Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant noče vzeti kredita za najino poroko

Fant noče vzeti kredita za najino poroko

Maja se bova poročila, res se razumeva, skupaj sva že dve leti in pol, ampak zdaj se je pojavil problem, ker imava različne poglede na poroko kot tako.
Jaz bi se rada poročila v stilu, on pa hoče skromno poroko, samo najbližji sorodniki pa da gremo na kosilo. Joj kako bedno. Jaz hočem svate, žur, do jutra, da bojo vsi o tem govorili še dolg! Ni pa on nek revež, da smo si na jasnem, ima dobro službo in dobro plačo. Jaz pa bolj švoh plačo in ne morem vzeti kredita, ker mi šefica izplačuje manj kot minimalca ostalo pa na roko.
In sem hotela, da bi on vzel kredit, da bi res naredila poroko kot se šika, on pa noče, pravi da mu je brezveze zapravljati denar za pijančevanje.
Sem kar razočarana in ne vem kako naj tole rešim, ker jaz hočem, da si mojo poroko vsi zapomnijo in da bo res na nivoju.
Poročiš se samo enkrat in ne morem pristati na eno brezvezno poroko. Tudi moja mama jerekla, da tole pa ni nič od nič.
Res ne vem kaj narediti, ker me je kar malo minilo. A takole bo potem pri vsem šparoven? To zame ni lajf. Ga imma pa rada in sem res razdvojena trenutno.

Ne bluzi kr nekj.Svatbo,poroko vedno plačajo nevestini starši. Kapiraš. Jasno. Nevestini starši so dolžni plačat poroko.
Sram te je lahko.

Ti si spet ena tistih punc, katere se porocijo s tipom samo zaradi denarja, mar ne.
Ostalo itak ni pomembno.
Jaz dam fantu prav, saj je njegov denar in lahko dela z njim kar hoce, ce se pa tudi tvoji materi zdi vse skupaj preskromno, pa naj ti ona zalozi za tvojo superirno poroko…

nova
Uredništvo priporoča

Pojdi raje spat pa takele pravljice prišparaj za koga ki ti bo verjel

Pogovorita se. Resno in nujno. Če nista sposobna kompromisov delat potem se raje ne poroči.
Bolje sedaj kot kasneje.
No pa sta prišla do konkretne ovire.
Nista ne prva ne zadnja.

Če je količkaj pameten, bo čim prej skenslal nesposobno kešpičko, ki je sama na minimalcu, rada pa bi zganjala hohštaplarijo. Je dovolj sposobnih punc, ki nimajo potrebe, da bi svoje komplekse kompenzirale s takšnim brezveznim venmetanjem. Za tako plehko deklino bi bil čisto dober kakšen tebi enak nesposobnež. Namesto da siliš fanta v jemanje kreditov, pojdi raje klošarit, da ti nekaj doprineseš v skupnost, on očitno že ima dovolj.

Še ena taka, ki bi rada zapravljala možev denar. Upam, da te spregleda in odpove poroko!

Prvo: se ti poročaš zaradi sebe ali zaradi drugih?
Drugo: če kdorkoli od vaju mora vzeti kredit, pomeni da nihče od vaju nima dovolj za takšno poroko kot si jo ti predstavljaš.

Rešitev je kompromis:
Naredita nekaj vmes, še vedno brez kredita, znajdita se, dober žur je lahko tudi brez ultra finančnih stroškov.

In ta kompromis vzemita kot izziv, popotnico za skupno življenje in vse težave in konflikte, s katerimi se bosta še spopadala v življenju.

No, včasih je veljalo, da poroko plača nevestina familija. Tako da če tvoja mama misli, da je to nič od nič, naj ona vzame kredit in ti plača sanjsko poroko. 🙂

ponudba je slabš kot nič. Do maja dajta oba nekaj denarja na stran. S privarčevanim denarjem po poroki peljita najožje na kosilo in po kosilu z letalom ali s križarko na medene tedne. Verjem da se bosta imela lepše kot pa na eni fešti od katere bosta imela samo mačka in nepotreben strošek.

Stara pa tudi ni kaj prida. Bi se rada šopirila na račun drugih, sama pa očitno ni uspela kaj prišparat in tudi vzgoja ji ni šla dobro od rok, da je vzgojila nesposobno razvajenko.

