Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meso iz Mercatorja smrdi

Meso iz Mercatorja smrdi

Ze drugič se mi je zgodilo, da kupljeno meso v Mercatorju (vakumsko pakiranje, piščančje meso), ko pridem domov in odprem, zelo smrdi. Datum na embalaži pa se vedno veljaven.
Imate podobne izkušnje?
Lep pozdrav

In kaj ti naj zdaj mi kekse kupimo, da boš zadovoljna?

Ja, kar nekajkrat se mi je to zgodilo v zadnjem letu. Enkrat sem šla nazaj in zahtevala menjavo, enkrat stran vrgla, v ostalih primerih meso toplotno obdelala in porabila za psa. Zdaj me je kar strah kupit piščanca v merkatorju, ker nikoli ne vem ,alime čaka sveže meso ali smradovina. Mislim, da bom počasi nehala kupovat piščanca pri trg verigah.

Isto je s pakiranim mletim mesom žvarovna in smradovina.Ne da se popraviti niti z začimbami. Dobesedno je je za v smeti. Prav tako vratovina v mesnici smradovina poleg tega pa še več maščobe kot mesa.
Zelenjava in sadje pod kritiko,škoda denarja.
To kar ponujajo ni vredno tiste cene.
V Mercatorju praktično nimam več kaj kupovati in ne hodim več k njim. Kar potrebujemo kupim drugje, je tudi dosti ceneje.

Čimmanj hodit v mercator, da čimprej propade, pa bo mir.

Res je, se dogaja. Ampak enako je tudi v Sparu. Kupim meso, prinesem domov in smrdi, je čisto vseeno, ali gre za piščanca, mleto meso, govedino…..

Po moje je problem v nepravilnem skladiščenju oziroma v robi, ki nekje ( na rampi, v skladišču in je ne skladiščijo v hladilnike), stoji predolgo časa….

Smrdi meso iz Pivke, ne glede na to, kje ga kupiš. Izgleda da so imeli ta teden tako serijo- pokvarjeno.

Ce se le da, kupim slovensko meso po rednih cenah in vnovcim kuponcek. Razne akcije, ki ponujajo tuje goveje in svinjsko meso, poojem mnenju ponujajo manj kvaliretno meso. Piscanca pa kupim striktno od PP.

Meso ne smrdi zato, ker bi bilo staro.
Meso smrdi zaradi hrane, ki jo je žival žrla.
Jaz NIKOLI ne kupim mesa v trgovini, bilokateri, ker to je vse meso iz farm. Nihče ne more na farmi kjer je na stotine oziroma na tisoče živali in žrejo skisano oziroma silažno svinjarijo, pridelat dobro in kvalitetno meso. Dobro meso lahko dobiš samo na kmetiji kjer ima kmet po par glav živine, ki jo je fotral z domačo krmo ( pesa, koleraba krompir, koruza, solata, detelja, repa…).
Vi kot potrošnik ste hoteli to, da je meso poceni in poceni meso se dobi lahko le iz farme, kjer žival praktično ne požre nič dobrega in nič naravnega.
Kar požre žival, to požrete potem tudi vi.
Ko boste vi kot potrošnik pripravljeni za meso odšteti bistveno več, potem boste jedli dobro meso. Prej ne. Vi mislite, da je meso dobro, če je štampiljka gor.

Pri nas so otroci opazili razliko. Vedno sem kupovala mleto meso za cufte v lidlu. V torek pa sem ga kupila v merkatorju in vceraj pri kosilu sta oba otroka rekla, da je meso cudno, da ni taksno kot ponavadi. Pa meso ko sem ga odprla ni smrdelo

Pa še to.
Pravzaprav se mi kar dopade, da tisti, ki tako slepo verjamete državnim službam kot so veterinarska služba itd….ker mislite, da je to garant za dobro meso. Figo.
Javnost verjame, da je tisto, kar je pregledano s strani pristojnih služb, potem dobro.
Jaz bolj verjamem enmu kmetu, ki ima par glav živince. A mislite, da kmet ne ve kdaj je žival bolna? Kmet, ki ima v svinjaku 3 pujske prekleto dobro ve al je prašič zdrav ali ne, saj ga vsak dan gleda in čoha. Kmet prašiču osebno prinese hrano v korito in točno vidi kako se žival obnaša. Na farmah žival hrani pa avtomat, robot in s traktorjem dozirajo krmila…. A mislite da kmetu ni interes pojest dobro meso? In če kmet vidi, da se prašič slabo počuti, takega pujsa kmet ne bo zaklal in ga jedel.
Kdor hoče jest dobro meso, naj to meso kupi pri kmetu, ki ima le par pujsov. In preden se gre pogledat pujsa v svinjak, se gre najprej povohat gnojišče. Gnoj pove kaj je pujs žrl, ne pa veterinarska služba.
Pa še to vam bom povedal. Sem domoljub, ampak u bistvi je slovensko svinjsko in piščančje meso še najslabše.

