Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenija med najnižjim številom zaposlenih v javni upravi v Evropi

Slovenija med najnižjim številom zaposlenih v javni upravi v Evropi

https://siol.net/novice/slovenija/javna-uprava-v-sloveniji-med-najbolj-vitkimi-v-eu-459862

Za tiste, ki vpijete, da je treba javno upravo oklestiti. Okleščena je več ko preveč. 28 držav je pred nami, le tri za nami.
Pomanjkanje zdravnikov, policistov,…se že krepko čuti.

Res je , ubogi Japonci, čudno da še sploh obstajajo, ko imajo procentualno kar 4x manjšo javno upravo od nas. Mi rabimo petino ljudi v javni upravi, pa še to so se najbrž zlagali, jih je več, ker nikoli ne vedo katero metodologijo bi vzeli, da bi se znali preštet. Naj povedo še v številkah, da bo lepše videt koliko meglomešlastva in na tuj račun živečih je pri nas.

Po katerikoli strani pogledaš je Evropa šla k vragu, mi samo capljamo za njimi v vsem slabem.

Jah, mislim, da ni problem v količini zaposlenih, ampak v delovnih mestih, ki jih zasedajo.
Sigurno je premalo fizioterapevtov, sester, delovnih terapevtov – v glavnem, ljudi, ki so res v pomoč drugim. Preveč pa raznih komisij, birokratov, raznih šefov…
Kot je že ena napisala – ko so firme propadale, je bilo treba ljudi na vodilnih mestih in s poznanstvi zaposliti – pa so uvedli dodatne komisije in vmesne šefe in …. Saj ljudi, ki res delajo na polno, je pa tudi v javni upravi premalo. Marsikdo dela kot nor za nikakvo plačo – zato da lahko nekdo za mnogo večjo plačo “ureduje”.


javna uprava (vsebuje izvršno vejo oblasti – vlado in državno upravo) A ni govora tu samo o javni upravi in ne javnem sektorju? Se pravi, da imamo petino ljudi zaposlenih v meglomešalstvu in represiji.


javna uprava (vsebuje izvršno vejo oblasti – vlado in državno upravo) A ni govora tu samo o javni upravi in ne javnem sektorju? Se pravi, da imamo petino ljudi zaposlenih v meglomešalstvu in represiji.
[/quote]

Sam članek je šlampast, tam imajo zapisano …. javne storitve, obramba, zdravstvo, izobraževanje in socialna zaščita….

Statistični podatki http://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/varval.asp?ma=0700945S&ti=&path=../Database/Dem_soc/07_trg_dela/05_akt_preb_po_regis_virih/01_07009_aktivno_preb_mesecno/&lang=2

11/2017
Delovno aktivno prebivalstvo v javnem in zasebnem sektorju = 861009
Javni sektor skupaj = 237147 (27,54{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})
Zasebni sektor = 623862 (72,45{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

Samo poglej avtor, koliko imamo samo županov na 2 mio prebivalcev.
Vaš link

Za primerjavo z New Yorkom ki ima 8 mio + prebivalcev in 1 župana.
Vaš link

Se jo da prilagoditi, kakor se komu zapaše! Preveč je raznih pisarniških fikusov, ki med delovnim časom v svoji pisarni še zraka ne premešajo dobro, premalo pa v zdravstvu in negi.

Bolj realne so številke, koliko je v slo zaposlenih, koliko penzionistov, koliko na zavodu. Državo dejansko preživlja zasebni sektor, ustvarja dodano novo vrednost, javni samo prelaga denar iz enega v drugi žep in živi od tega.
Brez javnega sektorja ne moremo biti, potrebno je prerazporediti ljudi, povečati odgovornost in učinkovitost.

Na-a. Kurb_ je politika. Statistika je umetnost. 😉



Ja, pa poglejmo Kitajsko. Oni imajo enega predsednika države za dobro milijardo ljudi, mi pa za piškava dva milijona. Kakšno nepotrebno zapravljanje.

Tale siol ima take iantelektualce zaposlene, ki pišejo da ob početju migrantov ki so jih uvozile skandinavske države “Njihovi državljani poročajo o višji kakovosti življenja in nadpovprečnimi stopnjami zadovoljstva oziroma sreče.”

