Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Poletje v Avstriji

Default avatar

nevednica12

Letošnji poletni dopust bi radi za razliko od ostalih let preživeli v Avstriji, ob kakšnem jezeru. Bivali bi v apartmaju. Pomembno nam je, da je jezero dovolj toplo za kopanje in da je v okolici veliko kolesarskih in pohodniških poti, saj si želimo aktiven dopust.
Imate kakšne ideje, kam iti? Jezer je toliko, da sem povsem izgubljena v iskanju.
Default avatar

kjerkoli

Ob kateremkoli avstrijskem jezeru sem do sedaj bila, povsod je vse super urejeno, možnost kolesarjenja, pohodništva in še česa. Poznam Osojsko jezero, Wolfgangsee, Mondsee, Attersee, Hallstätter see - to zadnje in mestece Hallstatt je meni najlepše. Pa še kakšna manjša koroška jezerca so tudi fajn. Mnoga od njih se ponašajo s pitno vodo, poleti so čisto dovolj topla za kopanje. Zanimiva destinacija je recimo St. Wolfgang, kjer imaš zelo blizu tudi Mondsee, Attersee in še cel kup majhnih jezerc, z vlakcem se lahko zapelješ na Schaffberg, mislim da je okoli 1.800 m, v poletni vročini se gor fajn ohladiš in imaš prekrasen razgled na vsa tri jezera, blizu za izlet je Salzburg, Bad Ischl in še kar nekaj luštnih krajev. Meni so poletne počitnice ob kakem avstrijskem jezeru stokrat boljše kot morje.