Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na bolnisko, zaradi bolezni otroka

Na bolnisko, zaradi bolezni otroka

Pred casom sem hudo zbolela. Imela sem vnetje ledvic in drugo, visoko vrocino, preko 40C … Dva dni za mano je zbolel se sin star 3leta. Moz ga je peljal k zdravniku in za ta dan dobil bolnisko, naslednje dni je vskocila babica.
Moje vprasanje je, ali v tem primeru ne pripada mozu nega? Namrec sestra mu je dala spremstvo. Povedal je, da sem jaz zbolela in potem je rekla, da mu da lahko samo spremstvo, ki je placano samo 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Hvala za odgovor, lp

Ali res nihce ne ve, kako je s tem?

Ne, če je eden od staršev doma (na bolniški, porodniški ali nezaposlen), drugi starš ne more dobiti nege za otroka. Logično.


Seveda lahko, v kolikor podpiše izjavo, da starš, ki je na bolniški (konec koncev je na bolniški zaradi sebe, pri 40 vročine nege otroku ne more zagotoviti) ne more zagotoviti varstva. Pravzaprav ne razumem, kako spremstvo je mož dobil – kam pa naj bi spremljal otroka ? In če drugi dan ne bi imel babice, bi pa dobil kaj – dva dni spremstva?
Je pa res, da moraš biti tečen in biti seznanjen s svojimi pravicami, še preden prideš k zdravniku.

ki je na bolniški ne more skrbeti za otroka, lahko dobi bolniško drugi starš. Kako presojajo upravičenost ne vem, sem pa jaz dobila bolniško za hčerko, ko je bil mož na bolniški zaradi zloma gležnja (imel je gips brez pete in bergle).

Jaz sem danes brez problema dobila bolniško za nego otroka, čeprav je na bolniški tudi mož, ki je bolan. Njemu je bolniško napisal njegov zdravnik, meni pa otrokov pediater. Ta seveda ne ve, da je na bolniški tudi mož, niti nisem vedela, da moram to omeniti. Sploh nisem pomislila, da bi bila to lahko težava, saj sem cel teden za oba skrbela jaz????? Bi morala omeniti pediatru, da je na bolniški mož?

Če tisti, ki je na bolniški zase, ni sposoben skrbeti za otroka, lahko dobi bolniško za otroka drugi od staršev. Tako je po logiki in po pravilih zavarovalnice in tudi v praksi. Lansko leto sem imela eno težjo operacijo in sem bila par mesecev doma precej nebogljena in ko je hčerka imela virozo, je bolniško za nego dobil mož brez problema. Pediatrinji sva povedala, kakšno je stanje in mož je podpisal ustrezno izjavo. Pri naši pediatrinji za vsako bolniško podpišemo izjavo.

Moz je omenil mojo bolezen, ce bi bila med mana z malim kaksna povezava, ker je imel podobne znake. Ko je lulal, ga je peklo. Drugace, mojo bolezen verjetno ne bi omenjal.
Meni se zdi logicno, da ti ne pripasa nega, ce je eden izmed starsev brezposelen, ne pa da je zaposlen in hudo bolan.
Ali je to kje napisano, ker naslednjic, ko grem k pediatru to izpostavim. Je pa sestra zelo sarf in nerijazna in zna z vsakim na hitro opraviti.

Kako se nekateri pustite komandirat raznim sestram itd. Pa naj pride potem ona k vam domov presodit, kdo je bolj bolan in kdo skrbi za koga. Najbolje, da otrok poskrbi še za bolanega moža.

New Report

Close