Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj so njeni skočili v luft

zakaj so njeni skočili v luft

razkrila sva ime najine še nerojene hčerke. ime ji bo Lotti, nama se zdi čisto fino in lepo ime. zakaj je treba skakat v luft in zakaj morava poslušat da to ni krščanko ime in nevem še kaj vse. moja je že čisto iz sebe ampak bova vstrajala.

Midva pa bova dala ima najinemu Jaka. Pišemo se pa Kakar.

seveda je krščansko ime izvira iz imena Charlotte, kar bi po naše bilo Karolina oz. še bolj po naše Dragica. Saj ji lahko dasta ime Dragicca kot tudi dovolj nobel. Ali Draghicca.

nova
Uredništvo priporoča

mogoče zato, ker je to nemško ime?
sicer pa, je pa krščansko. lahko jima rečete, da je to ljubkovalno za Charlotte ali po naše Karla

pomeni pa svobodno žensko 😛

Ne vem.
Ljudje smo različni. Sem že toliko stara, da sem ugotovila, da nikoli ne moreš vseh zadovoljiti. Vedno se bo našel kdo, ki mu kaj ne bo všeč. Daš na ignore in po svoje naprej 🙂

Meni je ime Lotti všeč!

Tudi pri nas je bil podoben primer, samo da ni bilo nič tujega, nobenih tujih črk ali dvojnih.
Da sploh ne omenjam, kako je tast na listek pisal imena, ki so bila všeč njemu in to jih je pobral iz vseh limonad, ki jih je gledal. To mu je bilo bolj normalno 🙂
Pa sva vztrajala in danes je ime popolnoma normalno, pa še precej pogosto je.

glede krščanskih imen je pa tako treba bit previden..boljš pol, da ji daste ime Amina ali kaj podobnega na A, da bo “bližje” Alahu.
Lotti je prekrasno ime. Charlotte pa tudi.

Ne razumem, zakaj je treba jemati tuje verzije imen?
Loti, z enim t recimo, ne pa nemška verzija…
Tko kot ena, ko jo poznam in je Suzy z ipsilonom, pa zakaj ljudje, no?
Ime je po mojem del človekover identitete in do neke mere tudi njegovega izvora…in če izviraš iz Slovenije, nisi Suzy ali Lotti, ampak si Suzi in Loti
Hohštaplerstvo.

sta skočila v luft ker bo Lotti in ne samo Loti?
Vidva sta drugače Slovenca? Oba slovenskih prednikov?

sta skočila v luft ker bo Lotti in ne samo Loti?
Vidva sta drugače Slovenca? Oba slovenskih prednikov?
[/quote]

seveda saj poslušata Vesele štajerke in bo dobila ime po loti žlaus

Midva pa bova dala ima najinemu Jaka. Pišemo se pa Kakar.
[/quote]

simpatično ime . No pri nama vidijo težavo v imenu tudi zaradi mojega priimka Menciger, naj bi bilo vse skupaj preveč nemško.

seveda saj poslušata Vesele štajerke in bo dobila ime po loti žlaus
[/quote]

pol pa sploh mora bit Loti samo z enim t-jem 🙂

sta skočila v luft ker bo Lotti in ne samo Loti?
Vidva sta drugače Slovenca? Oba slovenskih prednikov?
[/quote]

ja oba sva slovenca ona se piše Jelovšek jaz pa Menciger

ja oba sva slovenca ona se piše Jelovšek jaz pa Menciger
[/quote]

Koliko imata pa št. kreditne pa CCV?

Tipični kevinizem …

A bo Lotti Bauer s Švabske? A bo Loti Kmetec z Gorenjske?

Loti Kmetec nima nobenih šans za uspeh v svetu, samo Lotti Bauer jih ima.

Babi Marija in dedi Janez bosta imela Lotti za vnukinjo. Čisto razumem, da nimata posluha za Lotti afnanje.

A boš še Kmetec v Bauer zamenjala? Je bolj fancy.

Tipični kevinizem …
[/quote]
Točno tako.

Ko bosta Herr Bauer in Frau Bauer dala svoji hčerki ime Mojca, se bom strinjala, da je Lotti okej za slovenskega dojenčka. Do takrat je pa vseeno, če ji date na levo nadlaket vtetovirat “Moja starša se sramujeta mojega geografskega porekla”.

čeprav bi jaz hčerki dala ime Loti (in ne LoTTi), ker smo pač Slovenci.

Poznam dva psička s tem imenom, meni ni ravno všeč.

ime je pač ime
štirideset let nazaj so skakali v luft, ker so dajali imena kot so Žan in podobno.
pa kakšen Žan, kaj bi radi francoza imeli, Jean pač ne more biti Žan, križanja so bila na dnevnem redu… pa so vsi Žani preživeli in danes je to čisto normalno slovensko ime

Sicer zelo dvomim, da bi en moski sam izbral, da bi dal svoji hcerki ime Lotti, ampak vStrajajta!

Tudi pri nas v bloku imamo kužiko z imenom Lotti. Corkano ime, Ja.

TO JE IME ZA PSA NE PA ZA CLOVEKA.

BOGA REVA VASA HCERKA

Cuckom dajejo človeška imena in ne obratno. Ime cucka je bolj za zamislit.

Itak, vidva imata pravico, seveda. Samo zdrave pameti ne. Ampak bosta vStrajala, kajne.

Zakaj pa raje ne dasta Looti ali pa Lotii, bi bilo bolj kul.

New Report

Close