Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vnuk je samo dve vrsti hrane, smo že vsi čisto obupani nad njim.

Vnuk je samo dve vrsti hrane, smo že vsi čisto obupani nad njim.

Ne vemo več kaj naj naredimo. Vsi smo nad njim glede hrane že čisto obupani. Zdaj, ko so počitnice bo ves teden pri meni in spet bom vsa potrta ob gledanju svojega vnuka kako v sebe noče spraviti nič razen pice in špagetov. Edino tekočine (vode in nesladkanega čaja) popije veliko, vsaj en plus.
Pri njegovih skoraj 10-ih letih bi ga pa že rada naučila kako dobra in okusna je raznolika prehrana. Da o njegovem zdravju in kasnejših težavah sploh ne oz. nočem razmišljati.
Naj povem, da smo ga že od malega vsi navajali na raznoliko hrano, a jo je vedno večinoma zavračal, a zdaj v nekoliko poznejših letih je pa vse huje in huje.
Kaj mi vi predlagate, kaj naj storimo?

Zdaj je to moderno.Mogoče bo poskusil še kaj drugega.

Ne se preveč sekirat. Z leti bo ugotovil da obstaja še kaka dobra hrana. Kaj pa kake palačinke ali kaj podobnega. Tudi ne je?

nova
Uredništvo priporoča

gotovo ima revček samo sedem kil…

Brez sarkazma. Kdor nima osebnih izkusenj, nima najmanjsega pojma kako je to.

je tisto, kar so ga naučili doma…

Glede na to, da ste že vsi obupani nad njegovim prehranjevanjem, se zelo zaveda, da vašo pozornost dobi preko (ne-)hranjenja.

Nehajte se toliko ukvarjati, kaj in koliko poje, nehajte ves čas komentirati njegovo hrano, pa se zna marsikaj spremeniti. Pa četudi to pomeni, da bo kakšen dan ali več preživel (skoraj) brez hrane.

Še pes ima rad mir pri hrani, kaj šele človek.

Te nedelje se res vlečejo, sploh če zunaj ni sonca.

Nič drugega ne je razen pice in testenin. Sem pa tja še kaj poizkusi, a na žalost vse izpljune ven, ker mu nič drugega razen omenjenih teh dveh jedi ni dobro.
Tudi za malico mu morajo starši, dati v škatli zapakirane testenine, da jih vnuk poje. Nič ga ne zmoti tudi, če so hladne.

Ali ste kdaj poskusili iti z njim na kakšen daljši pohod, brez nobenega prigrizka ali sladkarije, sendvičev,… skratka brez hrane pa tudi brez sladkih pijač, pa da ste potem v kakšni koči naročili mineštrico…. Ne verjamem, da otrok po taki hudi lakoti in naporu, ne bi pojedel nič normalnega. Največja napaka je, da potem, ko otrok reče, da ne bo jedel, starši iz torbe izvlečejo prigrizek…. Otrok vas ima preko hrane v oblasti.

natančno tako je.
ampak katera babica bi zržala, da ne bi mulčku četrt ure nič tlačila v usta…

Ni čudno, da že obstajajo predavanja strokovnjakov staršem v vrtcih, da ne bo nič hudega otroku, če bo kdaj izpustil kakšen obrok in gre npr. lačen spat.
Samo kaj, ko to starši slišijo, pa ne manjka dosti, da bi jih zaradi šoka ob slišanemu morali z rešilcem odpeljati na urgenco …

Ja in? Kdo pa mu kupuje pico in špagete? Pri desetih letih se pa ja že da zmenit z otrokom. Madona, moj je star tri leta pa ve kaj mora pojest in kaj je samo bonus enkrat na mesec.
Ti si babica in verjetno nisi svojih otrok pravilno vzgojila in oni tudi naprej ne vzgajajo. Ja poznam to. No praviš da ga boš žalostno gledala kako bo samo pico jedel… Ti jo boš pa kupila? Tri dni mu nič ne daj za jest. Potem bo pa zelenjavna juha tudi dobra. Pa piščanček z rižem. Čeprav dvomim da ti to sploh znaš skuhat, glede na to da nisi niti svojih otrok naučila. A ti si drugače pa zdrava? Tko na psihi… Ker jaz veliko darujem takim revčkom, pa zato sprašujem. Malo mi deluješ čudna (že zato, ker otroku samo pice kupuješ) pa sem pomislil da si mogoče tudi ti v kakšnem takem društvu…

SIMMY bi temu rekla “sarkazem”:-)))

Praviš, da desetletni otrok pljune ven hrano.
Tale zadeva pa ni nedolžna. Zdaj ena stvar je mogoča, da tebe vidi kako pljuvašali je pa otrok po tebi podedoval.
Predlagam kakšen pregled. Uf jaz poznam veliko takih primerov, ko so tako babica, kot potem en rod naprej vsi pač revčki. In se mi smilijo. Veliko darujem organizacijam in društvom za take primere.

Ima mali kakšno motnjo?
V vsakem primeru, mu jasno poveš, da pri tebi je za jest to in to in drugega ni. Če noče, je na razpolago samo kruh, itak je s tvojega vidika to isto kot testenine in pica, ampak z njegovega pa verjetno ne.
Aja, bo vprasal, zakaj je pa zadnjic lahko jedel pico- zmisli si kaj, ne vem, si na dieti, desetletnika z argumenti četudi lažnimi, še prepričaš.
In nobenih cirkusov, če ne je, ko bo lačen, bo jedel karkoli. Verjemi, preverjeno.

