Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partnersko svetovanje / terapija

Partnersko svetovanje / terapija

Z bivšim//bodočim? fantom se že 5 let vrtiva v začaranem krogu; očitno se ne znava odločit, če bi spet poskusila zvezo in se preselila nazaj skupaj, ker se res dobro razumeva, bolje kot s katerimikoli partnerji do sedaj, ali bi prekinila vse stike, čeprav se druživa že 15 let in sva res povezana, a nimava tiste iskrice, zaljubljenosti, za katero potem razmišljava tudi, če si ne samo domišljava, da je nujna, in da je normalen zdrav odnos pomembnejši.

Skratka, oba sva že čisto zmedena in ker se zgleda ne znava premakniti naprej, sva se odločila, da bi poiskala nasvet tretje osebe.

Priporočate kakšno terapijo, osebo, v Ljubljani, lahko tudi na Gorenjskem? Na netu najdem tega ogromno, pa vendar, zanima me, če bi kdo iz osebne izkušnje koga priporočil.

Kolk sta pa stara vidva golobcka ?
Terapevt naj vama pomaga poiskat iskrice ,kemijo…?
Ne resno,koliko let imata?

Pet let!!!!???

Ne. Glej, verjetno (upam da razumeš, pač domnevam) sta drugačna torej umsko drugačna a ne? In pri vas se mnogokrat zgodi, da ne veste a ste zaljubljeni ali niste. Vi pač zgolj rabite nekoga ob sebi. In na tvojem mestu ne bi hodil na terapijo za zakon, temveč čimprej na povečano dozo zdravil, ker sama veš da se lahko stanje samo še slabša.
Aha, a sta v ustanovi, ali v privat stanovanjih? Mislim, da določene psihiatrične klinike imajo krasne zakonske spalnice. Praktično ti ustvarijo okolje ki je popolnoma primerljivo okolju ostalih “zdravih” ljudi
Držim pesti za vaju. Res. Pogumno

nova
Uredništvo priporoča

Malo pod 40.

Zanimivo, nisem pričakovala tako nizkega nivoja razmišljanja na Med Over Net.

Kakorkoli, naj drugih ne zavedejo primitivni odgovori. Še vedno bi bila vesela kakšnega priporočila.
Lp

Draga prijateljica. Pa ti si bolna! Uboga reva. boga na umu… Kaj bi rada? Pri štiridesetih ne veš kaj bi s fantom? Sprašujem te resno – a imaš kakšno motnjo? No ni mi treba odgovorit, ker vem da jo imaš.

Poglej takole bom rekla.
Kot vidim nista več mlada. Razumeta se,poznata se.
Imasta podobne, enake cilje, hotenja, želje?
Odgovor poznata vidva.
Včasih so se tako poparckali in tudi danes se.
Pa je vse stimalo in so dobro vozili družinsko življenje polno ene vzajemnosti, naklonjenosti, spoštovanja.
Saj veš, da zaljubljenost traja 6 mesecev ?
Opcija pa je,da se razideta dokončno in nič nazaj hodit v varno ,znano zavetje .

“Imasta podobne, enake cilje, hotenja, želje? ” – imava.
Tudi strahu pred zvezo nimava, vendar se ne zapleteva v zvezo z drugimi ljudmi, ker se midva bolje razmeva, kot bi se s ko, ki bi ga zdaj na hitro spoznala. To je seveda domneva, je pa dejstvo, da je samskih pri 40 malo takih, ki so “normalni”, nealkoholiki, ne 2x ločeni,…
In iz tega vidika si misliva, da bi bilo verjetno bolje, da se potrudiva na zvezi, čeprav se čutiva kot prijatelja.
Hvala za mnenje.

Ona bo znala pomagati. Nataša Krek v Lj. Več si poglejta na njihovi strani Zavod sprostitvenih tehnik in holistično svetovanje.

Hvala, se bom pozanimala.

Ljudje tukaj imajo dosti nizek IQ ja. Glej ne sekiraj se. Pač vsak ne znak ven iz določene situacije. Vidva sta si vsaj priznala ane. Veliko si jih ne in so še na veliko slabšem in živijo v nekih lažeh skos. Tako da ja, ker si oba želita vama bo uspelo. Pogumno in srečno naprej vama želim!

Ni kej. Meni je tudi pomagala pri težavah v partnerstvu. Še to rešujeva trenutno, ker sem imela res probleme in mi je kul, ker se res poglobi vate. Kar poogoglajta malo ja in si več preberita.

