Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Savna in bonton/obnasanje

Savna in bonton/obnasanje

Kaj vas zmoti pri obnasanju ljudi v savnah?

Mene zmoti:

– nekulturni jamski ljudje, ki se šmrkajo pod skupnimi tuši (za očistit nos so namenjene toalele, kjer si nos spihaš s pomočjo robca)

– nekulturni imbacili, ki urinirajo pod tušom / jacuzzi.
(za razliko od tega, da tistega, ki si piha nos takoj prepoznas, teh scalcev ne prepoznas oz. jih ne mores takoj oznacit, je pa vojn po urinu prisoten). Mislim halo?

– golazen, ki pride iz saune prešvicana in se ne gre stuširat ampak se za nameček še taksen celi presvican namesti na ležalnik (razumel bi, da to naredis ko prides iz infra saune ampak v tem primeru imej čisto brisačo, na kateri bos lezal, ne pa svoj svic prenasat na lezalnik! Golazen!

– jamski ljudje, ki nimajo osnovnega pojma o higieni, predvsem v cheap variantah wellnessov vidis folk, ob katerih se ti obraca trebuh (nohti rumeni, dolgi kot da si jih ze eno leto ni postrigel, odpadajoča koža na stopalih, neprijeten vonj po švicu, smrdljive brisače, ki jih uporablja – ze slisal kdaj za pralni stroj??)

-folk, ki v sauni ni z vsemi deli telesa na svoji brisaci in svica po lesu (halo imbacil, nisi edini in tudi ostali bi radi uzivali v savnanju, kako naj uzivam ce morem potem sedet na tvojem svicu?”

-folk, ki je v sauni ze celi dan in uporablja eno in isto brisaco, ki je prepojena z svicom, kot da bi jo pral z švicom, skratka teče od brisace”. Kreten, brisača ki teče od nje tvoj svic, je skoraj enako kot da brisače sploh ne bi imel, torej moramo spet drugi, ki uporabljamo sauno za tabo, sedet v tvojem znoju. Mislim, je res problem kupit 2-3 malo boljse brisace in ce ves, da bos dlje casa brisaco, ko je mokra zamenjas?

-folk, ki pride iz bazena in si svoje kopalke ožema kar na ploščice pred sauno (ok, jasno je da se kopalke ožamejo ampak to naredis pod tušom, ne pa na pod pred sauno ali pa pri ležalnikih. Se pravi, sedaj naj pa vsi hodimo po tvoji mlakuži?

– v turški sauni folk, ki ne spere prostora za sabo. Ko prides v turško sauno je bonton, da spereš preden se namestiš (predvsem zaradi sebe). Še bolj pomembno pa je, da spereš, preden greš (zaradi vseh ostalih!), ali pa kreten zahojen mislis da moramo potem vsi ostali uzivat v tvojem svicu? (V turski je para in svic, vonjave, ce se ne spere za sabo je vec kot prisoten v zraku).

-golazen, ki se v bazenih, jacuzzijih, turskih saunah šmrka (mislim halo, kaj ti gnoj mislis, da si doma v svoji sauni? Po kateri logiki je kaj takega sprejemljivega in normalnega? Nimas niti malo dostojanstva in sramu?)

To je ene par takih opazk na splosno, ki se pogosto dogajajo. Sem pa vceraj v wellnessu dozivel nekaj kar skoraj nisem mogel verjeti. Clovek se je ušmrknil v svojo brisačo, ki jo pac imas okoli pasu in potem lezis na njej v sauni, in si jo potem tebi nic meni nic namestil okoli pasu. Mislim halo?? Pa kaksna golazen to hodi po “wellnessih”.

Napišite še vi kaj ste kje doziveli/dozivljate.

Verjetno si še precej mlad. Bo tudi tebi švic začel smrdeti, pa nohti bodo postali rumeni od starosti. Nič ti ne uide.

Ostalega pa ne opazim, ker se grem v savno sproščati. Od kar nisem več tako mlada, tudi problemov s tistimi, ki preveč bulijo v moje telo, nimam več.

Se močno strinjam s tabo. Zato pa imajo boljše savne nekoga, ki hodi okol, rihta savne in opozarja na nepravilnosti. Sicer kar se tiče smrklja pa ostajam brez besed. Sama tega še nisem videla, na srečo, a verjamem, da so taki packi.

nova
Uredništvo priporoča

Ker me moti švic, scanje in razni telesni izločki ter raznorazne bolezni, ki jih širijo nekateri ljudje na takih javnih površinah, sem si omislila lastno savno in jakuzi doma. Zdaj uživam.

