Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nova služba in nenačrtovana nosečnost

Nova služba in nenačrtovana nosečnost

Konec januarja sem podpisala pogodbo za nedoločen čas s 6 mesečnim poskusnim delom v novi službi. Na razpis sem se prijavila že lani oktobra, izbirni postopek je trajal 3 mesece.

Že prejšnji teden bi morala dobiti menstruacijo in ker je ni bilo, sem danes zjutraj naredila test in sem noseča. V zdajšnji službi imam 3 mesečni odpovedni rok, tako da začnem v novi službi s koncem aprila.

In zdaj namesto, da bi se veselila, sem čisto obupana. Kako bo na to gledal novi delodajalec, bom že takoj dobila črno piko, bodo mislili, da sem jim to podtaknila, niti poskusne dobe najbrž ne bom uspela narediti. Ne vem kaj naj.

Pogodbo sem že podpisala, v zdajšnji službi sem že dala odpoved, tako da se ne morem več povleči nazaj in ostati kjer sem. Kakšen nasvet ali vsaj spodbudna beseda z vaše strani?

realno… bi jaz na tvojem mestu naredila splav in se za otroka odlocila kasneje. razen v primeru da je tvoj partner dovolj premozen da lahko do nadalnega skrbi za vse tri. vem da me bodo sedaj vse popljuvale, a tako bi jaz naredila, sploh ce si te nove sluzbe zelo zelis.

Splava ne bi naredila nikoli. Razen v primeru, da otrok ne bi bil ok ali da bi nosečnost ogrožala moje življenje.

Kaj bi torej rada od nas? Kakšen nasvet? Da ti povemo, kar že sama veš – da boš po poskusni dobi letela?

Kaj je bolj pomembno – da donosiš zdravega otroka ali to, da obdržiš službo? Glede nato, da o splavu ne razmišljaš, si že odgovorila. V novi službi boš lepo razložila situacijo in si naredila plan b, v primeru, da jo izgubiš. Je pa moja prijateljica zanosila na začetku poskusne dobe, pa so ji vseeno podaljšali za nedoločen čas.

Dobila si že pogodbo za nedoločen čas? Splava ne bi naredila nikoli v življenju le če bi bila v to zdravstveno primorana. Ne ubijaj!

če ti je otrok taka prioriteta, se pač sprijazni s tem, da boš zgubila službo.
samo, na to bi lahko mislila prej, kontracepcija obstaja, veš…

Ne razumem, kako je danes kakšna nosečnost NENAČRTOVANA?!
Če noče zanositi, ne bo zanosila. Tako preprosto je to.

Zanimajo me vaša mnenja.

-ali naj novega delodajalca že vnaprej obvestim o situaciji;
-ali naj ga zaprosim za možnost podaljšanja poskusne dobe;
-ali naj bom tiho in se aprila pač prikažem tam noseča….itd.

Saj mogoče brezveze zdaj paničarim, ampak v glavi imam milijon varjant. Lahko bo prišlo do spontanega splava, lahko bom imela težava in bom morala na bolniško, lahko bo vse vredu in bom skoraj celotno poskusno dobo prisotna. Skratka premlevam zdaj že dve uri različne variante.

Ne vem no, saj nimaš kaj narediti. Pojdi v novo službo, itak si že dala odpoved in jim takoj povej, kako in kaj. Ampak tako kot je zgoraj en rekel – kako je lahko nosečnost nenačrtovana? Toliko ljudi se leta trudi, da bi zanosili, če so jemali tablete, jih prenehajo in potem še traja nekaj mesecev, da se organizem in menstrualni cikel znormalizira, ti pa kar nenačrtno zanosiš, v enem mesecu. Meni je to malo čudno. Predvsem pa zelo nepošteno do novega delodajalca.

Nisem želela razlagati svoje zgodbe, ampak morda vseeno na hitro. Sem že v letih za otroka, s prejšnjim partnerjem več let v postopkih umetne oploditve (težave so bile ugotovljene na moji strani), že sprijaznjena, da ne bom imela otrok, ampak očitno gre narava ponavadi svojo pot. Zato sem tudi napisala, da ne bi naredila splava, ker sem se v prejšnji zvezi preveč trudila za nosečnost in tudi izgubila razmerje zaradi neuspešne zanositve in partnerjeve prevelike želje po družini.

Skratka… nisem 26 letna frklja, ki je pozabila vzeti tabletko, ampak gospa v letih za katero bi se tukaj na forumu celo zgražali, da si pri svojih letih dovoli imeti prvega otroka.

Jaz bi bila trenutno tiho, šla k novemu delodajalcu in jim potem povedala. Ne povej jim sedaj, ker ti lahko prekinejo službo.
Če si se tako trudila za otroka, potem je tako očitno namenjeno. Je pa neprijetno do delodajalca. Če je velika firma, kjer je kadra prej preveč kot premalo, potem ne bo tak problem s tvojo odsotnostjo. Sploh če si kandidirala za višje delovno mesto, ne bo problema. Po mojem.
če pa gre za malo firmo, kjer je vsak kader ključen za delovni proces, potem pa boš verjetno zvisela s službo. Vsekakor pa ti želim srečno. Jah, včasih življenje ubira čudne poti 🙂 Srečno

Uff, ne vem.. mogoče bo kaj pomagalo dejstvo, da si za nedoločen čas. (?).
Jaz bi jim povedala za nosečnost, taka sem, da ne morem biti tiho pri pomembnih stvareh, če je vezano še na druge.
Nikoli pa ne bi zaradi službe šla delat splav.
Služba pride, po tvoji zgodbi, ki si jo delila z nami, pa.. mogoče otročkek ne več.
Ne vem, upam pa, da boš našla primerno rešitev.