Ljudje tukaj imajo dosti nizek IQ ja. Glej ne sekiraj se. Pač vsak ne znak ven iz določene situacije. Vidva sta si vsaj priznala ane. Veliko si jih ne in so še na veliko slabšem in živijo v nekih lažeh skos. Tako da ja, ker si oba želita vama bo uspelo. Pogumno in srečno naprej vama želim!
[/quote]

Hvala za mnenje. Si zelo zadela bistvo – ravno zaradi tega, ko vidiva, koliko ljudi je nesrečnih v zvezah in se skorajda videti ne morejo in si raje lažejo celo življenje terostajajo kljub temu skupaj, želiva midva ozavestiti in se potem skupaj odločiti za eno ali drugo pot. Enostavnejša bi bila, da bi se potrudila kot par, ampak če že, si želiva prej razčistiti še za nazaj kakšne, očitno, podzavestne zadeve, ki naju nekaj bremzajo…


Zaljubljenost je idealiziranje partnerja, ker ga še ne poznaš. Ljubezen je sprejemanje partnerja takšnega, kakršen je.

Hvala za mnenje. Si zelo zadela bistvo – ravno zaradi tega, ko vidiva, koliko ljudi je nesrečnih v zvezah in se skorajda videti ne morejo in si raje lažejo celo življenje terostajajo kljub temu skupaj, želiva midva ozavestiti in se potem skupaj odločiti za eno ali drugo pot. Enostavnejša bi bila, da bi se potrudila kot par, ampak če že, si želiva prej razčistiti še za nazaj kakšne, očitno, podzavestne zadeve, ki naju nekaj bremzajo…
[/quote]

Ja to jih res dosti dela in čez ne vem koliko let itak ugotovijo kako so leta stran metali. Jaz vem da jim je lažje si metati pesek v oči. Ampak na dolgi rok pa to ne prinese nobenega zadovoljsta, to pa vsi vemo. In kaj nam to pomaga sploh, ta beg pred resnico in da živimo v lažeh in imamo maske. Dolgoročno je to res zelo slabo. Tole si super napisala, o razčiščevanju. To pomeni, da vama ni vseeno in da hočeta zadevo tudi razrešiti v globino, da ni to neka površina samo. Ja nekaj je v podzavesti. Vidiš, že tole samo zavedanje, o katerem govoriš je že veliko. S tem sta že na polovični, pravi poti. Zdaj pa še vztrajnost naprej peljita, kot do sedaj, ji sledita in bo šlo vse navzgor. Mogoče bo vmes kakšen mali padec. Pa nič zato. V življenju brez vzponov ni padcev in seveda obratno. Včasih nam manjka malo optimizma in vztrajnosti pri pomembnih življ.situacijah. Je pa fajn da se učimo prepoznavati kaj je in kaj ni za nas in kje se je vredno še truditi in da nič ni čez noč. Tu gor pa se ne ozirati na take nizkotne komentarje. Sama jih preskočim, če niso na nivoju. Vedno se najdejo takšni nizkotneži, žal povsod.


Zaljubljenost je idealiziranje partnerja, ker ga še ne poznaš. Ljubezen je sprejemanje partnerja takšnega, kakršen je.
[/quote]

Se strinjam, ja. Tudi imava dovolj izkušenj iz zvez pred najino, da kadar je bila v igri huda zaljubljenost, se je še hitreje in slabše končalo, zato tudi istočasno ceniva najin zrelejši odnos. Verjetno imava nekje podzavestne blokade, ker je v preteklosti eden ali drugi prekinil najino zvezo in sedaj ne moreva nazaj čez to ograjico. Ne vem. Najstniki bi temu verjetno rekli, da nimava ognja, ker sva preveč globoko v prijateljski zvezi, friendzone 🙂

Ona bo znala pomagati. Nataša Krek v Lj. Več si poglejta na njihovi strani Zavod sprostitvenih tehnik in holistično svetovanje.
[/quote]

Tudi sama sem bila pri njej in mi je bila super. Jo poznam.

Ja to jih res dosti dela in čez ne vem koliko let itak ugotovijo kako so leta stran metali. Jaz vem da jim je lažje si metati pesek v oči. Ampak na dolgi rok pa to ne prinese nobenega zadovoljsta, to pa vsi vemo. In kaj nam to pomaga sploh, ta beg pred resnico in da živimo v lažeh in imamo maske. Dolgoročno je to res zelo slabo. Tole si super napisala, o razčiščevanju. To pomeni, da vama ni vseeno in da hočeta zadevo tudi razrešiti v globino, da ni to neka površina samo. Ja nekaj je v podzavesti. Vidiš, že tole samo zavedanje, o katerem govoriš je že veliko. S tem sta že na polovični, pravi poti. Zdaj pa še vztrajnost naprej peljita, kot do sedaj, ji sledita in bo šlo vse navzgor. Mogoče bo vmes kakšen mali padec. Pa nič zato. V življenju brez vzponov ni padcev in seveda obratno. Včasih nam manjka malo optimizma in vztrajnosti pri pomembnih življ.situacijah. Je pa fajn da se učimo prepoznavati kaj je in kaj ni za nas in kje se je vredno še truditi in da nič ni čez noč. Tu gor pa se ne ozirati na take nizkotne komentarje. Sama jih preskočim, če niso na nivoju. Vedno se najdejo takšni nizkotneži, žal povsod.
[/quote]

Mislim, da sva si dosti blizu po načinu razmišljanja, hvala za vse besede in dobre želje. Enako tudi tebi vse dobro.

