Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Uniforme v dotičnih trgovinah fuj in fej, ne vem kako zaposlene zdržite v njih se ostali strinjate?

Uniforme v dotičnih trgovinah fuj in fej, ne vem kako zaposlene zdržite v njih se ostali strinjate?

Ali res velja, da morajo v ‘Milerju’ vse zaposlene nositi vse črno (majice, hlače in celo nogavice)…?
Kakšen strog režim..
Pa v Dm-u so še v belih hlačah in halji ter obute v kroksah ali natikačih, da uboge trgovke izgledajo kot, da so zdravnice in ne prodajalke?
Obupno, le kako se počutite ve zaposlene, ko imate tako stroge režime?
Vam je kdaj ne prijetno? Sama namreč ne bi mogla biti nikoli oblečena čisto vsa v črnem, saj bi se počutila tako kot, da grem vsak dan na pogreb in ne v službo.
V Mercatorju recimo imajo tiste lepe simpatične predpasnike (ne vem točno kako se jim reče), a imajo pod tem lahko svoja, udobna oblačila pa so ravno tako v stiku z ljudmi.
Pa v diskotnih trgovinah (Hofer, Lidl in Eurospin) imajo tudi samo majice in nič drugega ne pa tako kot v zgoraj omenjenih, tisto se mi zdi pa too much.
Kot sem že rekla sama ne bi nikoli zdržala, če bi se nad menoj izvajal tak presing.

Mene ne moti. Je pač unifirma. Vsaj svoja oblačila prišparajo. Po službi se oblečejo pa tako, kot jim paše.

Mene uniforma ne bi motila. Sem opravljala poklic, ki jo je zahteval in sem že navajena.

nova
Uredništvo priporoča

Ko si bila pa ti v črnobelih časih v službi, ste pa nosili tiste grde Borovo ortopedske čevlje.Jih ne obujem, če mi jih šenkaš, pa še 100e zraven.

Sama sem v pisarni in za vsak izhod z nje moram imet modro haljo. Sem se čist navadila.

Na prejšnjem DM sem imela delovno obleko. Najboljše je ko zjutraj ne rabiš razmišljati kaj se boš oblekel ker te itak nihče ne vidi v čem prideš. Prišparaš na oblačilih.

Jaz pa ne razumem zakaj morajo zaposleni v trgovinah biti sredi zime v kratkih rokavih. Posledično je v trgovinah preveč ogreto za stranke ki pridejo z mraza v bundi, se potem v trgovini spotijo in gredo take spet ven na mraz. A si trgovine ne morejo omisliti kake flise za pozimi, da se srečamo nekje v zlati sredini?

Ko si bila pa ti v črnobelih časih v službi, ste pa nosili tiste grde Borovo ortopedske čevlje.Jih ne obujem, če mi jih šenkaš, pa še 100e zraven.
[/quote]

Tisti Borovo ortopedski čevlji so bili super! Sem jih tudi jaz nosila.

Nekaj najbolj grozotnega od uniform so kostimi, ki jih morajo nositi hostese v Cankarjevem domu v Lj. Sivo-zelene barve, matronastega kroja, ogabno, res.
Te šotore rešujejo le luštna mlada dekleta.
Ga direktorca bi lahko že najela kakšnega oblikovalca, da malo posodobi to žalost.

Vsi prodajalci – česarkoli – bi morali imeti uniforme, da se jih loči od kupcev. Majice, flise, jope, halje…karkoli pač z imenom trgovine kjer delajo. In to opaznim napisom na obleki. Ne 2cm besedilo.
Tisti name tagi so na daleč premajhni, da vidiš prodajalca.

Včasih sploh ne veš koga prositi za pomoč, ker jih ne ločiš od strank.

Ko si bila pa ti v črnobelih časih v službi, ste pa nosili tiste grde Borovo ortopedske čevlje.Jih ne obujem, če mi jih šenkaš, pa še 100e zraven.
[/quote]

Borolete so zakon.


Sem zaposlena v trgovini v nakupovalnem centru in se povsem strinjam s teboj. Meni je vroče v kratkih rokavih, kako mora biti šele v bunde oblečenim kupcem. Sem že večkrat težila vodstvu centra, a brez uspeha. Tajmer se naštima pozimi in poleti in j..i se.

Meni je zadnja briga, kako sem oblečena na delovnem mestu. Haha, ne vem, od kje si ti priplavala, da misliš, da je trgovki najvažneje, kako je oblečena. Jaz delam v Mercatorju, imam 2 predpasnika in 8 mercator majic – torej nosim mercator majico in predpasnik. Spodnji del pa kar želim. In mi je še super, ker z mojo plačo si pač ne morem privoščit fensi službenih oblačil. Bi pa z veseljem delala v Milerju in bila oblečena v črno ali pa v DMu. Stokrat raje kot Mercator – pa ne zaradi uniform! Deveta briga! Aja, pa v Mercatorju mamo tut bele natikače.

Bolje nositi uniformo kot svoja oblacila, ki jih je skoda. In drugo, ce rabis sluzbo, sprejmes delo, tudi, ce barva uniforme ni ravno po tvojem okusu 😉

Meni so pa prodajalke v Mullerju super za pogledat. Nobenih problemov nimam s črno barvo, tudi sama sem rada v črnem, ker je ta barva najbolj elegantna. Časi, ko so se v črno oblačili le tisti, ki žalujejo, so že zdaaaaaaavnaj minili 🙂

Tisti Borovo ortopedski čevlji so bili super! Sem jih tudi jaz nosila.
[/quote]

Mogoče za hodit.
Neestetski pa do konca.
Se danes dobi v Sanolabor tudi super udobna obutev, če si ure in ure na nogah.Pa še lepa zraven za pogledat.

New Report

Close