Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Parkirišča rezervirana za ženske, diskriminacija?

Parkirišča rezervirana za ženske, diskriminacija?

Avstrijci, Nemci in Švicarji imajo posebne “Frauenparkplaz”-e, rezervirane za ženske:
[img]https://www.berliner-zeitung.de/image/28244160/2×1/940/470/4501932883c983f95fd89576f7779594/uR/frauenparkplatz.jpg[/img]

Odvisno od zvezne dežele, kantona.. sicer ta “rezervacija” ni čisto zakonsko zavezujoča, lahko pa vseeno fašeš prijavo zoper kaljenja javnega miru, če vseeno parkiraš na takšnih parkiriščih.

Razumem uvedbo družinskih parkirišč, ki so nekoliko širša, da omogočajo lažje pripenjanje in odpenjanje otrok z otroških varnostnih sedežev ter seveda pripadajočih vozičkov. Vendar ta niso vezana na spol. Tam lahko parkirajo tako očetje, kot mame (ali vsi skupaj).

Ne razumem pa čisto potrebe po specifičnih “ženskih parkiriščih”?
Še manj razumem zakaj so “ženska parkirišča” na najboljših mestih, pogosto bližje vhodu/izhodu kot tiste za invalide!!?!

Vprašanje je seveda, zakaj feministke dovoljujejo takšno javno diskriminacijo? Kjer se jim nekako očita manjšo sposobnost parkiranja.
[img]https://vignette.wikia.nocookie.net/nonciclopedia/images/3/3a/Cartello_di_parcheggio_per_donne.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/452?cb=20080517170422[/img]
Kje je zahteva za enakopravnost?
Nekoliko dvolično vse skupaj.. še posebej ob novih vozilih, ki znajo parkirati sami (med prvimi je bil Toyotin Prius).

Vsa enakopravnost se nekako izniči, če se pustiš podkupiti s parkirišči bližjim vhodu v trgovino, bazen, železniško postajo, letališče itd.

Zato ne čudijo tovrstne akcije, upam da treznih feminiskt:
[img]https://1.bp.blogspot.com/-VhKlencZGGQ/VUIj_kwIIqI/AAAAAAAGvl4/tTgKDh0RAfQ/s1600/besen.JPG[/img]

De omnibus disputandum..

O, to sem pa videla v Švici in se najprej nasmejala, nato pa zresnila in si rekla, da je to ena fajn stvar.
Pozabil si povedati, da so ta parkirišča vedno čisto na začetku parkirne vrste, tako da kahko dama hitro zapusti parkirišče.
Upam, da bo v kratkem tudi pri nas tako.

Ne preostane ti drugega, kot, da spremenis spol.

Verjetno se zajebavaš, ker vem, da si sicer pameten in razmišljujoč fant.
Ženske parkinge so uvedli zaradi njihove varnosti, ker so bile žrtve roparjev in drugih nasilnežev na parkiriščih, in to pogosteje od moških. Ne vem, koliko si se kaj vozil ponoči in šel tankat ali malicat na AC počivališčih, ampak nekatera so res srhljiva, sploh če moraš recimo parkirati nekje ob tovornjakih in je tako dogajanje še toliko slabše vidno. Meni res ni bilo prijetno, ko sem se sama tako vozila, in bi mi tak parking bliže restavraciji/pumpi in dobro osvetljen res prav prišel.
Imaš partnerko? Če bi se ponoči sama vozila, bi si želel, da bi lahko parkirala nekje, kjer je objektivno gledano varneje ali bi ti bilo vseeno, če bi ji ostal samo en temačen parking daleč od pumpe nekje med avtodomi in tovornjaki?
Prepričana sem tudi, da veš, za kaj se zavzemajo feministke in ne vem, zakaj jih moraš riniti zraven v takšno vprašanje. Saj se ne zavzemajo za to, da bi ženskam začeli dodajati penise, kot so nekateri zmotno prepričani. Dejstvo je, če greš gledat statistiko kaznivih dejanj, da smo ženske večinoma žrtve, moški pa večinoma storilci. To so hard data. A misliš, da si ženske ne želimo, da ne bi bilo tako?

Ja a ni to super?! Bo drugih parkingov več za vas tipe

Od kod ti ideja da gre današnjim feministkam za enakopravnost?

Vprašanje je mišljeno čisto resno. Argument s posilstvi sicer dober, v smislu zakaj so najbližje vhodom in izhodom.. invalidna ženska pa lahko vedno parkira na ženskem parkirišču.

Samo je en problem, ki še ostaja: Zakaj so t.i. ženska parkrišča večja, širša včasih celo daljša od navadnih?

Za invalidska, družinska.. mi je razlog znan. Za ženska ne.

De omnibus disputandum..

Nisem pozabil. Sem zapisal, da so bližja vhodu/izhodu, kot invalidska.

Recimo na Luzernškem kopališču Hallenbad Allmend , takoj pred vhodno/izhodnimi vrati:
[attachment=0]IMG_5458.jpg[/attachment]
invaliska so bolj levo in desno.

De omnibus disputandum..

