Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obžalovanje splava

Obžalovanje splava

Ženske, ki imate izkušnjo s splavom…vam je bilo kdaj žal?
Ste razmišljale da bi naredile drugače če bi lahko vrnile čas nazaj?

Nikoli obžalovala,ker je bila prava odločitev. Še enkrat bi naredila enako.

Enako, ne obžalujem. Takrat ni bil pravi čas, imam pa zato zdaj dva. Če ne bi naredila, bi zdaj imela enega in bila revna.

Se pridružujem. Nobenega obžalovanja, še spomnim se ne, če me ne spomni kaj drugega. Ni bil pravi čas in, kot se je kasneje izkazalo, tudi partner ne. Danes imam tri z drugim moškim, imamo se super. Sicer pa bi bila verjetno mama samohranilka.

Ne, ne obžalujem. Večkrat pa razmišljam kako bi otrok, katerega spola bi bil, kako izgledal in koliko bi bil star v času tega razmišljanja.

Vsaka mentalno zdrava zenska bo splav (in to, kar je do njega pripeljalo) obzalovala. Zivljenje nas preseneti s stevilnimi lekcijami, na katere pa vcasih nismo pripravljeni. Bistvenega pomena je, da si zenska tudi odpusti (kar ni enako potlacitvi). Sprejeti taksno odlocitev ni vedno lahko in vsaka je to storila v dobri veri, da je tako bolje.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vsaka mentalno zdrava zenska bo splav (in to, kar je do njega pripeljalo) obzalovala. Zivljenje nas preseneti s stevilnimi lekcijami, na katere pa vcasih nismo pripravljeni. Bistvenega pomena je, da si zenska tudi odpusti (kar ni enako potlacitvi). Sprejeti taksno odlocitev ni vedno lahko in vsaka je to storila v dobri veri, da je tako bolje.
[/quote]

pa daj ti kurac delaj, ne pa opletat s stvarmi, ki se te ne tičejo. Ukvarjaj se že s svojo hordo otrok in ne visi skozi tukaj gor. boš ti govoril o mentalnem zdravju žensk, ko jih non stop pecaš tukaj z osladnimi fintami.


Jaz enako.

… rekla, da ženske, ki ne obžalujejo, niso iskrene. Želim pa jim, da nikoli zares ne pride za njimi, ker to ni mala stvar. Večina med ženskami, ki so bile v stiski in so izbrale napačno odločitev, zelo trpi in njim namenjam svoje trpljenje, strah in veselje ob novem življenju, ki sem ga kljub zrelim letom sprejela. Kako bi lahko bilo drugače! Najstarejši pravi, da je najmlajša prinesla v hišo novo energijo. Se kar strinjam z njim.

Pa srečno.

Drugim pametovat je enostavno! To velja za oboje, za tiste, ki so ZA in PROTI!

Najlažje je obsojati, najtežje pa včasih razumeti.Tablet vzemi, da te ne bo kap.

Nikoli obžalovala. Bila sem študentka, 1. letnik, se “zacopala” … Vem, da je bila to takrat najboljša rešitev in odločitev seveda. Včasih se edino sprašujem, kakšen bi bil ta otrok in koliko bi bil zdaj star … Pametovat o tem, da je to umor, da zakaj ni bilo zaščite ipd. je lahko vse do tedaj, ko nisi sam v tisti situaciji. Zavedam se, da nisem bila odgovorna, da se je to zgodilo, ampak se lahko zgodi tudi vašim hčeram, pa čeprav jih pripravimo na to in vedo vse o varni spolnosti. Tudi jaz sem vedela …

Nima nobenega smisla tukaj zastavljati tega vprašanja. Ker tukaj NOBENA tega ne bo priznala. Resnica je pa taka kot je nekdo zgoraj napisal. Vsaki normalni ženski bi bilo žal. Res pa je, da normalna ženska tudi splava ne naredi.

dejmo se raje vprašat, kako to, da je moškim všeč posiljevanje, seks za denar, seks za usluge, da ga rinejo v čisto vsako luknjo, pa to to hoče ali noče?
Kdo bo razložil ta fenomen?

