Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes smo jedli?

Danes smo jedli?

Doma ali v gostilni?
Mi gremo ven, ne vem kaj bomo še jedli.

Mi jemo doma,domačo hrani,
Goveja juhica z zdrobovimi žličniki.
Pohan piščanec,pražen krompirček,
mešana solata.
borovničev zavitek,vse doma narejeno.
Vsaj vemo,kaj smo pojedli,ne pa tisti ostanki po gostilnah,bruh….

(danes se mi ne da jest…), pa vseeno…

Naredila sem:
Goveji zrezek v gobovi omaki
dušena blitva
krompir iz pečice

Bučna juha,
riž z zelenjavo, rdeča pesa, piščanec.

Rada skuham doma, rada pa tudi jem zunaj. Upam, da boste tudi vi imeli kaj dobrega, avtorica. Dober tek.

Curry iz sladkega krompirja, polenta, zelena solata s kalčki in avokadom. Njami 🙂

očitno je edino v vaši družini en, ki se mu je ljubilo solato oprat…

Pohano meso, gratiniran brokoli,malo krompirja,solata.
Poham lih ene 2x letno, meso odcedimo na pap brisacah,samo je vseeno kar mastno. Bo pa jutri zelenjavna juha in štrudel.

Ves teden jemo po gostilnah tako, da ni šanse, da bi še čez vikend.
Pa imamo bolj pozno kosilo, šele začenjam s kuho:
cvetačna juha
piščančji zrezek
zelena solata

Goveja juha z ribano kašo
Pečen krompir
Svinjska pečenka po
Radič z domačega vrta

Tudi mi raje kuhamo doma,po celem tednu norenja okrog,kosilo jemo med tednom v službi,soli, paše domača hrana. Goveja juha (domača govedina), prazen krompir,hrenov zos,meso iz juhe,endivija

Doma ali v gostilni?
Mi gremo ven, ne vem kaj bomo še jedli.

Draga avtorica, zakaj si napisala da greste ven? Si vesela a ne? Kako se vam vidi, da nekateri revčki nikoli ne greste ven jest in potem je to tako pomembno, da kar temo odprete. Moja žena pa doma skuha!!! Ker je to njena dolžnost! In ker je ženska, ki je zdrava v glavo (hvalabogu). Ti si doma ali v kakšni ustanovi? Ker to ka pišeš to pač se pričakuje od ljudi, ki so revčki. Ampak ne mislim nioč slabega. Jaz za vas drugačne veliko doniram. Živa resnica

Brancini iz pečice, pečen krompir, blitva, zelena solata. Za sladico čokoladni muffini.

Pohano meso, gratiniran brokoli,malo krompirja,solata.
Poham lih ene 2x letno, meso odcedimo na pap brisacah,samo je vseeno kar mastno. Bo pa jutri zelenjavna juha in štrudel.

O ti si pa v psihiatrični ustanovi. Jaz sem prostovolc tam in točno to je bilo danes za kosilo. Ja res je jutri je zelenjavna juha na jedilniku in štrudel.
No ja, ene trikrat štirikrat letno je pohanje no. Ampak velikokrat pa res ne. Brokoli vam pa koristi (zato je tolikokrat na jedilniku) ker zelo dobro uničuje stranske učinke tablet za pomiritev. Lep dan. Zdaj verjetno počivate v sobah a ne?

Juha z zdrobovimi žličniki,
svinjska krača iz pečice,
domač rdeč radič s krompirjem,
za posladek rogljički z marmelado.


A so te za vikend spustili?😄

Danes pečena svinjska ribica, soparjena cvetača, mešana solata

Domača goveja juha z rezanci
Govedina iz juhe, špinača, pite krompir
Popoldan: palačinke

Doma narejeno, ampak meso, krompir ne gresta skupaj. To že ni zdravo. Samo napne človeka in redi.

Preveč. Malo nam je žal.

Goveja pečenka s krompirjem, piščanec s krompirjem. Ljudje, ampak ali veste, kako nezdravo hrano uživate.
Kot dietetičarka vam moram dati pismeni opomin.

Pečena bedra in kuhano zelenjavo (krompir, brstični ohrovt, korenje) zabeljeno z maslom in drobtinami.
Za sladico je bila vanilijeva krema prelita s sadno kašo gozdnih sadežev.

Pečena piščančja bedra skupaj s pečenim rižem, gobicami, korenjem in papriko. Zelena solata, sladica sladoled.

Pladenj lazanje, skleda zelene solate. Malo kasneje posladek – pijana nevesta.


Posrečena kombinacija. Nevesta padla v pladenj :))
Vse dobro od kosila do sladice.

Ker je bilo včeraj preveč, sva danes jedla solato iz svežega zelja s fižolom in krompirjem, bučnim oljem in limono.
I tako tri puta redom 🙂

New Report

Close