Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odvecni kilogrami

Odvecni kilogrami

Oj!
Znima me, ce ima morda kdo kaksen nasvet, kako cim lazje im hitreje izgubiti odvecne kilograme
Hvalezna bom za vsak nasvet

Če jih boš zgubila čim lažje in čim hitreje, jih boš čim lažje in čim hitreje tudi pridobila nazaj.
Spremeni način življenja – fizična aktivnost in zdrava prehrana, pa bodo kilogrami šli sami od sebe, brez da bi se trudila s tem.

Imaš poln internet tega, kako shujšat 10kg v enem msecu.
Ampak s takim hujšanjem ji potem dobiš nazaj 15.

Hujšaj počasi, max 1kg na teden, spremeni način prehrane in življenja, pa bo cilj potem dolgo ostal.

nova
Uredništvo priporoča

Najlažje in najhitreje, če nehaš jesti ob 18 uri in ne grickaš non stop, ampak se navadiš na dva uravnotežena obroka, brez malic in prigrizkov.

Stokrat povedano s strani strokovnjakov, da je nehat jest po 18h največja napaka, ki jo delajo ljudje pri hujšanju in prav tako stokrat povedano, da je izpuščanje obrokov prav tako ena največjih napak pri hujšanju.

5 obrokov na dan, ne 2. Zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja in nič drugače. S tem da malica pomeni jabolko, ne sendvič, da se razumemo. In zadnji obrok ne more biti kar ob 18h (zakaj bi bil oz. na podlagi česa je določena ta ura!!!?), ampak tri ure pred spanjem. Lahek obrok, recimo solata, mogoče zraven še trdo kuhano jajce. In edino na tak način zdravo in dolgoročno shujšaš. Preverjeno!

Pojdi na temo Hujšanje,boš dobila vse napotke.

Čisto enostavno. Prepolovi vse obroke.

Ko si daš hrano na krožnik, jo daj pol preč.
In se tega drži nadaljnjih 30 let.

Stokrat povedano s strani strokovnjakov, da je nehat jest po 18h največja napaka, ki jo delajo ljudje pri hujšanju in prav tako stokrat povedano, da je izpuščanje obrokov prav tako ena največjih napak pri hujšanju.

5 obrokov na dan, ne 2. Zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja in nič drugače. S tem da malica pomeni jabolko, ne sendvič, da se razumemo. In zadnji obrok ne more biti kar ob 18h (zakaj bi bil oz. na podlagi česa je določena ta ura!!!?), ampak tri ure pred spanjem. Lahek obrok, recimo solata, mogoče zraven še trdo kuhano jajce. In edino na tak način zdravo in dolgoročno shujšaš. Preverjeno!
[/quote]

Prvič slišim, da naj ne bi bilo dobro, če človek ne je več po 18. uri.

Prvič slišim, da naj ne bi bilo dobro, če človek ne je več po 18. uri.
[/quote]

Fora tega pi 18 uri je bolj psihološke narave, da človek pač ne da nič v usta. In valda da shujša saj cca 14 ur ne je.

Fora tega pi 18 uri je bolj psihološke narave, da človek pač ne da nič v usta. In valda da shujša saj cca 14 ur ne je.
[/quote]

Sploh ko do 18.00 zbaše vase vse mogoče…nič ne shujšaš..bo treba kar kalorije preštet in ji več porabit kot jih poješ. Takrat hujšaš;)

Prvič slišim, da naj ne bi bilo dobro, če človek ne je več po 18. uri.
[/quote]

Če ne drugje, lahko to “slišiš” pri gospodu googlu. Vtipkaj najpogostejše napake pri hujšanju ali miti o hujšanju,pa preberi. Ali pa stopi do kakšnega strokovnjaka za prehrano, hujšanje, trenerja……pa vprašaj. Če tebi tako ustreza, pač prakticiraj. Kar se tiče tega,da naj bi to bilo pri hujšanju priporočljivo ali celo nujno, pa je to zgolj mit.

