Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mirena, zdravila – pridobivanje teže

Mirena, zdravila – pridobivanje teže

Ima še katera težavo, da zaradi mirene pridobiva kg? In, če ja, a je to samo na začetku recimo dva kg in potem mir ali to kar raste in raste?

Kaj pa kaka druga zdravila?

Jaz imam tablete, kjer je stranski učinek pridobivanje kg pa nisem opazila, da bi pridobivala kg. Zdaj pa imam še mireno, ki ima tudi stranski učinek pridobivanje kg in jih tudi pridobivam :(.

Tiste, ki imate take težave, kako ste to uredile? Vse manj jedle? Dale odstranit mireno oz. menjale zdravila, ki vam povzročajo pridobivanje kg?

Pa preden se usujejo posti v stilu kako smo ženske neumne, da uporabljamo kontracepcijo, ki nam škodi, naj omenim, da mirene nimam zaradi kontracepcije.

meni je g rekla, da odstrani mireno cca 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ženskam, ki si jo pridejo vstavit in mi jo zato odsvetuje.
če imaš premočne krvavitve in mireno zaradi tega, obstajajo še drugi načini…

To imaš najbrž zaradi menopavze, dodajanje hormonov in te zadeve. Pridobivanje kg je neizogibno. Jaz sem se zredila za 10 kg. Prej sem bila izredno suha, tako da pravijo, da mi paše, ker je pri 45+ kao bolje biti malo bolj zalit.

Kile so večje, ker imaš večji apetit in več ješ ali zastajanja vode. Če ti upočasnuje presnovo, se to da rešit s telesno vadbo.
Jemala dvoje zdravil, ki imajo zelo pogosto stransko posledico kilograme, pa se nisem zredila. Sem se pa res potrudila in takoj, ko je šlo 1 kg gor, sprejela izredne ukrepe.

Ne, v nobeni starosti nikomur ne paše, da je “zalit”. To se samo tolažite druga drugo, da se lahko spustite z vajeti in zanemarite.

Ne, nisem v menopavzi, še daleč do tja.
Mireno imam zaradi hudih in predolgih krvavitev. Kateri so drugi načini, da bi to uredili?
Športam več kot 10 ur na teden.
Jem pa vse manj, ker se vsak kos sladkarije takoj obesi name.

kile so lahko tudi višje, ker ti KT zmrda presnovo, vpliva na ščitnico, niso samo kalorije tiste, ki naložijo kile, je marsikaj v tem, kako se inzulin v telesu obnaša ipd.

kile so lahko tudi višje, ker ti KT zmrda presnovo, vpliva na ščitnico, niso samo kalorije tiste, ki naložijo kile, je marsikaj v tem, kako se inzulin v telesu obnaša ipd.
[/quote]

Imam tudi hipotirozo, ampak ko sem dobila pred leti tablete, so šle kg dol. Stvar pa se je spremenila sedaj pri mireni 🙁 in gredo spet gor. Samo ščitnični hormoni so pa ob jemanju tablet ok.

kile so lahko tudi višje, ker ti KT zmrda presnovo, vpliva na ščitnico, niso samo kalorije tiste, ki naložijo kile, je marsikaj v tem, kako se inzulin v telesu obnaša ipd.
[/quote]

Sem jasno in nedvoumno napisala, da ti lahko vpliva na presnovo in kaj v tem primeru. Z gibanjem jo pospešiš, poleg tega več mišične mase pomeni večjo porabo kalorij.

S čim se ukvarjaš? Mora biti kardio …

Nekaterim ženskam, če ukinejo meso, se krvavitve nekoliko umirijo. Tudi pri tabletah cerazette včasih ni več mesečnih krvavitev.

Verjetno bi morala temeljito prevetriti jedilnik. Za začetek si zapisuj, kaj vse poješ v enem dnevu, ne pozabi nobene drobtinice. Skušaj poiskati kalorične vrednosti, pa boš videla, pri čem si.

Si že mesece zapisujem vsem kaj pojem.
Jem pa tudi meso, ne vsak dan, jem ga pa.
Športi pa različni. In to redno, vsa leta.
KT ne smem jemati. Ko sem pa jih jemala pa so bili obupni stranski učinki.

Koliko kalorij torej poješ na dan?

Cerazette rečejo tudi mini tabletka, ker ima res minimalne količine hormonov, razen če zaradi želodca ne smeš. Mislim, da je podobna količina tudi v mireni (to bi ti znala gina razložit).

Glede mesa pač povem, da je to opcija, ki jo lahko poskusiš. Se pa spomnim sorodne teme, mogoče si celo ti ista avtorica, zavračanje vseh rešitev. Če ti mirena reši druge težave in gre samo za par kg viška, boš pač nekaj časa imela par kg viška. Ene pravijo, da je to kjut.

Koliko kalorij torej poješ na dan?

Cerazette rečejo tudi mini tabletka, ker ima res minimalne količine hormonov, razen če zaradi želodca ne smeš. Mislim, da je podobna količina tudi v mireni (to bi ti znala gina razložit).

Glede mesa pač povem, da je to opcija, ki jo lahko poskusiš. Se pa spomnim sorodne teme, mogoče si celo ti ista avtorica, zavračanje vseh rešitev. Če ti mirena reši druge težave in gre samo za par kg viška, boš pač nekaj časa imela par kg viška. Ene pravijo, da je to kjut.
[/quote]

KT ne smem jemati! Ne takih, ne drugačnih.
Ne pojem vsak dan enako kalorij, tudi ne porabim jih vsak dan enako.