[img]http://1.bp.blogspot.com/_5LBn5dJyLn8/TSq_gSI1qwI/AAAAAAAAACs/TztJqSReaXI/s1600/funny-picture-1301817565.jpg[/img]

[img]http://www.autofahrer.ch/wp-content/uploads/2009/12/frauenparkplatz.jpg[/img]

De omnibus disputandum..

Vprašanje je mišljeno čisto resno. Argument s posilstvi sicer dober, v smislu zakaj so najbližje vhodom in izhodom.. invalidna ženska pa lahko vedno parkira na ženskem parkirišču.

Samo je en problem, ki še ostaja: Zakaj so t.i. ženska parkrišča večja, širša včasih celo daljša od navadnih?

Za invalidska, družinska.. mi je razlog znan. Za ženska ne.
[/quote]

Od kod ti podatek, da so večja? Sem preverila nemške predpise o velikosti parkingov in čisto nič ne piše, da morajo biti večja. Za invalide je predpisana širina 3,5 m. Mogoče so ženski parkingi večji zato, ker so jih uredili tam, kjer so sicer imeli rezervirane prostore za invalide. Ali pa so večji zato, ker predvidevajo, da ženske vozijo tudi kombije, avtodome itd. in če hočejo izkoristiti ta svoj privilegij varnejših parkingov, so rešili več muh na mah … Torej da ženski z avtodomom ni treba parkirati na manj varnih večjih parkingih za buse in avtodome, ampak lahko parkira na ženskem parkingu.
Bo šlo?

V Zurichu in Luzernu jih počasi ukinjajo (po letu 2011), ker so parkirišča postala boljše osvetljena ter bolje nadzorovana.
Seveda se predstavnica žensk s tem ne strinja: http://www.20min.ch/schweiz/zuerich/story/Keine-Frauenparkplaetze-mehr-27992812

De omnibus disputandum..

Če ženske ponoči ne bi same lazile okoli, bi naredile največ za svojo varnost….

Joj, Stepni, da te ni sram. A nisi nekje pisal, da si tako pameten, da te prijatelji prosijo, da svoja globoka razmišljanja objaviš na internetu, da bomo še ostali imeli kaj od tebe?
Si za photoshop že slišal morda? Zajebancijo na netu? Sarkazem pa to?

Če ženske ponoči ne bi same lazile okoli, bi naredile največ za svojo varnost….
[/quote]

Kaj lazile, kaj imajo sploh za imet šoferski izpit!
Seveda, doma naj likajo in gledajo španske nadaljevanke zraven.

Od kod ti podatek, da so večja? Sem preverila nemške predpise o velikosti parkingov in čisto nič ne piše, da morajo biti večja. Za invalide je predpisana širina 3,5 m. Mogoče so ženski parkingi večji zato, ker so jih uredili tam, kjer so sicer imeli rezervirane prostore za invalide. Ali pa so večji zato, ker predvidevajo, da ženske vozijo tudi kombije, avtodome itd. in če hočejo izkoristiti ta svoj privilegij varnejših parkingov, so rešili več muh na mah … Torej da ženski z avtodomom ni treba parkirati na manj varnih večjih parkingih za buse in avtodome, ampak lahko parkira na ženskem parkingu.
Bo šlo?
[/quote]

On je hotel samo izpostavit, ker babe ne znajo vozit, zato rabijo vecji parking.
Pac malo podhebava, slovencelni itak drugega ne znajo. Ne vidim razlike med muslimanskim sovinizmom in tem tukaj v slo. Isto sranje drugo pakovanje

Če ženske ponoči ne bi same lazile okoli, bi naredile največ za svojo varnost….
[/quote]

A če sama ponoči okoli hodim, to pomeni, da me lahko napadeš????????????

Od kod ti podatek, da so večja? Sem preverila nemške predpise o velikosti parkingov in čisto nič ne piše, da morajo biti večja. Za invalide je predpisana širina 3,5 m. Mogoče so ženski parkingi večji zato, ker so jih uredili tam, kjer so sicer imeli rezervirane prostore za invalide. Ali pa so večji zato, ker predvidevajo, da ženske vozijo tudi kombije, avtodome itd. in če hočejo izkoristiti ta svoj privilegij varnejših parkingov, so rešili več muh na mah … Torej da ženski z avtodomom ni treba parkirati na manj varnih večjih parkingih za buse in avtodome, ampak lahko parkira na ženskem parkingu.
Bo šlo?
[/quote]

Argument avdodomov ne zdrži, ker z avtodomom ne moreš v podzemno parkirišče, niti Ikeinega ne, ki ni pod zemljo. Višine so omejene od 2,2 do 2,4. Avtodomi so pa za pol metra in več višji. S sončnimi celicami, satelitskimi antenami pa še malce več.
Podobno velja za kombije.

Ženska parkirišča so verjetno zavzela invalidska (min 3,5m širine) oz. družinska (min 3m širine), ki so bila že prej tam postavljena.

De omnibus disputandum..

