Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moti me, ker ima hči starejšega fanta in še tujec je..!

Moti me, ker ima hči starejšega fanta in še tujec je..!

Hči je sicer stara dobrih 19 let, a ne morem mimo tega, da ne bi svojih občutkov podelila še z vami.
Že iz naslova je razvidno, da ima starejšega fanta. Je sicer zelo prijazen (mi ga je že predstavila), saj sta skupaj že od lanskega poletja. Moti pa me dejstvo, da je od nje starejši 7 let. Hči je sicer že zelo odrasla, tudi razmišljanje ima na nivoju. Zgleda tudi malce starejša kot je v resnici.
No najbolj od vsega tega pa me zmoti dejstvo, da je njen izbranec Srb. Živi sicer že zelo dolgo tukaj, a del družine ima tam, tudi prijatelje, sorodnike ima v njegovih koncih. Ko pridejo na obisk sem v Slovenijo se jim moja hči čisto podredi tako se trudi pri govoru v srbskem jeziku, čeprav smo Slovenci. Ne vem zakaj se je spustila na tak nivo, a ona pravi da jim želi olajšati, da se lažje sporazumevajo in jezik hitrejše steče v debato. Njen fant in moja hči se med seboj seveda pogovarjata po slovensko kar se mi zdi tudi prav glede na to, da tudi živi tukaj.
Kako ste (bi) se vi s tem sprijaznili? Jaz se nikakor ne morem, čeprav sem hčeri vedno govorila, da je zame dober tisti kateri bo dober do nje, a zdaj bi nekako te besede kar vzela nazaj. Skratka težko se sprijaznim s tem dejstvom. Moj pravi, da ga nič več ne moti na začetku njune zveze pa je bil isti, a izgleda, da je sprejel dejstvo tako kot je.

če bi te isto motilo, če bi bil fant nemec in bi se hči trudila govoriti v nemščini, da bi jo razumeli?

kakorkoli ti že gre v nos, srbi slovenščine ne razumejo, ker jim je glih toliko blizu, kot je nam češčina. mi jo razumemo, ker smo jo bili prisiljeni poslušat povsod, od glasbe do televizije.

Ja dejstvo je, da če bi bil iz Avstrije ali Nemčije, se noben ne bi pritoževal, predvsem ne če bi se hči trudila govoriti nemško. 🙂

Ali te bolj moti da je Srb kot njegova starost? Vsaj tako sem jaz razbrala iz tvojega zapisa.

S tem se strinjam. Zato mi srb bolj razumemo kot oni nas.

To sicer ni res, ker srbsko ali slovensko je minimalna razlika in razume vsak vsaj večino, če je hoče. Večina je noče in v tem je problem.
No, če bi bila jaz na mestu te punce, seveda ne bi za nič na svetu govorila srbsko ampak kar lepo slovensko.

Od tam doli so sami zdraharji in psihatorji. Vse Srbuše so mu spizdle ostane še sami naiven slovenski otrok.

To sicer ni res, ker srbsko ali slovensko je minimalna razlika in razume vsak vsaj večino, če je hoče. Večina je noče in v tem je problem.
No, če bi bila jaz na mestu te punce, seveda ne bi za nič na svetu govorila srbsko ampak kar lepo slovensko.
[/quote]

no, ni res. če nisi bil nikoli v stiku z jezikom, ga ne razumeš
mularija, ki ni odraščala v jugi, ni poslušala jugo muzike, hrvaščine in srbščine ne razume več. ne glede na tvojo minimalno razliko.

Pozdravljena Una gatta,
moti me oboje. Še najbolj od vsega pa to, da se moja hči njemu in njegovi družini, sorodnikom tako prilagaja.
No naj povem še ta primer. Pred kratkim si je fant na smučanju poškodoval nogo. Bil je skoraj dva tedna v bolnišnici. Moja hči ga je hodila vsak dan obiskovat, če je le imela čas. Njegovi starši so tja prišli samo enkrat. Še za domov ga niso hoteli priti iskat, ker si niso mogli vzeti časa in je moral ubogi fant skoraj na avtobus, če ga ne bi prišel iskat prijatelj. Potem se bo pa moja hči trudila na vseh koncih. Še najbolj me moti to, da se preveč razdaja za vse. Fant se ji sicer zahvali, ji vrača toplino in pomoč na vsakem koraku, a ostali pa tega ne opazijo ne vem no ali nočejo ali se jim zdi vseeno.
Tudi leta me malo zmotijo, saj se mi zdi prehitro, da bi že zdaj imela kakšno družino ali da bi se celo poročila, ker zaročil jo je ravno na Valentinovo, a s poroko pravita, da bosta še vseeno malo počakala ravno zaradi hčerine zaposlitve..
Vse skupaj se mi prehitro odvija, ne morem vsemu sledit.

?????
fanta imaš v bolnici. ja normalno, da ga greš vsak dan obiskat! kako se starši obnašajo do njega, je druga stvar, ampak obnašanje tvoje hčere je pa normalno in običajno za zaljubljeno dekle.

tebe moti, da je srb, ker si ksenofob. pa če priznaš, ali ne

Glede na to da moški počasneje dozorevajo ( če sploh ), je tale razlika v letih popolnoma primerna.

