Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na blagajni sem ob plačilu fasnge lahko tudi do 10 minut, ljudje v vrsti nestrpni

Na blagajni sem ob plačilu fasnge lahko tudi do 10 minut, ljudje v vrsti nestrpni

Jah, jebiga. Sem doma iz odročnega kraja, tako da imam do najbližje trgovine približno 10 minut vožnje. Ker se ne morem sprehoditi do trgovine, je moj sistem tak, da grem po navadi ob sobotah, torej enkrat tedensko, opravit velik nakup za cel teden. Voziček je seveda poln, tekoči trak na blagajni pa prav tako. Ljudje prav debelo gledajo, koliko robe sem kupila. Zlaganje živil v vreče vzame minuto ali dve, nato sledi unovčitev popusta, običajno kupim tudi cigarete, ki jih skoraj vedno nimajo na blagajni, tako da morajo v skladišče ponje, na koncu pa še plačilo in nalepke. To je seveda zamudno, ljudje za mano v vrsti pa zavijajo z očmi, jamrajo in tudi potihoma kritizirajo, ne da bi vedeli, da jih slišim. So me tudi že žalili. Res ne morem verjeti, kako nestrpni ljudje me obdajajo. Ne morem pomagati, če ne gre hitreje. Namerno zagotovo ne povzročam gneče. Zaradi nestrpnežev pa tudi ne bom opravljala manjših nakupov, zato da oni ne bodo čakali.

Nauk posta je: Včasih je treba znati tudi potrpeti.

Ej, prav nasmejala si me.

Res so včasih za zastoje prej krive prodajalke kot kupci, ampak tole je bil pa eden od vrhuncev: je bila kar lepa vrsta za današnje čase, ko smo vajeni, da sta pred tabo kvečjemu dva kupca, in ženska gre blagajničarko zasliševat, kakšne vrsta riba je to, kar je kupila panirano in v neprozorni vrečki. Halo, a je blagajničarka morda diplomirana biologinja, da ji bo iz glave potegnila latinsko ime? Blagajničarka ji je pač še enkrat prebrala tisto, kar piše na embalaži in je lahko ženska tudi sama prebrala. Ona pa, ja, samo mene zanima, kakšna riba je to.
Haloooooooo.

No, to je res smešno.

Kritiziranje in žaljenje mene, ki nikomur nič nočem, razen tega, da sem dolgo na blagajni, se mi pa še zdaleč ne zdi smešno. Nestrpneži s tem le kažejo, kakšen narod s(m)o.

Pa zakaj te motijo xy ljudje, v bistvu si nestrpna kot oni.
Pač, greš v štacuno, opraviš svoje, komur se mudi, naj gre na hitro blagajno in konc.
Vsak si lahko misli, kar si hoče, od tebe pa je odvisno, koliko te to zanima.

Avtorica, 10 minut vožnje imaš do trgovine?! In toliko imaš za povedat, kot da se voziš 4 ure do štacune?

Meni se tudi ti zdiš bolj nestrpna, kot tisti za tabo.

V vrečke se zlaga medtem, ko trgovka skenira, za cigarete lahko poveste takoj na začetku nakupa, mogoče bo lahko koga poslala ponje med tem ko skenira, vnovčitev popusta in nalepke pa vzamejo vse skup pol minute. Mogoče pa zavijajo z očmi, ker ste nesposobni?

Ko smo že na temi – v tujini imajo večinoma blagajne za invalide, starše z majhnimi otroci in nosečnice (pač tiste, ki težko čakajo in/ali stojijo). Bi lahko počasi uvedli tudi pri nas že.

Ne vem, kaj sploh hočeš povedati. Saj me ne moti to, da se moram 10 minut voziti trgovine. To niti ni bistvo teme. Bistvo teme je to, kako je narod nepotrpežljiv. Nepotrpežljivost jih vodi celo do te mere, da te začnejo potihoma kritizirati in žaliti. To me pa moti.

Aja, pa post ni namenjen temu, da izpadem “reva”, niti pomilovanja nočem. Bistvo teme sem pa že zgoraj napisala.

