Potovanja.Over.Net

Popotniški nasveti

Praktični nasveti za popotnike, da se potovanje ne bo sprevrglo v nočno moro. Kaj je pametno vedeti preden odrinemo novim dogodivščinam naproti?

Odpoved leta in povračilo stroškov Airbnb rezervacije

Default avatar

Nensi1

Pozdravljeni,
zanima me, če ste že kdaj imeli podobno izkušnjo kot jaz in kaj storiti v takem primeru. Včeraj so nam odpovedali let v Edinburgh zaradi snežnih neviht. Tam smo imeli rezervirano stanovanje preko Airbnb-ja, vendar le-tega ne bomo koristili, saj je naslednji let v Edinburgh šele v ponedeljek, ko naj bi se že vračali domov. Zasledila sem, da so nepredvidljive vremenske razmere lahko razlog za povračilo celotnega denarja od rezervacije. Govorila sem z lastnico, ki mi je predlagala naj odpovem rezervacijo, da bo v tem primeru videla kaj naj naredi. Če pa odpovem, se bojim, da bom ostala brez vsega denarja. Kaj storiti?
Že v naprej se vam lepo zahvaljujem za odgovor
Lep pozdrav,
Nensi
Default avatar

tkole

Upam, da ste medtem že kontaktirali airbnb, od njih pač dobiš edini relevanten odgovor.
Res piše na njihovi spletni strani, da je zaradi nepredvidenih okoliščin (tudi vreme) možna refundacija ne glede na možnost odpovedi, ki je bila navedena pri rezervaciji.
https://www.airbnb.com/help/article/132 ... ?topic=250