Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žalostna sem, ker se hči ne želi udeležiti svojega maturantskega plesa.

Žalostna sem, ker se hči ne želi udeležiti svojega maturantskega plesa.

Naslednji mesec ima hči maturantski ples. Do zdaj je bilo vse super. Obleko, čevlje in nakit sva ji z mojo mamo (njeno babico) kupili že dobra dva meseca nazaj. Vse po njenih željah. Dogovorili smo se, da cena tu ne pozna meja le, da ji bo všeč da se bo dobro počutila in zasijala na tisti večer. (Ne rečem nekaj stvari je bilo precej dragih, nekaj pa tudi ne no saj to sploh ni toliko pomembno).
Na plesne vaje je hodila s svojim bivšim fantom. V razmerju sta bila že od prvega letnika srednje šole, zdaj pa sta se razšla. Hči je vsa sesuta, saj nima soplesalca. Jaz pa jo tudi nikakor ne morem prepričati naj pleše s kakšnim prijateljev, saj jih ima precej a ona tega niti slišati noče. Omenila mi je, da se maturantskega plesa ne bo udeležila, saj se bo počutila odrinjeno, ker bodo vse njene prijateljice (s tistimi, ki se druži v razredu) plesale ona pa ne. Pravi, da bo šla samo na njihovo zabavo, ki jo bodo sami organizirali po zaključku celotnega dogodka torej plesa.
Po eni strani jo razumem (vsaj poskušam jo), a po drugi si mislim da je to eden in edini najlepši dogodek, ki si ga bo zapomnila za celo življenje (vsaj jaz sem si ga in predvidevam, da še marsikdo izmed vas)..
Hči se je maturantskega plesa zelo veselila še, ko je bila v tretjem letniku zdaj pa tako. Sem kar malce žalostna, ker bi tudi sama rada videla svojo hči kako blesti. Zdi se mi škoda, da bi ta lep dogodek, ko se nekako vsi že počasi poslavljajo eden od drugega izpustila samo zaradi njenega bivšega fanta.
Kaj mi vi svetujete, naj jo še prepričujem? Kakšne metode naj uberem, če sploh ima smisel?
Ali naj se kar počasi sprijaznim, da svoje hčere ne bom videla na maturantskem plesu?

Spet ena mama, ki bi rada živela hčerino življenje. Pusti jo, naj se odloči sama, to je njen maturantski ples. Že kupljeno obleko boste pa prodali, pa bo.

Pusti ji, da se sama odloči.

______________________
nova
Uredništvo priporoča

??? Kaj pa je pri maturantskem plesu tako dobrega? Meni je bilo mučno, brezveze. Za nikogar ni bil noben presežek, pač nekaj, kar daš skozi reda radi. Pravi užitek je bil na maturantskem izletu. 🙂

A veš kaj, da mi hči reče, da zaradi enega fanta ne bo to ali ono, ma, jo stresem iz hlač kolikor je dolga in široka!

A zdaj, ko sta se razšla po štirih letih, pa frajerja ne bo na maturanca?
Kolikor vidim pri mladini, čeprav se razidejo, pride dečko/deklica plesat ta večer.

Druga stvar, kaj je pa narobe s prijateljem? Zakaj žene more z njim plesat?

In tretja stvar, ko boste zdaj vse fine in vljudne in ohinsploh matre v luft skočile: maturantski ples jetudi prireditev za starše! PREDVSEM ZA STARŠE! Ker za dijake je after party, ne sam maturantski! In tu bi jo spet iz hlač stresla, ker starš se v življenju marsičemu odpove n se prilagodi otroku, tudi ko ni treba, da pa ta otrok ne more na maturantski zaradi nekega tipa… Ma, a je normalna???? Kje ima dostojanstvo in samospoštovanje, da zaradi tipa vse odpove???

Ena hči je dala že ta ples skozi in ti povem, da ravno nek dogodek za big dramo zganjat ni. Dva tipa na odru pokata čudne vice, nekaj programa, ki je res dober, pripravijo dijaki. Par nagovorov, vodeni plesi, na primer četvorka. Starši vseh teh maturantov so postreženi s cateringom in se vse debele ženske in moški prvi zagrebejo tja kot ena živina. Vsi upedenani, odišavljeni, nosijo pa krožnike kot da bodo jedli zadnjič v življenju. Brez bontona, sebično in prav nič gala fancy in sijoče. Prostaško. Se spomnim, da sem toliko časa stala v vrsti za torto, da je bilo že prej vse pobrano., ker so si eni po tri kose različnih tort nalagali. Afterparty je v redu, če se s sošolci štekaš, sicer je tudi tisto žalost.