Še najbolj me moti glasno ali polglasno govorjenje v prostoru za sproščanje…

Le verjemi, da so. Jaz sem jih imel priliko občudovati v kampu, ko so se vsako jutro usekovali v umivalnike.

Meni je kaj takega še doma ne pride na misel v svojem umivalniku pa sam živim….Kje je uvidevnost tega folka do ostalih ljudi? Je pa zanimivo, da taksno obnasanje najbolj vidis pri kaksnih balkancih in nizjem sloju. Npr na Fontani v MB je takih dogodkov na pretek, medtem ko v Orhideliji (Podcetrtek), kjer podn ze zaradi financih zmoznosti ne gre, je tega manj. No…kje na zahodu takega obnasanja sploh ne vidiš, ce pa ze pa spet kak balkanc/muđahadin praktcira…skratka golazen.

Nisem bila pripravljena na savno, povabljena, kot samoumevno, da mi je vse jasno. Najprej mi je bil totalni šok, da si v savni gol, nisem vedela, da je to nujno, ne pa opcija. Drugo, ni mi bilo jasno, zakaj so skupne in ne ločene, kakor imajo skandinavci (nisem bila, imamo skandinavce v familiji). Ne gre za to, da bi se sramovala svojega telesa, ampak ko sem se že namestila na spodnji klopi, kamor mi je rekel eden od združbe, da naj sedem, če sem začetnik, se je še eden bajs mimo moje glave plazil s tisto povešeno mošnjo, ki je plahedrala okoli. Pa nisem radovedna drugih riti, sploh ne moških in ne mi prodajat floskul, da pač tega ne vidiš in ne gledaš. Kako ne gledam, če se mi podrajsava mimo glave! Dalje, že tako ali tako mi gre na jetra dejstvo, da ljudje švicamo, sploh ker imamo enih par ultrašvicačev v službi, ki jim je žajfa ultra tuja, kar je sicer drug problem, ampak že moj švic mi je grozno, da teče z mene. Ne prenesem, ni panike, če ga vpija športno oblačilo, ampak tisto polzenje kapelj od vsepovsod, groza! No, ker sem že bila noter, pač ok, sem potrpela, med folkom, od katerih se vse cedi in sedijo na tistih brisačkah, ki so seveda nepropustne, tak da švic in vsi drugi izločki od nagih riti na njih tudi slučajno ne pronicajo na lesene materiale pod njimi, sploh tiste lozne, da se že skozi vidi, ki so jih imeli eni svoje, vonjave, ki prehajajo v zrak od vroče kože in vonj, ki ga imamo pač različnega in vsem vsak ne diši, …. ko me je vseh deset ali koliko jih bilo noter skoraj skožuhalo, ker sem hotela skliznit ven po nekaj minutah mahanja onega toreadorja z brisačo okoli moje glave, ki je jačal v moje nosnice vonj teles in dvigoval vročino do maksimuma moje vzdržljivosti in sem še komaj dihala, bila sem pa verjetno tudi na robu panike, da bom umrla…. moj bog, to je bilo verjetno poleg zobozdravnika mojih najhujših deset minut v življenju! Tudi če bi imela kadarkoli potrebo, da bi se še enkrat kuhala ko jastog na sopari, niti teoretične šanse ni, da bi še kdaj stopila v tak prostor, z nagnetenim švicom povsem nepoznanih ljudi, ki ga puščajo globoko zažrte v vse pore lesa pod raznoraznimi graužnimi ritmi. Vse mi je bilo tako jieki jieki, da bi mi bilo tistega hipa čisto vseeno, če bi se še pod tušem kdo poscal na mene, ker me nihče več ne prepriča, da je savna način, kako očistiti telo.

Me ne moti ce folk to dela, namrec tudi sam se ne stusiram po savnah, grem direkt v bazen da je poln mojga svica, v savni s paro se ponavadi tudi poscijem tam kjer se pol usedem, ampak samo scijem, kakam ne, razen ce mi mal drekca ne uida v kaki turski savni hehe. Drugac brisace nikol ne menjam, tudi ce sem 3 ure v savni. Hahah

Javne savne (kaj šele bazeni, tam je obnašanje se 5x bolj nagravzno) enostavno niso misljene za ljudi, kot je avtor naslovnega prispevka. Vsekakor si omisli savno doma.

