Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako ste mi smešni tisti, ki najemate kredite

Kako ste mi smešni tisti, ki najemate kredite

Zadnjič sem stal v banki za eno kartico pa tam na oddelku za kredite polno naroda, zgleda vsi brez denarja, najemajo kredite takšne in drugačne. Kako boste vi te kredite vračali, če še zdej ne morte funkcionirat, pa najemate raznorazne kredite, pol boste imeli še 500 evrov na mesec manj denarja,ker boste morali kredit plačevat.Dosti si upate, tam vam obljubljajo vse, vi kimate pa se smejite, kake lepe zgodbice .Te zgodbice bo koneec prvi mesec ko bo prišel prvi polog za plačat. Leta in leta boste odvisno od tega , službo pa lahko izgubite čez noč. Pol vas bomo pa gledali na kakemu a kanalu zbiramo za to in to, je v finančni stiski. Ima kup otrok, mož jo je pustil izgubila je službo in tako dalje. Pol so pa vsi drugio krivi, sam vi ne, kot v primeru švicarskih frankov. večina teh je bila navadnih preračunljivcev, ki so računali, da bodo banko na……., so pa sami sebe. tv ne gledam zato ne vem kako se zgodba razvija, ampag glede na volilni čas lahko vlada počepne mi vsi pa bomo za te v večini mešetarje plačevali te dolgove. matematika je preprosta če si vzel 50 ooo frankov kredita jih boš tok vrnil pa še obresti, pa me ne briga kok je cena tega franka, pa bi vzel kredit v evrih, polnoleten si, če nisi ravno inbecil po iq klasifikaciji in si opravilno sposoben, si dobro vedel kaj delaš. napisano ne velja za vse ampak za večino

Ti verjetno potem tud ne bi rabil stat v vrsti za tisto eno kartico, ki ni Maestro. Si ti pol tud mal smešen s tem moraliziranjem in jasnovidnostjo, ksko bo s tvojim preostankom življenja.

Se strinjam. Jemljejo kredite za nakup starih, novih avtomobilov, za dopust in ne vem kaj še vse…..
Pa najemal kredite v frankih, zdej pa jokcajo vsepovsod…
Kmal bodo jokcal še za bitcoine :)))

ne vem sicer kaj tebe žulijo ljudje, ki so na kreditih, super zate, ki ga ne rabiš. Jaz ga imam za stanovanje, ok če ga ne bi imela bi bila v najemu, najemniku moram tut plačat, tut če zgubim šiht je tako? Najemnik me ne bo čakal, da najdem novo službo, na cesti bom. Banka me počaka, najprej mi da moratorij, pol leta ali eno leto in še potem bi dolgoooo trajalo, da bi dejansko bila izseljena. Vmes si pa tako kot praviš opravilen človek lahko najde nov vir zaslužka. Torej, jaz sem zadovoljna, imam kredit in 500 obrok in z veseljem ga plačam in vsak dan sem hvaležna, da imam stanovanje, ki mi je všeč in se v njem dobro počutim.

ups kiks, ….najemodajalcu, njemodajalec


Sama pomislila pa nimam kredita, kartic pa razen navadne BA tudi ne.

Tebi, avtor, je pa nekdo podaril bivališče, ne?

Ker močno dvomim, da si eden tistih, ki zagovarjajo najem.

Kako pa misliš, da se jih toliko lahko vozi s po 3 leta starimi nemškimi avti? Če ni kredit je pa leasing :D…

Ampak za stanovanje se nekako še splača, ker sicer je nemogoče do njega. Z avtom se pa vsakim da peljati, ampak pri nas ljudje radi visoko letajo, še zlasti ženske – oz. one samo mislijo, da ima njihov mojster toliko denarja :D.

Se strinjam z avtorjem. Najemajo celo kredite za 20 ali 30 let, kar lahko za nekoga pomeni npr. do konca delovne dobe. To pomeni, da nikoli več v življenju ne bo dobil cele plače, ki jo je zalužil, vedno bo nek procent šel banki. To je dobesedno suženjstvo, v katerega se ljudje prostovoljno podajo. In še celo hodijo od banke do banke in prosijo za kredite. Ker ena banka ne da, grejo prosit k drugi.
Kerdit je smiselno najeti, samo če ta denar nekam investiraš in pričakuješ, da ti bo ta investicija poplačala kredit. Če kredite najemaš na nakup stvari, pa vedno pristaneš v minusu.

Kako pa naj si drugače plačam stanovanje brez kredita? 100000 evrov nisem imela, da bi si ga kar kupila, potem pa je bilo vseeno ali denar mečem najemodajalcu, ki mi bo diktiral, kaj v stanovanju lahko spreminjam in česa ne ali pa ga dajem banki, da bom po 20 letih imela nekaj svojega.
Glede avta pa… Sem ravno kupila novega in vzela leasing… Ker kakorkoli sem gledala, je bilo na leasing toliko popusta, da bi avto z gotovino preplačala.

vidim da ti hudega ni, imaš, torej mi daš streho nad glavo, jaz flet prodam in poplačam kredit. Stoške bi plačevala. Mam službo.
kaj praviš?

