Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to za vas urejena in lepa kuhinja?

Je to za vas urejena in lepa kuhinja?

Spa ob pomivalnem koritu s prižganimi svečkami, slike na pultu, šara na policah, krožniki na steni 🙂 Meni navlaka, kakršnakoli ni všeč. Raje imam prazen pult, pripravljen za delo, pa čimmanj odprtih polic, ker se na njih nabira prah in hitro so videti prenatrpane.

http://micna.slovenskenovice.si/uzivanje-doma/malenkosti-ki-polepsajo-kuhinjo/

in kaj manjka ???

Si ne predstavljam umikat vse te šare, ko je treba pobrisat prah:-( Za lepo kuhinjo rabiš vse kaj drugega….

Nič ne manjka, preveč je vsega, se ti ne zdi? Bi se ti dobro počutila v taki kuhinji? Si pogledala vse slike?

ni mi všeč! Manjka ne nič, vsega preveč, predvsem takega kar v kuhinji ne rabimo!

Na prvi pogled še kar, a menebi to motilo pri čiščenju, brisanju praha… prevec ene navlake.

Kvari funkcionalnost!
Takšna okrasna krama je opravičljiva le, če se v taki kuhinji bolj malo kuha in se površine ne zamastijo tako hitro.

Ja madona, za lepo sliko vzames iz omare, potem pospravis nazaj in imas urejeno in prakticno kuhinjo.


S kako malenkostjo v clanku se strinjam, z vecino pa so po mojem brcnili v temo oz so nasveti namenjeni kvecjemu za opremljanje “kuhinje za razkazovanje”, ne pa za resen delovni prostor.

Npr detergent in milo morata itak stati ob koritu. Toliko boljse, ce sta prijetnega vonja in v lepi embalazi (za polnjenje, da se dokupuje samo “refill”). Svecke in podobna krama pa so cisto odvec.

Velike zelene loncnice pozivijo skoraj vsak prostor. Imajo pa zanimivo lastnost, da so do svoje velikosti rasle vec let in da se bodo rasle vec let. Hladno potrosniski stavek, da “so letos hit” bi me odbil tudi od sicer dobrega clanka, ta na linku pa niti ni dober. Torej: kaj z veliko loncnico, ko ne bo vec “in”? V smeti? Na cesto kot pse pred pocitnicami? Skratka, skregano z vsako kulturo.
Kar se tice prakticnosti, so za v kuhinjo primerne rastline z velikimi listi, ki jih je lahko ocistiti z vlazno krpo.

Kuhinja ni razstavisce. Dnevno uporabne zacimbe ali pripomocki so sicer (pogojno) lahko kje zunaj. Z raznimi navesenimi skodelicami, zajemalkami itd pa je samo ogromno (nepotrebnega) dela, da so vzdrzevane v vsaj priblizno apetitlih stanju. Enako mislim o zbirkah kroznikov ali miniatur (slik, fotografij) na stenah.

Rožast pisker na stedilniku, v vlogi okrasnega predmeta, pase v kako rustikalno kuhinjo, v neki moderni s cistimi linijami pa je prej “napaka” kot okras.

To je kuhinja za gledat na reklami. Ne pa kuhinja, v kateri bi jaz kuhala, ker kot lena gospodinja bi bilo kmalu vse zamasceno in prasno.

Ni ravno po mojem okusu

Joj, jaz ob tako “urejenih” prostorih kar vidim, kako je treba vsak teden prah brisat … ne morem si pomagat, že apriori mi ni všeč zaradi tega, ker vem, koliko dela je s prahom.

Enkrat ste sem gor nalepili hišo neke novinarke (se mi zdi), se je ločevala in sta prodajala svojo nepremičnino, kraška hiša. Luštna hiša, ampak krame pa več kot v muzeju. Komaj sem videla kaj drugega kot to, kako mora biti tistemu, ki tam prah briše.

Tako na splošno so pa žal nasveti v teh revijah bolj ali manj akademski, za kakšno zelo pridno samsko žensko, ki ima čistilko, da naredi tedensko veliko čiščenje, in ki si zjutraj skuha kavo pa za vikend morda kaj speče. Za realne družine s par otroki in psom pa niso.

Od pulta navzdol PERFEKCIJA od pulta navzgor pa SMETIŠČE!

Če je komu tako všeč, naj kar ima tako.
Ne predstavljam si, da bi imela vso to šaro na pultu, že tako imam majhno kuhinjo in moram stalno pospravljati in brisati, ker je drugače vse takoj zašarjeno.
Ne predstavljam si tudi, kako to vse postane prašno.

New Report

Close