Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Babica/dedek ne marata vnukov??

Babica/dedek ne marata vnukov??

Mož je edinec, njegova starša sta upokojena učitelja. Celo življenje sta živela samo za službo in še danes, v pokoju samo o šoli govorita . Mož ima hčer iz prejšnje veze, punčka hodi v 6. razred in nima skoraj nobenega stika z babico/dedkom. Niti enkrat jo nista k sebi vzela, da bi pri njima prespala, ali da bi se z njo igrala.Hladna človeka sta. Midva imava tudi punčko, sedaj je stara 5 let in je stanje enako – hladen odnos, kar živčna sta, predvsem tašča, kadar je blizu otrok, nikoli ni pri njima ostala hči, nikoli prespala. Še to si tašča ne zapomni, v kateri razred hodita vnukinji. Živimo hvala bogu stran. Mož pravi, da sta njegova starša hladna človeka ki se tudi z njim nista nič ukvarjala. Samo šola, šola, šola. Živela sta za šolo in tekmovala drug z drugim. Še danes vsakič pri vsakem obisku poslušamo taščine očitke tastu, kako je samo delal za šolo. Sami očitki, da se ti želodec obrne. Pa vsakič nam povel kako je bila ona dobra učiteljica, vsi pravijo, da tako poštene ni bilo nobene druge.Sami monologi, že hči mi pravi da jo ne more več poslušati, ker eno in isto govori (kako je bila ona super učiteljica).
Živita max dolgočasno življenje, nikamor ne gresta, na nobeno potovanje, ne na obisk, samo doma čepita. Dom je opremljen špartansko, grda, neosebna oprema, vse mora biti na istem mestu (vaza stoji na istem mestu), nimata nobene živali (te se jima gnusijo, čeprav jih obožujeta vsaj tako pravita), čepita na kupu denarja (imata res velike prihranke, z lahkoto bi z gotovino kupila zelo lepo stanovanje na morju), po drugi strani se vozita s 25 let staro kripo od avta, ki jima crkuje. Njuna prehrana je totalno špartanska, vsak dan isto, monotona hrana (kot da je vojno stanje). Njuna garderoba je taka, kot pred 100 leti, nič si ne kupita, samo na kupček dajata. Njuno življenje je meni pekel na zemlji, imata vse, zdravje , denar, a tadva človeka ne znata niti malo uživati. Ko gremo mi na dopust kam, pa cela histerija, da se bomo poškodovali, zaleteli…
Meni je neverjetno, kakšna človeka sta. Predvsem tašča se mi upira, je hipohonder in manipulator. Sina je hotela nase prikleniti, a se ji ne da in ima z njo malo stikov. Hotela je, da bova živela v njuni hiši, še celo vse je opremila v zgornjem štuku, a sva šla na svoje. Najboljša odločitev v življenju. Pri vsakem obisku začne, kako je bolna, a niti posmrka ne. Zdrava bolj kot mi vsi. Enkrat je jamrala za eno težavo (bolečine v sklepu), ji kupim eno mazilo, ki pomaga, čist bio itd.,, in ga dobim nazaj, ker ona pa tega ne bo uporabljala. Limonce, žajbelj, to pomaga. Prav neverjetna je. Samo jamra, tasta zajebava in mu očita njegovo kariero. Tisti obisk enkrat na mesec je živa muka.
Tašča skoz govori, da bi tako rada videla da vnučka pride (tako se naredi, kot da jo ne pustim). Hinavska do konca. Ko ji rečem, da so počitnice in naj jo vzame k sebi za 1 dan, pa izgovori, glavobol, zdravnik. Ali pa se naredi neumno, po zaključku počitnic reče, da bi vnučko rada imela čez počitnice. Enkrat sem ji ostro rekla, naj se neha sprenevedati. Poklicali smo jo ob začetku počitnic in ji rekli, kako je sedaj, ali bo sedaj vzela vnukinjo. Od takrat je prenehala s to svojo igro. Vnukinji nista bili pri njej niti za 1 dan .
Vem da boste sedaj rekli, da gre za tipično zgodbo tašča – snaha. Ampak meni ni normalno, vsepovsod vidim kako se babice veselijo vnukov, tadva pa ravno kontra. Kakšni ljudje so to? Saj pravim, hvala bogu živimo drugje, hvala bogu je moj mož tako pameten človek, da je njene igrice spregledal in ne pade na njene manipulacije.

Bodi srečna, da imaš tako pametnega moža, da se ne pusti tašči. Si predstavljaš, kakšno življenje bi imela, če bi pri njih živeli in bi bil tvoj copata? Obup od človeka sta, ampak čim manj se z njima ukvarjaj. Taka sta, hladna in neosebna. Tudi taki starši/stari starši obstajajo, ljudje ki ne zmorejo imeti odnosov s svojo družino, otroci, vnuki. Navzven pa izgledajo super. Psihologi dostikrat povejo, da je dostikrat tako, otrok edinec in starši karieristi, ki jim ni mar za otroka, samo za sebe. Žalostno.