Jaz sem bil vedno zelo strpen do kadilcev, ko so jim uvajali protizakone sem bil celo na njihovi strani in so se mi smilili, ampak odkar stojim v teh kretenskih vrstah pred blagajno, sem pa zelo protikadilsko nastrojen.
NIKOLI, nimajo njihovih cigaret. NIKOLI. Vedno je treba ravno za tisto njihovo prokleto škatlo do vseh drugih blagajničark pa v skladišče itd. itd. Seveda če ne bi bili kadilci svinje, da večjih ni, bi pač vzeli tiste smrtne palčke, ki jih ima prodajalka na voljo, in če bi bila prodajalka oseba z IQ +80, bi tudi pripravila najpopularnejše škatle smrti, ne pa najmanj popularne, ki ji potem delajo nered medtem ko leti v skladišče po marliče.

Če se ti je že večkrat zgodilo, da se folk za teboj razburja in te celo potiho žali, moraš bit res ekstra počasna.

Umiri se malo. Za to pa kupci nismo prav nič krivi, da na blagajni nimajo cigaret, ki jih jaz hočem. Zakaj jih nikoli nimajo, se sprašujem tudi sama. Tista omara nad blagajno pa vedno napol prazna. Včasih so imeli vse čike v omari, šteke pa pod pultom in ni bilo nobenega nepotrebnega čakanja.

Hm….a si kaj razmišljala, da bi nehala kaditi?

Umiri se malo. Za to pa kupci nismo prav nič krivi, da na blagajni nimajo cigaret, ki jih jaz hočem. Zakaj jih nikoli nimajo, se sprašujem tudi sama. Tista omara nad blagajno pa vedno napol prazna. Včasih so imeli vse čike v omari, šteke pa pod pultom in ni bilo nobenega nepotrebnega čakanja.
[/quote]

zato pa imajo normalne trgovine trafiko s čiki in časopisi. da kadilci ne delajo gužve

Kakšna neumnost…. Torej je najbolje, da tudi na delikatesi kupujemo tisto, kar je pač že narezano, da ne bomo delali gneče? Ali kaj hočeš povedati?

Prebrala sem in kakšen občutek sem dobila; da nekako uživaš, ko počasi spravljaš v torbe in delaš gužvo, tako nekako sem razumela. Če bi te motilo, bi poskušala spremeniti.
Jaz naredim tudi velik nakup naenkrat, pa hitro spravljam v vrečke, kartico držim že v roki, da jo kasneje ne iščem po denarnici, prav tako tudi gotovino, če plačujem z gotovino.

neeee, sem preveč živčnaaa!!! ne ti meni govorit, kaj naj jaz razmišljam!!!!!!

Nimam pojma, zakaj si dobila tak občutek, ki seveda ne drži. Prav tako mečem v vreče, kakor hitro morem. Tudi vse si vnaprej pripravim (kartico, kupon, list za popust …). Gotovino imam večinoma v bankovcih, tako da samo odprem denarnico in plačam. Zamudno je pa recimo to, da cigaret nimajo na blagajni in mora v skladišče ponje. Za to pa jaz nisem kriva.

neeee, sem preveč živčnaaa!!! ne ti meni govorit, kaj naj jaz razmišljam!!!!!!
[/quote]

Vidim ja, da si živčna. Še na vljudno vprašanje ne znaš normalno odgovoriti.

Mi hodimo ob petkih v intersparu nakupujemo tedensko zalogo, nismo edini, manjše izdelke zlagam v vrečke, večje pa v voziček in potem direktno v avto. Nikoli nihče nič ne reče. Tisti, ki imajo manj izdelkov grejo na hitre blagajne.

To niso samo nestrpneži, ampak nekulturni zavistneži. Pika.

Ni treba imeti nobenega občutka krivde; pa kaj potem , če imaš robe za dva polna traku – tudi jaz jo imam kdaj. In prav vidim tiste poglede, kako še dodatno skenirajo robo skozi svoje oči – kaj zalgaš toliko na tekoči trak . In dostikrat nakupim še za nekaoga, za katerega skrbim, pa dam na skupni račun, plačujem tudi jaz ne rabim ločenih računov.
Nekateri ljudje so tako tumpasti, da včasih nti ne vidijo prazne blagajne za do 10 izdelkov , kak Leclerc napirmer( jih imajo napirmer manj od deset v svoji košari). Raje stojijo za teboj in se pasejo, kako hitro zlagaš. priznam, da jih kar fasciniram s svojim tematskim že vnaprej na trak, hitrim zlaganjem – njihove oči ne dohajajo mojih rok 🙂 Se lahko pe marsikaj naučijo….

