Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako gledate na 30+ letne moške samske luzerje, ki živijo pri starših?

Kako gledate na 30+ letne moške samske luzerje, ki živijo pri starših?

Jaz poznam dva taka, nikoli ni bilo kaj veliko iz njih. Oba sta bolj tiha, mirna,.. z žensko ju še nisem videl, službo so jim sorodniki zrihtal… kakšno mnenje imate o takšnih?

Eni so si sami uredili svoje nadstropje pri starših v hiši, obnovili komplet hišo, fasado, steho, okna in notranjost, plačujejo položnice, imajo svoj pralni stroj in kuhinjo (čeprav marsikdaj mama kaj opere ali skuha) in živijo povsem svoje življenje.
Nekateri pa živijo v svoji otroški sobici in ne kaže, da bi se odselili, mama vse skuha, opere, počisti in napolni hladilnik.

Se ti ne zdi, da je očitna razlika?

Samski je luzer?
Živi doma je luzer?

Zakaj?

Mislim si pa isto kot o nekom ki je star 25 in je v vezi, star 39 živi v najemu in je sam, star 42 poročen in ta mlad pri hiši….

Imam znanko, na ven samostojna, samska, svoje stanovanje, služba, avto, po slovenski normi kaj je normalno a ne, ampak nekaj nas ve, da ji mamica pere oblačila- vsa, kuha čez vikende za njo, plačuje kredit za njeno stanovanje, zadnjič in ne prvič je še mamica namesto nje nesla knjigo v knjižnico, ker revca ne more. Samo dopust in lepe fotke je pa vidit nimam kej rečt hehe

Če bi ženske palile na takšne “samske luzerje” in ne na ego triperje, ne bi potem čez 2 leti jokcale, da jih je prevaral, zapustil, zajebal. Sama se velikokrat srečujem s takšnimi, pa so povečini prav prijetni fantje, s katerimi ni nič narobe, ko jih malo bolj spoznaš. Pač ljudje ocenijo ljudi v 5 minutah in potem ne spremenijo več svojega mnenja. Jebat ga, jaz nikol nisem padala na neke frajerje in nastopače.

Še o tistih ne sodim, ki jih poznam, o tistih, ki jih ne poznam nimam kaj mislit. Vsak ima svojo zgodbo.

Imam mnenje, da ima vsak razloge, da je tak kot je, zdaj ne vem, zakaj tebe jebacha moti, če sta onadva brez bab; mogoče pa sploh nisi niti ti kaj preveč babam všeč, čeprav s eimaš za boljšega?

Ma je razlika. Moj tudi živi pri mami in je star čez 50. V svojem nadstropju. In skrbi za to, da je v hiši toplo in da ima mama hrano, ker s 400 eur penzije bi sama težko. Službo je pa vedno imel. Je pa razlika če živiš čisto sam in v najemu kot jaz. Jaz hočem sama in ne pri tipu.

Moj bivši pri dobrih 50-tih živi skupaj z mamico, ki ga tudi preživlja, saj služba ni zanj. Zadnji dve leti se slini po komaj polnoletnih natakaricah, pije že kar redno, najhujše pa je bilo, da se po 10 dni skupaj ni stuširal, umil zob niti si ni preoblekel gat. Mamica ga je sicer okregala, ko sem to pokomentirala, pa se je le smejal. Fuj. Pa ni budala, veterinar, sam zase pa misli, da je najmanj Brad Pitt.

Jaz sem tudi mama tridesetletnika, ki še živi doma.
Naj povem, da ni noben luzer. Je redno zaposlen za nedoločen čas, ima že 10 let delovne dobe ima avtomobil, je priden, pošten in dobrega srca.
Ja, mu kuham in perem, on pa opravi tista dela, ki jih bi jaz težko. Skoplje vrt, pripravi drva, kaj popravi, gre v trgovino, ima tudi svoje hobije. Imamo tudi nekaj zemlje, zato je dela vedno dovolj.
Upam, da si bo tudi on dobil kakšno punco ali partnerko, saj je prijeten fant, visok, suh, nič mu ne manjka.
A o medgeneracijskem sožitju še niste slišali?

Zelo pohvalno, poskrbi zase in še za mamo, ampak v Sloveniji je tako, da če na zunaj zgleda, da “živi še doma”, je luzer, po drugi strani so pa taki, ki so jim starši kupili stanovanje, mamice jim hodijo to isto stanovanje pospravljat, jim perejo in likajo cunje, za njihovega otroka skrbijo več kot mamice, ampak vse za zunanji vtis, da naša je pa “na svojem”. Poznam veliko takih primerov, in ne govorim na pamet. SIcer vem, da me nima kaj brigati, je pa moteče, ko ti isti pametujejo drugim, kako bi morali živeti.