Mislim, da sva si dosti blizu po načinu razmišljanja, hvala za vse besede in dobre želje. Enako tudi tebi vse dobro.
[/quote]

Kot berem tvoje poste in način razmišljanja sva si res dosti blizu, sva kar na isti valovni. Če lahko le pomagam, vedno pristopim na pomoč. Če pa ne morem pomagati pa ne tolčem takih stavkov, kot jih nekateri pišejo gor. Ni kej 🙂 Lahko ti tudi pustim kakšen mail in se mi kaj oglasiš, če želiš 🙂 Vama želim vse dobro na vajini poti in naj se za oba zgodi tako, kot je najbolje in najbolj prav! :))

Hvala za mnenje. Si zelo zadela bistvo – ravno zaradi tega, ko vidiva, koliko ljudi je nesrečnih v zvezah in se skorajda videti ne morejo in si raje lažejo celo življenje terostajajo kljub temu skupaj, želiva midva ozavestiti in se potem skupaj odločiti za eno ali drugo pot. Enostavnejša bi bila, da bi se potrudila kot par, ampak če že, si želiva prej razčistiti še za nazaj kakšne, očitno, podzavestne zadeve, ki naju nekaj bremzajo…
[/quote]

Taka zveza lahko čisto lepo deluje, dokler se nekdo ne zaljubi v tretjo osebo. In vidva sta oba ranljiva za to.
Zakaj bi vidva pravzaprav rada partnerstvo in skupno življenje? To sprašujem vsakega posebej.

Tko bom rekla, po izkušnjah take zveze najdlje zdržijo. Res mislite da 40 let trajajo metuljčki in ne vem kaj še vse, malo morgen. Samo problem je, ker ste danes vsi sprogramirani na to večno iskanje ljubezni, nihče pa ni sposoben več živeti za tisti trenutek. Pri vama se mi zdi, da je problem točno to da sta preveč obremenjena s tem da ni kao iskric, da imata premalo skupnih interesov in da ne znata it drug čez drugega. Ampak če se razumeta, če je tko kot praviš, potem res ne vem zakaj vama ne uspe.

Taka zveza lahko čisto lepo deluje, dokler se nekdo ne zaljubi v tretjo osebo. In vidva sta oba ranljiva za to.
Zakaj bi vidva pravzaprav rada partnerstvo in skupno življenje? To sprašujem vsakega posebej.
[/quote]

Se zavedava tega in ravno včeraj sva se o tem pogovarjala – če se ne bova potem zaljubila v druge osebe, ampak konec koncev – to se lahko zgodi v kakršnikoli zvezi. Če bi se tega bali, verjetno bolje, da bi bili vsi vedno samski 🙂

Razmišljava o partnerstvu in skupnemu življenju, ker imava približno enake cilje in želje in vrednote, tudi otroke si oba želiva, in, ker nisva več najmlajša, se zavedava, da se morava v bližnji prihodnosti odločiti za eno ali drugo smer, najslabše bi bilo, da sva še naprej nekje na polovici. In potem se pri 50 sprašujeva, zakaj nisva imela družine, ko sva si jo oba želela in se čisto ok razumela.

Mogoče nam res do neke mere škodi neka predstava, da se bomo celo življenje samo noro veseli in bili zaljubljeni, pri meni pa je verjetno najbolj problem ta, da se spomnim občutka, ko sva bila v malo mlajših letih nekaj let par, res sem bila dosti navdušena nad njem in nama 🙂 zdaj se je pa seveda dosti poleglo, seveda kar je ostalo, tudi ni za v smeti 🙂 Skupnih interesov imava precej, skupnih hobijev in prijateljev, pogledov na življenje, želja, … Tisti, ki naju poznajo, itak ne razumejo, zakaj nisva par, midva pa ne vem, mogoče preveč dajeva poudarek trenutnemu občutku, kot da bi razmišljala dolgoročno.

Ah, normalna zdrava partnerska zveza, ki jo omenjaš, vsebuje tudi spolnost. Glede na to, da praviš, da sta bolj prijatelja- misliš, da si potem ne bo ubodel ljubice, da mu poteši del, ki mu ga ti ne boš zmogla, saj si ga ne želiš, on pa tebe ne? Ti bo tako kul?

Če bi bilo čisto tako, pa verjetno tudi jaz ne bi odprla te teme 🙂 On si želi tudi tega in se večkrat hecava in odkrito pogovarjava tudi o tem, jaz pa imam tukaj očitno neko blokado, ker si z bivšimi partnerji ne predstavljam še enkrat spolnosti… Marsikdo tega mogoče ne more razumeti, verjamem. Je pa kljub temu dejstvo, da je privlačen moški, oba sa tudi za svoja leta dosti v formi, tako da se fizično ne odbijava.

New Report

Close