Piščančje meso, ne pakirano. Kupila v provinci v dveh različnih Mercator trgovinah. Eno je bil market, drugo manjša trgovina.
Prvič se mi je zgodilo dvakrat zapored v marketu pred dvema letoma. Sem se odločila, da ne kupim več. Ravno par tednov nazaj sem šla v tisto manjšo trgovino ( M), zopet:((((
Pakirano sem enkrat dobila v Ljubljani (manjši M)- je tudi smrdelo.. Tam ne kupujem več mesa.

Meso res smrdi, pa še drago je.
Tudi v sparu piščanec smrdi.
Mislim, da smo premalo zahtevni in jim ne vračamo teh izdelkov, saj so pokvarljivi in nevarni, v kolikor pride do salmonele….
Lepo vrnit meso, ga zavrnit, vračilo denarja..
Dokler smo tiho, bomo dobivali slabšo kvaliteto mesa!

hehehehe

Pred casom sem dobila smrdljiv file piscanca v sparu, sem ga vrgla stran, ja, treba bo to nosit nazaj. Verjamem, da je to zaradi hrane, ki jo zival poje , in zaradi dolgega lezanja mesa.

Enkrat sem jim povedala, nisem nesla nazaj. Kaj so rekli? Nič, pravzaprav ;). Drugič sem nesla nazaj mesarju (uro kasneje). Rekel je nekaj v smislu češ da je ponedeljek in je to od petka ! ? Halllo !!!

Obakrat je bil piščanec. V Mercatorju ga ne kupim več. Kjerkoli ga kupim, tam oddvijem papir, vrečko in vpričo vseh povoham. Da ni treba hodit nazaj.

A da je meso drago?
Meso je praktično zastonj.
Če znaš ti, potem ti pokaži kako in s čim se zredi kilo mesa za 3 ali4 €.
Kila živega pujsa stane pa od 1,5€.
Potem mi pa naj nekdo pove kaj je ta pujs žrl, da je imel rejec, ki je uspel prašiča zredit za ta mizeren denar, potem dobiček.
Pri domačem kmetu je tako, da če bi kmet prodal ves krompir, peso, kolerabo, koruzo in ostalo hrano, ki jo ta pujs požre , bi dobil za to krmo 3x več denarja, kot potem dobi za pujsa, ki je to hrano požrl. Si morete mislit? Če bi kmet raje prodal krompir, ki je že itak prepoceni, bi kmet dobil za ta krompir več kot, če bi ta krompir pojedel njegov pujs in bi potem pujsa prodal.
To je kruta realnost slovenskega kmetijstva.
To, kar vam kot meso, ponudijo v raznih šparih, Mercatorjih itd…to ni meso, to je umetna crkovina.

A da je meso drago?
Meso je praktično zastonj.
Če znaš ti, potem ti pokaži kako in s čim se zredi kilo mesa za 3 ali4 €.
Kila živega pujsa stane pa od 1,5€.
Potem mi pa naj nekdo pove kaj je ta pujs žrl, da je imel rejec, ki je uspel prašiča zredit za ta mizeren denar, potem dobiček.
Pri domačem kmetu je tako, da če bi kmet prodal ves krompir, peso, kolerabo, koruzo in ostalo hrano, ki jo ta pujs požre , bi dobil za to krmo 3x več denarja, kot potem dobi za pujsa, ki je to hrano požrl. Si morete mislit? Če bi kmet raje prodal krompir, ki je že itak prepoceni, bi kmet dobil za ta krompir več kot, če bi ta krompir pojedel njegov pujs in bi potem pujsa prodal.
To je kruta realnost slovenskega kmetijstva.
To, kar vam kot meso, ponudijo v raznih šparih, Mercatorjih itd…to ni meso, to je umetna crkovina.
[/quote]

Jaz že dolgo časa kupujem samo meso Perutnine Ptuj, Natur premium. Do danes smo imeli srečo.

Že vsaj dve leti ne kupujem pakiranega mesa. Ne smrdi samo piščanec, ampak tudi svinjina in govedina. Pa ne samo zaradi hrane, ampak tudi zato ker je pot iz klavnice do trgovine predolga in z mesom se ne ravna ustrezno. Je pa isto v Mercatorju in v Šparu (za Tuš ne vem). Če pogledamo samo svinjino. Večina v SLO pride že kot polizdelek (svinjske polovice) iz vzhodnih držav. Ko meso zakoljejo, ga je potrebno ohladiti, nato dolgotrajni prevoz do predelovalnice mesa. Nato predelava, pakiranje in prevoz do trgovskih skladišč. Iz skladišč pa razvoz do trgovin, kjer imajo nalepko rok trajanja še vsaj en teden. Vmes so obdobja ko meso ni v hladilnici (četudi le za kratek čas). Pa normalo, da bo meso smrdelo. Vse to je vodstvu Mecatorja in Špara dobro znano, saj je to tema vseh regionalnih sestankov poslovodij. Še najbolje jo odnese govedina, ker jo kar veliko pridelajo v Sloveniji. Piščanec je pa že tako še bolj občutljiv od ostalega mesa.