Mislim, da je glavna stvar pri tem vzgoja.
Če si vzgojen v tem stilu, da je to samo zarodek, samo skupek celic, po moje to sprejmeš čisto realno in nimaš pri tem nobenih zadržkov.
Če pa si vzgojen v tem smislu, da se gre za tvojega otroka, da smo bili vsi najprej zarodki, potem to obžaluješ, ker se zavedaš, da je šlo za otroka, za človeka.
Mislim, da se vsaka ženska po svoje spopada s tem.
Mislim, da je splav zelo težka odločitev. Ne obsojam pa nobene ženske, ki se je tako odločila, ker nisem bila v njeni koži.

dejmo se raje vprašat, kako to, da je moškim všeč posiljevanje, seks za denar, seks za usluge, da ga rinejo v čisto vsako luknjo, pa to to hoče ali noče?
Kdo bo razložil ta fenomen?
[/quote]

Hm… tu je odgovor sila preprost. Moski smo tisti, ki mahamo s tici naokoli in poskusamo doseci, da nase seme pristane v zdravi in plodni maternici. Zenske pa so tiste, ki izbirajo, kateri izmed ponujenih bo to tudi dejansko uspelo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hm… tu je odgovor sila preprost. Moski smo tisti, ki mahamo s tici naokoli in poskusamo doseci, da nase seme pristane v zdravi in plodni maternici. Zenske pa so tiste, ki izbirajo, kateri izmed ponujenih bo to tudi dejansko uspelo.
[/quote]

torej ste moški čisto navadne živali, ki ga enostavno rinete na silo vsepovsod in za vsako ceno? Zaplodit za vsako ceno in ne glede na okoliščine, pa če pol otrok od lakote pockra, tako kot so v preteklosti?
In potem se upate še nekaj pametovati okoli?

Tudi jaz – nikoli obžalovala.
Pa saj pred odločitvijo pretehtaš vse pluse in minuse. Torej, če prevagajo minusi, je odločitev za abortus pravilna.

torej ste moški čisto navadne živali, ki ga enostavno rinete na silo vsepovsod in za vsako ceno? Zaplodit za vsako ceno in ne glede na okoliščine, pa če pol otrok od lakote pockra, tako kot so v preteklosti?
In potem se upate še nekaj pametovati okoli?
[/quote]

Vsi smo navadne zivali. V naravi ni demokracije. Zivljenje je priviligej (najustreznejsih). To, da smo razvili kulturo, nas ne naredi nic manj zivali. To, da je ta kultura v nasprotju z naso naravo, pa nas dela nesrecne in rine v depresijo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


In kdo tebi daje pravico postavljati merila, kaj je normalno?

Ta mesec bo 35 let od mojega splava. Mislim, da je bila to najtežja odločitev v mojem življenju. Bila sem študentka, fant, sicer že v službi in s stanovanjem, ni hotel slišat o otroku (mesec dni po splavu me je pustil zaradi druge in mi je bilo seveda vse jasno), doma si sploh povedati nisem upala, ker ne bi imela nobene podpore, nisem imela sredstev niti za sebe preživljat kaj šele otroka. Po posegu sem jokala ko dež in bolelo je še precej časa. Ampak sčasoma sem si dopovedala, da druge možnosti pač ni bilo in počasi prebolela vse skupaj. Seveda mi je bilo in mi je še danes žal, da sem morala to storiti, nikoli mi pa ni bilo žal v smislu, da bi morala takrat ravnati drugače.
In tisti, ki nikoli niste doživeli take ali podobne stiske, rajši ne pametujte, ker ne veste, kako to zgleda.

