Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mobilni operaterji v Sloveniji

Mobilni operaterji v Sloveniji

Ste zadovoljni z mobilnimi operaterji v Sloveniji? Vam nudijo tisto kar želite? Imate kakšne slabe izkušnje s kakšnim od naših operaterjev?
Imamo jih kar nekaj, opišite na kratko vaše dobre in slabe izkušnje, ki ste jih imeli oz. jih imate z njimi…


Zakaj pa bi eden namesto plačane zate naredil brezplačno raziskavo? Zakaj pa te to zanima. Najprej napiši zakaj potem zakaj prav v Sloveniji … In poglej na ustrezne strani pa boš vse vedel!

Celih raziskav ti pa res ne mislim pisat. Bi pa pokritizirala Hofer. Namreč, pri njih skleneš paket, naivno misliš, da je to to, potem te pa kar samovoljno vržejo dol z njega in preklopijo na plačilo po porabi. Ki je astronomsko! To se je konkretno zgodilo nam. Pa okej, so upoštevali reklamacijo, vrnili denar, smo uredili. Čez en mesec samovoljno ukinejo opcijo LTE! Zakaj? Kdo vas je prosil?? Tako da samo pokurimo dobropis in gremo stran. Se mi jih res ne ljubi vsak mesec prositi, naj nam pustijo paket pri miru.

Da ne bo pomote, ne delam nobene raziskave, temveč sprašujem. Veliko ponudnikov je pri nas in me samo zanima kako ste zadovoljni/nezadovoljni z njimi. Če želite lahko opišete svoje mnenje, če ne želite, ga pač ne napišite.

(S hofrovimi mobilnimi storitvami nimam izkušenj. Hvala ker ste delili svoje mnenje oz. izkušnje z njimi.)


Kako z njimi? Misliš, ker so delili svoje mnenje s teboj!! Ti pa ne znaš slovensko. Gugl translejt, a ne? Za koga pa delaš tole raziskavo?

Sem v dilemi za koga se odločiti. Vsi ponujajo več ali manj enako in je težka odločitev koga izbrati. Večinoma vsi ponujajo podobne pakete, me pa zanima, kako je če se kaj pokvari oz. so potrebne reklamacije?
Je že kdo kdaj imel kakšne reklamacije? Morda ni bil zadovoljen s storitvami, telefonom,…. pa ni mogel/mogla se zanesti na oddelku za reklamacije? Se opravičujem, če preveč sprašujem, to mi je pomembno, ker je težko zahtevati reklamacijo, če to področje ni urejeno pri ponudniku mobilnih storitev…

Hvala že vnaprej za vaše informacije


Kako z njimi? Misliš, ker so delili svoje mnenje s teboj!! Ti pa ne znaš slovensko. Gugl translejt, a ne? Za koga pa delaš tole raziskavo?
[/quote]

Imaš ti kakšne težave drugače? Hvala, ker ste delili izkušnje z njimi – torej s Hoferjem. Bi šla ti še enkrat v OŠ, če ne znaš slovensko?

To, da vsi ponujajo podobne pakete, pa še zdaleč ni res. Kakšen paket sploh rabiš? Veliko interneta, nič interneta? Z vidika reklamacij je sporen samo Telemach, ki ima obupno službo za stranke.

Ravno malo ptej sem dobil sms, da se bo narocnina podrazila za 2€.

Imaš ti kakšne težave drugače? Hvala, ker ste delili izkušnje z njimi – torej s Hoferjem. Bi šla ti še enkrat v OŠ, če ne znaš slovensko?
[/quote]
A zdej se reče reklamaciji delitev izkušenj! Hvala, nisem vedla!
Mi gredo pa na nekaj takile, ki bi zastonj market risrč.


A zdej se reče reklamaciji delitev izkušenj! Hvala, nisem vedla!
Mi gredo pa na nekaj takile, ki bi zastonj market risrč.
[/quote]

Kaj pa delaš na forumu drugega kot daješ brezplačne nasvete? Samo zaje:bavaš folk v glavo?