Avto je pa do izplačila še vedno od banke in si ona lahko izmišljuje kar hoče… ;-).

Kako lahko avto preplačaš z gotovino?? razloži mi prosim

Strinjam se, da je bil folk neverjetno naiven, ko je vzel kredit v švicarskih frankih in dokler je bil ugoden vsi lepo tiho… Potem pa opa! Vsi v en glas in v jok… Hahaha… Pa saj že vsak 12 let star otrok, ki se malo zanima o denarju ve, da se devizni tečaji spreminjajo. 🙂 samo tem najemnikom kredita v švicarskih frankih to še danes ni jasno.

Internet ti bo razložil. Tudi meni se je zdelo nemogoče, pa je res.

Če bi razumel osnove ekonomije potem ne bi pisal neumnosti. Realnost je žal taka, da krediti poganjajo ekonomijo. Če ustaviš kredite ustaviš ekonomijo. Simple

Hja res smo smešni. Jaz pa pravim temu varčevanje; in še to, vzela sem kredit v švicarjih, brez da bi špekulirala, pa je obrok še vedno enak, kot pred sprostitvijo tečaja chf (le kratek čas je bil obrok višji) in na koncu smo spet vsi zadovoljni. Faušija slovenska pa je še vedno na visokem nivoju. Ah slovenceljni, ko bi se le brigali samo zase……

Midva z mozem nimava kreditov. Zgradila dva novo hiso, vse brez krede, moji so nama podarili parcelo, tako da parcele nisva rabila kupovati. Pred letom pa sva spet kupila eno stanovanje v LJ ki ga oddajava. Problem kreditov je da nic ne mores privarcevati ker placujes zz nazaj. Midva pa s tistim dnem ko sva hiso koncala, sva lahko zacela varcevati za kaj drugega. Tist ki ima za 20 let kredita, bo 20 let brez denarja.

Nekateri reveži res ves lajf preživijo v kreditih, otrokom pa zapustijo pufe. Nekateri so res brez pameti in ponavadi slabo koncajo. Pride bolezen, izguba sluzbe, ločitev in takrat si praktično gotov.

Niso nam vsem starši podarili stanovanja v zgornjem štuku in za povrh še plačevali del stroškov.
Če razmišljaš na daljši rok, hitro ugotoviš, da se splača nekaj tvegati in najeti kredit za stanovanje. 500 evrov za kredit ali za najemnino je sproti isto, na koncu ti pa pri kreditu stanovanje ostane, pri najemnini si pa tam kot na začetku- pri 25 brez vsega in pri 45 še kar brez vsega. Pri 65 bom jaz, ki imam zdaj še nekaj obrokov kredita, imela lastno stanovanje, tisti v najemu pa še vedno najemnino, ki jo bo moral plačevati z manj penzije kot zdaj plače.
Ja,službo lahko izgubiš, lahko pa tudi napreduješ.

Leasing ali kredit za avto je res nesmiseln. Kupuješ ničvredno stvar in se še zakreditiraš. Ful fajn.

Glede na gibanje cen stanovanj je bolje vzeti kredit kot čakati, da našparaš. Ker bo nakup za gotovino čez 10 let veliko dražji. Nekomu ekonomska logika šepa. Predstavljajte si, da bi 10 let nazaj nekdo rekel neeee, nočem kredita, bom dajal na kup. Danes pa cene ulalal. Pa mora namesto enega stanovanja plačati enega in pol. Krediti se še kako splačajo.

Hja res smo smešni. Jaz pa pravim temu varčevanje; in še to, vzela sem kredit v švicarjih, brez da bi špekulirala, pa je obrok še vedno enak, kot pred sprostitvijo tečaja chf (le kratek čas je bil obrok višji) in na koncu smo spet vsi zadovoljni. Faušija slovenska pa je še vedno na visokem nivoju. Ah slovenceljni, ko bi se le brigali samo zase……
[/quote]

Tudi moj CH obrok je enak. En kratek čas je bil nekaj višji. Ne vem zakaj so ljudje delali tako štalo. Po moje je bilo vse skupaj umetno napihnjeno, zato da so lahko prodali nove euro kredite in spet zaslužili z obrestmi.

Še huje,majameta dva mlada kredit za hišo in odplačujeta vsak mesec 700 eur. Žal se ločita in ostane še 20 let kredita. Pojavi se kup veliiiikih težav-kdo bo v bajti,kdo bo koliko plačal,dohodki različni,pred nakupom razlučni vložki,dodatna posojila-darila staršev….Živ pesek,sploh če zadevo rešujeta na sodišču in je vsaj eden kreten…

Tudi midva sva ga najela mlada. In bi se brez njega morda ločila, tako pa je bil dodatna motivacija, da sva težave rešila.

New Report

Close