Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Izseljevanje iz Slovenije se nadaljuje

Default avatar

resnn

a to je res?nuben pa nč
Default avatar

čegevara

resnn je napisal/a:
a to je res?nuben pa nč

In kaj bi ti? Zaprl meje?
Default avatar

nč bat

Nič bat, Slovenija bo vedno polna, iz juga prihajajo pisane nacije, trenutno pridno donirata predvsem Kosovo in Albanija. Edina težava je, da ko bodo odšli vsi delovni iz Slovenije res ne vem, kdo bo polnil blagajno za vse doklade in socialne, ki tem uvoženim artiklom pritičejo v naši lepi. Saj njihovi možje še kaj podelajo/pošvercajo, žene pa le pohajajo in potiskajo potomstvo v vozičkih, nazaj iz vrtca domov... Slika po naših mestih se je v zadnjih 10 letih res izredno spremenila, pa ne rečem da na bolje ali na lepše...
Default avatar

4X več tujcev not naših ven

avestetooo je napisal/a:
Močan gospodarski cikel pa tudi še ni ustavil izseljevanja iz države. V lanskih prvih treh četrtletjih se je iz Slovenije odselilo 13.587 oseb

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/trg-d ... nja/445882
No, tak je bil odliv na letni ravni, enak pa priliv kosovarjev.
Sedaj že tolikokrat večji!

Jasno, na csd ne moreš biti večno, razen pijancev in dr.odvisnikov, ki ne bodo šli delat.
Bodo pa kosovarjeve ženske s froci.

Še se bodo oblastniki zadolževali, saj za to jih vabijo, nas pa v rubež in podcenjene prisilne dražbe, in zatem v tujino. Ker doma lahko le še krepneš, jebe se nikomur ne.
Default avatar

Ne seri klamf

čegevara je napisal/a:
resnn je napisal/a:
a to je res?nuben pa nč

In kaj bi ti? Zaprl meje?
Ne. Za tujce ukinil socialo. Itak ne plačujejo dedci davkov tu, niti ne trošijo.

Lahko poveš, kako pridejo do stanovanj, hiš in lokalov, če mi ne moremo, pa vplačujemo generacije v državo, tudi s samoprispevki, udarniškimi!

Moj zadnji samoprispevek je bil še po letu 2006! In tudi maminega, ki je vmes že umrla, je bilo NUJNO TREBA PLAČATI!
Default avatar

Še več bi se jih moralo

Še vedno premalo in prepočasi se izseljujejo. Ker če bi bil to problem, zakaj pa jaz ne dobim dela? Pa pazite, ko me zaposlijo za enkratna naročila, so vedno zadovoljni z mano, celo tako, da mi nemalokrat napišejo še eno pogodbo, da mi lahko dajo dodaten honorar (ali pa je že osnovni velik). Toda! Ko nanese beseda o zaposlitvi, pa vse tiho je bilo. In drugim zaposlovalcem takrat te moje reference kar naenkrat ne pomenijo nič.

Sori, jaz ne morem sočustvovati s tem izseljevanjem. Očitno je še vedno dovolj ljudi, da zasedajo lepo plačana mesta.
Default avatar

Kje se sveti zlato

Še več bi se jih moralo je napisal/a:
Še vedno premalo in prepočasi se izseljujejo. Ker če bi bil to problem, zakaj pa jaz ne dobim dela? Pa pazite, ko me zaposlijo za enkratna naročila, so vedno zadovoljni z mano, celo tako, da mi nemalokrat napišejo še eno pogodbo, da mi lahko dajo dodaten honorar (ali pa je že osnovni velik). Toda! Ko nanese beseda o zaposlitvi, pa vse tiho je bilo. In drugim zaposlovalcem takrat te moje reference kar naenkrat ne pomenijo nič.

Sori, jaz ne morem sočustvovati s tem izseljevanjem. Očitno je še vedno dovolj ljudi, da zasedajo lepo plačana mesta.
Koluko tujih jezikov si se naučila v tem času in do katere stopnje, ko lahko delaš na črno, zaposlijo te pa ne?
Pa si mlajša.
Zdj pa pošlji nekoga, ki mu je šla firma na boben, po 35.letih nepretrganega dela v eni obliki dela? Koliko tak v tujini lahko zasluži in kje, kot kaj?

Meni v uk ne diši, niti za 120 do 180£ dnevno, ker me to delo ne zanima več. Je preveč odgovorno in preveč energije pobere. Če grem v svojo drugo profesijo, je plača že prenizka, stroški previsoki, prevelik riziko.
Torej, v Švico ali Nemčijo. Za tja pa potrebujem znanje nemščine vsaj stopnjo više, če ne sem zopet na istem kot v Angliji, delam, da preživim.
Za mlade je pa obetavno in tudi zanimivo, ja. Delajo, prišparajo nič.
Mogoče čez pet, deset let.
Torej?

