Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dajmo prijavit vse Ljubljančane, ki oddajajo na črno?

Dajmo prijavit vse Ljubljančane, ki oddajajo na črno?

Sam ti Ljubljančani res mislijo da so bogovi, polovica jih kar na črno oddaja. Dajmo jih vsi prijavljat?

enkrat mi je ena pametna računala vsak mesec več, potem še nekaj grozila. Prijavila sem jo in se odselila. Pa vse na črno je oddajala. Baje je fasala kazen ene par jurjev.

pokvarjena lamuharska smrdljiva rdečuharska drhal

nova
Uredništvo priporoča

enkrat mi je ena pametna računala vsak mesec več, potem še nekaj grozila. Prijavila sem jo in se odselila. Pa vse na črno je oddajala. Baje je fasala kazen ene par jurjev.
[/quote]

Če sama nisi pričala in priložila svoje najemne pogodbe potem ni dobila nič kazni!
Drugače bi jo dobili obe: ti ki podpiraš in ona ki na črno oddaja.

Najemniki ne razumete: Oddajamo zaradi profita! Ne oddajam samo da krije stroške nepremičnine, ampak da imam tudi kaj od tega.

Cene so šle gori ker je vse več oddajana prek airbnb.

Ja, kupili so poceni – Jazbinšek pa to. Zdaj pa na črno odirajo študente.
Študenti pa nimajo kam it in morajo vse to požreti, če hočejo bivati v LJ.
Tako, da ja, kar prijavit.


a kdo s pištolo za vratom koga sili, da mora najeti ☺☺☺

Študenti imajo za sabo starše. Kok sposobni pa sami veste kok ste. Pa štipendije, pa OD…če si ti kot starš neuspešen, ne krivit najemodajalca!

Pazi kaj govoris, drugave bomo nehali subvencionirat tisto vase vrtickarstvo, ki mu vi pravite kmetovanje, potem pa da vidimo kdo bo tenko piskal.

Študenti imajo za sabo starše. Kok sposobni pa sami veste kok ste. Pa štipendije, pa OD…če si ti kot starš neuspešen, ne krivit najemodajalca!
[/quote]

Nisem ne študentka, ne starš.
Podpiram pa vse tiste študente in tudi druge najemnike, da najemodajalce prijavijo, če bodo oddajali na črno.
Oderuhom je treba naštepat kazni.
Do stanovanj so prišli na lahek način, Jazbinšek pa to, zdaj pa bi se šli še oddajanje na črno. Banda pokvarjena.
Tako, da ja, prijavite te oderuhe pokvarjene, če naletite nanje.

Pazi kaj govoris, drugave bomo nehali subvencionirat tisto vase vrtickarstvo, ki mu vi pravite kmetovanje, potem pa da vidimo kdo bo tenko piskal.
[/quote]

Veš kaj, od LJubljančanov imamo samo škodo. Ob vikendih in drugih prostih dnevih se privalijo iz svoje zasmrajene LJubljane k nam na podeželje. Parkirajo kjer se jim zdi, kradejo pridelke, kradejo vse mogoče. Da ne omenjam svinjarije, ki jo pustijo po travnikih in gozdov.
Seveda se pa denar vestno steka v LJ. Za UKC, za fakse, za šole, za opero, gledališča… vse v LJ. Samo, da ne bi kakemu drugemu kraju kaj preveč ostalo.

Pohvale tistim LJ-čanom, ki hodijo na podeželje in se normalno obnašajo, ne parkirajo po tuji lastnitni, ne odlagajo smeti, so olikani, ne kradejo – samo kaj, ko večina ni takih. Večina je podivjanih.

Sem za to, da se vse prijavi, ne samo Ljubljančane tudi vse ostale, ki oddajajo kjer koli po Sloveniji.
Sama oddajam stanovanje in imam vse prijavljeno. Letno plačam okoli 2.000€ davka.

Prijavimo vse nepravinosti, ne samo pri oddajanju, tudi pri računih, ki jih ne izdajajo, ki jih izdajo dvakrat ali trikrat, na koncu je račun že čisto zmečkan (to opažam v raznih lokalih), ….

Veš kaj, od LJubljančanov imamo samo škodo. Ob vikendih in drugih prostih dnevih se privalijo iz svoje zasmrajene LJubljane k nam na podeželje. Parkirajo kjer se jim zdi, kradejo pridelke, kradejo vse mogoče. Da ne omenjam svinjarije, ki jo pustijo po travnikih in gozdov.
Seveda se pa denar vestno steka v LJ. Za UKC, za fakse, za šole, za opero, gledališča… vse v LJ. Samo, da ne bi kakemu drugemu kraju kaj preveč ostalo.

Pohvale tistim LJ-čanom, ki hodijo na podeželje in se normalno obnašajo, ne parkirajo po tuji lastnitni, ne odlagajo smeti, so olikani, ne kradejo – samo kaj, ko večina ni takih. Večina je podivjanih.
[/quote]

Mene pa zanima, kje ti živiš? Kje je ta čudoviti kraj, kjer se spopadate s krajo pridelkov? Razen na Dolenjskem, kjer vemo, kdo krade kmetom, nisem še nikjer opazila avtomobilov, parkiranih sredi travnikov ali ob njivah in ljudi z vrečkami v roki….

Jejhata, kmetavzi, a sploh s svoje blatne njive vidite koga, ki na črno oddaja?
Pa vaše zelje in jajca brez davkov, polaganje špirovcev pri sosedih brez davka, pitje v gostilni brez davka … Pomirte se no, niso v tej državi samo stanovanjski goljufi problem.