Glede mesa: to si preskusila na lastni koži, imaš izkušnje s tem? Kako dolgo menstruacijo si imela prej in koliko dolgo po tem, ko si nehala z mesom?
Nisem še zasledila tega, da bi katera uredila ciklus s tem, da bi prenehala jesti meso. Tako, da če ima katera izkušnje s tem, na plan z besedo :).

hojla, meni Mirena nikak ni odgovarjala, sem skoz krvavela, so mi jo po pol leta odstranili…pred kratkim so mi vstavili tole: Kyleena 19,5 mg intrauterini dostavni sistem – podobno kot Mirena….listo nova zadeva, meni super funkcionira…..

KT ne smem jemati! Ne takih, ne drugačnih.
Ne pojem vsak dan enako kalorij, tudi ne porabim jih vsak dan enako.

Glede mesa: to si preskusila na lastni koži, imaš izkušnje s tem? Kako dolgo menstruacijo si imela prej in koliko dolgo po tem, ko si nehala z mesom?
Nisem še zasledila tega, da bi katera uredila ciklus s tem, da bi prenehala jesti meso. Tako, da če ima katera izkušnje s tem, na plan z besedo :).
[/quote]

Ja, pa si res ista. 🙂 Škoda časa zate. Poglej si pač prejšnjo temo, ne razumem, da rabiš vsaka dva tedna odpirat novo.

Ja, pa si res ista. 🙂 Škoda časa zate. Poglej si pač prejšnjo temo, ne razumem, da rabiš vsaka dva tedna odpirat novo.
[/quote]

O čem ti to?
Katero prejšnjo temo?

Ja, tudi jaz ves čas krvavim. Ampak ginekologu je to normalno :(. Da se moram pač telo navaditi. Za to pa še nisem slišala, bom pogledala kaj je Kyleen. Čeprav počasi mi vse to eksperimentiranje … ne vem, že leta sem v tem, vedno novi eksperimenti. Čista beda.

Ja, pri meni po vstavitvi mirene 10 kg v 2 mesecih gor, pa sem isto jedla in sportala kot prej. Imeli sem jo pol leta, zacela ful manj jest ampak kile pa niso sle dol, pocutje katastrofa, med menstr., ki je bila seveda par kapljic na dan pa taki glavoboli, da tud delat nisem mogla, sem mogla kar bolnisko vzet, libido cisto v minusu, pa je gin.rekla da naj potrpim 6 mes., da pol bo bolje. Po 8 mesecih sem jo dala ven in mi je bilo zal, da si jo nisem ze po prvem mesecu. Tistih 10 kg je slo po enem mesecu samo dol brez diet, potem pa se 5 kg, ker sem se navadila ful manj jest….tako da sem potem spet zacela normalno jest:)), nobenih glavobolov vec, pocutje odlicno, ni vec sitnobe, ,libido kot prej-super

Ojej, to je pa res katastrofa.

O čem ti to?
Katero prejšnjo temo?
[/quote]

brezveze se s to pametnjakovičko ukvarjat, ki misli, da je vso pamet pojedla in ti bo v nedogled tumbala, da enostavno manj jej.

kako je z otroki, jih boš še imela, ali si že zaključila?

brezveze se s to pametnjakovičko ukvarjat, ki misli, da je vso pamet pojedla in ti bo v nedogled tumbala, da enostavno manj jej.

kako je z otroki, jih boš še imela, ali si že zaključila?
[/quote]

Ja, saj, ko sem konkretno vprašala po njenih izkušnjah glede mesa pa ni imela odgovora. Toliko o njenih nasvetih. Mogoče bo pa katera druga kaj na to temo napisala.

Ne, nobenih nosečnosti ne planiram :).

Jaz sem šla zaradi dolgih in močnih M na KT (Yaz). Sem se dolgo odločala in stežka odločila, ampak ti povem, bistveno bolje od prej, kvaliteta življenja pa mi je šla hudo na gor. Če sem jo prej imela 7 dni, od tega 4-5 dni, da je lilo ven, imam zdaj 4 dni, vsega skupaj bistveno manj, u bistvu kamot fukncioniram z M skodelico (prej sem bila vsake 2 uri na wc-ju, da sem spraznila – obup). Zdaj pa zjutraj notri, zvečer ven (včasih pa 1x čez dan izpraznim).
Bolečine so tudi passe, prej pa ob Nalgesinu par ni…

Če ti Mirena ne ustreza, probaj klasične KT, bi jaz rekla. Jaz se zredila po Yaz nisem, imam pa manjši libido.

Ja, saj, ko sem konkretno vprašala po njenih izkušnjah glede mesa pa ni imela odgovora. Toliko o njenih nasvetih. Mogoče bo pa katera druga kaj na to temo napisala.

Ne, nobenih nosečnosti ne planiram :).
[/quote]

če si z otroki zaključila, vprašaj ginekologinjo glede ablacije maternice.

http://www.sb-sg.si/si/main/ginekologija_operacija4

Uf, če bi bila pri meni M samo 7 dni. Pa je bila 15 dni, v ta hudih dneh prej kot v eni uri premočen vsak še tako fajn tampon.
KT ne smem jemati.
Ablacijo endometrija so mi že delno naredili, ni bilo ok.

Ne razumem, zakaj Mireno lahko imaš, KT pa ne smeš jemati? Saj je oboje ista reč, le da ena deluje lokalno in jo imaš vstavljeno v telesu za počasno dolgo delovanje, KT pa je oralna in nekoliko bolj sistemska?

Si kar sama prav navedla delovanje enega in drugega.

New Report

Close