Ljudje smo različni. Nekateri imamo tako radi vnuke, da se kar “stopimo” v njihovi bližini in nikoli ne odrečemo varstva, drugi pa so taki, da jim gredo otroci na živce, ni pa s tem rečeno, da vnukov ne marajo in da so slabi ljudje. Ljudje smo pač različni.
Mene npr. ne moti, če otroci malo kričijo, če kaj polijejo in zvrnejo, ko gredo domov, počistim in pospravim. Otroci so pač otroci, mi vsi smo bili nekoč otroci.
Taščo in tasta pač vzemi taka, kot sta. Ne bosta drugačna. Lahko samo pričakuješ, da bo z leti še slabše, če sta sedaj še dokaj zdrava, v prihodnosti verjetno ne bosta več.
Kljub vsemu, pojdi tu pa tam na obisk, vzdržuj vsaj formalne odnose. Ne sili pa otroka h njim na počitnice, saj vidiš, kako je. Ne bodi pa proti njima osorna. Kljub vsemu zgleda, da sta tvojega moža oz. partnerja dobro vzgojila.
Kakorkoli že, vseeno sta babica in dedek tvoji vnukinji.

Uživam v tvojih zgodbicah, vsak dan druga tema :)))

Ne razumem tvojega pritoževanja.
Hiter pregled tem na tem forumu ti pokaže, da imate idealne družinske odnose.
Stari starši niso za to, da se družijo z vnuki, kaj šele, da bi jih imeli čez noč oz. počitnice.

Ti si starš, ki moraš neprestano, samostojno in brez napak skrbeti za svoje potomstvo, ki si si ga omislila. Onadva sta svoje starševstvo zaključila.

Prav tako se nimaš kaj vtikati v njune finančne in prostočasne zadeve.
Še posebej ne, ker si njuna snaha in se te tako stvari nič ne tičejo. Ne sedaj, ne na dolgi rok.
Sama prihrani dovolj svojega denarja za lasten vikend na morju! Kako lahko sploh pomisliš na to, da bi drugim ukazovala, kako naj porabijo svoj denar?!? In za povrh še verjetno pričakovala, da boste potem hodili tja na brezplačne počitnice?
Odpade!

Za tvoje jamranje poišči drug forum, ne starševski čvek!

😉

Ne razumem tvojega pritoževanja.
Hiter pregled tem na tem forumu ti pokaže, da imate idealne družinske odnose.
Stari starši niso za to, da se družijo z vnuki, kaj šele, da bi jih imeli čez noč oz. počitnice.

Ti si starš, ki moraš neprestano, samostojno in brez napak skrbeti za svoje potomstvo, ki si si ga omislila. Onadva sta svoje starševstvo zaključila.

Prav tako se nimaš kaj vtikati v njune finančne in prostočasne zadeve.
Še posebej ne, ker si njuna snaha in se te tako stvari nič ne tičejo. Ne sedaj, ne na dolgi rok.
Sama prihrani dovolj svojega denarja za lasten vikend na morju! Kako lahko sploh pomisliš na to, da bi drugim ukazovala, kako naj porabijo svoj denar?!? In za povrh še verjetno pričakovala, da boste potem hodili tja na brezplačne počitnice?
Odpade!

Za tvoje jamranje poišči drug forum, ne starševski čvek!
[/quote]
Meni se pa zdi da bi avtorica rada, da si več privoščita, kupita avto, ki npr. crkuje. Meni je hecno, da nekdo sedi na kupu denarja, po drugi strani živi kot največji revež. Tako da si kiksnila 🙂

Zgoraj ena z nickom polna luna piše, da so to idealne družinske razmere. Še zdaleč ne.
Drugače pa gre za tipično manipulatorsko vedenje, avtorica. Tašča bo to vedno pogosteje delala, jamrala, kako je bolna, ker ona hlepi po ljubezni. Ampak na napačni način. Ljubezni ne smeš izsiljevati, ampak pride sama od sebe. Take očitke med njima poslušati, kdo je več za službo delal, pa kdo je bil boljši prfoks, meni bi se tudi želodec obračal.

bo pa vnukinja vse pokasirala na koncu. vidva bosta najbrž že prestara saj bo tašča učakala 100 let ob takem življenju

seveda to ni normalno. distanciraj se in ne razmišljaj o njima. tako pač je, nič ne moreš, nima smisla se boriti z mlini na veter!

Ne razumem tvojega pritoževanja.
Hiter pregled tem na tem forumu ti pokaže, da imate idealne družinske odnose.
Stari starši niso za to, da se družijo z vnuki, kaj šele, da bi jih imeli čez noč oz. počitnice.