Pa naj tvoja mami plača, če je tako glasna. Kakšna mama pa je, da ti tega ne ponudi?

Ti pa se ne poroči, dokler si ne razjasniš sama sebi, kaj si pravzaprav želiš. Si želiš ohcet ali zakon? Stopaš na skupno življenjsko pot z nekom, ki naj bi ti pomenil vse. Če si se temu pripravljena odpovedati zato, ker noče zapraviti premoženja za pijančevanje in razgrajanje, potem ti ne pomeni dosti in bi bilo prav, da mu daš možnost, da najde žensko ki ga bo res cenila.

Poročiš se samo enkrat hahahaha…..

Vidva nista za skupaj, ker imata popolnoma nasproten odnos do denarja. Take zveze se pogosto koncajo z locitvijo.

Vidva enostavno nista za skupaj.
Poroka pa itak ni za vse življenje,kot praviš.
Zelo malo jih ostane skupaj.

Jp, take teme pa ratajo, ko nima ženina in je baba večno samska prismoda preko štirideset. Ja saj, kaj pa če v življenju počet, mon in otročje neumnosti trajbat, to je vse česar je sploh sposobna.

Razumen dečko! Bling bling poroka stane kar precej, bi pa dajala na kraj 2 leti kar si na roke dobila, pa bi lahko uživala na bleščeči poroki…

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Zaradi izjemno veliko razvez ti ne svetujem velike poroke. Kritike pa so ti že tisti nad mano napisali.


Ti ji raje svetuj naj si najprej ženina najde, ker tudi tega nima, sicer ne bi takih tem odpirala, ne?

Pri nama je bilo obratno. Mož si je želel veliko poroko, meni je bilo pa to nekaj najhujšega, vsi ti ljudje, sorodniki, da bi prišli naenkrat. Pa toliko denarja dati za to, se mi je zdelo, kot da ga bova stran vrgla. Ni mi bilo do tega, da se zadolzim za pijancevanje njegovih kolegov, niti ne prijateljev. Pa drugace se rada druzim, sem morda celo bolj druzabna, kot moj moz. Takrat se nisva porocila, sva odlozila za 10 let. Poroka v druzinskem krogu, piknik za vse prijatelje. Poroka mi ni bila stres, ampak nekaj najlepsega, pa se vsi najini otroci so bili zraven. V skupnem zivljenju je treba sklepat kompromise. Vztrajaj pri tistih stvareh, ki so zares, zares pomembne zate, pri ostalih pa ne sitnari. Pa to, kaj pravi tvoja mama, res ni pomembno, saj se ne bo ona porocila 😉 Raje razmisli o tem, zakaj si zelis v zakon. Pravi razlog je le eden. Vse ostalo je obrobnega pomena. Vso sreco!

Dobro so te oprali s temi tradicionalnimi šegami, še cel kup denarja bi zmetala za to. Še enkrat več se je izkazalo, da so poroke sama afnarija in da so bolj ali manj samo zato, da se kešpičke postavljajo.


Ena od mojih bivših je bila tvoje baže. Sem jo poslal k vragu.


Ena od mojih bivših je bila tvoje baže. Sem jo poslal k vragu.
[/quote]

Vidiš Tarčika, ko si ga usral, pa bi lahko danes imel vsaj status ločenca, če že otrok ne, tako si pa zamudil dva obvezna dela življenja po definicijah puhloglavke, ki seveda ni možača. Možače imajo pa drugačno življensko črto.

Če si želiš sanjsko poroko, potem za eno leto varčuj za njo. Po enem letu odrekanja pa boš presodila ali je smiselno v enem dnevu zapraviti 8000 eur? Sem mnenja, da se poroke delajo v zmožnostih, ki jih imamo. In, da je tudi skromna poroka lahko čustvena in lepa. Verjemi, da ne moreš narediti takega žura oz poroke, da se jo bom slominjala za zmeraj. Meni je poroka pač en dogodek. Vse so mi lepe na svoj način o njih pa ne razpravljam in se ne poglabljam.

Pametno razmislja tvoj fant.

New Report

Close