Če bi ženske palile na takšne “samske luzerje” in ne na ego triperje, ne bi potem čez 2 leti jokcale, da jih je prevaral, zapustil, zajebal. Sama se velikokrat srečujem s takšnimi, pa so povečini prav prijetni fantje, s katerimi ni nič narobe, ko jih malo bolj spoznaš. Pač ljudje ocenijo ljudi v 5 minutah in potem ne spremenijo več svojega mnenja. Jebat ga, jaz nikol nisem padala na neke frajerje in nastopače.
[/quote]

Si dobro povedala, jaz imam enega ki je živel doma dokler me ni spoznal. Potem ni imel nobenih problemov zapustiti domačo hišo. Je normalno vzgojen, dela vse tako kot je treba, ni nikakršen luzer. Če živiš doma, ne vidim razloga da bi za tistega pol pralnega stroja na teden lastnih oblačil šel kupovati svojega. Pa hrano imaš lahko v istem hladilniku kot ostali, saj je ne rabiš toliko. Ta obsedenost enih žensk, da niso z nekom ki živi doma, je prav smešna. Poznam veliko kao samostojnih egotriperjev, ki živijo sami pa ženske palijo na njih. Stanovanje jim je kupila mamica, kosila v življenju ni skuhal, ko mu gre za nohte gre k mamici. Taki so po mojem še veliko slabši. Na splošno je prav zanimivo kako smo kot družba dovzetni za fejk zunanjo podobo. Potem se pa čudimo ko je resnica popolnoma drugačna, zakoni propadajo, ločitve, nasilje itd. Seveda, če pa ti je bolj pomembno kako je na zunaj, kot kaj je v resnici.

Torej je boljše, da čeprav se s starsi dobro razume, da zivi v najemu? Starsi imajo preveliko hiso on pa naj gre v najem? Katera logika je tu zadaj, sigurno ne ekonomska.

Luzersko se je ukvarjati (beri: gledati) ves čas z “luzerji”.

Ljudje preprosto živijo in pustijo drugim enako živeti.

De omnibus disputandum..

Kot sem že dejal, naši slovanski predniki so vedno živeli v velikih, razširjenih družina, zadrugah.

Vsiljevanje nekih zahodnih trendov, da je treba pri 20 letih na silo od doma, sicer si luzer, ni v skladu s slovansko kulturo in načinom življenja.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Načeloma se zadovoljen človek ne ukvarja z drugimi, kako živijo. Zakaj bi ga to zanimalo? Torej bi bilo bolj na mestu podajanja mnenja o ljudeh, ki se s tem ukvarjajo, kot ti recimo, ki zadovoljuješ neke družbene norme s prilagajanjem okolici in “primerjalnim bagateliziranjem”, zadovoljstva pa ni v tem nobenega, a ne? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

V Ameriki se hitro odselijo,ampak imajo potem nemalokrat težave s plačevanjem najemnine in preživnine in potem se medsebojno tožarijo na sodiščih.Velikokrat je prisotna tudi zavist tistih ki živijo v najemu,ker je najemnina draga in se morajo marsičemu na ta račun odpovedati.Saj bi lahko tudi za marsikoga v JU rekli da se ni sposoben sam preživet,ker živi na račun davkoplačevalcev.Ves čas po TV poslušamo o neki solidarni družbi.

Da ne čutijo potrebe po osamosvojitvi.

Tisti ki zaradi spočetja, naključja ali sreče in ne zaradi svojega lastnega dela ne živijo pri starših so zadnji ki jih lahko sodijo.

Kako pa gledate na tiste moške, ki od mamice presedlajo k ženi? Prej mama prala, zdaj žena. Prej mama kuhala, zdaj žena. Prej mama pospravljala, zdaj žena.

Zanimivo, da ne poznam nobenega takega. Mrbit se ne druzim s takimi, “luzerji”, kot jim pravite.

Ampak poznam pa kar ene par zensk, ubogih revic, ki jim mamice in ocki odnasajo rit.

Eni mamica cez dan pride pospravit stanovanje, opere perilo, skuha… In ta mamica seveda vse ostale sosede terorizira in jim najeda, kaksni da smo, ampak svoji hcerkici pa se skoraj ritko umije.

Tadruga hodi pa vsak dan k mamici na kosilo, ce pa ne more, ji pa mamica dostavi kosilo… Ena bret druge praktnicno ne moreta.

In tako naprej. Od voznje mulcev v solo, na obveznosti, cuvanja cez vikend…

Ene zenske ste res v povpecju tako samostojne in samozavestne. 🙂 Ugibam, da so tak najbolj glasne.

30+ letne moške samske luzerje

Nekdo ima pa resnično fetiš ali alergijo, ki sproži celo anafilaktični šok na podobne teme. Ta o 30+samskih “luzerjih”, ki živijo pri starših je že 65 x na novo odprta tema ta teden.

Imela sem takšnega, sva že živela skupaj in mamica mu je vsakič, ko sva prišla domov skuhala hrano in pospremila z besedami, da kaj takšnega pri meni ne dobi. Dajala sta mu potuho, jaz sem bila tista grozna, sam pa ni želel ne delati, ne študirati…po določenem času najinih razprtij, ker ga nisem želela več preživljati, se je odselil nazaj k staršem. Kolikor vem je še danes po precej letih tam, brez službe, narejene fakultete, edino uspel se je zrediti za 30 kg – na svojo predhodno težo 110 kg +, preden sva začela živeti skupaj.

Jebi ga, feminizem in kapitalizem sta razloga za takšno stanje.

Ne moreš imet družine, če ne zaslužiš niti za najemnino, in položnice.Ne moreš imet družine če današnje ženske ne znajo, ali nočejo kuhati, pospravljati,vzgajati najmlajših itd.Življenje ni reality shov. To je gola realnost!

New Report

Close