Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Upokojenci se meni ne zdijo taki reveži kot se opisujejo v medijih

Upokojenci se meni ne zdijo taki reveži kot se opisujejo v medijih

Ekola, moja starša, mama učiteljica razrednega pouka, oče uslužbenec v eni večji firmi, oba imata pokojnino okoli 800 eur. Moj tast je imel celo življenje s.p., pa ima pokojnino okoli 750 eur, tašča ima malo več, okoli 870 eur. Delali so polno delovno dobo.
Lepo živijo oboji, imajo lep standard, si kaj privoščijo, ne trpijo pomanjkanja, imajo prihranke, si kupijo lep nov avto, lepo vzdržujejo hiše in še imajo prihranke.
Toliko je govora o revnih upokojencih. Ne vem, no , meni se zdijo mladi večji reveži. Za tako plačo, kot imajo upokojenci, morajo rešiti stanovanjski problem, imajo velike stroške z otroci (obutev, oblačila, vrtci). Meni moji starši marsikdaj kaj pomagajo, ker midva ne zmoreva.
Po drugi strani toliko govorijo o revnih gospodinjah, ki so bile na kmetiji. Madonca, pa pogledam samo v moji soseski, en kmet se bolj napihuje kot drugi, traktorje imajo za okoli 60.000 eur, pa novo mehanizacijo. Vem da so to subvencije, ampak resno mi gre na živce, ko govorijo da ubogi upokojenci dobijo za polno delovno dobo 300 eur pokojnine. To ni možno , niso delali polno delovno dobo in imajo sedaj samo delno pokojnino.

koliko v € je vredno tvoje “zdetje”?

se popolnoma strinjam s tabo, torej imata 2 več kot 1500 eur prihodka mesečno, mi 4 večino mesecev preživimo s 1400 eur, pa smo 4, dva šoloobvezna otroka s kupom šolskih ogledov predstav itd itd – seveda v smislu “brezplačnega” šolstva, treba kupit oblačila, obutev, hrano za 4, avto, vse….ja, s takimi dohodki lahko lepo živijo, če niso leni, imajo lahko svoj vrt, si veliko pridelajo sami… problem je res v nizkih plačah večine zaposlenih pri nas.

Človek gara polnih 40 let (ali pa malo manj – včasih je bilo potrebno manj let) pa niti ne doseže 500 eur.
Potem so še invalidske upokojitve….

Pokojnine so vsako leto nižje ….

Vidiš pač tisto, kar hočeš videti ….

mož 2000 jurja plače, žena 1500 torej 3500 evrov skupaj ne mesec, pa jamrajo, ko morajo šolo v naravi plačat. Meni se zaposleni res ne zdijo taki reveži.

Za polno delovno dobo ne more dobiti samo 500 eur pokojnine.

sta tvoja starša merodajna s svojimi pokojninami


Seveda zaposleni s tako plačo ni revež,kdo je to rekel ? Ampak če gledaš 2 upokojenca z 1500 eur lepo živita, ker dejansko nimata stroškov. 2 zaposlena z 800 eur plače pa težko spajata, so zadaj krediti, otroc. Tukaj se strinjam z avtorico.

In na podlagi tvojih izkušenj boš posplošila, da na splošno upokojencem ni težko. Halo…Ona dva imata 1500 evrov dohodkov. Kaj pa tisti par ki ima 800 evrov? ali pa še manj? Največji problem so itak samski upokojenci z minimalnimi pokojninami. Ki živijo v blokih. Moja mami ima invalidske pokojnine manj kot 400 evrov, oče dobrih 500 evrov pokojnine s polno pokojninsko dobo. A misliš, da super duper krasno živita? v bloku kjer je samo ogrevanje sedaj pozimi 150 evrov? Verjemi, da morata prekleto pazit na vsak evro in če ne bi imela mene, da jima priskočim na pomoč, ne bi bilo nobenih priboljškov, morja in podobnega. Životarjenje.

Seveda lahko, če je bil navaden delavec brez poklica.

ako bila čistačica evo ti 350 evra.

Pa moram se jebati malo ovako, za dobar dinar dam i pizdo i čmar.

