Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pogodba o zaposlitvi in odpovedni rok

Pogodba o zaposlitvi in odpovedni rok

S pogodbo o zaposlitvi sem podpisala odpovedni rok 30 dni, a če bom sprejeta na novo delovno mesto, do pričetka dela ostane le še 1 teden. Kakšna je kazen, če ne izpolniš odpovednega roka?

kaj tebi ni jasno, da ne moreš kar tak sem pa tja? saj te niti novi delodajalec ne more prijavit, če te stari ne odjavi…
pri starem prosi za sporazumno odpoved s skrajšanim odpovednim rokom, ali pa se z novim zmeni za zamik pri nastopu nove zaposlitve. ne moreš pa mimo pogodbe kar tak…

Torej še sploh nisi izbrana?

Torej še sploh nisi izbrana?
[/quote]

Ne. In ne morem dat odpovedi – začeti odpovednega roka, če ne vem, ali bom izbrana ali ne. V tem je catch.

Ne. In ne morem dat odpovedi – začeti odpovednega roka, če ne vem, ali bom izbrana ali ne. V tem je catch.
[/quote]

S starim delodajalcem se dogovoriš za sporazumno odpoved s krajšim odpovednim rokom, novemu pa poveš, da boš lahko prišla šele takrat.

Ne. In ne morem dat odpovedi – začeti odpovednega roka, če ne vem, ali bom izbrana ali ne. V tem je catch.
[/quote]
v tem primeru pa se mora novi delodajalec zavedati, da imajo delavci, ki so že zaposleni obveznosti do prejšnjega delodajalca in ne morejo z danes na jutri začeti z delom in mora biti pripravljen tudi počakati.
stari delodajalec ti ni dolžen dati sporazumne odpovedi brez odpovednega roka.

Ok, najlepša hvala za odgovore.


v tem primeru pa se mora novi delodajalec zavedati, da imajo delavci, ki so že zaposleni obveznosti do prejšnjega delodajalca in ne morejo z danes na jutri začeti z delom in mora biti pripravljen tudi počakati.
stari delodajalec ti ni dolžen dati sporazumne odpovedi brez odpovednega roka.
[/quote]

In mimogrede – novi delodajalci bolj cenijo delavca, ki spoštuje odpovedne roke oz.se z delodajalcem skupaj dogovorita za skrajšanje, saj se zavedajo, da bodo lahko tudi sami v taki situaciji, ko bo kak delavec odhajal. In nihče si ne želi, da mu odide ravno od danes na jutri, brez zaključevanja dela in predaje poslov.

Recimo, da delodajalec ne pristane na sporazumno prekinitev pogodbe, kako bi si lahko sam skrajšal (legalno) odpovedni rok? Tisti, ki mislite moralizirat o lojalnosti in ostalih flancah, prosim obvoz.

delodajalcu predlagaš sporazumno odpoved na dan, ko tebi odgovarja.
Ker podaš predlog – so njegovi pogoji nični, če se ne pogaja … itak pa te mora odjaviti v 8 dneh in ti poslati dokumentacijo, če ne prihajaš na delo.

Težko. Morda tako, da se na delo ne pojaviš 5 zaporednih dni. V tem primeru ti lahko poda izredno odpoved po 110. členu ZDR.
Ampak, v tem primeru te lahko tudi toži za morebitne stroške, izpad dohodka, itd. Ni priporočljivo.
Najboljša varianta je, da se dogovoriš. Poveš, da nimaš namena delati, da nisi zainteresiran, da v bistvu ne boš delal dobro in da je za delodajalca najboljše, da čimprej prekineta. Pa še manj stroškov bo imel s sorazmernim regresom in sorazmernim dopustom. (na to včasih kar pozabijo)

Jaz imam take izkušnje, da novi delodajalci pogosto niti pod razno ne želijo čakati 30 dni odpovednega roka.
Sem bila že večkrat na tem, da hočejo zaposliti takoj, ne čez en mesec in te takoj odpikajo, ko rečeš, da imaš odpovedni rok 30 dni.
Kar se pa razgovorov tiče pa tudi večinoma takoj odpadeš, če ne moreš priti na razgovor takrat, ko ga oni napišejo, ker pač ne dobiš dopusta. večinoma se niti glede ure ne da dogovarjat, da bi mogoče proti koncu ali pa bolj na začetku delovnega dne.
In sedanji delodajalec, ki ga imam, niti pod razno ne bi skrajšal odpovednega roka.
Problem je, da je kandidatov za razpisana delovna mesta ogromno in pač kdor ne skoči takoj kot potencialni novi delodajalec reče, nima šans.

Eh, odvisno od delovnega mesta in zahtevnosti dela.
Za štepanje na tekočem traku delavca seveda želijo takoj, za zahtevnejša dela pa so pripravljeni počakati in tudi prestaviti datum in/ali uro razgovora.
Preverjeno, sem parkrat menjala službo, vedno so me počakali, da se mi je pri prejšnjem delodajalcu iztekel rok ali pa smo sklenili sporazum za skrajšanje odpovednega roka, tudi datum razgovora smo prestavljali.

