Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o stavki zaposlenih v vzgoji in izobraževanju?

Kaj si mislite o stavki zaposlenih v vzgoji in izobraževanju?

Stavke ne podpiram, ne zdi se mi na mestu. Vedno se prikazuje le en vidik, npr. učitelj začetnik ima nekaj čez 900 eur plače in končano fakulteto, ne povejo pa, da ima 20 urno tedensko obvezo (ostali 40), več dopusta kot v gospodarstvu (v praksi je vse počitnice doma, ops začne delati že okrog 20.8. in ne 1.9.),…Skratka naj gre plača vsem, ki se jim je z ZUJF-om znižala gor, ne pa samo pedagoškim delavcem. A so oni kaj več?

Ne, teh stavk JU/JS ne podpiram.

Podprla bi edino stavko vseh na minimalcih, pa naj so iz gospodarstva ali iz državnih služb.

Sene strinjam. Plačo imajo dobro! Vse vikende frej, veliko dopusta…
In ker so se sami odločili stavkat, bodo morali zdaj zaradi njih učenci not prinašati v soboto. A so nori?! Mojih otrok takrat ne bo v šolo.

nova
Uredništvo priporoča

Tedenska učna obveznost, izražena v urah po 45 minut v OŠ, je:
– 22 ur za učitelje,
– 21 ur za učitelje slovenščine,
– 22 ur za učitelje, ki izvajajo druge oblike individualne in skupinske pomoči in dodatno strokovno pomoč učencem s posebnimi potrebami,
– 25 ur za učitelje v bolnišničnih oddelkih,
– 30 ur sodelovanja pri pouku za laboranta.
Tedenska učna obveznost, izražena v urah po 50 minut, je:
– 25 ur za učitelje v podaljšanem bivanju.
Tedenska učna obveznost, izražena v urah po 60 minut, je:
– 35 ur za strokovne delavce v jutranjem varstvu za učence 1. razreda.

To je delo v razredu z učenci.

Stavko bi podprl, če bi zahtevali spremembo šolskega sistema – zmanjšanje balasta v UN, ukinitev NPZ, ne inkluzije za vsako ceno, …

ne podpiram.

če bi opozarjali in se zavzemali za spremembo sistema in odpravo birokracije podprem takoj. Dvig plač pa šele, ko bi nov sistem začel delovat in bi bile spremembe vidne.
nikakor tudi nisem za zvišanje plač kar počez. Po učinkovitosti, to je edino, kar ljudi zmotivira, da so še boljši.

sicer pa sem včeraj gledala sindikalista Počivavška, ki je brez vsakega sramu priznal, da zaposleni v JS ne znajo ne obračunat, ne izračunat posameznikove učinkovitosti, po kateri bi lahko ovrednotili njegovo delo, zato te metodologije za izračun plač sploh ne uporabljajo. In taki ljudje si potem dovolijo štrajk? Brez besed sem res ….

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Tudi jaz stavke učiteljev ne podpiram.
Mi lahko kdo razloži, koliko ur dela npr. učitelj geografije, ker ga opazim skoraj vsak dan ob 12h v mercatorju??

Če gre za OŠ ima 22 ur pouka z učenci, v kolikor je zaposlen za polni delovni čas.

je javni sektor in je javni sektor
gledam lepe plače učiteljev in njihove “delovne obveze” po 20 ur tedensko, pa plačano neprisotnost v juliju in avgustu, ko vsi vemo, da po šolah ni nikogar, da o tistih na faksih niti ne govorimo, po drugi strani pa poslušam, koliko neplačanih nadur ostaja v zdravstvu.
hkrati pa otroke obremenjujejo z balastom na balast. ne, ne podpiram. niti slučajno

S strokovnimi delavci iz prejšnjega člena se sklene delovno razmerje za polni delovni čas, če je njihova povprečna tedenska učna obveznost v okviru 35 tednov pouka:
– 20 ur pouka za učitelje splošnoizobraževalnih in strokovno-teoretičnih predmetov,
– 19 ur pouka za učitelje slovenščine oziroma slovenskega jezika in književnosti,
– 25 ur pouka za učitelje praktičnega pouka in veščin,
– 30 ur sodelovanja pri pouku za laborante.

Ne podpiram. Tudi drugim v js je ZUJF vzel, nikol nam niso vrnili. Naj bodo do vseh enaki.

Doprinos ur, ki ti jih manjka, lahko kar hitro dosežeš/presežeš: npr. dežuraš v JV in popoldanskem varstvu, nadomeščaš ure odsotnih učiteljev, spremljaš učence na razna tekmovanja od šaha pa do Preglja, tudi sobote, imaš kak dodaten projekt, … Je pa tako kot povsod, da imajo eni učitelji vedno doprinos in celo presežke, klika zlizana z vodstvom pa nikoli ne.