Je vnuk avtist?

Babi počitnice izkoristite kot prijetno druženje in poglobotev vezi z vnukm. Ne obremenjujte se z njegovo prehrano to ni vaš problem ampak od njegovoh starșev. Zakaj bi mu nekaj vsiljevali ravno vi? Tistih 5 kosil ko bo pri vas ne spremeni dejstva. Raje se crkljajte

Moj prvi sin je bil tak. Do 12. Leta… sedaj je okoli petnajst jedi 😉

Drugi sin pri 10 gre po enakih stopinjah…

Ne se sekirat…ce je zdrav in ima energijo je vse v redu!

Lp

Ne, to je pa že nesramnost, ker pljuva po nekom, ki ga ne pozna. Virtualno pljuvanje je tudi zelo moderno dan danes in veliko vas tukaj se ga brezmejno poslužuje.
Dostkrat mate zelo veliko povedat čez nevzgojene otroke, sami sebe pa ne vidite kako se obnašate in kako debatirate na tem forumu, za moje pojme na neandertalskem nivoju.

Če je avtist, potem to ni nič posebnega. Če je pa sicer vse v redu z njim, potem pa nekaj ni v redu z vami. Verjetno je do 10. leta kdaj imel kakšen trebušni virus in dva dni mi jedel. In ? Kaj se je zgodilo? So mu starši tretji dan za zajtrk dali pizzo? Skoraj ne morem verjet in ne bi verjela, če ne bi jaz kot otrok bila podobna. To je bilo zato, ker sem bila strašansko majhna in lahka in je imela mama velik strah, da se ne bom dobro razvijala. Sama vem, da sem vse zavračala, ker sem lahko. Tudi brez vecerje sem sla kdaj spat. Ah nič zato, saj sem bila še sita od kosila, ki je bilo po mojem okusu. Zdaj sem pravo nasprotje obožujem zdravo hrano, pijem ogromno, kuham kot obsedena in moji otroci jedo vse po spisku. Drobna sem pa še vedno, vsaj glede na to, kaj vse pojem 😉 Če sin ni avtist, verjetno ne potrebuje sploh toliko hrane, vi pa plešete, kot on žvižga. Kakšna je njegova velikost in kilaža?

Naj vas vsaj malo potolažim. Tudi sama sem v zgodnjih najstniških letih jedla predvsem testenine, , eventuelno še pohan piščanec in krompir, potem pa se je nabor zaključil. Mama se je jezila, zelenjave se nisem niti dotaknila, juhe ni šans, še s sadjem si nisem bila na ti. Tudi sladkarije mi niso šle v rit. Skozi obdobja se je moj okus razvil in po 20 letu sem začela jesti tudi druge jesi, še zdaleč ne vse a je bilo bolje.

Imam dva sina, 20 in 14. Starejši je vse od kraja, nikoli problemov kaj mu bomo skuhali, dali jesti. Mlajši zgodba zase. Kot majhnemu smo mu ponudili vse od kraja in nekje do tretjega leta ni bilo jedi ki je ne bi jedel. Potem pa kot bi odrezal: ne jem tega, ne jem onega. Poleg testenin, pizze in pohančka mu nismo imeli kaj dat jesti. Če sem mu na krožnik postavila poleg ostale jedi še košček zelenjave, je zanj bil ves krožnik kontaminiran in ni želel nič jesti. Pri nas že od nekdaj ni veliko sladkarij, pečem tudi ne, tako da je zanj veljal nadomestni obrok jabolko ali banana. Drugega sadja praktično še danes ne je. Ne je niti Nutele, ki jo vsak otrok je. Danes pa poje tudi kakšen košček čokolade, ker smo mu rekli, da je to dobro za možgane in da se mora zredit. Pri 14 letih pri višini 158 cm tehta 44 kg. Izgleda kot kaka suha južina. Nogomet trenira 4x na teden + tekme, pa mu tudi to ne vzbudi nekega silnega apetita. Kolikor se spomnim je bilo najhuje ravno okoli 10 leta, danes pri 14 letih poje že kako jed več. Včasih je mož znorel, pa ni nič pomagalo. Je otrok jokal, jedel pa vseeno ni. Če je moral dat kakšen grižljaj v usta se je davil. Od vsega tega smo odnehali. Moje mnenje je da bo počasi začel več jesti oziroma raznoliko hrano, ko bo prišel na okus. Enako je bilo pri mojem bratu. Ni šans kaj od zelene zelenjave, ko je dobil partnerko pa je lepo začel jesti vse od kraja.

Jaz kakšnih dram od tega ne bi delala, če se normalno razvija, pridobiva na teži, če zdravnik nima pripomb ga tudi takšno prehranjevanje ne bo trajno zaznamovalo.

Se da morda še bolj grdo napisat vaš post? Jah, ko je dete staro 3 leta je lahko pametovat. Koliko imate starih otrok 10 in več?

Verjetno je testenine z omako? Omako se da naredit na 1001 nacin, z vso mozno zelenjavo ali mesom.tudi na pico gre vse mogoce, testo je lahko polnozrnato, pirino…

Ja hudo. Najbrz bi vsak otrok jedel le pico, spagete pa cukr, CE bi imel izbiro. Mali vas pelje, da glava boli.

Dva taka poznam, ena odrasca na sladkarijah, drugi na cevapih in pici. In ves kaj opazam? Da se starsem teh dveh niti slucajno ne da ubadat z otroki, da bi to spremenili.

New Report

Close