Najraje scijem, pa tudi tam kjer je veliko pare v savni kar mastrubiram pred folkom haha

Me ne moti ce folk to dela, namrec tudi sam se ne stusiram po savnah, grem direkt v bazen da je poln mojga svica, v savni s paro se ponavadi tudi poscijem tam kjer se pol usedem, ampak samo scijem, kakam ne, razen ce mi mal drekca ne uida v kaki turski savni hehe. Drugac brisace nikol ne menjam, tudi ce sem 3 ure v savni. Hahah
[/quote]

kako ste nekateri res nagnusni in hvališ se še s tem o fuj si res.

Mene pa zelo moti, ko se hodijo ljudje tja tuširat in glave prat. Ko gredo pot tuš recimo iz savne, se tako našamponirajo, da je vse belo in pene kar špricajo naokoli. In potem jim to še ni dovolj in še glavo prat, ma meni se želodec obrača. Eni pridejo tja vsrani in se tam potem umijejo, mogoče se na ta račun zadnji teden doma sploh ne tuširajo, jaz imam navado, da pridem tja sveže stuširano z oprano glavo in si tam potem samo znoj dol operem.
Imam ravno izkušnje iz Mb Fontane.

V garderobi pa bi rabil gas masko. Prav po tistem starem švicu smrdi, ko ga več ne moreš dol oprat in potem s takimi smrdljivci plavaš v vodi.

Vedno redkeje hodim tja in verjetno bom prenehala, ker več ne prenesem te nesnage.

moti taka nesnaga in vedno redkeje zahajam v savne ravo zaradi tega.

Enkrat samkrat, kako si to doživeto in smešno napisala, ne vem, če sem se že kdaj tako krohotala ob branju kakega posta na forumu. Carica ☺

mene je edino enkrat nekaj zmotilo, na ok. ženski za pogledat sem videl na beli brisači rjavo črto, ki ni bila industrijski vzorec brisače…

Ne zahajam v savne, še manj v bazene, ki so polni scaline, sperme, ritnih izločkov, maščobe iz las, odpadle kože in bogve česa še. In potem mame z majhnimi otroci še svoje sončke vlačijo v to usrano vodo, sicer jim natikajo neke plavalne pleničke. Kao da to kaj pomaga.. Zakaj to natikajo, še same ne vedo točno.. Ali s tem zaščitijo ostale plavalce pred drekom in scanjem svojega otroka? niti malo ne. Da bi svojega otroka raje zaščitile pred nesnago v vodi, pa jim tudi ne pade na pamet.. Glavno da otroček uživa v vodi, kajne? Z odprtimi usti, očmi, ušesi..

Enkrat sem doživela, da je nekdo v savni zmerjal ostale z imbAcili 🙂 🙂

LOL

Ne hodim toliko pogosto in ne vem. Me vas je pa vse zanimivo brati in to kar piše avtor je res obupno, da se vse to sploh dogaja.

Uf… Ne vem kaj naj ti napišem. Seveda te razumem. Vse te moti. In to kar si opisal delajo pač ljudje dnevno veš… smrkanje, uriniranje pač to so stvari, ki se delajo.
Zdaj ti verjetno to malo težje prenašaš in jaz to razumem veš. Namreč službeno veliko delam s takimi kot si ti. In prav je da poveš kaj te moti. Kljub svoji drugačnosti, si še vedno človek. Samo malo drugačen. Možgani drugače delujejo. Si v kaki ustanovi psihiatrični, pa da tam imate to savno, ali so to šel tako v privat izvedbi?