Sem niso vštete RU, GU in priprave, da se razumemo.

Sem učiteljica, ne podpiram stavke za višje plače. Plače se mi zdijo primerne, pa ne zato, ker zanje delam samo 20 ur na teden – delam namreč vsaj 40, ne glede na to, kaj vi mislite – temveč glede na stroške življenja v Sloveniji in plače večine drugih profilov.

nič ne mislim!!!

Stavko podpiram.

Sem profesorica in stavke ne podpiram.
S čisto vestjo lahko povem, da oddelam 40-urni delavnik, brez skrbi, plača se mi zdi pa povsem primerna.

podpiram vsakega, ki je pripravljen dvignit rit in nekaj naredit za izboljšanje svojega stanja. ne glede na upravičenost, o tej ne morem soditi, ker ne poznam dovolj podrobno del, ki jih posamezniki opravljajo in plače, ki jo dobivajo. Pavšalnih ocen čez palec pa se izogibam.

preziram pa tiste, ki se jim samim ne da nič, vse kar je, je po netu zlivanje gnojnice čez vsakega, ki si upa nekaj naredit zase.

Zakaj hudiča, če že stavkajo, ne stavkajo na svojih del. mestih??? In tako bi vsi otroci lahko prišli v šolo in se tam samo igrali, risali…. Če bi stavkali v šoli, še ne pomeni, da bi morali učiti, samo tam bi bili prisotni.

Podprl bi edino stavko brezposelnih!!!


No to, da delajo 20 ur tedensko in so celo poletje doma, na drži, jih poznam par.
Sem pa na splošno proti tem stavkam v javnem sektorju. Zadnjič je bil članek v Financah o plačah v javnem sektorju, naredili so primerjavo povprečnih plač november 2015-november 2017. Edino policajem je šla povprečna plača v tem obdobju za 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dol, pri vseh ostalih pa gor za več kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, nekaterim krepko več. Ja, začetniki začnejo z nizko plačo (tudi v gospodarstvu je večinoma tako), imajo pa potem napredovanja, pa dodatke za povečan obseg dela in kaj vem kaj še vse. Pa še sigurno delovno mesto, brez strahu pred odpuščanji, stečajem. Vsega tega v gospodarstvu večinoma ni. V naši firmi so se začele težave 2008, takrat mi je šla plača 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dol in potem nekaj malega še enkrat in sem še zdaj na tej plači … Še na isto plačo ne morem kot pred 10 leti, o kakšnih napredovanjih lahko pa samo sanjam. In še precej takih poznam, marsikomu gre še slabše. Aja, pa delam na kar odgovornem delovnem mestu, z univerzitetno izobrazbo in 30+ let delovnih izkušenj dobim cca 1.200 evrov mesečno. Pa še tega moram bit vesela, ker pri mojih letih (oziroma že tam od 40. dalje) me itak nihče več ne bi zaposlil.

Vsak naj dela kar hoče, če s tem le drugih ne moti.
Ta stavka je moteča za marsikoga, torej je v tej obliki ne bi smelo bit. To bi intelektualci morali vedeti in upoštevati.

Naj grejo v 3 pm – vsi bi nekej stavkal pa na konc nc ne dosezejo. Kreteni res. Ce niso zadovoljni s sluzbo/placo naj pa zamenjajo ane, kje je problem? En kp nesposobnezev ki zivi na racun drzave. Banda lena fuj. Obenem te pa maltretirajo da mormo starsi sami za otrokov napredek skrbet, sedet z njimi do vecera in se j.ebat ker ti k.urci ne znajo ucit. Naj bojo placani po uspesnosti pa bojo hitr tih.

ja pa ja … a testi se pa sami pripravijo / popravijo? Pa da ne bi o tem, kako “nezahtevna” je vaša mularija … še svojih ne morete v red spravit, cel razred je pa mala malica, a ne?

Tako na hitro, ker nisem poznavalec – a v oči bode …

Ne podpiram prosvete in policije, podpiram medicinske sestre, gasilce, negovalce, nujna bi bila stavka v gospodarstvu vseh prejemnikov minimalca.

63. člen
(delovna in pedagoška obveznost)
(neuradno prečiščeno besedilo)

(1) Neposredna pedagoška obveznost v času organiziranega študijskega procesa v visokošolskem izobraževanju, ki se izvaja kot javna služba, znaša:

– za docenta, izrednega in rednega profesorja pet do sedem ur tedensko,

– za višjega predavatelja, predavatelja in lektorja devet ur tedensko,

– za asistenta deset ur tedensko.

AK jim je hudo nek gredo isakt službo drugje.
Ak jim je plata premalena nek gredo u inostranstvo.
Ak su zato da uče nek uče, idu na ših u pola osam ujutro i doma su u jedan dva popodne, sve praznike i vikende doma, cjelio prolječe isto

i šta bi sad oni radi?

New Report

Close