Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nalepka otrok v avtu

nalepka otrok v avtu

Moraš imeti nalepko otrok v avtu če voziš otroke?

NE!

To so si omislile novodobne mamice in očki, ki ne vejo, kako bi še svoj zarod spromovirali, in jim je rojstvo otroka malo preveč stopilo v glavo!!

Obvezno

nova
Uredništvo priporoča


Ja, pa še vsa imena gor nalimajo, da se ja ve!!!
Nikjer drugje po Evropi nisem tega videla, mogoče tu in tam nalepka “baby on board”, pri nas pa po moje več kot pol novodobnih staršev svoj zarod ovekoveči na avtu. Se velikokrat sprašujem, zakaj.
Zmagovalna nalepka je bila enkrat pred par leti, ko je nekdo na zadnji šipi imel napis “princ Žan v avtu”. Halooo?? Prince imamo pri nas???

https://www.zurnal24.si/avto/danes-princeska-nekoc-brez-sluzbe-245367

Nekdo se je peljal pred menoj v avtu in kar dobro pritiskal na plin.Nalepka na avtu :
Motorist v avtu.

zanimivo, da si nihče ne nalepi oznake tako, da bi jo sam med vožnjo videl … da ga spomni, da prevaža otroka, ko vozi kot, da vozi prašiče ☺

Jaz nimam nalepke na avtu, ker se mi zdi trapasto….
Pa občasno, če me kdo res zelo razjezi tudi zelo grdo vozim, pohodim gas na polno (probam koga izrinit iz ceste 🙂 ). Pa da si že tko mislijo baba zmešana, da si dam pa še nalepko princ Julče in princesa Zofka na krovu… hahaha

Jaz imam samo nalepko psa, sicer se še ne da kupit napisa Pes v avtu, ampak mislim, da folk dojame, zakaj jo imam.
Sicer vozim tudi otroke, ampak oni zame pašejo pod kategorijo ljudi.
Prej bi bilo umestno imeti nalepko prosim za primerno razdaljo zaradi vozička – da lahko iz prtljažnika v miru vzameš voziček, ne da ti kdo parkira dva cm od odbijača.

Ne dojamem. Zakaj imaš nalepko psa na avtu?


Avto mora bit čim bolj neopazen. Nkol ne veš:-)))

je za prašiče kakšen poseben način vožnje?

je za prašiče kakšen poseben način vožnje?
[/quote]
Prav posebej ne pazijo nanje.

Ne dojamem. Zakaj imaš nalepko psa na avtu?
[/quote]

To tudi mene zanima

Ne dojamem. Zakaj imaš nalepko psa na avtu?
[/quote]

Ker sem ponosna nanj. Zakaj imajo ljudje nalepko Otrok v avtu?
Na otroke sem tudi ponosna, da ne bo kdo šel spraševat. Na moža tudi, pa ne bi dala gor nalepke Moj mož v avtu.

Če že kaj, bi bile bolj smiselne nalepke “voznik začetnik v avtu” ali pa “ženska za volanom” ok, provociram 🙂 )

Princi in princeske me pa silijo na bruhanje

Nalepka otrok v avtu naj bi bila namenjena temu, da so interventne službe bolj pozorne na morebitnega otročka v vozilu v slučaju nesreče. Naj bi bila znak naj najprej poskrbijo za otroka v primeru težje nesreče. Kaj je pa potem se izcimilo iz tega se pa ve -šminkeraj ob katerem jih 3/4 sploh več ne ve v čem je prvoten namen.

Sicer ima tole smisel, sam a potem ko oddam otroka v vrtec, dam nalepko dol, ko.ga poberem pa spet gor?

A obstajajo magnetne nalepke? Lahko bi imeli kar gumb ki bi nalepko potegnil gor-dol 🙂

Aja nimamo nalepk na avtih, vse ki smo jih dobili so romale v kos. Najboljsi napis ever je pa bil: Ce laho to preberes vozis preblizu.

To je en tak urbani mit. Če pomisliš, v kakšnem stanju je avto po prometni nesreči in kako se z reševanjem ponesrečencev mudi, je jasno, da interventne službe ne bodo dragocenega časa izgubljale z iskanjem morebitne nalepke na vratih prtljažnika (ki so morda zmečkana do nerazpoznavnosti).

Nalepke so bile v osnovi namenjene temu, da bi voznik, ki vozi zadaj, vedel, da so v avtu spredaj otroci, in bil temu primerno bolj strpen in pazljiv. Ne pravim, da se strinjam s to filozofijo, ampak tak je bil namen.

A če nalepka je, otrok je pa doma, v vrtcu, besno iščejo izgubljenega otroka? To je podobno kot oni poimenski seznami stanovalcev v bloku, kao za intervencijske službe, če se kaj zgodi. Kaj pa, če me takrat ni doma? Kaj pa, če imam ravno obiske, a potem bodo rešili samo mene?
Sicer pa po mojem prej sklepajo po otroških sedežih kot po nalepki (po možnosti na šipi, ki se raztrešči na milijon drobcev). Poskrbijo pa najprej za tistega, ki je bolj poškodovan, saj si hodila na prvo pomoč?

So ljudje, ki bi morali imeti nalepko SLAB ŠOFER V AVTU. To podpiram, vse ostalo je brezvezna slama.

Ker sem ponosna nanj. Zakaj imajo ljudje nalepko Otrok v avtu?
Na otroke sem tudi ponosna, da ne bo kdo šel spraševat. Na moža tudi, pa ne bi dala gor nalepke Moj mož v avtu.
[/quote]

Aja za to so nalepke na avtih?? Ni kaj, vsak dan izvem kaj novega…
Neumnosti pa res ne moremo omejiti;)

Od kje tebi ta razlaga??? Svašta naumite!

Kupim avto in ima to nalepko gor, jaz pa nimam otrok. In zdaj bo cela ekipa iskala otroka???
Daj vsaj malo pomisli no!

Napisala sem zgolj, da je to bil prvotni namen ali en od namenov teh nalepk in si tega nisem jaz izmislila. Tako kot dajo nekateri gor nalepko naj se v smrtni nevarnosti kliče duhovnika… Kdo res išče te nalepke v primeru nesreče in potem išče otroka po avtu… je drugo, nisem nič o tem in niti ali se mi zdi pametno ali ne.

Če gre za otroke smo ljudje podzavestno bolj previdni, predvsem se zato nalepke dajejo na avte….če pa je navedeno ime otroka se takega otroka personalizira ….dokazano je da so drugi vozniki bolj previdni in strpni do takšnega avta oz. voznika v avtu.
Psihološka fora….čeprav ima tovrstno nalepko skoraj vsak drugi voznik in smo se jih že navadili….no jaz sem sigurno bolje previden če gre za otroke to ve samo tisti ki jih ima…..

New Report

Close