Žalostno je, da morajo otroci doživljati in živeti tvoje sanje.

______________________

Ne bo ne prva ne zadnja, ki se ne bo udeležila maturantskega plesa.
Bo preživela. Očitno lažje kot ti.

Jaz pa mislim, da si v resnici želi iti na maturanta in je samo žalostna zaradi tipa. Treba ji je dopovedati, da se zaradi tipov, in velja za celo življenje, res ne splača odreči svojim ciljem, dogodkom in želja. Enostavno, naj ti ne kvarijo dobrega počutja.


Seveda je maturantski ples predvsem za starše! In tudi, če smo že pri tem, poroka je sanjski projekt za vse mame in tašče. Ki potem tudi določijo, kdaj je čas za vnuke. Otroke imamo zato, da imamo za kaj živeti. Da si ne bi slučajno mladež domišljala, da je življenje njihovo …

Po eni strani jo razumem (vsaj poskušam jo), a po drugi si mislim da je to eden in edini najlepši dogodek, ki si ga bo zapomnila za celo življenje (vsaj jaz sem si ga in predvidevam, da še marsikdo izmed vas).. No ja, če tako razmišljaš,..pa pač traumiraj še naprej.

Sam se tudi nisem udeležil našega gimnazijskega maturantskega plesa in še nekaj drugih sošolcev in sošolk tudi ne in smo ….preživeli. In to že pred ohoho leti. Tovrstni plesi pa so dandanes postali neokusne predstave kiča in hohštaplerstva. Eden in edini najlepši dogodek!! ??? Bodi resna .

Moj sin tudi ni želel iti, so what!!
Pač ne bo šla, njen ples, njena odločitev, njeno življenje!

Ti bi jo torej zvlekla tja, čeprav ji bo mučno? Bravo, mama. Nekaj, kar bi moral biti “najlepši dogodek”, si bo zapomnila kot totalno bedo. Ampak bistveno je, da je mama podoživela svoj maturantski ples, kaj si hčerka želi, pa ne igra vloge.

Žalostno je, da morajo otroci doživljati in živeti tvoje sanje.
[/quote]

Ma, kakšne sanje!

Otrokom vse v rit vtaknete, sptrežete jih spredaj in zadaj, odpoveste se vsemu, plešete kakor oni špilajo in potem jim še nič ne upate reči, da ja ne boste slučajno nerodno dregnili princesko in princa, ki itak nimata nobene niti najmanjšega spoštovanja do vas…

Če si hčerka ne želi iti, ne je siliti. To je njena odločitev in ona sama ve, kako se počuti. Sicer se bo morda še premislila, ampak prisiliti je ne moreš.
Jaz sem maturirala pred mnogimi leti, v socializmu. Ravnatelj ni dovolil maturantskega plesa, češ, da so nekateri dijakitudi revni in potem bi se počutili prizadete.
Resnici na ljubo, ga nismo niti pogrešali.

Ti bi jo torej zvlekla tja, čeprav ji bo mučno? Bravo, mama. Nekaj, kar bi moral biti “najlepši dogodek”, si bo zapomnila kot totalno bedo. Ampak bistveno je, da je mama podoživela svoj maturantski ples, kaj si hčerka želi, pa ne igra vloge.
[/quote]

Kot totalno bedo, ker sama tako hoče!

Da en tip moji hčerki diktira življenje, ma, jo tako stresem iz hlač, da zase ne bi vedela!

To dekle noče na maturantskega, ker nima tipa! Na afterja bi se ga pa šla ulit! To je pa ne moti, da nima tipa!
Saj zato pa imate take nesamozavestne in zblojene otroke, ko vse delate v rokavicah z njimi!

Da je to moja hči, bi šla na maturantski in bi bleščala tam kot zvezda Severnica na nebu, da bi si tip roko odgriznil, ker ni z njo!

