Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zamašen nosek

Zamašen nosek

Pozdravljeni.Hcerkica stara 2m ima zamasen nosek.Zanima me kolikokrat dnevno in koliko fiziiloske ji lahko kapnem v nosek ter nato z aspiratorjem na vdih izcrpam ven.Hvala za odg,lp

če gre le za vsakodnevno čiščenje nosu, zadostuje zjutraj in zvečer nakapljati 2-3 kapljice v vsako nosnico ter očistiti s svitkom vate. Če pa je otrok prehlajen in mu iz nosa teče, potem lahko kapljate po nekaj kapljic večkrat dnevno in aspirirate izcedek iz nosu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.se nekaj me zanima.a res da ce ji ne tece iz noska samo od sebe da to ni prehlad do 3m.Namrec samo od sebe ji ne tece ce pa ji posesamo brez ali z fiziolosko pa gre ven.Pediatrinja mi je rekla da ne smem nic fizioloske dajat ce ji ne tece samo vn.Obcasno cihne in zakaslje.Obcasno ji je tudi slisati smrkljcke v noslu.Ne bi rada da ji gre na pljucka ali useska.Hvala za odg.lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.Ravnokar sem ji merila vrocina in kaze 37.Do koliko je normalna vrocina pri dvomesecnici?Moramo k zdravniku?Hvala.lp

Kot pri vas, velja tudi pri dojenčku: ko smo prehlajeni, nam teče od povsod, kihamo, smrkamo, kašljamo in imamo solzne oči. To, kar počistimo iz nosu, je pač običajno čiščenje nosu, ki ga mi, odraslim, očistimo, ko si nekajkrat dnevno izpihamo nos (tudi, ko nismo prehlajeni), otroci pa so pač odvisni od nas.
Tempratura 37 ni vročina in obisk pri zdravniku zaradi 37°C ni potreben. Še posebej, če nima prav nobenih drugih sumljivih znakov.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.Ja nasi puncki cistim sedaj samo z ustnim aspiratorjem brez fizioloske oz.ce jo jo kapnem zjutraj in zvecer,ven ji gre se zmeraj belo oz prozorno.Samo ji ne tece z noska vendar v nosku je se zmeraj slisat smrcanje.Hvala za odg.lp

Na suho ne aspirirajte, povzročili boste poškodbo nosne sluznice. Vedno najprej kapnite 2 ali 3 kapljice fiziološke v vsako nosnico.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close