Jaz pa zaradi slabih izkušenj tipkanja preveč artikov kot jih je v resnici ali napačnih cen gledam na glgajno – inne zlagam dirket v vrečko s pulta – v voziček. Toliko, da prodajalka ve, da jo kontroliram kar vnaša v bačagajno. Saj ne rečem, večina je poštenih, nekatere pa niso. Slabe izkušnje pri velikih nakupih v Mercatorju in TUŠu. Tja ne hodim več.

Pred kakšnim mesecem sem naletela na eno ženšče na blagajni pred mano, ki je skoraj za vsak artikel ali tekla nazaj po drugega ali je imela npr. 3 šampanjce in spraševala blagajničarko kakšne kvalitete in cene je kateri, da se je potem za enega odločila- groza, mislim, da sem jo čakala več kot 10 minut in to v Lidlu, kjer naj bi blagajničarke “metale” artikle s pulta. In, potem, ko ji je končno uspela vse kasirati, in sem bila že na vrsti, ona pa svojega seveda še ni zložila, mi reče, da kako so pa tule v Lidlu nestrpni in hitri na blagajnah, ane gospa, niti zložit ne moreš v vrečke? Danes mi je sicer hecno, takrat bi se je pa najraje fizično lotila, pa blagajničarka predvidevam, da tudi.

ne more jih.. Ne sfolga kaseta nad glavo zdržat toliko robe, kolikor jo proda. Nafila pred prodajo, pa ni zadosti… štekaš?

Cigareti so dovoljena droga in to gre najbolj, prej ko futer za nekatere -prej kot kruh pa mleko…..zato neprestano skačejo po zalogo, ker je nimajo dovolj nad glavo v kasetah, prehitro zmanjka….. ne smejo pa met pod pultom, da jim kdo ne pokrade.. Morajo met “zakelenjeno” v kasetah nad glavo….

Nimam pojma, zakaj si dobila tak občutek, ki seveda ne drži. Prav tako mečem v vreče, kakor hitro morem. Tudi vse si vnaprej pripravim (kartico, kupon, list za popust …). Gotovino imam večinoma v bankovcih, tako da samo odprem denarnico in plačam. Zamudno je pa recimo to, da cigaret nimajo na blagajni in mora v skladišče ponje. Za to pa jaz nisem kriva.
[/quote]

Ne smejo imet več, kot gre v kaseto nad glavo…. zaradi kraje, če bi imele kar pod pulti. -ne smejo met.

Kadar imam jaz poln voz,ponavadi spustimo 3 ali 4,ker preden jaz vse zložila na trak so oni glih konec,seveda,ce je kdo sploh…Sicer se pa ne sekiram,kaj naj. ..

Ah daj no – potem lahko spustiš praktično vse do nekoga, ki bo imel enako poln voziček, kot ti, pa delaj to naslednjih 20 minut :))) Nisi dolžan spuščati vseh. So na voljo blagajne za hitri nakup, ali pa kakšan blagajna, kjer ni nekdo z velikim nakupom. Veliko denarja pustiš s polnim vozičkom in si upravičen do, ne pa bit semafor in spuščat naprej.

A veš, to je enako kot tole: stojiš v prometni jutranji konici pred semaforjem pri rdeči in ker ti še nisi uspela prestavit v prvo prestavo, pa bi lahko, spustiš enega s svoje desne pred seboj, da se lahko priključi naši vrst in medtem ti daš v prvo – a se že vedno ne premakneš z zavijanjem v desno, v tem ti pa trije “zviznejo” od nasproti z zavijanjem v levo, na tovjo šuro – n zasedjo prostor in ti stojiš pred zelenim semaforjem in mi vsi za teboj…….. in potem uspe speljati samo tebi, ker je semafor kratek, mi pa spet stojimo.

Vljudno je torej enega spustiti, po sistemu zadrge, ne pa cel regiment.

New Report

Close