Ti si starš, ki moraš neprestano, samostojno in brez napak skrbeti za svoje potomstvo, ki si si ga omislila. Onadva sta svoje starševstvo zaključila.

Prav tako se nimaš kaj vtikati v njune finančne in prostočasne zadeve.
Še posebej ne, ker si njuna snaha in se te tako stvari nič ne tičejo. Ne sedaj, ne na dolgi rok.
Sama prihrani dovolj svojega denarja za lasten vikend na morju! Kako lahko sploh pomisliš na to, da bi drugim ukazovala, kako naj porabijo svoj denar?!? In za povrh še verjetno pričakovala, da boste potem hodili tja na brezplačne počitnice?
Odpade!

Za tvoje jamranje poišči drug forum, ne starševski čvek!
[/quote]

Ne rabim jaz stanovanja na morju, ker imamo avtodom in smo vsakič v drugem kraju. Hvala za tvoj strupeni odgovor, sem prepričana, da se sedaj bolje počutiš. Vedno kadar je tukaj tema na temo tašč,apriori spljuvate avtorja, ne glede na situacijo.

prek tašče lahko jamraš še sto let, pa ne bo nič drugače
nehaj se ukvarjat z njo in kot je zgoraj ena napisala, bodi srečna, da ji je mož bil sposoben mejo postavit.

Tako kot zgoraj navajajo, pusti jo vnemar, je manipulatorka, nesrečna ženska, ki samo gleda, kje bi še koga onesrečila. Imaš srečo, da je tvoj mož tako močna osebnost, da se ji ne pustiTo bi bil pekel na zemlji.. To da sta šla na svoje, je res najboljše kar sta lahko storila. Od takih ljudi se distanciraj. In ne, ni normalno , da je taka do sina, tebe, vnukinj. To je čustveno otopela ženska,. Vse babice se kar stopijo in komaj čakajo da vidijo vnuke, kaj takega še nisem slišala, da bi bil nekdo do takih vnukov.

Sama sebi skačeš v besedo. Po eni strani sta hladna, po drugi pa vas vabita in bi dejansko hodite tja in se družite, pravi, da bi rada videla vnučko, pripravila vam je cel štuk. To mi ne gre skupaj. Hladen človek bi vas skenslal. Da ti gre ženska na živce, je jasno z aviona. Kakšno pravico imaš udrihat po njunem življenju, pa res ne vem. Kaj ti je konec koncev naredila, razen dala partnerja? In kdo si ti, da boš sodila, kako drugi živijo? Nimaš lastnih problemov?
Če ti ne paše, ne hodi tja. Ampak očitno ti al kako? Potem tako grozna tudi ni. Bi hodila tja tudi, če bi bila karakterno enaka in revna kot cerkvena miš? Hodite tja zaradi obetov dediščine?

Ma kaj težiš, baba smotana! Eni ta stari so pač taki. Če se je tvoj mož sprijaznil s tem, se daj pa še ti. V vsem tem, če ne gre za provokacijo, je tudi nekaj veselega: tvoj mož je edinec, ko ju ne bo, bo vse podedoval on:) Za njim pa obe hčeri. Raje upaj, da bosta ta stara dva čim več zapustila in si nagrebla čim večji kup denarja. Ne sekiraj se ti za to, kako star avto vozita. Če bosta kupila novega, bo (v končni fazi) manj denarja ostalo za vas.
Skuliraj se in ignoriraj ter se ne obremenjuj. Živi svoje življenje.

Ja niso vsi vaši sončki, sončki tudi drugim. Sprijazni se s tem in nehaj siliti v taščo.

Kaj pa onadva počneta s svojim SVOJIM!!! denarjem pa tebe prav nič ne briga!

Spet ena puhoglavka, ki misli, da se mora svet vrteti kot ona pravi.

Pa kaj pol???? Če jih ne marata? Če ne marata tebe? Če sta hladna? Pa kaj pol?
Si ti kaj na slabšem? Če sta takšna, kot sta, ne razumem, zakaj bi otroke rinila tja? Bi bilo puncam fajn tam preživeti počitnice? Ali bi to morale storiti zaradi enega tvojega prepričanja, da je tako prav?
Dej, skuliri se, no … pa naj živita po svoje, vi pa po svoje …