To, da vsi ponujajo podobne pakete, pa še zdaleč ni res. Kakšen paket sploh rabiš? Veliko interneta, nič interneta? Z vidika reklamacij je sporen samo Telemach, ki ima obupno službo za stranke.
[/quote]

Ne pravim, da imajo vsi enake pakete, ampak podobni so si med seboj. V osnovi mi je pomembno, da, če pride do morebitne okvare naprave ali se izkaže, da ni signala za mobilne storitve, kateri operater je pri tem najmanj zanesljiv? Omenili ste podjetje Telemach? Imate morda slabe izkušnje z njimi? Njihovo ponudbo sem pogledal, je pa res, da ne vem kako je, ko pride do kakšnih težav s telefonom ali njihovimi storitvami. So dovzetni za morebitne reklamacije ali je kot ste napisali imajo oddelek za stranke ”obupno urejeno”.

Hvala za vaš odgovor. Vsaka informacija je dobrodošla, da vem koga izbrati.

Kakorkoli obračaš in če gledaš celostno, ne samo skozi napisano ceno mesečne naročnine, je Telekom najbolj ugoden. Sigurno omrežje, dobra pokritost, tehnična pomoč, prijazni agentje, hitro odgovorijo na mail in te sami pokličejo in poiščejo najboljši paket zate. Če imaš pri njih več stvari, imaš popuste. Če se vežeš, dobiš trojčka že za 20 eurov. Dražijo pa itak vsi, se kar dogovorijo en mesec en, drug mesec pa drugi.

Najprej hvala za vaše mnenje. Od večih uporabnikov sem slišal, da sta Telekom, kot tudi Simobil zanesljiva operaterja. Ponudbo teh dveh operaterjev sem pregledal in sem zasledil, da ni večjih težav z njimi na področju morebitnih reklamacij. To je že, bom rekel en plus več, da se odločim za enega izmed teh dveh operaterjev. Je morda kakšen izmed drugih ponudnikov, ki bi se mu bilo priporočeno izogniti kljub mogoče ugodnejši ponudbi paketov?

Ponudba je res pestra in težko se je odločiti koga izbrati. Nekateri ste navedli, da je podjetje Telekom zanesljiv, za Simobil sem slišal, da je tudi zanesljiv. Sama ponudba, ki je na voljo je vredu, bom pa vesel, če bo še kdo napisal mnenje o drugih ponudnikih mobilnih storitev. Kot sem že napisal, mi je pomembno, da vem kateremu operaterju se je priporočljivo izogniti, če pride do morebitnih okvar ali drugih težav, ki vključujejo reklamacije.
Kar nekaj zgodb sem slišal, da so bili uporabniki nekaterih operaterjev razočarani, ker ni bilo urejeno področje reklamacij. To me skrbi, ker ne želim, da bi moral sam plačevati popravilo, kljub temu, da je recimo telefon v garanciji. Evro ali dva več na mesec mi ne predstavlja ovire, če s tem vem, da ne bom imel problemov z morebitnimi težavami s telefonom.
Nekdo je navedel Telemach kot problematično podjetje, če pride do reklamacij. Je res to področje pri njih neurejeno?


Katerega operaterja uporablja tvoja družina? Pri katerem operaterju si bil do sedaj? Pri nobenem, ker delaš risrč? V čigavem imenu? Najboljši operater za take kot si ti je bila Vega? Prišla, videla, odšla. O kakšnih popravilih govoriš? Si še vedno analogen? Kakšne okvare in česa? Mobilni telefoni imajo rok trajanja, predvsem pa tehnologija napreduje. Nisi še opazil, operater 123. In zakaj sam sebe imenuješ operater?
In podjetje Telekom je zanesljivo- ker je tisto podjetje. Gugl translejt in market risrč? Za koga pa?

