Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nenavadna vprašanja na razgovoru za službo

nenavadna vprašanja na razgovoru za službo

Zdravo,
kakšna so vila vaša najbolj nenavadna vprašanja na razgovoru za službo ? Ste ugotovili, zakaj vas to sprašujejo … zanima me mnenje tudi kakšnega delodajalca, kadrovnika …
Mene so do sedaj vprašali – kje bi raje živela, če bi imela možnost izbire, v bloku ali hiši? Zakaj?? kaj to pomeni?
Zanimalo jih je ali imam raje pse ali mačke?
Zanimal jih je način prehranjevanja oz. in kaj zajtrkujem.
Izpit za avto, lasten prevoz, načrtovanje družine …. razumem, ampak takšne zadeve, popolnoma nepovezane pa ne. Kaj pomenijo?
Aja pa zakaj sem samska …

to so zdaj neke novodobne psiho zadeve, vprašanja, na katera ni pravilnih ali napačnih odgovorov. Po moje še spraševalci sami ne vedo, kaj naj počnejo z odgovori. Malo preverjajo iznajdljivost, izvirnost in tvoje prilagajanje na novo nastale situacije.

(1) Introverti praviloma izberejo hiso, ekstraverti blok
(2) Psi imajo gospodarje, macki suznje (izpelji sam-a)
(3) Povej mi kaj jes in povem ti, kdo si…

😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «
nova
Uredništvo priporoča

Delajo se norca iz nas, ker vedo, da bomo naredili vse za njihovo miloščino. Dokler ne bomo naredili konca temu sami.

Na mojem razgovoru sem imela neko cudno vprasanje, a se ga ne spomnem.

Ko sem bila prisotna pri razgovorih kot del ekipe, ki je izbirala kandidata pa so povedali, da vsakemu dajo kaksno tako cudno vprasanje – zato ker je bilo delo s strankami in so hoteli preveriti, kako reagiras ob nepricakovani situaciji. Bilo je vseeno kaj odgovoris, samo da ne zmrznes ali res neprimerno odgovoris – v stilu kaj te briga. Tudi ce prjazno nisi odgovoril na vprasanje, je bilo ok. Tukaj se karakter bolj pokaze, kot pri standardnih vprasanjih, ki se jih lahko skoraj da naucis na pamet.

S tem da ko si napisala, da ti je razumljivo, ce te vprasajo o nacrtovanju druzine: tega vprasanja te pa NE SMEJO vprasati!

Omg zakaj bi jih to res zanimal. Pri 26ih sem dobila vpr.če si želim imeti družino? To je tudi čisto. Si jo želim. Vendar haloo tega se ne slrašuje vendar.

(1) Introverti praviloma izberejo hiso, ekstraverti blok
(2) Psi imajo gospodarje, macki suznje (izpelji sam-a)
(3) Povej mi kaj jes in povem ti, kdo si…

😉
[/quote]
Zelenjavo, največ solate in meso.
Čakam z zanimanjem:
😉

https://govori.se/zanimivosti/najbolj-nenavadna-vprasanja-ki-vam-jih-lahko-zastavijo-na-razgovoru-za-sluzbo/

https://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/bi-znali-odgovoriti-na-ta-bizarna-vprasanja-ki-vam-jih-zastavi-google-na-razgovoru.html

https://www.mojedelo.com/karierni-nasveti/klasicna-vprasanja-na-razgovorih-3204

http://old.slovenskenovice.si/bizarno/najtezje-vprasanje-na-razgovoru-za-sluzbo

http://cekin.si/clanek/sluzba_in_sola/razkrili-najtezja-vprasanja.html

http://www.24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/najbolj-trapasta-pametna-vprasanja-na-razgovoru-za-sluzbo.html

Omg zakaj bi jih to res zanimal. Pri 26ih sem dobila vpr.če si želim imeti družino? To je tudi čisto. Si jo želim. Vendar haloo tega se ne slrašuje vendar.
[/quote]

Jim vseeno odgovorila?

Nenavadno je bilo testiranje za sluzbo v Lidlu.. Bedarija od vprasanj. Pa kar eni racuni, pol je ena lesena priprava z 5 elementi in vsak element pase na tocno doloceno mesto. To moras potem tam sestavljati.

