je vse odvisno od kvalitete baterije, dvocelične, ki so običajno v računalnikih držijo samo, ko je nova cca 2 uri pa še to je bolj vprašljivo, sedaj imam HP in ima 6-celično baterijo razlika je ogromna, po treh urah dela na njemu se sprazni na 50%, v mirovanju pa ne vem koliko drži sigurno pa vsaj dva dni.