Nisem ne študentka, ne starš.
Podpiram pa vse tiste študente in tudi druge najemnike, da najemodajalce prijavijo, če bodo oddajali na črno.
Oderuhom je treba naštepat kazni.
Do stanovanj so prišli na lahek način, Jazbinšek pa to, zdaj pa bi se šli še oddajanje na črno. Banda pokvarjena.
Tako, da ja, prijavite te oderuhe pokvarjene, če naletite nanje.
[/quote]

ko imam pa nižjo ceno oddajate zato ker ne dajem v davčno in plačujem takse se pa grebete kot nori a ne? Ne ide i jare i pare! Komot to plačujem in prijavljam ampak potem gre cena najema 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gor.

Kako pa veste, ali lastnik plačuje davek ali ne?

In v končni fazi, kaj vas to briga. Brigajte se zase, pa bo za vse dovolj.

Hja, ko začne mutiti, da je proti temu, da prijaviš začasni naslov pri njemu, potem veš, da oddaja na črno.

ko imam pa nižjo ceno oddajate zato ker ne dajem v davčno in plačujem takse se pa grebete kot nori a ne? Ne ide i jare i pare! Komot to plačujem in prijavljam ampak potem gre cena najema 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gor.
[/quote]

Upam, da te prijavijo, ko boš oddajal na črno.
Jaz se prav nič ne grebem. Niti ne bi šla v najem k tujcu tvoje sorte, povzpetniki iz tujine ste najhujši. Kar sem bila v najemu, sem vedno zahtevala vse jasno, prijavila začasno bivališče. Nič na črno.

A ti veš, da ješ hrano, ki jo pridelamo kmetje na blatni njivi? Vse, kar kupiš za pojesti, pridelamo kmetje. V poduk, ko boš spet žalila kmete.
Če pomagam sosedu delati, nikoli ne računam. Torej tudi davka ni, ker ne dobim denarja.
V gostilne pa ne hodim. Nisem neka mestna frajla, da bi morala po gostilnah viset.

ko imam pa nižjo ceno oddajate zato ker ne dajem v davčno in plačujem takse se pa grebete kot nori a ne? Ne ide i jare i pare! Komot to plačujem in prijavljam ampak potem gre cena najema 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gor.
[/quote]

Na tole sem pomislil tudi jaz.
Je že prav in pošteno da se dela po predpisih, a če bodo vsi tako, bodo cene najema v začetni fazi še malo poskočile.

Hja, ko začne mutiti, da je proti temu, da prijaviš začasni naslov pri njemu, potem veš, da oddaja na črno.
[/quote]

Z veljavno pogodbo (a kdo mogoče oddaja brez pogodbe?) se najemnik lahko začasno prijavi na naslovu. Pa če se lastnik na glavo postavi. To ni njegova stvar, kot ni najemnikova stvar, ali lastnik prijavi na davčno ali ne.

Še enkrat, vsak naj se zase briga.

Ja že par let obljubljajo potres v Lj.
Jaz čakam, oddal bom vse tudi pasjo hiško 80x 120 cm. 😉

Mene pa zanima, kje ti živiš? Kje je ta čudoviti kraj, kjer se spopadate s krajo pridelkov? Razen na Dolenjskem, kjer vemo, kdo krade kmetom, nisem še nikjer opazila avtomobilov, parkiranih sredi travnikov ali ob njivah in ljudi z vrečkami v roki….
[/quote]

Še krompir kopljejo iz zemlje. Obiranje jabolk je pa itak stalna praksa.
Ko je kostanj, gobe – pa naredijo tak svinjak po gozdovih kot, da bi največja sodrga zašla v gozdove. Za sabo pustijo svinjarijo, brcajo gobe, ki jih ne poznajo, lomijo veje…
Tako, da tega je ogromno.
Da ne omenjam tega, da jim je sedaj prišlo v navado kar z motorno žago priti v tuj gozd.

Z veljavno pogodbo (a kdo mogoče oddaja brez pogodbe?) se najemnik lahko začasno prijavi na naslovu. Pa če se lastnik na glavo postavi. To ni njegova stvar, kot ni najemnikova stvar, ali lastnik prijavi na davčno ali ne.

Še enkrat, vsak naj se zase briga.
[/quote]

O pa ja, vemo kake pogodbe bi lastniki sklepali.
Upam, da boš tudi takrat rekla, ko se ti zgodi recimo kaka nezgoda, poškodba, škoda na imetju, da naj se vsak zase briga in naj gasilci, reševalci se ne vtikajo vate.

Na tole sem pomislil tudi jaz.
Je že prav in pošteno da se dela po predpisih, a če bodo vsi tako, bodo cene najema v začetni fazi še malo poskočile.
[/quote]

Hja, na dolgi rok se bi pa stvar uredila.
Zdaj služijo z visokimi najemninami, odirajo na polno, na črno. Tisti, ki so pa pošteni, plačujejo davke pa vse. Pa, če hočejo oddati, ne smejo imet višje cene kot oni oderuhi na črno, drugače ne bi mogli oddati.
Če bi pa vsi plačevali davke, bi se pa to lepo uredilo. Od oddajanja na črno imajo korist predvsem oderuhi. Ne pa najemniki. Še manj pa tisti, ki pošteno oddajajo.

New Report

Close