Vsi smo navadne zivali. V naravi ni demokracije. Zivljenje je priviligej (najustreznejsih). To, da smo razvili kulturo, nas ne naredi nic manj zivali. To, da je ta kultura v nasprotju z naso naravo, pa nas dela nesrecne in rine v depresijo.
[/quote]

zakaj pa potem moraliziraš ženski? Ženska je tudi žival, če ima možnost splavi, ko ji ne paše, sicer pa novorojenčka, ki bi ogrožal njo ali druge ljudi lepo zatolče in konec zgodbe.
Al boš raje začel napletat moralistično zgodbo o pravi ženski naravi, ki vse moško posiljevanje sprejema in crkuje za druge?

zakaj pa potem moraliziraš ženski? Ženska je tudi žival, če ima možnost splavi, ko ji ne paše, sicer pa novorojenčka, ki bi ogrožal njo ali druge ljudi lepo zatolče in konec zgodbe.
Al boš raje začel napletat moralistično zgodbo o pravi ženski naravi, ki vse moško posiljevanje sprejema in crkuje za druge?
[/quote]

Predlagam, da ponovno preberes, kaj sem zapisal. Ce sem bil morda kje nejasen, lahko prosis za dopolnitev. Nauci se pravilno uporabljati celni rezenj – del mozganov, ki nam omogoca predpostaviti tisto, cesar (se) ni. Kajti TO je tisto, kar nas povzdiguje nad preostale zivali.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Predlagam, da ponovno preberes, kaj sem zapisal. Ce sem bil morda kje nejasen, lahko prosis za dopolnitev. Nauci se pravilno uporabljati celni rezenj – del mozganov, ki nam omogoca predpostaviti tisto, cesar (se) ni. Kajti TO je tisto, kar nas povzdiguje nad preostale zivali.
[/quote]

napisal si, da je v moški naravi, da posiljujejo, rinejo tiče v vsako luknjo za ceno oploditve, in jim je edini namen zaploditi čim več svojih potomcev, ne glede na vse. In da nas vse kar je proti tej naravi dela nesrečne. Sedaj bi se rad pa spet nekaj povzdigoval nad živali. Torej se najprej ti odloči, si navadna posiljevalska žival ali pa je morda kaj človeškega v tebi?

Vsaka mentalno zdrava zenska bo splav (in to, kar je do njega pripeljalo) obzalovala. Zivljenje nas preseneti s stevilnimi lekcijami, na katere pa vcasih nismo pripravljeni. Bistvenega pomena je, da si zenska tudi odpusti (kar ni enako potlacitvi). Sprejeti taksno odlocitev ni vedno lahko in vsaka je to storila v dobri veri, da je tako bolje.
[/quote]
Ti si moški verjetno, in to tak, ki ni veliko v stiku z ženskami.
Ženske ne obžalujejo splava, saj otrok za njih ni avtonomna človeška entiteta, temveč podaljšek, za nekatere tudi izloček njihovega telesa. Zato so tudi obupne matere in vzgojijo povečini revčke.

napisal si, da je v moški naravi, da posiljujejo, rinejo tiče v vsako luknjo za ceno oploditve, in jim je edini namen zaploditi čim več svojih potomcev, ne glede na vse. In da nas vse kar je proti tej naravi dela nesrečne. Sedaj bi se rad pa spet nekaj povzdigoval nad živali. Torej se najprej ti odloči, si navadna posiljevalska žival ali pa je morda kaj človeškega v tebi?
[/quote]

Stvar je v tem, da je Desi intelektualno daleč nad povprečjem.Zato ga ljudstvo ne razume.Plebejci in patriciji še nikoli nisi bili za skupaj.Edinole v pravljicah.Tam se zgodba srečno razplete.
Je pa res , da Desi rad malo zapleta.Včasih namerno, včasih nenamerno.
To je moje videnje vseh situacij, ko imate z njim bikoborbe.

New Report

Close