To se pravi, da je 1/3 budal odgovornih za preživetje 2/3 neodgovornih pametnjakovičev.

Sam veš kaj je jeba nje, da se neodgovoren javni sektor večinoma ukvarja z delovno neaktivnim prebivalstvom.

Al more tudi našo državo hudič uzet pa če nočeš!

To se pravi, da je 1/3 budal odgovornih za preživetje 2/3 neodgovornih pametnjakovičev.

Sam veš kaj je jeba nje, da se neodgovoren javni sektor večinoma ukvarja z delovno neaktivnim prebivalstvom.

Al more tudi našo državo hudič uzet pa če nočeš!
[/quote]

Se bom spet ponavljala – javni sektor so tudi kuharice v šoli, pa strežnice in medicinske sestre, pa reševalci v rešilcu, pa gasilci, pa hišniki na srednjih šolah…



Ja, pa poglejmo Kitajsko. Oni imajo enega predsednika države za dobro milijardo ljudi, mi pa za piškava dva milijona. Kakšno nepotrebno zapravljanje.
[/quote]

Še dobro, da imamo samo balerino in nimamo dva.

Groza! Torej mora 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aktivnega prebivalstva, ki so zaposleni V GOSPODARSTVU, pokrivati vse penzioniste, davščine, socialne transfere, plače javnih uslužbencev….Namreč ves denar pride od 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh, ki smo zaposleni v gospodarstvu. Seveda, ne pomeni, da javnega sektorja ne rabimo, ampak gledano denarno je to tako.

lp,D

https://en.wikipedia.org/wiki/Mayor_of_New_York_City

pa daj potem prilepi še podatek, koliko administracije dela za enega župana! Presneto več kot pri nas za celo državo, pa je NY zgolj veliko mesto!

Groza! Torej mora 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aktivnega prebivalstva, ki so zaposleni V GOSPODARSTVU, pokrivati vse penzioniste, davščine, socialne transfere, plače javnih uslužbencev….Namreč ves denar pride od 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh, ki smo zaposleni v gospodarstvu. Seveda, ne pomeni, da javnega sektorja ne rabimo, ampak gledano denarno je to tako.

lp,D
[/quote]

tudi veliko “gospodarstva” je prisesanega na državni aparat, tako da je še huje.
je pa res, da tudi nekateri deli državne uprave ali javne uprave služi na trgu.

Se bom spet ponavljala – javni sektor so tudi kuharice v šoli, pa strežnice in medicinske sestre, pa reševalci v rešilcu, pa gasilci, pa hišniki na srednjih šolah…
[/quote]

Se bom spet ponavljal- ….. ki so vsi zaščiteni kot kočevski medvedi napram delavcem v čistem gospodarstvu.

Sploh je pa norost metati popolnoma tržne dejavnosti v kanto javni sektor, kjer se evidentno zatira samoinciativnost, pronicljivost, znanje, in kar je še ostalih podjetniških lastnosti.

Javni sektor bi moral obsegati izključno dejavnosti ki so nacionalnega pomena s stališča varnosti, zdravja in drugih narodovih potreb. Pa še to samo v delu, kjer ni možno urediti kot tržno dejavnost ali bi bilo to za narodov blagor preveč rizkantno.

Noben od poklicev ki jih omenjaš nima kaj delati v JS. To je protiustavno napram delavcem v realnem sektorju, ki opravljajo enake poklice.

Se bom spet ponavljal- ….. ki so vsi zaščiteni kot kočevski medvedi napram delavcem v čistem gospodarstvu.

Sploh je pa norost metati popolnoma tržne dejavnosti v kanto javni sektor, kjer se evidentno zatira samoinciativnost, pronicljivost, znanje, in kar je še ostalih podjetniških lastnosti.

Javni sektor bi moral obsegati izključno dejavnosti ki so nacionalnega pomena s stališča varnosti, zdravja in drugih narodovih potreb. Pa še to samo v delu, kjer ni možno urediti kot tržno dejavnost ali bi bilo to za narodov blagor preveč rizkantno.

