Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Do katerega leta ste živeli pri starših

Do katerega leta ste živeli pri starših

Kdaj ste se osamosvojili in šli na svoje? Jaz pri 27 letih, prej pač ni šlo.

25.leta, plačujem davke od 23. leta. Če imaš višjo šolo ali več, je vse pod 30 let normalno. Če imaš srednjo, vse pod 20 let.

Do 18 rojstnega dne, ko sem dobila 2 vreči cunj pred vrata.

Mesec dni po srednji soli.

Jaz do 28. Potem sva se z možem preselila v svojo hišo. Seveda sva vsa leta, ko sva živela pri mojih starših, prispevala za položnice.

23let in pol.

Po zaključku srednje šole sem šla na svoje. Najboljša odločitev v življenju ever.

Še živim tu, s svojo družino, je dvodružinska velika hiša, vsak svoj vhod, skoraj center Lj.

Pri 18, mi je žal, da nisem šla že prej.

Planiram it na svoje pri 24 😉

pri 19-ih sem šla na svoje

Pikulet je še pri svojih 40+ pri mami 😉

Pri 34.

20

pri 25, tisti trenutek, ko sem službo dobila.
najprej sem najela sobo, potem stanovanje, potem sem si kupila stanovanje, zdaj imam hišo.
moja starša sta, kakršna sta, nista bila slabi osebi, ampak bi me zadušila, če bi ostala doma.
verjetno bi še zdaj živela v svoji sobici, brez življenja, brez družine, brez česarkoli, če ne bi šla takrat od doma.

KO sem šel v srednjo v dijaški dom sem bil samo še za vikende doma, ko sem šel v študenta pa tudi to ne več. Po študentu pa sem ostal v LJ.

Cuzam lepo dinarčke od starih.. nevem kam vsi tako bežite.. vas je strah staršev? Jaz pokadim vsak dan jolico s starim.

Pri 27 letih.

Nisem pa dajala nič za stroške, ker sem bila brez službe. Tisto kar sem navmes delala je šlo pa v mojo hišo.

Pol leta pred 30ko. Na žalost prej ni šlo, pa plane sem si drugače začrtal, kot sem jih sprva nameraval speljat…od 28.leta imam pa šiht za NČ. Zame osebno 8 let prepozno, ker bi v primeru redne zaposlitve takoj po šoli začel iz skednja delat stanovanje…trenutno teh ambicij ni več, morda se začnejo uresničevat kdaj v bodočnosti 🙂

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Prvič pri 17 letih za dve leti potem pa za stalno pri 22 letih.

Jaz tako kot Stanko 75. Najprej v dijaški dom pri 14-15 letih in nato ostala v Ljubljani.
Še v Jugoslaviji.
Moj otrok pri nas do 29. leta.

do 25 leta, potem sem se preselila v tujino.

cao slovenija 🙂

Pri 20-ih dobila redno službo in odšla od doma … no ja, žal z dežja pod kap (v hišo staršev od fanta)

Pri 28 še kar doma. Imam svoje urejeno svoje nadstropje, službo, svoj avto, svoje življenje, ne zanima ju kdaj grem, kam grem, kdaj pridem. Razumemo pa se super. Obožujem življenje na vasi in niti slučajno se ne bi preselila v majhno stanovanje veliko 40 kvadratov ali manj, samo zato, da bi bila na svojem. Ne vem, zakaj bi plačevala drage najemnine, moja starša pa sama v veliki hiši plačevala za ogrevanje. Tako si razdelimo stroške, kurjavo, ker onadva nimata velikih prihodkov, je tudi njima bolje tako. Lani smo zamenjali streho, sem prispevala zraven, sama dva bi težko sama plačala vse. Poleg tega imam svoj lastni vrt, skrbim za svoj pridelek, kar drugje ne bi mogla.

Do mojega 40. leta sem s svojo družino živela pri mojih starših. Seveda ne na njihov račun. Drugače pač ni šlo. Zdaj smo 12 let v svoji hiši.

New Report

Close