28. člen ZDR-1
(pravice in obveznosti delodajalca)
(1) Delodajalec sme od kandidata zahtevati le predložitev dokazil o izpolnjevanju pogojev za opravljanje dela.
(2) Delodajalec pri sklepanju pogodbe o zaposlitvi ne sme od kandidata zahtevati podatkov o družinskem oziroma zakonskem stanu, o nosečnosti, o načrtovanju družine oziroma drugih podatkov, če niso v neposredni zvezi z delovnim razmerjem.
(3) Delodajalec ne sme pogojevati sklenitve pogodbe o zaposlitvi s pridobitvijo podatkov iz prejšnjega odstavka ali z dodatnimi pogoji v zvezi s prepovedjo nosečnosti ali odlogom materinstva ali z vnaprejšnjim podpisom odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca.
(4) Pri zaposlovanju lahko delodajalec preizkusi znanja oziroma sposobnosti kandidatov za opravljanje dela, za katero se sklepa pogodba o zaposlitvi.
(5) Zaradi ugotovitve kandidatove zdravstvene zmožnosti za opravljanje dela delodajalec na svoje stroške napoti kandidata na predhodni zdravstveni pregled v skladu s predpisi o varnosti in zdravju pri delu.
(6) Preizkus znanja oziroma sposobnosti kandidata ali ugotovitev zdravstvene zmožnosti kandidata se ne sme nanašati na okoliščine, ki niso v neposredni zvezi z delom, za katerega se sklepa pogodba o zaposlitvi.
(7) Delodajalec mora pred sklenitvijo pogodbe o zaposlitvi za nedoločen ali za določen čas seznaniti kandidata z delom, pogoji dela ter pravicami in obveznostmi delavca in delodajalca, ki so povezane z opravljanjem dela, za katero se sklepa pogodba o zaposlitvi.

Moja frendica je na razgovoru dobila vprašanje: Če bi bili žival, kaj bi bili? 🙂
Žival, ki ti je najljubša razktiva tvoj karakter.

Moja frendica je na razgovoru dobila vprašanje: Če bi bili žival, kaj bi bili? 🙂
Žival, ki ti je najljubša razktiva tvoj karakter.
[/quote]

Rekla bi tigrica in bi se vsi razbežali. :)))) Nič čudnega, da potem vsi po nekaj mesecih vidijo, da so zaposlili slabega delavca, ker so jim postavljali neumna vprašanja.

Rekla bi tigrica in bi se vsi razbežali. :)))) Nič čudnega, da potem vsi po nekaj mesecih vidijo, da so zaposlili slabega delavca, ker so jim postavljali neumna vprašanja.
[/quote]
Najbolj smrtonosna žival je človek. Bolj bedastega vprašanja menda res ni.

Za striptizeto so podatko o nosečnosti v povezvi z delovnim razmerjem ali gre za mesta, kjer je recimo oseba podvržena sevanju? 😀

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Za striptizeto so podatko o nosečnosti v povezvi z delovnim razmerjem ali gre za mesta, kjer je recimo oseba podvržena sevanju? 😀
[/quote]

To je dobro vprašanje. Tu bi se tako vprašanje (o nosečnosti) dalo utemeljiti. K sreči tebi ni treba skrbeti zaradi nosečnosti….tvoje mislim. :))) Za tujo pa ne vem.

To je dobro vprašanje. Tu bi se tako vprašanje (o nosečnosti) dalo utemeljiti. K sreči tebi ni treba skrbeti zaradi nosečnosti….tvoje mislim. :))) Za tujo pa ne vem.
[/quote]

Malo sem se hecal…ti se bojiš nosečnosti, najbrž ne, itak ‘lijepi vaši’ zaradi slabe rodnosti konstantno doživljate ‘capitis deminutio’, če posežem po tebi ‘ljubi’ pravni terminologiji? 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Malo sem se hecal…ti se bojiš nosečnosti, najbrž ne, itak ‘lijepi vaši’ zaradi slabe rodnosti konstantno doživljate ‘capitis deminutio’, če posežem po tebi ‘ljubi’ pravni terminologiji? 😛
[/quote]

Ti pa si rahlo prismuknjen. :)))) Jbg, naj seksajo, kaj naj rečem?