Noben od poklicev ki jih omenjaš nima kaj delati v JS. To je protiustavno napram delavcem v realnem sektorju, ki opravljajo enake poklice.
[/quote]

danes je družba tako zapletena, da taka sveta preproščina ne gre skozi. Beda pa je, da socialci, namesto da bi se borili za pravice delavcev v gospodarstvu, ki so lahko res nikakršne, raje pljuvajo po tistih delavcih, ki vsaj kakšno pravico imajo. Narobe svet.


javna uprava (vsebuje izvršno vejo oblasti – vlado in državno upravo) A ni govora tu samo o javni upravi in ne javnem sektorju? Se pravi, da imamo petino ljudi zaposlenih v meglomešalstvu in represiji.
[/quote]
V članku piše: javne storitve, obramba, zdravstvo, izobraževanje in socialna zaščita

danes je družba tako zapletena, da taka sveta preproščina ne gre skozi. Beda pa je, da socialci, namesto da bi se borili za pravice delavcev v gospodarstvu, ki so lahko res nikakršne, raje pljuvajo po tistih delavcih, ki vsaj kakšno pravico imajo. Narobe svet.
[/quote]

Da je družba zapletena je čista laž, ki si jo zmišljujete tisti, ki živite na tuj račun. Lahko vzamemo moj primer, da je temu tako: Torej naj mi država vrne kar sem vplačal – kar sem porabil +zakonite obresti, in takoj podpišem, da ne bom terjal nikakršne pavice več od nje.

Ko sem to izjavil na socialnem sodišču, so me samo pomilovalno gledali. Zakaj že? Ker bi bili ob službo brez odgovornosti in moj pošteno v realnem sektorju zaslužen denar!

Lej takole ti povem: pred 30 leti sem selil auslederje v domovino ko so v nemčiji zaslužili penzijo. Nekateri so se odločili za dvig rente nakateri pa za izplačevanje penzij. Ampak oni so to možnost imeli že pred 30. leti, mi tukaj je pa še danes nimamo!

Da je družba zapletena je čista laž, ki si jo zmišljujete tisti, ki živite na tuj račun. Lahko vzamemo moj primer, da je temu tako: Torej naj mi država vrne kar sem vplačal – kar sem porabil +zakonite obresti, in takoj podpišem, da ne bom terjal nikakršne pavice več od nje.

Ko sem to izjavil na socialnem sodišču, so me samo pomilovalno gledali. Zakaj že? Ker bi bili ob službo brez odgovornosti in moj pošteno v realnem sektorju zaslužen denar!

Lej takole ti povem: pred 30 leti sem selil auslederje v domovino ko so v nemčiji zaslužili penzijo. Nekateri so se odločili za dvig rente nakateri pa za izplačevanje penzij. Ampak oni so to možnost imeli že pred 30. leti, mi tukaj je pa še danes nimamo!
[/quote]

mi se pač gremo solidarnost. Pomilovalno so te gledali, ker so že na uč izračunal, da si več porabil kot dal. Pa izbij si že iz glave realni sektor a hočeš reči, da policaj, ki te ustavi in napiše kazen ni realen, ampak je domišljijsko bitje? Lahko pritožbo napišeš na Božičkov naslov?

mi se pač gremo solidarnost. Pomilovalno so te gledali, ker so že na uč izračunal, da si več porabil kot dal. Pa izbij si že iz glave realni sektor a hočeš reči, da policaj, ki te ustavi in napiše kazen ni realen, ampak je domišljijsko bitje? Lahko pritožbo napišeš na Božičkov naslov?
[/quote]

Pomilovalno so me gledali zato, ker sploh sposobni niso izračunat koliko sem prisilno vplačal ali pa direkt nočejo. Sam imam izračune narejene, ki pokažejo, da bi danes živel kot grof, če bi tokom življenja lahko gospodaril z legalno preko prispevkov ukradenim denarjem.

