Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kako najbolje spremljati

Default avatar

rekreiram se

Evo, že nekaj časa poskušam vsak dan hoditi, z izjemo danes, ko res sibirsko piha. In bi si rada umislila števec korakov. Ima kdo to? Je uporabno? Sem malo gledala in se cene gibljejo od 19 do 150 €. Ali je ta za 19 € uporaben čisto za začetnico oziroma za informativno štetje korakov? Ker pravijo, naj bi jih naredil vsak človek okoli 9000 dnevno.

Hvala za mnenja
Default avatar

S TELEFONOM JE LAŽJE

imaš aplikacije za korake, merjenje srčnega utripa, stresa, kisika v krvi, spremljanje teže, jedilnika, razpoloženja, da ne pozabim na statistiko in opomnike...
Default avatar

zgembutin

prek neta iz kitajske naroči xiaomi mi band 2

preverjeno dobro dela, cena cca 20eur, aplikacija, in maš mir.

sam ne kupovat nekih noname sranj.
Default avatar

rekreiram se

S TELEFONOM JE LAŽJE je napisal/a:
Hvala, sem slišala že za tole, ampak zaenkrat še nimam pametnega telefona. Ko ga bom imela, bom to uporabljala.
Default avatar

rekreiram se

zgembutin je napisal/a:
Hvala, poskusim nabaviti.
Default avatar

Zmrk

Vsak dan pejd v hrib je najboljse
Default avatar

rekreiram se

zgembutin je napisal/a:
Hvala. Pa ta reč deluje samostojno? Brez pametnega telefona? Ker piše, da ima neke funkcije odklepanja telefona, pa bluetooth, ...
Default avatar

rekreiram se

Zmrk je napisal/a:
Tudi to je res, hvala. Grem v hrib, kadar imam kakega blizu:)
Default avatar

zgembutin

rekreiram se je napisal/a:
Deluje s telefonom, kar pomeni, da se podatki sinhronizirajo s telefonom, in na telefonu vidiš korake po urah, utrip, spanje ipd. Če greš pa recimo laufat, greš pa seveda lahko brez telefona, na displayčku vidiš samo število korakov tisti dan, oz. lahko si pomeriš trenutni pulz (ni grafov ipd.), in ko prideš nazaj do telefona, se ti vse to posinhronizira v aplikacijo.

Tukaj imaš recimo en review:
http://www.trustedreviews.com/reviews/xiaomi-mi-band-2
pa še en:
https://www.techradar.com/reviews/xiaom ... 2-review/2

Saj pravim... ni najnajnajboljši, nima nevemkoliko naprednih funkcij (gps, ipd.), ampak stane dobrih 20eur, torej manj kot dve karte za kino in kokice. Šteje korake, meri pulz, zna zavibrirat, ko ti zvoni telefon, ali dobiš sms, ima uro na displayu, pa še zna trackat spanje in te zbudit z vibriranjem.
Default avatar

rekreiram se

zgembutin je napisal/a:
Aha. Se pravi, ker nimam pametnega telefona, mi tudi ta naprava ne bo delala, kot bi jaz želela. To je: štela korake, ki jih naredim v celem dnevu. Ali pač? Se opravičujem in res hvala za pomoč:)
Default avatar

zgembutin

rekreiram se je napisal/a:
To bo, enkrat bo sicer treba povezat s telefonom (lahko tujim, ali tablico), da se zadeva aktivira, potem pa na samem ekrančku piše število prehojenih korakov (brez telefona). Je pa res, da če želiš sledit, moraš to zvečer nekam napisat, saj gre številka ob polnoči nazaj na "0".
Default avatar

rekreiram se

zgembutin je napisal/a:
Najlepša hvala! In lep dan:)