Se ti ne zdi, da tu, doma, nekaj hudo ne štima?
Da potrebujemo naše delavce, ki so kvalitetni, pridni, iznajdljivi, sposobni, če le imajo priložnost, torej take, kot si tudi ti?
Zakaj se jih ne zaposli?
Zakaj se ne morejo sami zaposliti? Pa rabimo jih! Vse! Tudi tiste, ki so odšli!
Ni to stanje umetno sproducirano? Ni ali je?
In čemu?
Default avatar

silentmindf

pa kaj se čudite so,saj že v avstriji majo 13 in 14 plačo pa nadure plačajo in še pkoristiš jih lahko,da si doma !!! da ne govorimo da so za nekatera dela plače 2x višje
tako da zgleda se bo preseljevanje nadaljevalo,pa da vidimo kje bomo čez 10 let!
Default avatar

silentmindf

ne verjamem da je to umetno sproducirano,delavca pač noben ne ščiti kot majo to v EU,sindikatov ni nikjer pol pa je tako kot je,pač minimalc
Default avatar

silentmindf

seveda je tu tudi veliko ljudi,ki so prpravljeni za minimalca delat, pa enemu nemcu ponudi delo za 500 na mesec! haha
Default avatar

Nič nemogoče

silentmindf je napisal/a:
seveda je tu tudi veliko ljudi,ki so prpravljeni za minimalca delat, pa enemu nemcu ponudi delo za 500 na mesec! haha

Saj je. 450, za toliko manj ur dela. Drugače pa tudi 1500 bruto, za polni delavnik.
Pa izračunaj neto, odštej življenjske stroške, pa ti zmanjka.
Za 2500 btto je že odgovorno delo z vsaj normalnim znanjem nemščine.
Default avatar

minmalc

Minimalna plača 2018 znaša 638 evrov neto oziroma natanko 842,79 evra bruto.
to je polni delovni čas ne pa za manj ur dela kot pišeš

pa tudi stroški niso tolk višji kot pri nas oz so zelo podobni seveda zavisi kje živiš
Default avatar

minmalc

aha sm opazu pišeš za nemčijo je res 1500bruto prau maš
Default avatar

asdftr

pa ka vam ni jasn,očitno so šli na bolše al kva ,tle ni dost za razmišlat aaa
Default avatar

Za Nemčijo

minmalc je napisal/a:
Minimalna plača 2018 znaša 638 evrov neto oziroma natanko 842,79 evra bruto.
to je polni delovni čas ne pa za manj ur dela kot pišeš

pa tudi stroški niso tolk višji kot pri nas oz so zelo podobni seveda zavisi kje živiš
A v Nemčiji?
Podatek je dan za tam.
Default avatar

Nič nemogoče

minmalc je napisal/a:
Saj se oglašam samo zato, ker večina ne ve, kakšne so plače gastarbajtarjev v De.
V Avstriji je recimo plača za sezono, na Koroškem, za pomočnika v kuhinji 1400 btto.
Za sezono!

Seveda se da v Tirolah zaslužiti več. Tam imajo tudi drug odnos do naših delavcev.

Tu imaš lahko uni izobrazbo, samo, če znaš le osnove jezika, te še za čistilko ne vzamejo, razen tistih muslimank z Jesenic, ki pa znajo priti kamor drugim ni dano in ne delajo za male pare.
Bi bilo treba k njim v šolo, samo, te ne bodo spustile v njihov geto.
To je res izkoriščevalska rasa. Spredaj nasmešek, zadaj nož, pa brez heca!
Default avatar

hjaaaa

kaj pa ostali dodatki in 13,14 plača???
Default avatar

kuharska

Nič nemogoče je napisal/a:
minmalc je napisal/a:
Saj se oglašam samo zato, ker večina ne ve, kakšne so plače gastarbajtarjev v De.
V Avstriji je recimo plača za sezono, na Koroškem, za pomočnika v kuhinji 1400 btto.
Za sezono!

Seveda se da v Tirolah zaslužiti več. Tam imajo tudi drug odnos do naših delavcev.

Tu imaš lahko uni izobrazbo, samo, če znaš le osnove jezika, te še za čistilko ne vzamejo, razen tistih muslimank z Jesenic, ki pa znajo priti kamor drugim ni dano in ne delajo za male pare.
Bi bilo treba k njim v šolo, samo, te ne bodo spustile v njihov geto.
To je res izkoriščevalska rasa. Spredaj nasmešek, zadaj nož, pa brez heca!

a veš koliko dobi kuharski pomočnik v sloveniji?????