Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kateri zeleni čaj

kateri zeleni čaj

Kateri je najboljši, najbolj naraven s čim manj primesi, aromati ipd.?

Dilmah

Hipermarketi M, Spar
imajo kar precej čajev različnih proizvajalcev. Malo je treba pogledat, prebrat. In verjet temu, kar piše)


Pravih čajev se ne kupuje v hipermarketih, ampak v čajnicah. Tam dobiš aromatizirane in nearomatizirane, bio, navadne, različno obdelane, vedeli pa ti bodo tudi pomagati z nasvetom.

Sir Winston, čisti, brez dodatkov, ali ojačevalcev arome.

Pozdrav,
Sicer so boljši in slabši čaji v vrečkah in jih uporabljam za pitje v službi, ker je preprosta uporaba in odvreči vrečko. Če pa želiš resnično okusiti čaj so to raztreseni čaji (čajnice ali preko neta), tukaj mi je absolutno najboljši gyokuro, povsem spodoben tudi po drugem, možno celo tretjem prelivu, seveda ni najcenejši. Matcha je tudi dobra zgodba zase. Sencha je vredu, a ni to gyokuro, enako gunpowder
To so čisti zeleni čaji, brez priokusov. Dodatki nato lahko marsikaj spremenijo,tak mi je všeč Mogomogo od Chai trgovine.
Navadil sem se piti čaje brez sladkanja in to zelo vpliva na okus čaja. So pa čaji ki jih enostavno moram vsaj malo sladkati, recimo črni s kokosom in malo mleka.

Kateri Matcha čaj kupuješ in kje?

od čajev v vrečkah priporočam
zeleni čaj – twinings, apotheke.cz
zeleni čaj z jasminom – Dilmah, Taylors of Harrogate, Twinings, Bio Jardin
zeleni čaj z maroško meto – Lebensbaum.de

Ponavadi kar v DM, oznaka bio in v aluminijastem lončku vakum pakirano-manjša embalaža. Mislim, da je kar ok kvalitete – barve, dokaj živahno svetla zelena. Matcho pijem bolj po obdobjih, takrat prekinem pitje močnejših čajev in kave. Predvsem gledam, da odprto embalažo porabim, ker je prah zelo hidroskopičen, veže vlago nase in zgublja kakovost, ko je enkrat odprto.

Vsekakor bi priporočal China Gunpowder – Temple of Heaven, vsaka spodobna čajnica ga ima. Spada med močnejše zelene čaje, temu je dobrohoten sploh zjutraj. Pomembna je tudi priprava, da ni prevroča voda ter predolg čas namakanja, da v čajnem pripravku uživamo kakor se gre.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

New Report

Close