Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vožnja po naših cestah

Vožnja po naših cestah

Gledam kako poteka promet.V mestu kjer živim v glavnem šibajo avti in tovornjaki z hitrostjo krepko večjo od 50 na uro.Pa ne bi tega niti komentiral,ker nimam radarja ampak peljem se 50 na uro in tovornjak pred menoj se bliskovito odmika od mene.Se pravi,da ne vozi niti približno50 na uro ampak najmanj 80 .Lahko to ocenim,ker imam izredno veliko izkušenj in sem profesionalni voznik.Kdo je pristojen za kontrolo tega,kdo dobi plačo in še stavka poleg a ne vrši svoje osnovne dolžnosti ,ko je v službi?Nekdaj je bilo v manjšem mestu samo nekaj organov.Največ 6.Sedaj jih je 50 in več ampak reda pa ni. Samo stavkat je pa treba in iskat 2000 eur plačo za nekaj kar ne zaslužiš.Sramota totalna.

mene na naših cestah moti slaba varnostna razdalja.

Mene pa moti neznansko povečanje števila idiotov na cestah….pri tem mislim predvsem na tiste, ki ne spremljajo toka prometa, so sami v svojem svetu…vozijo trideset, tam kjer je omejitev 50, zavirajo še pri zeleni, da se slučajno ne bi zgodilo, da bi bogi perfekcionisti zapeljali v rumeno. Preden na semaforju speljejo, pustijo vsaj pol cikla da gre mimo itd…..takih se bojim, mi gredo na živce,. Če so ti osebki še s telefonom v roki….se mi pa že skoraj spipa, zna bit da si bom kupil jeepa z bull barom, neregistriranega…
Spoštujem pa tiste, ki ne delajo gužve…pa pri tem ni treba da vozijo stotko mimo šole.

Mene pa moti to, da lahko vozniško dovoljenje danes dobi skoraj vsak pa če je resnično sposoben hitrih in pravilnih reakcij v kritičnih situacijah, ali pa če ni.


Samo ena pripomba. Z omejitvijo je vecinoma predpisana najvisja in ne najnizja dovoljena hitrost. Kjer je omejitev 50, lahko vozis 30, ne smes pa 60. 🙂

Ob vseh teh stavkah sem tudi jaz pomislila, da si za to, kar policisti trenutno dajejo, višje plače sploh ne zaslužijo. Če bi videla, da se res trudijo, skrbijo za red in da čutim njihovo prisotnost, bi jih še podprla, za polovičarstvo pa žal ne dobijo mojega razumevanja.

Meni je pa najbolj trapasto, kadar me nekdo prehiti, čez pol minute pa oba čakava pri rdeči luči.V čem je fora?
Pa v čem je fora, da nekateri ne nakažejo smernika, preden zavijajo?

danes sem ugotovila, da se ti ne more zgoditi, da zdrsneš s ceste na mariborskem območju, ker je luknja pri luknji … ena te ziher zadrži 🙂

Pri prvem je fora to, da pri naslednjem semaforju bo on že čez zeleno, ko ti spet čakaš pred rdečo… pa verjetno voziš par km na uro manj kot je omejitev? recimo omejitev 70, voziš 60?

Nekje sem bral, da ljudje, ki ne uporabljajo smernikov, ko zavijajo, niso sposobni procesirat tako velike količine podatkov. 😀 Bi bilo pa super, če bi vsi lahko uporabljali smernike, ker nismo vsi jasnovidni, da bi predvideli, kaj namera voznik pred nami. Čeprav to še nekako gre. Lahko pa pride do katastrofe, ko to naredi voznik v križišču, ki nenadoma zavije v levo brez smernika, ti pa greš naravnost. :S

Verjemi, da se policisti trudijo, kot je treba.Kar očitno šepa, je njihovo vodstvo na višji ravni, ki policiste ne usmerja na teren.Zgleda pa tudi ,da policistov kronično primanjkuje.Poleg tega so testi, preden te sprejmejo na šolanje v Tacnu, zelo zahtevni in marsikoga odklonijo.Kdor pa je sprejet, ga čaka dokaj zahtevno šolanje, ki ga moraš opraviti v roku, ki je kratek in točno določen, drugače moraš vrniti vso finančno podporo, ki jo dobiš v času izobraževanja.
Mislim, da tu gor na Monu večina ljudi ne pozna od blizu dela ne policistov, ne učiteljev in potem se piše in udriha kar nekaj na splošno.

Verjemi, da se policisti trudijo, kot je treba.Kar očitno šepa, je njihovo vodstvo na višji ravni, ki policiste ne usmerja na teren.Zgleda pa tudi ,da policistov kronično primanjkuje.Poleg tega so testi, preden te sprejmejo na šolanje v Tacnu, zelo zahtevni in marsikoga odklonijo.Kdor pa je sprejet, ga čaka dokaj zahtevno šolanje, ki ga moraš opraviti v roku, ki je kratek in točno določen, drugače moraš vrniti vso finančno podporo, ki jo dobiš v času izobraževanja.
Mislim, da tu gor na Monu večina ljudi ne pozna od blizu dela ne policistov, ne učiteljev in potem se piše in udriha kar nekaj na splošno.
[/quote]
Imam dve prijateljici policistki, ki sta vsaj približno iskreni. Sicer se, tako kot ti tukaj, izgovarjata na pomanjkanje kadra in slabo vodstvo, a kljub obilici dela, ki naj bi ga imeli, obe med šihtom nakupita fasungo in z delom zaključita v rednem delovnem času.
Seveda pa sem izvedela za cel kup pijanih pijavk, ki so jih prijatelji policisti poskrili po pisarnah, da ne delajo škode, in ki kljub temu vlečejo po 2 jurja plače.
Zato me ne prepričaš s svojo ganljivo zgodbo o preobremenjenosti in zahtevnem delu. Kar trenutno dajejo od sebe, si višje plače ne zasluži.

Danes viden lep primer od Trebnjega proti Ivančni na avtocesti. Ne verjetno kaj to narod bluzi po avtocesti. Namesto da vi se držala varnostna in promet tekel zvezno, so se vsi so se naenkrat naguzili en pred drugega na vozni pas in vozili v tesni koloni. Pa to moraš bit nor da kaj takega narediš. Trije avtomobili vmes držali varnostno vmes se jih pa še 10 nabije… halo?

New Report

Close