Eh, odvisno od delovnega mesta in zahtevnosti dela.
Za štepanje na tekočem traku delavca seveda želijo takoj, za zahtevnejša dela pa so pripravljeni počakati in tudi prestaviti datum in/ali uro razgovora.
Preverjeno, sem parkrat menjala službo, vedno so me počakali, da se mi je pri prejšnjem delodajalcu iztekel rok ali pa smo sklenili sporazum za skrajšanje odpovednega roka, tudi datum razgovora smo prestavljali.
[/quote]

Hja, zahtevana je univerzitetna izobrazba, več let izkušenj, … ampak ni pa zdravstvo, programerstvo ali kaj takega.
Veš tudi za zahtevna dela je delavcev ogromno. Diplomantov je ogromno in če nisi ravno v tehnični smeri ali pa zdravstveni, jim ni do čakanja na odpovedni rok, ni jim do prestavljanja razgovorov. Zakaj bi se prilagajali, ko pa je na stotine kandidatov?

Hja, zahtevana je univerzitetna izobrazba, več let izkušenj, … ampak ni pa zdravstvo, programerstvo ali kaj takega.
Veš tudi za zahtevna dela je delavcev ogromno. Diplomantov je ogromno in če nisi ravno v tehnični smeri ali pa zdravstveni, jim ni do čakanja na odpovedni rok, ni jim do prestavljanja razgovorov. Zakaj bi se prilagajali, ko pa je na stotine kandidatov?
[/quote]

Hmja, še posebej za dela z univerzitetno izobrazbo in nekaj izkušnjami ni na stotine kandidatov.
Nisem v tehnični ali zdravstveni smeri ali pa programerka, pa so me vedno čakali, če si nisem izgovorila skrajšanja odpovednega roka in se tudi s termini za razgovor delno prilagajali meni.

zakaj zdaj to gor vlečete?

Hmja, še posebej za dela z univerzitetno izobrazbo in nekaj izkušnjami ni na stotine kandidatov.
Nisem v tehnični ali zdravstveni smeri ali pa programerka, pa so me vedno čakali, če si nisem izgovorila skrajšanja odpovednega roka in se tudi s termini za razgovor delno prilagajali meni.
[/quote]

Saj sem naštela, da je drugače, če si programer ali pa zdravstveni delavec… take vas res čakajo.
Če pa gre za delovno mesto, kjer iščejo nekoga z družboslovno diplomo pa imajo na voljo na kupe kandidatov. Recimo v moji smeri ponavadi nekje 50-100 prijav, če gre pa za ekonomiste pa tudi 500 in več.

Saj sem naštela, da je drugače, če si programer ali pa zdravstveni delavec… take vas res čakajo.
Če pa gre za delovno mesto, kjer iščejo nekoga z družboslovno diplomo pa imajo na voljo na kupe kandidatov. Recimo v moji smeri ponavadi nekje 50-100 prijav, če gre pa za ekonomiste pa tudi 500 in več.
[/quote]

Sem napisala “Nisem v tehnični ali zdravstveni smeri ali pa programerka, ….”
Zdaj pa dodajam še to, da sem v ekonomski smeri.

Sem napisala “Nisem v tehnični ali zdravstveni smeri ali pa programerka, ….”
Zdaj pa dodajam še to, da sem v ekonomski smeri.
[/quote]

Se opravičujem, sem površno prebrala. Super, da so te bili pripravljeni počakat.
Jaz sem že imela kar nekaj težav. Večinoma, zaradi razgovorov, ko v službi nisem dobila dopusta, razgovora pa preprosto niso želeli prestaviti. Sem imela pa tudi nekajkrat že težavo, ko so rekli, da ne bodo čakali en mesec, ampak hočejo takoj zaposliti.
Včasih pa ni bilo ne eno ne drugo, so pa samo poslali, da je razpis razveljavljen in da ne bodo nobenega vzeli.

Se opravičujem, sem površno prebrala. Super, da so te bili pripravljeni počakat.
Jaz sem že imela kar nekaj težav. Večinoma, zaradi razgovorov, ko v službi nisem dobila dopusta, razgovora pa preprosto niso želeli prestaviti. Sem imela pa tudi nekajkrat že težavo, ko so rekli, da ne bodo čakali en mesec, ampak hočejo takoj zaposliti.
Včasih pa ni bilo ne eno ne drugo, so pa samo poslali, da je razpis razveljavljen in da ne bodo nobenega vzeli.
[/quote]

Jaz do sedaj nikoli v stari službi nisem razlagala, da iščem novo, da grem na kak razgovor in podobno – izvedeli so tisti trenutek, ko sem zaprosila za razgovor z vodstvenim delavcem in mu vročila odpoved.

To seveda ni res. Novi delodajalec te lahko prijavi ne glede na to, če te je prejšnji odjavil

New Report

Close