Nisem bila pripravljena na savno, povabljena, kot samoumevno, da mi je vse jasno. Najprej mi je bil totalni šok, da si v savni gol, nisem vedela, da je to nujno, ne pa opcija. Drugo, ni mi bilo jasno, zakaj so skupne in ne ločene, kakor imajo skandinavci (nisem bila, imamo skandinavce v familiji). Ne gre za to, da bi se sramovala svojega telesa, ampak ko sem se že namestila na spodnji klopi, kamor mi je rekel eden od združbe, da naj sedem, če sem začetnik, se je še eden bajs mimo moje glave plazil s tisto povešeno mošnjo, ki je plahedrala okoli. Pa nisem radovedna drugih riti, sploh ne moških in ne mi prodajat floskul, da pač tega ne vidiš in ne gledaš. Kako ne gledam, če se mi podrajsava mimo glave! Dalje, že tako ali tako mi gre na jetra dejstvo, da ljudje švicamo, sploh ker imamo enih par ultrašvicačev v službi, ki jim je žajfa ultra tuja, kar je sicer drug problem, ampak že moj švic mi je grozno, da teče z mene. Ne prenesem, ni panike, če ga vpija športno oblačilo, ampak tisto polzenje kapelj od vsepovsod, groza! No, ker sem že bila noter, pač ok, sem potrpela, med folkom, od katerih se vse cedi in sedijo na tistih brisačkah, ki so seveda nepropustne, tak da švic in vsi drugi izločki od nagih riti na njih tudi slučajno ne pronicajo na lesene materiale pod njimi, sploh tiste lozne, da se že skozi vidi, ki so jih imeli eni svoje, vonjave, ki prehajajo v zrak od vroče kože in vonj, ki ga imamo pač različnega in vsem vsak ne diši, …. ko me je vseh deset ali koliko jih bilo noter skoraj skožuhalo, ker sem hotela skliznit ven po nekaj minutah mahanja onega toreadorja z brisačo okoli moje glave, ki je jačal v moje nosnice vonj teles in dvigoval vročino do maksimuma moje vzdržljivosti in sem še komaj dihala, bila sem pa verjetno tudi na robu panike, da bom umrla…. moj bog, to je bilo verjetno poleg zobozdravnika mojih najhujših deset minut v življenju! Tudi če bi imela kadarkoli potrebo, da bi se še enkrat kuhala ko jastog na sopari, niti teoretične šanse ni, da bi še kdaj stopila v tak prostor, z nagnetenim švicom povsem nepoznanih ljudi, ki ga puščajo globoko zažrte v vse pore lesa pod raznoraznimi graužnimi ritmi. Vse mi je bilo tako jieki jieki, da bi mi bilo tistega hipa čisto vseeno, če bi se še pod tušem kdo poscal na mene, ker me nihče več ne prepriča, da je savna način, kako očistiti telo.
[/quote]

Ahahahahahahaha, kako si pa ti mene nasmejala!!! Prav do solz sem se narežala:))) Lahko bi bila pisateljica komedij ali stand up komičarka. Res doživeto napisano!

Sama redno hodim v savne, večinoma v Orhidelijo ali Termalijo v Termah Olimje. Nisem še bila pozorna na take packarije, kot jih opisuje avtor, lahko pa, da samo nisem opazila. Sem pa že opozorila enega tipa, ki je z dlanjo brisal švic dol s sebe na tak hiter in odsekan način, da so kapljice njegovega švica padale name in najbrž še na koga zraven. Fuj, to je bilo bruhalno.

Pa še ena packarija: s sestro sva bili skupaj v finski savni, nakar prisede en gnus od dedca, se na široko usede na brisačo in začne brez vsakega sramu drkati ku*ac!!! Ne bi verjela, če ne bi videla!!! On takole drka, pa gleda naju dve. Samo odneslo naju je ven iz savne!!! Takrat mi je bilo pa res žal, da ni bilo moža z mano, čeprav dvomim, da bi tisti pra.sec to počel, če bi bil še kakšen moški v savni.

Ahahahahahahaha, kako si pa ti mene nasmejala!!! Prav do solz sem se narežala:))) Lahko bi bila pisateljica komedij ali stand up komičarka. Res doživeto napisano!

Sama redno hodim v savne, večinoma v Orhidelijo ali Termalijo v Termah Olimje. Nisem še bila pozorna na take packarije, kot jih opisuje avtor, lahko pa, da samo nisem opazila. Sem pa že opozorila enega tipa, ki je z dlanjo brisal švic dol s sebe na tak hiter in odsekan način, da so kapljice njegovega švica padale name in najbrž še na koga zraven. Fuj, to je bilo bruhalno.

Pa še ena packarija: s sestro sva bili skupaj v finski savni, nakar prisede en gnus od dedca, se na široko usede na brisačo in začne brez vsakega sramu drkati ku*ac!!! Ne bi verjela, če ne bi videla!!! On takole drka, pa gleda naju dve. Samo odneslo naju je ven iz savne!!! Takrat mi je bilo pa res žal, da ni bilo moža z mano, čeprav dvomim, da bi tisti pra.sec to počel, če bi bil še kakšen moški v savni.
[/quote]

S tem postom me je tudi mene nasmejala, ko sem ga prebrala hehehe :))) Ma kaj res? To si doživela omg vse se dogaja v savnah očitno res.