Ne pravim, da imajo vsi enake pakete, ampak podobni so si med seboj. V osnovi mi je pomembno, da, če pride do morebitne okvare naprave ali se izkaže, da ni signala za mobilne storitve, kateri operater je pri tem najmanj zanesljiv? Omenili ste podjetje Telemach? Imate morda slabe izkušnje z njimi? Njihovo ponudbo sem pogledal, je pa res, da ne vem kako je, ko pride do kakšnih težav s telefonom ali njihovimi storitvami. So dovzetni za morebitne reklamacije ali je kot ste napisali imajo oddelek za stranke ”obupno urejeno”.

Hvala za vaš odgovor. Vsaka informacija je dobrodošla, da vem koga izbrati.
[/quote]

Beri stare teme na forumu. Imaš o Telemachu dost čtiva.


Katerega operaterja uporablja tvoja družina? Pri katerem operaterju si bil do sedaj? Pri nobenem, ker delaš risrč? V čigavem imenu? Najboljši operater za take kot si ti je bila Vega? Prišla, videla, odšla. O kakšnih popravilih govoriš? Si še vedno analogen? Kakšne okvare in česa? Mobilni telefoni imajo rok trajanja, predvsem pa tehnologija napreduje. Nisi še opazil, operater 123. In zakaj sam sebe imenuješ operater?
In podjetje Telekom je zanesljivo- ker je tisto podjetje. Gugl translejt in market risrč? Za koga pa?
[/quote]

Kar govori, ni čisto iz trte zvito. Vem, da so včasih crkovali določeni telefoni, na servisu so pa vsem trdili, da so jim padli v vodo in garancije niso hoteli upoštevati. Ampak to je stara zgodba.

Kar govori, ni čisto iz trte zvito. Vem, da so včasih crkovali določeni telefoni, na servisu so pa vsem trdili, da so jim padli v vodo in garancije niso hoteli upoštevati. Ampak to je stara zgodba.
[/quote]
Pa kje ljudje živite- sto let za leseno žlico? Včasih je bila tudi Iskrina Eta višek tehnologije- pa sedaj? Saj bi človek še verjel takim izpraševalcem, če ne bi vedel, da kaj gre pri takihle risrčih. Ima na straneh agencije vse relevantne podatke, tja naj pogleda.


Pa kje ljudje živite- sto let za leseno žlico? Včasih je bila tudi Iskrina Eta višek tehnologije- pa sedaj? Saj bi človek še verjel takim izpraševalcem, če ne bi vedel, da kaj gre pri takihle risrčih. Ima na straneh agencije vse relevantne podatke, tja naj pogleda.
[/quote]

Ta stara zgodba je izpred treh let. Kaj točno pa tebe žuli?

operater123 pravi
Sem v dilemi za koga se odločiti. Vsi ponujajo več ali manj enako in je težka odločitev koga izbrati. Večinoma vsi ponujajo podobne pakete, me pa zanima, kako je če se kaj pokvari oz. so potrebne reklamacije?
Je že kdo kdaj imel kakšne reklamacije? Morda ni bil zadovoljen s storitvami, telefonom,…. pa ni mogel/mogla se zanesti na oddelku za reklamacije? Se opravičujem, če preveč sprašujem, to mi je pomembno, ker je težko zahtevati reklamacijo, če to področje ni urejeno pri ponudniku mobilnih storitev…

Hvala že vnaprej za vaše informacije
[/quote]

Kako pa zahtevaš reklamacijo? Reklamacijo vložiš v skladu s Splošnimi pogoji, ki jih lahko prebereš na spletnih straneh vseh operaterjev? Pri kom pa si sedaj?
Katero področje ni urejeno pri ponudnikih mobilnih storitev? Pa si ti iz culukafrije?

No zaenkrat hvala za vaše odgovore. Po teh komentarjih, ki ste jih navedli se je priporočljivo izogibati TELEMACH-u, zaradi neurejenega odnosa s strankami glede reklamacij. Kakšne izkušnje imam jaz je trenutno nepomembno, ker moja situacija ne vpliva na vas. Je pa treba vedeti, da v primeru reklamacij, ki jih boste imeli ali jih imate, boste deležni kupico izgovorov, da oni nimajo nič s tem.