Fajsa sa Afrike


Seveda zaposleni s tako plačo ni revež,kdo je to rekel ? Ampak če gledaš 2 upokojenca z 1500 eur lepo živita, ker dejansko nimata stroškov. 2 zaposlena z 800 eur plače pa težko spajata, so zadaj krediti, otroc. Tukaj se strinjam z avtorico.
[/quote]

če ima upokojenec 800 evrov penzije, je moral imeti prej dosti večjo plačo kot 800 evrov.
torej jaz vidim, da v Slo vsak lahko pride do izobrazbe. Kolikor vidim imajo vsi dobre plače in dobro živijo. Ne vem od kod na monu skoz vlačite te minimalce in podobno.

Saj je super dokler sta 2 in imata cca 1.500 Eur na mesec, pa zdravje jima služi. V medijih pa večina slišiš o kakšnih ki so sami, 800 Eur za enega je pa že drugače ker redni stroški ostanejo, običajno pa govorijo o kom ki nima polne pokojninske dobe.
Pa tudi tisti s polno pokojninsko dobo eni dobijo 500 Eur. Pa če odšteješ stroške stanovanja (voda , elektrika, ogrevanje,…) no ja pa je hitro samo še 300 Eur. Res lepa penzija, malo težje daš kaj na stran za primer če se pokvari pralni stroj ali pa peč .

Ti veš za ŠTIRI pokojnine pa pisariš in delaš neke zakjučke. Moja tašča in mami imata sedaj 500€ ko država sprejela zakon 40let=500€. Pa to je ok…tisti ki sedaj odhajajo v pokoj s polno del.dobo imajo za izracun 360-400€….sej to pa ti je menda jasno ,da niso vsi v javni upravi…so tudi delavci v tovarnah. Kilo kruha isto stane za vse…zdravila patut

eni ne znajo pogledat čez plot :)))

Moj oče je vdovec, ima pokojnino okoli 780 eur (skupaj z dodatkom za vdovstvo), živi sam v veliki hiši, ogreva se z lastnimi drvmi. Ima nekaj položnic, ampak njemu ostane pol pokojnine vsak mesec. Letos si je kupil novi avto za 25.000 eur, hodi na izlete s penziči. Ne vem no, ampak ali on zna delati z denarjem, ampak res ne živi v primankljaju.

Dokler je zdrav, še nekako gre. Kdor zboli, mora vse več zdravil in pripomočkov plačati in pokojnina ne zadostuje. Ko obnemore in gre v dom, morajo otroci doplačevati. Tudi ti boš morala za svojega očeta, ker njegova pokojnina ne bo zadostovala za oskrbnino.

Avtorica, pozabila si napisati NEKATERI.

Tudi moja tast in tašča imata lepe penzije, moja tašča je bila že 4 leta v penziji pri mojih letih. Ampak ne moreš po enih sklepati na vse.

Je žalsotno, da nekateri dobivajo take pokojnine, medtem pa delavci delamo za 600-700-800 evrov neto, da dobiš 1000 evrov neto moraš imet res bogate izkušnje in imet izobrazbo vsaj 6-7.stopnjo.

V bistvo teli upokojenci s 800-900 evri penzije izčrpavajo pokojninsko blagajno. Je pa fora tudi ta, da so takrat vzeli 80-90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} povprečno plačo, sedaj pa 57 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Problem je ker eni zaposleni dobijo manj, kot upokojenci

po tvoje? eni so zelo veliko prispevali v blagajno in sedaj ne bi smeli dobiti svojega, samo zato, ker nekdo slabo služi in tudi skoraj nič ne prispeva.

Živijo na naš račun, ki delamo, tistega denarja ni več, ko so ga vplačeval.

tistega denarja ni več, ampak ne po njihovi krivdi … obrnite se na vlado in tam zganjajte faušijo!

Preveč denarja trošimo za te upokojence, 5 let mogoče bi jim dal penzijo, pol pa je vsak cent odveč. Naj si pomagajo sami. Ko imaš 60 let je tvojega lajfa itak konec tko da nevem sploh kaj čakajo…

Veliko jih poznam s polno delovno dobo, ki dobijo sedaj 500 eur prej pa manj. Lani upokojeni voznik avtobusa je pred spremembo dobival 470 eur in po novem 500 in se bi lahko nastevala. Nekateri res nic ne vidite in ne slisite ali se pa delate neumne.

New Report

Close