Mene pa pri vsem nabolj preseneča, da si ti upokojenci, ki tako jamrajo, toliko prihrankov naberejo.
Glede teme pa tako, k sreči imam zlato taščo ki mi tudi priskoči na pomoč in sem ji za to zelo hvaležna. Vsi ki govorite da babice nimajo kaj čuvati. Kaj pa ko greste k zdravniku, ali vzamete svojega otroka s seboj ? Ali k frizerju, ali ko morata oba nekaj delati v soboto, kam daste majhne otroke? Dajte biti malo bolj človeški in poglejte, kako bi bilo vam, da vnukinji ne bi bili niti za 1 dan pri babici/dedku. Meni je to noro !! Gledam okoli in eni vnuki so skoz pri babicah. Ne rečm da je to prav , ker otrok je vseeno od staršev ne od babic. A ta primer je pa spet absurden, a v drugo stran. Moj oče (vdovec) je star 70 let, pa popoka vse vnuke v avto in grejo na morje za 1 teden. Faca, ne ? In vvsi vnuki ga obožujejo. Si ne predstavljam, kaj je s to babico narobe, da je taka, po mojem je razlog v psihi, da je vsa živčna. Nekaj z njo sigurno ni v redu, pa rečte kar hočte.

O tem smo že brali….

Meni se tudi ne da ukvarjat z otroci, moji so odrasli, pa mi kdaj želijo prijateljice podturit svoje v varstvo, ma, ni priblem za urico ai dve, da jih pa pedenam cel dan, se mi ne da. Kako bo z vnuki, ne vem, jih še nimam.

Kako živita tvoja tašča in tast, je pa popolnoma njuna stvar. Če imata vse špartansko opremljeno in staro, je očitno njima tako prav. Vama naj bi opremila zgornji štuk, predvidevam da z novim pohištvom, torej le nista tako škrta.
Moja mama sicer ne jamra, da je bolna, a prav tako, ko ji prinesem mazilo za njeno koleno, mi ga čez 2 leti vrne neodprtega, ker ona to ne bo … Kaj naj? Zdaj jo pač prej vprašam, če bo uporabljala ali ne.

Mislim, da imaš ti neko hudo zamero do tasta in tašče, zakaj, to veš ti. Vse to, kar si naštela, ni razlog zamere, ker ni nič posebnega.

Ne rabim jaz stanovanja na morju, ker imamo avtodom in smo vsakič v drugem kraju. Hvala za tvoj strupeni odgovor, sem prepričana, da se sedaj bolje počutiš. Vedno kadar je tukaj tema na temo tašč,apriori spljuvate avtorja, ne glede na situacijo.
[/quote]
Prosim.

Brez skrbi, da se dobro počutim, ker imamo prijetne odnose z obojimi starimi starši, ki se vsi radi družijo z vsemi svojimi vnuki.

A ni fajn, da sem ti naredila povzetek mnogih forumskih mnenj?

Naj ponovim, kar očitno ni bilo razumljivo iz moje prve objave: kar sem napisala v svojem prvem sporočilu, je povzetek večkrat prebranih mnenj na MON-u.

Zato je tudi sledil mežikajoči smeško v naslednjem sporočilu, če morda nr bi ugotovila, da je šlo za sarkastični zapis.

Tudi moja tašča se ni nikoli ukvarjala z vnuki. Čisto lepo naravnost mi je povedala, da ni materinski tip. Mislim, da je sama otroka imela, ker se je včasih to pričakovalo od ženske. Ga je pa korektno vzgojila, tako da je bil zame dovolj dober, da sem ga vzela za moža. Kar se mene tiče, je s tem seznam dobrih del moje tašče popoln, s svojimi otroki pa se ukvarjam sama.


Sama sebi skačeš v besedo. Po eni strani sta hladna, po drugi pa vas vabita in bi dejansko hodite tja in se družite, pravi, da bi rada videla vnučko, pripravila vam je cel štuk. To mi ne gre skupaj.

O pa še kako gre. Tudi jaz imam te izkušnje s svojo taščo. Vedno ko pridemo samo govori kako komaj čaka da vidi vnukinjo, pa da naj večkrat pride. Samo to in nič več. Potem pa jo celo obisk nič ne vpraša, mogoče kaj pokritizira, to je pa tudi vse. In ko odhajamo spet isto, – komaj čakam, da spet prideš, kdaj prideš na počitnice itd. Čista manipulacija!

Ampak avtorica piše, da je vnučko celo hotela dati tja na počitnice. Kako gre pa to skupaj? Če bi bilo vse napisano res, meni kaj takega ne bi padlo na pamet!

Da sem jaz učiteljica v penziji, po moje ne bi hotela niti stopiti blizu kakšnemu otroku. Poklicna deformacija.


tudi pri nas tako..samo še babici sta pa.. nič. Veliko na besedah, skoraj nič na dejanjih. S starostjo se pa anomalije pri posamezniku itak samo povečujejo. Sprejmeš in guraš dalje.

@ avtorica teme: Odkar imam otroke se ne ukvarjam več z ostalimi ker mi niso toliko pomembni (ali pa morda nimam časa 🙂 ). Nimaš kej. Drugih ne moreš spreminjat..

New Report

Close