Avtorica je že plačala karte za ples + kupila je že vso opravo. Kje je pri tu spoštovanje do matere, do dogovora in do denarja? Me zanima, če bi ve vse to že plačale in vse pripravile za svoje otrok, če bi še vedno mirno upoštevale, ko tik pred zdajci pa oni ne bi šli?

Reci hčeri, da naj, če ne gre, s svojim zaslužkom povrne vse stroške, do zadnjega centa. Če ni mislila iti na ples bi to povedala pred stroški, ne po njih!
Šmrkla zafnana in razvajena in predvsem nevredna naziva maturantke, ker matura se smatra za zrelost!

Kot totalno bedo, ker sama tako hoče!

Da en tip moji hčerki diktira življenje, ma, jo tako stresem iz hlač, da zase ne bi vedela!

To dekle noče na maturantskega, ker nima tipa! Na afterja bi se ga pa šla ulit! To je pa ne moti, da nima tipa!
Saj zato pa imate take nesamozavestne in zblojene otroke, ko vse delate v rokavicah z njimi!

Da je to moja hči, bi šla na maturantski in bi bleščala tam kot zvezda Severnica na nebu, da bi si tip roko odgriznil, ker ni z njo!
[/quote]

Dopustno je samo, da bi ji ti kot mama diktirala življenje, kajne?

Takaj bi se morala udeležiti formalnega dogodka, da se bo tam neprijetno počutila samo zato, da bo mama zadovoljena?
Za poslavljanje od prijateljev je namenjena ravno zabava, ne pa formalni del, ki je (vedno bolj) razkazovanje kot pa kaj drugega.

Avtorica te po eni strani razumem. Vse kupljeno, vsi ste se veselili, zdaj pa to.
Poskusi si predstavljat še en zelo pomemben dogodek v hčerinem življenju -poroka. Vse financirata vidve z mamo, krasno poroko, čudovito obleko, torto in vse kar spada zraven k veliki poroki in hči se zadnji trenutek odloči, da se ne bo poročila. Bi jo silila v poroko samo zato, ker je že vse pripravljeno, ker ste se veselili, ker si jo ti želiš videti v vsem sijaju? Dojemi, da je punca polnoletna in jo podpiraj pri njenih odločitvah čeprav niso tebi po godu. Je ženska namesto katere se ne moreš ti odločati, lahko pa jo usmerjaš na pravo pot kolikor ti bo dovolila.

Mama,ti si drama Queen in kakšen veledogodek delaš iz tega plesa,tu mac. Meni se je zdel moj maturantski brez veze,hcerin tudi,pa se je tudi razšla s fantom,ampak plesala sta vseeno.
Nehaj delat dramo in podpri hčerko pri njeni odlocitvi,ne pa da travmiras kot da je to tvoj maturantski ples.

Kot totalno bedo, ker sama tako hoče!

Da en tip moji hčerki diktira življenje, ma, jo tako stresem iz hlač, da zase ne bi vedela!

To dekle noče na maturantskega, ker nima tipa! Na afterja bi se ga pa šla ulit! To je pa ne moti, da nima tipa!
Saj zato pa imate take nesamozavestne in zblojene otroke, ko vse delate v rokavicah z njimi!

Da je to moja hči, bi šla na maturantski in bi bleščala tam kot zvezda Severnica na nebu, da bi si tip roko odgriznil, ker ni z njo!
[/quote]

Ti si psiho, ne mama. Je možno, da ste odrasle ženske tako obsedene s “sijanjem” svojih otrok? Zakaj? Da se boste hvalile po FB?

Res je, da je to hčerina odločitev, a če se je maturantskega plesa veselila, ji bo čez nekaj let žal in neumno se ji bo zdelo, da se je za ta enkratni dogodek prikrajšala samo zato, ker se je razšla s fantom. Povej ji to.

A veš, da sem podobno razmišljala, pa si me z zapisom prehitela? 😀
Da bi se njena hči morala poročiti, četudi bi tik pred zdajci npr. prišlo do razhoda, a bi bilo vse pripravljeno za poroko, pa četudi bi potem naslednji dan vložila ločitvene papirje.

Ti si psiho, ne mama. Je možno, da ste odrasle ženske tako obsedene s “sijanjem” svojih otrok? Zakaj? Da se boste hvalile po FB?
[/quote]

Zelo lepe bodo slike žalostne maturantke …

New Report

Close