Izogibaj se OH. Jaz kuham normalno za celo družino samo jaz jem malo drugace☺. Drugače so pa rezultati po 2 mesecih že vidni. Do poletja bom počasi tam kjer želim samo volja mora biti.☺

No, tudi to je kozlarija. Edino, če se OH odrečeš do konca življenja.

Ja pa ja … Tale fama o 5ih obrokih dnevno je sele mimo, ok, ce ti ustreza, prav, a zapovedano ni, ravno tako o nuji zajtrka … Vse to so smernice, a posameznik se ravna po sebi. Tezko se bi strinjala, da smo dandanasnji lacni, kvecjemu presiti. Redkokdo premalo je, prevec pač …

Fora 5 obrokov je, da hrano razdeliš v 5 manjših namesto v recimo 2 velika obroka. Količina hrane je pri obojem ista samo pri 5 obrokih želodec ni nikoli popolnoma prazen kar zmanjša možnost, da te popade volčja lakota in v navalu hude lakote napadeš hladilnik. Debeli ljudje niso debeli od zraka ampak zato, ker preveč jejo in večina ne zdrži naenkrat samo dveh obrokov. Lažje shajajo z večimi manjšimi.

Tudi to o 5 obrokih je urbani mit. Če ti ustrezata dva na dan, je to čisto kul.
No, v bistvu je eden večjih nesporazumov, kaj je to obrok. Kot je ena že napisala, je to npr. že jabolko.
Večinoma smo debeli od preveč OH, nikakor pa ne zdaj izločit tega v celoti, OH so vseeno še vedno osnova. Slovenci imamo čisto prevelike porcije makaronov, krompirja, riža … Krompir je priloga npr. zraven mesa. Ti povem, koliko ga jaz pojem? Eno servirno žlico (to je tista velika žlica) oziroma en večji krompir. To je čez in čez dovolj kot priloga, če imaš zraven meso in solato.
Prepozno zvečer ni dobro jesti tudi zaradi spanca.

Pa pri hujšanju, sploh če govorimo do 10 kg viška, gre bolj za napake pri prehranjevanju, torej je treba spremenit način prehrane, ne pa hujšat. In potem dobre navade ohranit za vedno (če seveda želiš ohranit težo).
Jaz sem sicer 5 kg izgubila v dveh tednih z drastično dieto (nisem jedla skoraj nič), in jih potem nisem dobila nazaj, celo še malo sem shujšala, vendar sem spremenila svoje navade. Tisti začetni minus mi je dal veliko volje za naprej.

Fora 5 obrokov je, da hrano razdeliš v 5 manjših namesto v recimo 2 velika obroka. Količina hrane je pri obojem ista samo pri 5 obrokih želodec ni nikoli popolnoma prazen kar zmanjša možnost, da te popade volčja lakota in v navalu hude lakote napadeš hladilnik. Debeli ljudje niso debeli od zraka ampak zato, ker preveč jejo in večina ne zdrži naenkrat samo dveh obrokov. Lažje shajajo z večimi manjšimi.
[/quote]

Ne drzi, ce pojes isto, kolicinsko, v 5ih obrokih kot v 2eh, nisi naredil nic, le razporedil cez dan. Moja izkusnja, ki deluje ze vec let, je, da jem ko sem lacna ter ogljikove hidrate sem zmanjsala. Sladkarije tudi niso vec vsakdan na sporedu. Tekocina. Spiti je treba vec kot le kozarec tekocine …itd.
In kot receno: problem danasnjega cloveka je, da smo presiti; nic ni narobe, da smo kdaj lacni, in to res lacni. Ignoriras obcutek, ga preslisis, in jes kasneje. Vsestransko boljse pocutje.

Kako računamo kalorije?
Če v tabeli piše riž, testenine… toliko in toliko kalorij, a to pomeni surovega živila pred kuhanjem ali kuhanega?