Sama govedino kupujem pri kmetu. Če mi jo zmanjka jo kupim v Loških mesninah, kjer je kvaliteta govedine zagotovljena. Tudi za piščanca imam rednega dobavitelja (4 x letno in že v naprej naročim koliko jih bom vzela). Je pa problem ker ne moreš kupiti samo fileja, ampak cele piščance in se doma pritožujejo nad piščančjo obaro. 🙂

Se pa strinjam, da dokler ne bomo mesa nosili nazaj, se ne bo nič spremenilo.

Glede na to, da tako množično kupujete smrdeče meso, me zanima, koliko vas je pa takih, ki to nesete nazaj? Če je tega res toliko in bi vsi ali vsaj večina tako meso (in vse drugo, kar ni v redu) nesli nazaj, bi se pa v štacunah najbrž malo zamislili, kaj prodajajo. Ker od jamranja po forumih pač ni neke koristi. Mogoče v trgovinah sploh vedo ne, da meso ni ok?
Mi sicer redko kupimo pakirano meso, če že, največkrat v Hoferju, ampak še nikoli ni smrdelo. Sem pa že nesla nazaj plesnivo skuto pa jogurt, ki se je napihnil pred iztekom roka … kaj več se pa trenutno ne spomnim.

Jaz sem smrdeče meso že nesel nazaj v mesnico.
In to enkrat že pečenega, ker je že po kuhinji iz šporheta iz pečice smrdelo po dreku. Ker velikokrat se zgodi, da meso prične smrdet, ko se ga začne peč oziroma segrevat.
In kaj mislite, da se je zgodilo?
Prodajalec mi ji je pred nos prinesel kup dokazil, potrdil, certifikatov…s katerimi je zagotavljal, da je njihovo meso neoporočno, pregledano, ter požegnano s strani veterine, inšpekcije itd………Ko sem ga vprašal ali ima za “moj” konkretni kos mesa, ki sem ga prejšnji dan kupil pri njih, če mogoče ve od katerega rejca točno je prišel ta kos mesa, pa mi je spet rekel, da je pošiljka mesa prišla od združenja PIGI v katerega so združeni številni slovenski rejci iz prekmurja.
Zahteval sem, da pred mano poizkusi pečenko, ki sem mu jo prinesel od doma. Res je probal in priznal je, da dejansko smrdi in da smrdi morda zaradi tega, ker pujs ni bil kvalitetno kastriran.
Uglavnem, če boste nesli meso nazaj, vam bodo pred nos pomolili samo kup papirjev. Vse, čisto, vse štima, vse požegnano s strani državnih organov. Važno da papirji štimajo. Žret se tega mesa pa ne da.
Jaz kupujem meso samo še direkt od kmetov, za katere dejansko vem, kaj svojo živino fotrajo. In meni ni problem temu kmetu plačat 3kratno ceno napram v trgovini.

Prava tema in resnična: meso goveje, svinjsko, piščančje v Mercatorju, Sparu pa tudi v privatnih mesnicah NEOKUSNO, porkerija prve vrste.

Verjetno se da tudi po E pošti sporočit dotičnim.
Čudno se mi zdi, da ne opazijo slabe prodaje; furajo svoje, dokler se da?

Naj ponudijo kvalitetnejše, tudi če je dražje a mora biti dobro !
To se seveda ne bo zgodilo, ker pri nas je vse zgrajeno na laži in goljufiji.

Meso v trgovinah pravzaprav ni pokvarjeno. Ker toliko trgovci pa že vedo, da se tega ne morejo špilat. Saj danes ni noben problem meso prevažat in hranit v hladilnikih. Meso v hladilniku komot zdrži en teden al pa še več.
Dejstvo je, da je to meso zanič. In zanič je zaradi tega, ker mora klana žival žret navadne umetne svinjarije ali pa celo drek.
Če pa kupite že predpripravljene, kao prekajene mesnine klobase, salame itd….tam je pa namesto mišičnega tkiva itak moka, soja itd…..Zakaj pa mislite, da je šunka tako lepo oblikovana? Vsa enaka, kalibrirana….? Ker je praktično iz testa. Se reže kot pašteta. Tega sranja Kmetavzar ne je.

čisto preprosto. Namesto mesa uporabite nadomestek mesa.

a ste zabiti vsi po vrsti? normalno, da smrdi, saj je TROHNEČE TRUPLO

New Report

Close