Ne pametuj. Je ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščite!
Kako je avtorica zanosila, ne vem, a jaz sem zanosila z zaščito + 6. dan menstruacije. Potem pa skoraj 15 let brez vsake zaščite, zelo redni seks in nič.

Zanimajo me vaša mnenja.

-ali naj novega delodajalca že vnaprej obvestim o situaciji;
-ali naj ga zaprosim za možnost podaljšanja poskusne dobe;
-ali naj bom tiho in se aprila pač prikažem tam noseča….itd.

Saj mogoče brezveze zdaj paničarim, ampak v glavi imam milijon varjant. Lahko bo prišlo do spontanega splava, lahko bom imela težava in bom morala na bolniško, lahko bo vse vredu in bom skoraj celotno poskusno dobo prisotna. Skratka premlevam zdaj že dve uri različne variante.
[/quote]

Brez veze premlevaš neke scenarije, če nimaš niti najboj osnovnih in ključnih informacij. Kaj sploh lahko premlevaš, če nič ne veš?

Stopiš do novega delodajalca, razložiš situacijo, poveš kako in kaj. On ti bo povedal, kako in kaj on misli. Gede na ta dogovor potem postopaš naprej.
Mislim, ne vem, kaj imaš zdaj za travmirat, ko nimaš pojma o ničemer in nimaš nobene osnove za iskanje rešitev?

Obe službi sta v javnem sektorju (zdajšnja in nova). Ne gre za privat firmo.

Osebno bi prosila delodajalca za razgovor in se mu prepustila na “milost in nemilost”. Razložila pa tudi vse okoliščine. Enako kot si jih pojasnila nam. Se mi zdi edino pošteno in veliko bolje kot pa da skrivaš, saj te bo vse bolj obremenjevalo, tega pa v sedanji situaciji gotovo ne potrebuješ. Mogoče boš prijetno presenečena nad reakcijo, še zlasti če nosečnosti ne boš izkoriščala za bolniško. Če pa ti kljub vsemu prekinejo pogodbo se lahko tolažiš, da je to nekakšen test kompatibilnosti in sočutnosti in v tem kolektivu tako ali tako ne bi bila srečna.

veseli se naraščaja in vse dobro!

Potem ne bo problema 🙂 Jaz bi jim za nosečnost povedala ko bi nastopila novo službo in mislim da ne bo problema, da bodo razumeli in da ne bodo prekinili po poskusni pogodbe. Sem že slišala za take primere.
Je pač tako da je otroček prioritetni, služba pa pride in gre. Jaz zaradi nobene službe ne bi delala splava, če bi si otroka želela.

Nisem želela razlagati svoje zgodbe, ampak morda vseeno na hitro. Sem že v letih za otroka, s prejšnjim partnerjem več let v postopkih umetne oploditve (težave so bile ugotovljene na moji strani), že sprijaznjena, da ne bom imela otrok, ampak očitno gre narava ponavadi svojo pot. Zato sem tudi napisala, da ne bi naredila splava, ker sem se v prejšnji zvezi preveč trudila za nosečnost in tudi izgubila razmerje zaradi neuspešne zanositve in partnerjeve prevelike želje po družini.

Skratka… nisem 26 letna frklja, ki je pozabila vzeti tabletko, ampak gospa v letih za katero bi se tukaj na forumu celo zgražali, da si pri svojih letih dovoli imeti prvega otroka.
[/quote]

v tem primeru pa ČESTITKE!
otrok je več vreden, kot pa ena služba, verjemi. služba se bo že našla, slej ali prej. jaz sem rodila pri 39 letih po IVF postopku in vsak dan sem hvaležna temu, da mi je bilo dano imeti otroka.

…samo odkritost. Odkrito povej vse, kot si nam … Zagotovo bo vse ok. Najslabse bi bilo, da bi prekrivala, iskrenost bo prava pot.
Lepo nosecnost.

Moj predlog, povej delodajalcu pa začni tudi novo službo iskat…

Jaz ti pa pogodbe ne bi podaljšala.
Imaš 6 mesečno poskusno delo in če bi mi povedala vse tako kot je, bi se kot delodajalec zamislila, a bi speljala dogovor tako, kot je bil zastavljen in tvojo 6 mesečno poskusno dobo ocenila pošteno.
Če bi mi pa tako pomembno stvar zamolčala, bi te jemala kot nezaupanja vredno osebo in 6 mesečnega poskusnega dela ne bi uspešno opravila.

Ne more ti delodajalec prekinit pogodbe zaradi nosecnosti. Poskusno delo je doba, v kateri delodajalec preizkusa tvojo uspesnost in sposobnost, odnos do dela in NIC drugega. Kar pogumno povej za situacijo. Bodi iskrena. Nimas kaj, se zgodi.

Deloadajalec ti ne sme zaradi nosečnosti odpovedati pogodbe. Tudi po poskusnem delu, če nima utemeljenega razloga o kakovosti tvojega dela, ne sme.

Jaz bi mu čim prej povedala, da se zna delodajalec tudi sam zorganizirati, ko te ne bo. Ker nikoli ne veš, če boš potrebovala bolniško ipd. Najbolj neodgovorno je ne povedati, saj delodajalec računa nate. Bosta že našla rešitev, bodi odkrita in poštena in bo kar bo. Ljudje pač ne moremo planirati vsega in tega se mora zavedati tudi delodajalec.

so kar dobro zaščitene, jaz na tvojem mestu bi šla povedat bo najbolje in to čim prej, potem pa boš videla kako bo naneslo, itak si že dala odpoved v stari službi

New Report

Close