Čim lažje in čim hitreje…napaka, tako se ne dela. Moj nasvet, začni telovadit, hodit v hribe, fizično delaj, in jej zmerno. Čim manj predelane hrane. Segaj po sezonski zelenjavi, jajcih, mesu.
Če boš to upštevala, teža prve tedne sploh ne bo šla dol. Se bo pa spremnila postava, in počasi bo tudi kilogramov manj. Spotoma boš postala bolj čvrsta, in obdržala željeno kilažo.

Čim lažje in čim hitreje…napaka, tako se ne dela. Moj nasvet, začni telovadit, hodit v hribe, fizično delaj, in jej zmerno. Čim manj predelane hrane. Segaj po sezonski zelenjavi, jajcih, mesu.
Če boš to upštevala, teža prve tedne sploh ne bo šla dol. Se bo pa spremnila postava, in počasi bo tudi kilogramov manj. Spotoma boš postala bolj čvrsta, in obdržala željeno kilažo.


Ja, vem, ampak je za večino ljudi preveč ekstremen. Se je pa izkazal za uspešnega pri nešteto ljudeh: čokoladna dieta. Pri tem ješ samo in izključno čokolado, črno, belo in mlečno (nobene polnjene ali z dodatki). Poješ je lahko max 4 tablice na dan (400g), tako da jo počasi topiš v ustih, ves čas pa je potrebno piti vodo, vsaj 3 l dnevno, obvezno!
Čeprav je slišati neverjetno in ni še točno dokazano zakaj je učinkovita (obstajajo samo ugibanja), a dejansko deluje.
Povzroča pa lahko tudi stranske učinke: razbijanje srca, nemir in hiperaktivnost (zaradi kakakva). Pozitivno je pa to, da ti, za razliko od običajnih fad diet, ne primanjkuje energije in so dnevi dokaj znosni.


Ja, vem, ampak je za večino ljudi preveč ekstremen. Se je pa izkazal za uspešnega pri nešteto ljudeh: čokoladna dieta. Pri tem ješ samo in izključno čokolado, črno, belo in mlečno (nobene polnjene ali z dodatki). Poješ je lahko max 4 tablice na dan (400g), tako da jo počasi topiš v ustih, ves čas pa je potrebno piti vodo, vsaj 3 l dnevno, obvezno!
Čeprav je slišati neverjetno in ni še točno dokazano zakaj je učinkovita (obstajajo samo ugibanja), a dejansko deluje.
Povzroča pa lahko tudi stranske učinke: razbijanje srca, nemir in hiperaktivnost (zaradi kakakva). Pozitivno je pa to, da ti, za razliko od običajnih fad diet, ne primanjkuje energije in so dnevi dokaj znosni.
[/quote]
Ali je danes prvi april?


Ali je danes prvi april?
[/quote]
Tudi sama sprva nisem verjela.
Kdor ne verjame, naj poskusi, izgubiti nima kaj.


Tudi sama sprva nisem verjela.
Kdor ne verjame, naj poskusi, izgubiti nima kaj.
[/quote]

To je cca 2000 kcal in če si res debel, bi shujšal (počasi). Ampak, kaj pa vlaknine za prebavo, puste beljakovine za mišice? In preverjeno si okvariš jetra s tako dieto, pač vem. Je za razmislit – če bi hotel s takim vnosom kalorij shujšat npr. 15 kg, bi moral ob zmernem gibanju tako jesti vsaj ene sedem mesecev. Dobra stran tega je, da jaz potem ne bi več marala čokolade, HB.

Ma ni res. Če ima ženska viška 3 kg, lahko to sklati v dobrem tednu in če se potem ne bo prenažirala, ne bo pridobivala. Če je pretežka 30 ali več kg, mora pa seveda spremeniti način prehranjevanja in se ga držati. Ker taki viški kg pomenijo, da žre preveč in preveč kalorično.

New Report

Close