Sicer pa, bodi vesela da ti ni privlekla muslimana.

To sicer ni res, ker srbsko ali slovensko je minimalna razlika in razume vsak vsaj večino, če je hoče. Večina je noče in v tem je problem.
No, če bi bila jaz na mestu te punce, seveda ne bi za nič na svetu govorila srbsko ampak kar lepo slovensko.
[/quote]

Ce bi bili njegovi sorodniki Italijani ali Americani, bi tudi z njimi govorila slovensko?

čeprav sem hčeri vedno govorila, da je zame dober tisti kateri bo dober do nje, a zdaj bi nekako te besede kar vzela nazaj

Torej je bila to ena navada fejk floskula, en bla bla, ki si ga vrgla pred leti ven, da sama izpadeš razumevajoča kul mama?

In zdaj bi to rada vzela nazaj, a te je sram priznat, da bi bila celo na nek način vesela, če bi jo ta srb mal potolkel, da bi imela razlog spet svojo floskulo uporabit kot izgovor “kaj ti je tvoja pametna mama rekla, a?”.

Pa matr vam egoistično, kje ste izgubile MATERINSKO LJUBEZEN DO LASTNEGA OTROKA?!

Avtorica, preberi še enkrat kar si napisala in upam, da te bo vsaj malo sram!

Men se zdi da te najbolj moti ker je Srb. Poznam kar nekaj Srbov in tudi prijateljujemo naj ti povem da so vsi res v redu ljudje. Seveda pa ni rečeno da je tud hčerin fant super. Lahko bi bil tud Slovenc pa ne bi bil super. Jaz zaradi tega ker bi si kdo od mojih otrok izbral Srba ne bi komplicirala. Ker nekih velikih razlik ni. Komplicirala bi edino če bi bil musliman ker so prevelike razlike, da bi se lahko razumeli.
To da z njegovimi ko pridejo iz Srbije govori hči po srbsko ni nič narobe. Če zna jezik zakaj pa ne. Moj mož z mojimi sorodniki govori bosansko pa je Slovenc po materi in ocetu. Moj oče pa z njim govori slovensko pa ni Slovenc. Ne vidim razloga za slabo voljo samo zaradi jezika.
Se pa strinjam s tabo. Hči je še mlada in hitenje v zvezo ni najboljše. Sedem let razlike se mi tudi zdi preveč. Jaz ji tega da je Srb ne bi omenjala,bolj bi povdarila da je še mlada in naj se ji nikar ne mudi.

pobralo te bo.ob misli, da je tvoja hci cistokrvne rase?! zaljubljena v enega Srba fuuj “cigani, umazanci,” podn od podna kaj ne? SRAM TE BODI MAMA, da o IQ ne govorim pateticna kokos si,posesivna ,ukazovalna,sebicna! Upam, da te bo tisti srb v rit sunil en dan!

Matr, če hči kolikortolk obvlada srbsko, zakaj se ne bi smela v tem jeziku s Srbi, ki živijo v Srbiji, ki pridejo sm sam na obisk, tud pogovarjat? Ti nisi normalna, sorry. Dej napiš, kako naj bi jo oni razumel. Ok, kakšno besedo ja, dost pa ne. In kakšn bi bil potem ta pogovor, kako bi to zgledal?
Aja, po tvoje bi moral tud tist, ki pride na obisk, pač turist, obvladat Slo.
Sploh ne štekam folka kot si ti, da take budalaštine pišete, sploh vi starejši, ki ste živel v jugi, sami veste, da ste se učil srbohrvašk, Srbi se pa niso učil slovensk, zato NE MORJO Slo jezika znat!
A če bi se pogovarjala Nemšk…te pa ne bi motil?
Mislm boljš da neham, ajd čau, imaš normalno hči, ti pa mal premisl o vsem tem.

Matr, če hči kolikortolk obvlada srbsko, zakaj se ne bi smela v tem jeziku s Srbi, ki živijo v Srbiji, ki pridejo sm sam na obisk, tud pogovarjat? Ti nisi normalna, sorry. Dej napiš, kako naj bi jo oni razumel. Ok, kakšno besedo ja, dost pa ne. In kakšn bi bil potem ta pogovor, kako bi to zgledal?
Aja, po tvoje bi moral tud tist, ki pride na obisk, pač turist, obvladat Slo.
Sploh ne štekam folka kot si ti, da take budalaštine pišete, sploh vi starejši, ki ste živel v jugi, sami veste, da ste se učil srbohrvašk, Srbi se pa niso učil slovensk, zato NE MORJO Slo jezika znat!
A če bi se pogovarjala Nemšk…te pa ne bi motil?
Mislm boljš da neham, ajd čau, imaš normalno hči, ti pa mal premisl o vsem tem.
[/quote]

Aja, glede starosti pa:
Glede na to, da je čedalje več folka, z razliko 15, 20 let, je 7 let razlike čist ok 😉 men osebno je pa tud 7 velik.