Nisem bila pripravljena na savno, povabljena, kot samoumevno, da mi je vse jasno. Najprej mi je bil totalni šok, da si v savni gol, nisem vedela, da je to nujno, ne pa opcija. Drugo, ni mi bilo jasno, zakaj so skupne in ne ločene, kakor imajo skandinavci (nisem bila, imamo skandinavce v familiji). Ne gre za to, da bi se sramovala svojega telesa, ampak ko sem se že namestila na spodnji klopi, kamor mi je rekel eden od združbe, da naj sedem, če sem začetnik, se je še eden bajs mimo moje glave plazil s tisto povešeno mošnjo, ki je plahedrala okoli. Pa nisem radovedna drugih riti, sploh ne moških in ne mi prodajat floskul, da pač tega ne vidiš in ne gledaš. Kako ne gledam, če se mi podrajsava mimo glave! Dalje, že tako ali tako mi gre na jetra dejstvo, da ljudje švicamo, sploh ker imamo enih par ultrašvicačev v službi, ki jim je žajfa ultra tuja, kar je sicer drug problem, ampak že moj švic mi je grozno, da teče z mene. Ne prenesem, ni panike, če ga vpija športno oblačilo, ampak tisto polzenje kapelj od vsepovsod, groza! No, ker sem že bila noter, pač ok, sem potrpela, med folkom, od katerih se vse cedi in sedijo na tistih brisačkah, ki so seveda nepropustne, tak da švic in vsi drugi izločki od nagih riti na njih tudi slučajno ne pronicajo na lesene materiale pod njimi, sploh tiste lozne, da se že skozi vidi, ki so jih imeli eni svoje, vonjave, ki prehajajo v zrak od vroče kože in vonj, ki ga imamo pač različnega in vsem vsak ne diši, …. ko me je vseh deset ali koliko jih bilo noter skoraj skožuhalo, ker sem hotela skliznit ven po nekaj minutah mahanja onega toreadorja z brisačo okoli moje glave, ki je jačal v moje nosnice vonj teles in dvigoval vročino do maksimuma moje vzdržljivosti in sem še komaj dihala, bila sem pa verjetno tudi na robu panike, da bom umrla…. moj bog, to je bilo verjetno poleg zobozdravnika mojih najhujših deset minut v življenju! Tudi če bi imela kadarkoli potrebo, da bi se še enkrat kuhala ko jastog na sopari, niti teoretične šanse ni, da bi še kdaj stopila v tak prostor, z nagnetenim švicom povsem nepoznanih ljudi, ki ga puščajo globoko zažrte v vse pore lesa pod raznoraznimi graužnimi ritmi. Vse mi je bilo tako jieki jieki, da bi mi bilo tistega hipa čisto vseeno, če bi se še pod tušem kdo poscal na mene, ker me nihče več ne prepriča, da je savna način, kako očistiti telo.
[/quote]

:))))) Res znaš pisat, vsa čast!

Ahahahahahahaha, kako si pa ti mene nasmejala!!! Prav do solz sem se narežala:))) Lahko bi bila pisateljica komedij ali stand up komičarka. Res doživeto napisano!

Sama redno hodim v savne, večinoma v Orhidelijo ali Termalijo v Termah Olimje. Nisem še bila pozorna na take packarije, kot jih opisuje avtor, lahko pa, da samo nisem opazila. Sem pa že opozorila enega tipa, ki je z dlanjo brisal švic dol s sebe na tak hiter in odsekan način, da so kapljice njegovega švica padale name in najbrž še na koga zraven. Fuj, to je bilo bruhalno.

Pa še ena packarija: s sestro sva bili skupaj v finski savni, nakar prisede en gnus od dedca, se na široko usede na brisačo in začne brez vsakega sramu drkati ku*ac!!! Ne bi verjela, če ne bi videla!!! On takole drka, pa gleda naju dve. Samo odneslo naju je ven iz savne!!! Takrat mi je bilo pa res žal, da ni bilo moža z mano, čeprav dvomim, da bi tisti pra.sec to počel, če bi bil še kakšen moški v savni.
[/quote]

Drkači v savni so res fuj

Meni pa se ne zdi to, da si ga nekdo drka v savni nič takega… Ne vidim v tem nič groznega, čeprav si ga sam še nisem (v savni). 🙂

New Report

Close