Očitno vam nea pomaga 😛

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

vsa ” nepomebna ” vprašanja so pomebna, delodajalec si ustvarja mnenje o vas pri odgovorih spremlja vašo mimiko on ocenjuje vašo iskrenost.
naprimer :
-imate raje psa ali mačko ? vi odgovorite kot iz topa , ” raje mačko ! ” odgovor je iskren. ok.
-…?
-…?
-…?
-imate kakšne zdravstvene težave ? traja nekaj dolgih sekund, nato odgovorite, ” aa ne nimam ” delodajalec ve, da odgovor ni bil iskren. ni ok.

zdaj razumeš ?

Ok, nekaj čist mim, po koncu razgovora reče direktor meni: samo še jutri bom v službi (tudi odločitev) potem me pa 14 dni ne bo, jaz pa nekaj za konec: a greste smučat? (pač sneg, zima pa to) On meni odgovori: veste, to pa ni tako pomembno, da bi vas brigalo. Pomembnež. Preveč sem ga prizadel s tem vprašanjem očitno, službe pa itak nisem dobil.

Ker tisti, ki opravlja razgovor s tabo, je pa sigurno 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iskren?

(1) Introverti praviloma izberejo hiso, ekstraverti blok
(2) Psi imajo gospodarje, macki suznje (izpelji sam-a)
(3) Povej mi kaj jes in povem ti, kdo si…

😉
[/quote]
1) Ravno obratno. V (velikem) bloku imas dosti manj stika s komerkoli kot v hisi v strnjenem naselju. V bloku porabis manj casa za vzdrzevalna dela in nic za urejanje okolice in lahko tacas se kaj postoris za sluzbo. Po drugi strani pa moras biti za delovanje hise bolj spreten in iznajdljiv.
2) Drzi mogoce za tiste, ki imajo zelo izrazito mnenje, npr ne prenasajo mack. Ogromno ljudi pa ima po 2 psa, 3 macke, pa se ribice povrh. Kam pa uvrstiti take?
3) Pravilo ima prevec izjem, da bi sploh se bilo pravilo. :))) Naj bi pa ljudje, ki zajtrkujejo, ziveli bolj zdravo od tistih, ki jim zjutraj zadosca kava in 2 cigareta. Koliko (ce sploh) je to povezano z ucinkovitostjo pri delu, pa je drugo vprasanje.

Ker tisti, ki opravlja razgovor s tabo, je pa sigurno 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iskren?
[/quote]

tisti , ki opravlja razgovor po večini sprašuje ! v konkretnih primerih pa se od delodajalca seveda pričakuje iskrenost. to pa je na vaših plečih , da ocenite ali je ali ni.


1) Ravno obratno. V (velikem) bloku imas dosti manj stika s komerkoli kot v hisi v strnjenem naselju. V bloku porabis manj casa za vzdrzevalna dela in nic za urejanje okolice in lahko tacas se kaj postoris za sluzbo. Po drugi strani pa moras biti za delovanje hise bolj spreten in iznajdljiv.
2) Drzi mogoce za tiste, ki imajo zelo izrazito mnenje, npr ne prenasajo mack. Ogromno ljudi pa ima po 2 psa, 3 macke, pa se ribice povrh. Kam pa uvrstiti take?
3) Pravilo ima prevec izjem, da bi sploh se bilo pravilo. :))) Naj bi pa ljudje, ki zajtrkujejo, ziveli bolj zdravo od tistih, ki jim zjutraj zadosca kava in 2 cigareta. Koliko (ce sploh) je to povezano z ucinkovitostjo pri delu, pa je drugo vprasanje.
[/quote]

Imaš prav.

Sicer bi pa Desi, glede na to, da živi v tujini, lahko vedel, da resne firme nikoli ne postavljajo takšnih trapastih vprašanj (eno so TV showi, kjer lahko gledamo provokacije nad bodočimi zaposlenimi), drugo pa realnost. Sama v tujini še nisem naletela na firmo, ki bi postavljala takšna idiotska vprašanja. Vse zanimajo izkušnje, reference, izpeljani projekti.
In seveda, do zdaj so vsi vprašali, če bi bila pripravljena delati za znesek, ki so ga oni pripravljeni plačati. Odprte karte. Daj-dam.

Čista trgovina, ponudba-povpraševanje, znanje-plačilo… in tako je prav.

New Report

Close