Jaz sem namreč eden izmed nekdanjih naročnikov pri bivšem Tušmobilu, ki ga je podjetje Telemach odkupilo. To je nerelevantno vam, meni pa povzroča že četrto leto hude preglavice, ker se ne da z njimi popolnoma nič dogovoriti.

Podjetje Telemach je odkupilo Tušmobil, pri katerem sem imel reklamacijo glede telefona, ki ni deloval. Po opravljenem servisu je telefon še slabše delal. Vse skupaj sem odjavil in takrat se je začela kolobocija glede vračila oz. REKLAMACIJE tega telefona. Med tem časom je podjetje TELEMACH odkupilo Tušmobil in seveda prevzelo tudi vse zadeve v povezavi s tem. Telemach je izdal preko sodišča v Litiji izvršbo, v kateri je navedel, da moj dolg znaša 396 evrov. V letu 2016 in 2017 sem po obrokih plačal 700 evrov. Ker pa je novembra 2017, po plačanih 700 evrih ostalo še 57 evroh dolga, sem prosil TELEMACH in sodišče v Litiji (posrednik med mano in Telemach-om) za odpis tega zneska. Rekli so ne. Jaz sem prenehal plačevati to zadevo in na podlagi tega je njihov odvetnik Gregor Lepoša, podal novo vlogo za izvršbo, katero je sodišče v Litiji odobrilo in mi dodalo še dodatnih skoraj 230 evrov dolga. Večkrat sem že poslal potrdila o plačilih na sodišče, kot tudi na Telemach, v upanju, da bodo na podlagi mojega plačila v višini 700 evrov bili pripravljeni na morebiten odpis. Glavnica je znašala 396 evrov. Sedaj me terja odvetnik Gregor Lepoša za skoraj 230 evrov, izvršitelj Goran Ivkovič za 147 evrov, vsakih nekaj dni pa dobim dopis iz sodišča, da upnik, ne glede na moje plačilo 700 evrov, ne pristaja na odpis in vztraja pri nadaljni izvršbi oz. rubežu. Se pravi, če jaz sprejmem vse to, bom na koncu plačal telefon 1080 evrov. Telefon imam doma, spravljenega v originalni embalaži, kjer čaka na vračilo… nekomu.

Pred nekaj dnevi pa je bila pika na i, ko sem dobil telefonski klic od ene izmed uslužbenk sodišča v Litiji, kjer je v daljšem pogovoru namigovala, da naj plačam to, če ne želim imeti težav naprej. Ta pogovor imam posnet.

Vse skupaj vam bralcem ni pomembno, ampak zavedajte si, da lahko tudi nekdo izmed vas pride v podobno situacijo, ko bo deležen uradnega izsiljevanja s strani v mojem primeru podjetja TELEMACH. Dolgo sem odlašal s to zgodbo, sedaj je čas da jo delim z vami in mogoče komu pomagam, da se v bodoče izogne težavam, ki jih prinaša sodelovanje z že večkrat omenjenim podjetjem….

Sem počakal, da vidim če bo kdo napisal podobno izkušnjo, pa ni nič zaslediti.

Kje je sedaj tista vnema, ki jo je čutiti v prejšnjih komentarjih? Zakaj kar naekrat tišina? Se morda česa bojite?

Še vedno čakam, če bo kdo napisal kakšno izkušnjo s Telemachom…

Z mobilno telefonijo sem začela pri Telekomu, zaradi boljše ponudbe šla k Simobilu, kjer sem zaradi slabe pokritosti signala zaključila pa 2 letih in šla nazaj na Telekom.
Zdaj sem že par let pri Telekomu in ni potrebe po menjavi operaterja.

jst imam izimobil (ki je z novim letom prešel pod Telekomom, ampak so cene in vse zaenkrat enako kot prej.)

New Report

Close