Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je kakšna alternativa sužnjevanju sistemu in izkoriščevalskim kapitalistom?

Je kakšna alternativa sužnjevanju sistemu in izkoriščevalskim kapitalistom?

Kdaj bomo nehali požirati vso to sranje? Zakaj smo tako zaslepljeni s potrošništvom, statusom? Zakaj bolj ne cenimo svobode in mislimo, da nam bo veliko denarja prineslo srečo? Kdaj jim bomo obrnili hrbet, tem pijavkam kapitalističnim, ki se napajajo na nas?

Kako vi delate na svoji svobodi? Vam je to sploh pomembno?

Ko boste obnemogli do te mere, da vam bojo vaši lastniki to priznali in vas zavrgli kot smeti.

Razen, če boste bolj pametni kot jaz.

Sem na svojem. Lepo služim, nimam zaposlenih in odgovarjam samo sebi.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda imaš alternativo. Recimo fevdalizem.
Lahko pa se odločiš in odideš v kako islamsko državo, kjer boš imel mešanico fevdalizma, kapitalizma in komunizma. Tisti del šarije, ki pokriva trgovino in bančništvo je zelo zanimiv in deluje precej komunistično. 😉

Odpreš sp. in si sam svoj kapitalist in izkoriščevalec?

Ali pa morda misliš, da greš živet v gozd nomadsko življenje?

Alternativa je socializem, UTD, plače 1:5….

socializem je alternativa ki nas bo pripeljala do venezuelskega stanja. utd in plače 1:5 pa tudi.


Saj lahko zivis minimalisticno brez oziranja na potrostnistvo ali status. Kdo ti pa brani? Nikjer ni zapovedano niti to, da moramo ziveti v stanovanju ali hisi. Lahko gres v najem sobice, npr, ali senika, lol. Vse zivo in nezivo kar nam druzba v tem svetu zapoveduje lahko ignoriras. Tudi brez interneta in druge moderne tehnologije lahko prezivis.

Pac, najdes nek kompromis med tebi se sprejemljivim zivljenjem in trudom, ki ga moras za to vloziti. Brez skrbi, da na svetu ni tako malo ljudu, ki zivijo nestandardna zivljenja. Le drzniti si je treba. In najti nam sprejemljivo kompromisno resitev.


Spoštovani pederčina.
Ne gre samo za osebni problem potrošnje. Gre za družbo kot celoto in v tej družbi je ena sama jamrarija in lopovščina in to od občin do države.
Drugače pa se strinjam s teboj. Začne se pri posamezniku.

Jaz sem tudi eden tistih, k bolj cenijo svobodo, kot denar. Že od faksa naprej nimam enega delovnega dne pri kakšnem šefu. Odprl sem s.p. in to je bilo to. Delam pa v povprečju 3h dnevno, vse ostalo je rekreacija in druženje.

Je pa tudi res, da dokler ni bilo kriptovalut, je bil moj dohodek primerljiv s povprečno slovensko plačno – tam okoli 1.000.

Niso pa vsi za s.p.. Poznam ogromno ljudi, ki so srečni v službah in ne bi šli nikoli na svoje. Pri s.p.-ju je večja odgovornost – si sam za vse. Služba je pa kot osnovna šola, prideš, narediš in daš možgane na pašo po 15.-h. Govorim za proizvodnjo, kjer imajo plače 1.000 eur, vodstveni kadri, ki delajo več za par tisoč eur so izvzeti.

Ponekod na svetu so poskusili z neke vrste zadrugami.
Vasi, kjer ne uporabljajo denarja, kjer skupni pridelek ali izdelke prodajo “ven”, denar se pa porabi za
skupne dobrine. Poguglajte si.
Lahko obstajajo otočki znotraj obstoječega sistema, kaj več pa kapital, ki ima vse vzvode odločanja in urejanja družbe v svojih rokah, nikoli ne bo dovolil.

Treba se je znajti in ne sme te biti strah, da boš odvisen le od sebe. Ko to dojameš, se ti odpre čisto nov svet in življenje je precej lažje.
Podpiram!

Ja če hočeš imeti finančno svobodo, potem moraš sam toliko prilesti po lestvici da drugi delajo zate. Najbolj izi varianta je, da ostaneš doma pri starših in te financirajo. Malce težja, pa da napraskaš za vsaj 500k€ varnega premoženja.

v večnih loviščih imaš popolno svobodo — tja se preseli ☺

Ja če hočeš imeti finančno svobodo, potem moraš sam toliko prilesti po lestvici da drugi delajo zate. Najbolj izi varianta je, da ostaneš doma pri starših in te financirajo. Malce težja, pa da napraskaš za vsaj 500k€ varnega premoženja.
[/quote]

Tole, da ostaneš doma pri starših je lahko huda zanka po kateri nikoli ne boš svoboden. Treba se je osamosvojiti, iti po svoje in se lotiti dela, ki te bo preživljalo in boš z njim prislužil še rezervo.
Poznam par zgodb teh, ki živijo pri starših. Uredijo si mansardo v hiši staršev, kupijo avto med 50k in 100k€, napredka pa ni. Ko staršem poide življenjska moč tudi sami začnejo pešati, tako finančno kot v psihološkem smislu. Če se že na začetku zanašaš predvsem nase, se veliko več naučiš, si samostojnejši in tak človek redko zapade v kake verske sekte ali se pusti politično napumpat.