Argument avdodomov ne zdrži, ker z avtodomom ne moreš v podzemno parkirišče, niti Ikeinega ne, ki ni pod zemljo. Višine so omejene od 2,2 do 2,4. Avtodomi so pa za pol metra in več višji. S sončnimi celicami, satelitskimi antenami pa še malce več.
Podobno velja za kombije.

Ženska parkirišča so verjetno zavzela invalidska (min 3,5m širine) oz. družinska (min 3m širine), ki so bila že prej tam postavljena.
[/quote]

Ti nisi prilepil fotk večjih podzemnih parkingov – če pogledaš potem fotke navadnih parkingov, so v isti liniji, večji parkingi so tisti zunaj, na fotošopiranih fotkah … Pisala sem sicer bolj za parkinge na počivališčih. Kot sem ti napisala, predpisi ne govorijo o tem, da morajo biti širša.
Praviš, da si tako bister in globokumen, pa niti enega takega banalnega odgovora nisi sposoben nekako logično povezat in prebavit.

On je hotel samo izpostavit, ker babe ne znajo vozit, zato rabijo vecji parking.
Pac malo podhebava, slovencelni itak drugega ne znajo. Ne vidim razlike med muslimanskim sovinizmom in tem tukaj v slo. Isto sranje drugo pakovanje
[/quote]

Saj vem.
Samo on je nekje napisal, kako ga prijatelji in znanci spoštujejo in cenijo njegovo razmišljanje. Menda so ga prosili, naj se potrudi in to objavi na internetu, da bodo lahko brali in da bomo brali tudi drugi. Potem pa pride s takimi šovinističnimi in lepi zajebantske fotke zraven, se dela neumnega.
Kot da ženske ne bi raje videle, da ne bi potrebovale posebnih uslug.

Tak parking sem videla samo v Avstriji in sem se od srca nasmejala – ker je bil širši. Jaz dam pa Stepnemu volku prav. Po eni strani zahtevamo enakost na vseh področjih, po drugi pa hočemo biti vedno in povsod izjema, ker smo pač ženske. To je meni hinavsko. Šlepanje na spol.

Od kod ti podatek, da so večja? Sem preverila nemške predpise o velikosti parkingov in čisto nič ne piše, da morajo biti večja. Za invalide je predpisana širina 3,5 m. Mogoče so ženski parkingi večji zato, ker so jih uredili tam, kjer so sicer imeli rezervirane prostore za invalide. Ali pa so večji zato, ker predvidevajo, da ženske vozijo tudi kombije, avtodome itd. in če hočejo izkoristiti ta svoj privilegij varnejših parkingov, so rešili več muh na mah … Torej da ženski z avtodomom ni treba parkirati na manj varnih večjih parkingih za buse in avtodome, ampak lahko parkira na ženskem parkingu.
Bo šlo?
[/quote]

Paririšča za ženske so naredili zaradi STRAHU in ne zaradi dejanskih napadov v parkiriščih. Glede na statistike posilstev, se le ta ne odvijajo procentualno višje na parkiriščih, kot drugje.

Gre torej bolj za strah, ki so ga ameriški filmi uspeli usvariti med žensko populacijo. Tako kot je težko iti v morje plavati, potem, ko si ravno gledal Jaws (1975) ali The Shallows (2016).

Ženska parkiršča so tako nastala zaradi občutka varnosti in niso dejansko spremenila ničesar v smislu preprečevanja nasilstva nad ženskami.

De omnibus disputandum..

Ti nisi prilepil fotk večjih podzemnih parkingov – če pogledaš potem fotke navadnih parkingov, so v isti liniji, večji parkingi so tisti zunaj, na fotošopiranih fotkah … Pisala sem sicer bolj za parkinge na počivališčih. Kot sem ti napisala, predpisi ne govorijo o tem, da morajo biti širša.
Praviš, da si tako bister in globokumen, pa niti enega takega banalnega odgovora nisi sposoben nekako logično povezat in prebavit.
[/quote]

Polovica objavljenih slik je podzemnih. V prvem sporočilu sta sicer dve zafrkljivi sliki.. ker v prvem je več kot razvidno, da ne gre za žensko parkirišče, temveč zgolj avto, ki je nasedel na skali.
Drugo, z metlami je pa za kolesa ala Ljubljanski Bicikelj, samo, da so mu dodali metle.

De omnibus disputandum..

Čeprav je nekaj argumentov veljavnih, se strinjam s temle zgoraj.

Zdaj čakam na parkirišča samo za moške; kaj bo pa posebnost teh?

Čeprav je nekaj argumentov veljavnih, se strinjam s temle zgoraj.

Zdaj čakam na parkirišča samo za moške; kaj bo pa posebnost teh?
[/quote]

Dejansko bi lahko uvedli tudi parkirišča za BMW voznike, samo dodatno črto se jim nariše, da jo lahko povozijo: [img]http://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/1/590x/secondary/bad-parking-255196.jpg[/img]

Kar se pa za moške tiče.. le česa se najbolj bojijo? Potem pa zahtevati parkirišče na to temo.

De omnibus disputandum..

še mal, pa boš ugotovil, da vsak marginalc rabi svoj parking …

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

New Report

Close