Ce bi bili njegovi sorodniki Italijani ali Americani, bi tudi z njimi govorila slovensko?
[/quote]

Verjemi ali ne, jaz bi. Če bi živeli v Sloveniji, bi z njimi govorila slovensko. In pika. Prav tako bi najbrš jaz morala govorit italijansko ali angleško, če bi prišla k njim v Italijo oz. v Ameriko. Ali misliš, da bi se cela žlahta naučila slovensko za moj obisk?

Vsi ste proti zaskrbljeni mami nastopili zelo slozno-da nima prav. Pa ima. Slovenci smo razumevajoci do drugih le na forumih. V reali je zelo drugace.
Jaz bi se na tvojem mestu s hcerko resno pogovorila. Gotovo si lahko najde boljsega. Svojih let. Z dobrim druzinskim ozadjem. Ker ko se med v ljubezni polize, ostane kriz. Tudi ce te bo na zacetku postrani gledala ali pa se skregala s tabo, bos mirna vsaj v toliko, da si jo opozorila. Zasluzi si vec. Je zabluzila se na katerem drugem podrocju? Ker taki jo znajo potegnit krepko navzdol, navzgor ze sedaj vidis da vlece le ona.
Za vse zelo strpne pa samo v poduk. Kdo je bil agresor proti Sloveniji?


Dej napiš, kako naj bi jo oni razumel. Ok, kakšno besedo ja, dost pa ne. In kakšn bi bil potem ta pogovor, kako bi to zgledal?
Aja, po tvoje bi moral tud tist, ki pride na obisk, pač turist, obvladat Slo.
Sploh ne štekam folka kot si ti, da take budalaštine pišete, sploh vi starejši, ki ste živel v jugi, sami veste, da ste se učil srbohrvašk, Srbi se pa niso učil slovensk, zato NE MORJO Slo jezika znat!
.
[/quote]

Kako naj oni njo razumejo? Tako, kot ona njih. Če ima 19 let, se ni učila srbohrvaščine v šoli, je NE MORE znat, torej se jo je naučila z dobro voljo, poslušanjem in ponavljanjem. A srbi so preveč zabiti za to ali kaj? Jih hočeš zagovarjati, pa jih žališ, sorry. In zakaj bi bilo tako narobe, če bi se kak turist mal potrudil s slovenščino? A ti če greš v Francijo kot turistka, bodo tam pričakovali, da boš znala francosko (ali vsaj angleško), ali se bodo oni učili tvojega jezika?

Moti te lahko marsikaj, č se tako odločiš, a v njeno izbiro se ne smeš vtikat.
In 7 let razlike ni tako hud razpon, sem mislila, da govoriš o 15 recimo..
Če se imata ona dva rada in se razumeta in sta ljubeča drug z drugim- bodi srečna zanjo.
ne obremenjuj se z njegovim poreklom, ker ga le to ne opredeljuje kot človeka. Poglej njega takega kot je-kot človeka, ki si ga je tvoja hči izbrala za svojega sopotnika.

Moja mladostna prijateljica: spoznala fanta – neslovenca – rojen tu, starši iz ex Yu. Fajn dečko. Zelo jo je imel rad. Ona tudi njega.
A njena mama se z njim ni strinjala. Delala je tako štalo, da sta šla po 5ih letih narazen.
Punca je od takrat dalje sama, ne hodi v službo in živi pri mami v stanovanju na mamine stroške.
Mama jo je čisto ugnobila.

Ne bodi taka mama.

niti pod razno se nebi sprijaznila in bi ji jasno povedala…..

Kako naj oni njo razumejo? Tako, kot ona njih. Če ima 19 let, se ni učila srbohrvaščine v šoli, je NE MORE znat, torej se jo je naučila z dobro voljo, poslušanjem in ponavljanjem. A srbi so preveč zabiti za to ali kaj? Jih hočeš zagovarjati, pa jih žališ, sorry. In zakaj bi bilo tako narobe, če bi se kak turist mal potrudil s slovenščino? A ti če greš v Francijo kot turistka, bodo tam pričakovali, da boš znala francosko (ali vsaj angleško), ali se bodo oni učili tvojega jezika?
[/quote]

Halo, kaj bluziš, a je mama napisala da se hči trud govort srbsko? Ja. Se prav da neki zna. Ja, naučila se je vsaj neki s poslušanjem…. kako pa naj bi se Srbi kot turisti naučil Slo?
In ne, če grem jaz v Francijo, francosk pa ne znam, se ne bom niti potrudla kot turistka učit francosk. Le zakaj, za tistih par dni? Ja, bi se naučila vrjetn hvala, prosm in to je to. Bi se pa pogovarjala anglešk. Če pa oni ne bi znal anglešk, bi se pač gledal med sabo.

Kot razberem je fant dober do nje. Nič ni narobe s fantom. Nič ni narobe s tvojo hčerko.
Zakaj bi bila njuna veza problem?

Kaj pa če bi bili njegovi iz Avstrije in bi se z njimi pogovarjala nemško, ker pač slovensko ne znajo.

Že tako je težko najti osebo, ki jo imaš rad in ona tebe, pusti ju, naj se znajdeta po svoje.

New Report

Close