Ne ti men policaja, nimam težav z plačanimi kaznimi kadar sem kršil zakone, glej to: danes praktično nihče več ne preživi brez subvencij. Novorojenček se rodi, dobi subvencijo, vrtec subvencija, šola +hrana zastonj, kmet subvencija, fotovoltaika subvencija, magna subvencija revoz subvencija, obnovitev stare bajturine subvencija, ribiči subvencija, …….. …………………………………………………………………………………………………………………………

A veš kaj nje, zakaj plačuješ davke, in potem prosiš za subvencije? Zato ker hočeš ali zato ker moraš?

Ob dejstvu, da javni funkcionarji javno trobijo, da slovenija ne počrpa vseh kosehizijskih skladov…

Pa še nekaj nje: ob vsej megalomanski socialni državi in katoliški družbi, čedalje več ljudi v revščini… Zakaj že???????????

mi se pač gremo solidarnost. Pomilovalno so te gledali, ker so že na uč izračunal, da si več porabil kot dal. Pa izbij si že iz glave realni sektor a hočeš reči, da policaj, ki te ustavi in napiše kazen ni realen, ampak je domišljijsko bitje? Lahko pritožbo napišeš na Božičkov naslov?
[/quote]
Bedak. Policaj spada v iracionalen sektor.

Pomilovalno so me gledali zato, ker sploh sposobni niso izračunat koliko sem prisilno vplačal ali pa direkt nočejo. Sam imam izračune narejene, ki pokažejo, da bi danes živel kot grof, če bi tokom življenja lahko gospodaril z legalno preko prispevkov ukradenim denarjem.

Ne ti men policaja, nimam težav z plačanimi kaznimi kadar sem kršil zakone, glej to: danes praktično nihče več ne preživi brez subvencij. Novorojenček se rodi, dobi subvencijo, vrtec subvencija, šola +hrana zastonj, kmet subvencija, fotovoltaika subvencija, magna subvencija revoz subvencija, obnovitev stare bajturine subvencija, ribiči subvencija, …….. …………………………………………………………………………………………………………………………

A veš kaj nje, zakaj plačuješ davke, in potem prosiš za subvencije? Zato ker hočeš ali zato ker moraš?

Ob dejstvu, da javni funkcionarji javno trobijo, da slovenija ne počrpa vseh kosehizijskih skladov…

Pa še nekaj nje: ob vsej megalomanski socialni državi in katoliški družbi, čedalje več ljudi v revščini… Zakaj že???????????
[/quote]

Vsa tvoja prisilna vplačila skupaj ne morejo poplačat tega kar si porabil. Vse okoli nas, vse kar gledamo, po čemer hodimo, kaj pijemo, kaj jemo, kaj znamo, … od trenutka, ko pridemo na svet, je zgrajeno iz javnofinančnih sredstev, če odštejemo tisto, kar se je gradilo iz samoprispevkov v prejšnjem režimu. Če se nisi rodil na koruznem polju, če ti ni popkovine prekljuvala vrana, če nisi dobival ospena napraskanega iz plesni koruznih storžev, če nisi obiskoval šol v sememnišču, če ne plahutaš na svojih krilih malo nad tlemi in se javnih površin ne dotikaš z nogami, če ni mati tvojih otrok povrgla v štali zraven teleta, če si jih kadarkoli peljal na pregled, če jih nisi bistroumnež učil sam, če ne živiš ob sveči in vodi iz potoka, če imaš bajto, ki je zakonito zgrajena, če kadarkoli stopiš v občinske in upravne urade, če imaš potni list, če imaš osebno, če imaš vozniško,…… glej, kamorkoli se obrneš, si porabnik proračunskih sredstev, pa četudi ne boš dal nikoli razloga in veselja niti policajem, gasilcem, zdravnikom, če ne boš nikdar hudo zbolel, kjer se iz vzajemnega varčevanja zdraviš kolikor je potrebno, ne kolikor si vplačal zavarovalnici,.. in še in še in še…. vse to stane, in tvoji prispevki so le kaplja v morje proti temu, kar porabljaš in kar še boš porabljal. Tvoja teza bi vzdržala pogojno le, če bi začel ustvarjati, ko si padel ven in bi nehal en dan pred smrtjo, pa še to s predpostavko, da si resnično skromen uporabnik storitev. Nič ni zastonj, časi jamskih ljudi so že zdavnaj za nami.

New Report

Close