Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja hepatitis b

hepatitis b

Pozdravljeni. Zdaj imam nove izvide zaradi hepatitisa b. Če mi jih lahko prosim razložite

S bilirubin cel 13 umol/l s bilurin dir 4 umol/l s-a fosfataza 1.36 ukat/L S-AST 0.5 ukat/l S-ALT 1.05 ukat//l S-GAMA-gt 4.03 ukat/l

Hepatitis B HBsAg poztivno več kot 13000 IU/ml

Koncentracija DNA virusa hepatitisa B 953 IU/ml.

Naročili so me še na FIBROSCAN kako to poteka???

Spoštovani, tako natančno se s preiskavami ne ukvarjam. Gre pa za neinvazivno UZ preiskavo (ki je marsikje vsaj deloma nadomestila biopsijo), s katero določajo stopnjo ciroze. Natančno vam bo preiskavo 8omejitve in prednosti) razložil lečeči zdravnik.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

A ostali izvidi so pa ok?? Čudno se mi zdi da nisem dobil nobenih zdravil pa tudi kakeršnekoli dijete glede hrane in pijače mi niso predpusali??

nova
Uredništvo priporoča

Povišan je sicer encim gama, pa nosilec ste, kar tako in tako veste. Razen izogibanja alkokoholu drugega ni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Hvala za odgovor. Ker biopsije sem se res bal samo da ni kej hujšega. Vam pišem spet aprila. Še enkrat hvala za vaš hiter odgovor

Spoštovani,

Upam, da nisem preveč tečen ampak imam še eno vprašanje, zdej ko čakam na ta fibroscan.

Pri ultrazvoku trebuha z dne 24.6 je zdravnik napisal sledeče ni na jetrih opazil nobenih posebnosti pravi da so samo minimalno zamaščena.

A imam vseeno lahko cirozo jeter tudi če na jetrih ni opazil nobenih sprememb?

V primeru praktično normalnega izvida UZ je verjetnost fibroze praktično nična. Začetne fibrotične spremembe bi lahko ugotovili kvečjemu z biopsijo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Hvala za tako hitet odgovor res ste zelo prijazni. Še enkrat hvala

:))

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Sedaj imam nove izvide

Stanje fibroze po metavir fo/1. Povprečje meritev 5.1 kPa

DNA virus hepatitisa B 8340 iu/mol

Prosim za razlago izvida

Spoštovani, gre za začetni stadij fibroze. Stadiji fibroze so štirje (ciroza=4), pri vas gre za čisto začetni stadij med O in 1 (minimalne spremembe zaradi delovanja hepatitisa B). Vidim pa, da se je število kopij zvišalo. Število kopij DNA nad 2000iu/mol pomeni indikacijo za protivirusno zdravljenje.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani

Predpisano imam izogibanje maščobam zdravilom in alkoholu. Ne vem pa zakaj mi niso predpisali nobenih zdravil? Ostali izvidi so ok edino gama GT je 3.5??

Gama GT je, seveda, povišan. O nadaljnjih postopkih z vami se. žal, ne moreva pogovarjati – predlagam, da se obrnete na lečega infektologa in ga temeljito izptašate vse, kar vas zanima.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Vseeno hvala za vaš odgovor. Mi je tudi infektologinja odgovorila da je glede na izvide zaenkrat potrebno samo spremljanje in kontrola septembra in omejitev maščob zdravil in alkohola ter veliko gibanja.

Pa lep pozdrav in uspešen dan vam želim

New Report

Close