Se strinjam, da more biti. Ni pa nujno. Kakor ni nujno, da oditi pomeni oditi v svobodo. Se mi zdi to nek mit, ki se je uveljavil v moderni Sloveniji, ki pa ni nujno dobro izhodisce. Ker ce pogledamo tista najtrdnejsa (ne nujno financno na vrhu) svetovna podjetja, lahko kmalu ugotovimo, da so po pravilu druzinska… Torej strnjeno: oditi po izkusnje, nato pa se s svezimi idejami vrniti in nadaljevati tradicijo (kar se da z ne mnogo logicne ali besedne telovadbe prenesti tudi na povsem obicajne ljudi).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vrnitev Karađorđevića, ki bi opravil s Turki…

Treba se je znajti in ne sme te biti strah, da boš odvisen le od sebe. Ko to dojameš, se ti odpre čisto nov svet in življenje je precej lažje.
Podpiram!
[/quote]

Seveda, ampak 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi so ovce. Pa nočem biti žaljiv, ampak veliko poguma, samoiniciative in železne volje je potrebno za “iti na svoje”. Lažje je biti ovčka, jamrati na mon-u/lokalni kafani čez politiko in se zaviti v vato nezadovoljstva.

Ljudje pa žal ne živijo z zavedanjem, da imajo natanko 1 življenje in da ni ponovitve. Če bi se tega zavedali, bi bili srečni in počeli le tisto, kar jih osrečuje…

Ti samo sanjaj, jedino ti to ostaje.

Se strinjam, da more biti. Ni pa nujno. Kakor ni nujno, da oditi pomeni oditi v svobodo. Se mi zdi to nek mit, ki se je uveljavil v moderni Sloveniji, ki pa ni nujno dobro izhodisce. Ker ce pogledamo tista najtrdnejsa (ne nujno financno na vrhu) svetovna podjetja, lahko kmalu ugotovimo, da so po pravilu druzinska… Torej strnjeno: oditi po izkusnje, nato pa se s svezimi idejami vrniti in nadaljevati tradicijo (kar se da z ne mnogo logicne ali besedne telovadbe prenesti tudi na povsem obicajne ljudi).
[/quote]

Pusti družinski posel, ker tega nikoli ne peljejo povprečni ljudje. Pisal sem o sivem povprečju, kjer je življenje v isti hiši s starši možno le takrat, ko te starši dojemajo kot sebi enakega in te vključijo v odločanja o vsemu pomembnemu glede bivališča, poleg tega pa znajo ohraniti dolžno distanco. Takih ljudi je nasploh malo. Večina ne more preko predsodkov in se zaletava v ideje in odločitve brez kake tehtne podlage.
Za uspešno življenje je treba narediti še kaj več kot to, da si sam prislužiš za preživetje in to je ločnica med uspešnimi in tistimi, ki to niso.

Seveda, ampak 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi so ovce. Pa nočem biti žaljiv, ampak veliko poguma, samoiniciative in železne volje je potrebno za “iti na svoje”. Lažje je biti ovčka, jamrati na mon-u/lokalni kafani čez politiko in se zaviti v vato nezadovoljstva.

Ljudje pa žal ne živijo z zavedanjem, da imajo natanko 1 življenje in da ni ponovitve. Če bi se tega zavedali, bi bili srečni in počeli le tisto, kar jih osrečuje…
[/quote]

Res je. Ni ga čez komoditeto. Za kaj več v življenju je treba stopiti iz cone udobja.

zakaj je pa treba hodit v službo? če te sistem izpljune – beri te odpustijo, ti res ni treba na vrat na nos spet rinit vanj. vklopiš samoomejevanje in skromnost in odpre se ti povsem nov svet. z malo denarja ali skoraj nič, pa z veeeeeeeliko svobode. v kateri pač ni prostora za lenobo in potrošništvo.

Višina zaslužka je zelo odvisna od tržne niše,ki si jo izbereš.Nekdo,ki izbere “napačno” tržno nišo dela cele dneve in mora biti vseskozi na razpolago in se komaj prebije skozi mesec.Trenutno je dober zaslužek v IT tehnologiji in kriptovalutah.Ampak ni vsak za vse in moraš imeti srečo da ti je nekaj kar se na koncu izkaže za lahek in dober vir zaslužka bilo položeno v zibelko.Sicer pa moje mnenje je da je najmanj stresno zaslužen denar,če delaš kot osebni trener v kateremkoli športu.Ker delo v športu je verjetno edini poklic,kjer ti govoriš strankam kaj morajo delati oni te pa za to plačajo.Če ti v fitnes industriji uspe dobiti 20 rednih strank,ki trenirajo 2 krat na teden za 35 eur po treningu je to najenostavnejši način kako priti do 5000 eur na mesec brez da bi se pritegnil in kaj dosti razmišljal.Sam ne delam kot trener ampak se 12 let ukvarjam resno s fitnesom bil sem že v veliko fitnesih in 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi,ki najame osebnega trenerja je povprečnega in podpovprečnega videza,vendar so dobro situirani.

Seveda moraš ves čas kaj početi, trenirati možgane, prepoznati priliko. Če tega ni, otopiš in temu sledi počasen propad.
Kot najstnik sem se nekaj časa družil tudi s klošarji, zato poznam to mentaliteto. Nikoli je ne bi vzel za svojo.

no, jaz sem peto leto doma, pa nisem ne otopela, ne zaspala. prav zdaj se pripravljam na pustolovščino, za katero mi vsi pravijo, da je nora. ne zahteva veliko finančnih sredstev, zahteva pa pogum, odločenost in čas. časa pa zaposleni nimajo, imamo ga samo mi, brezposelni. 🙂

New Report

Close