Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddaja sobe – Lj

Oddaja sobe – Lj

Samo razmišljam. Imamo hišo staro 6 let, vendar nam ostaja ena soba prazna cca 15m2.
Razmišljam, ali pustiti prazno za hrambo razne krame kot sedaj ali vendarle oddati? Soba je svetla, topla, vendar nima svoje lastne kuhinje ali kopalnice, to bi morala biti souporaba.
Pa razmišljam, če to sploh znese – kako tisti, ki oddajate, ste se navadili na to, da ima še kdo ključe od hiše in da hoče pod tuš ravno takrat ko vi? A študentje čez vikend odhajajo domov, da je vsaj vikend bolj svobodno življenje doma?

Ga ni denarja, da bi s tujcem delila kopalnico in kuhinjo. In ne, nikoli se ne navadiš oziroma odvisno, kakšna je tvoja narava. ljudje smo različni.

Študentje pa nekateri hodijo domov čez vikend, nekateri nikoli.

Stare hiše so večinoma grajene tako, da je en vhod, pa stopnišče in s stopnišča vhod v etaže. Veliko jih oddaja polkletne ali podstrešne prostore, ampak tam imajo najemniki tudi kopalnico in kuhinjsko nišo, pa ključ imajo samo od glavnih vrat in svoje etaže.

Da bi pa oddajal sobo brez kopalnice, hm, to je tako, kot bi imela cimra v stanovanju.

Midva sva tako oddajala, ko sva bila še brez otrok. Pač eno sobo z souporabo celega stanovanja.
Naj povem, da sva bila v tistem času bolj malo doma.

Zdaj ko je familija, si takega sobivanja več ne predstavljam : )

jaz sem sobo dala bratu, komaj sem zdržala 3 leta, potem je moral ven. Kaj šele tujec. To je konec zasebnosti in varnosti.

Nikakor!

Jaz bi šla v tak najem. Sem praktično ves dan odsotna, rabim prostor za spanje in da se umijem. Prav gotovo bi bilo cenovno mnogo bolj sprejemljivo kot celo stanovanje. Obiskov imam minimalno, ko pa so, se zadržujemo v sobi. Sobo koristim vse dneve, ne hodim domov, sem pa velikokrat službeno odsotna. Tako živim tudi sedaj, vendar delim stanovanje s študenti, kar mi nekako ni več fora. Bi pa pričakovala, da lahko svoj prostor zaklenem in tudi, da so zaklenjeni prostori lastnika, ko ga ni doma.

Za koliko € bi pa ti oddajala tako sobo?

Oddaj.
S najemnikom se zmeni, kdaj bi potreboval kopalnico ali kuhinjo. Določita urnik in to je to, da veš, kdaj pride in kdaj gre – najemnik pa se mora držati urnika.

Saj samo razmišljam. Strah me je ravno tega – prilagodit tujcu v hiši, od kuharije do umivanja zob. To mi nekako ne gre skupaj, to je skoraj kot bi se z nekom poročil. Zato sem pomislila na študenta/študentko, da bi vsaj vikendi bili fraj za dihat.
Glede cene- enih 100 evrov pa sem mislila, da bi najbrž bilo to vredno…ali mislite, da je tudi to preveč? V bistvu sploh ne vem, kakšne so cene, kar gledam na bolhi, so vse samostojna stanovanja, tega pač nimam za ponudit. V minus gre tudi to, da trola sicer stoji blizu nas, a nismo ravno blizu faksa, tako da ima tak študent vendarle strošek za vozovnico.

200-250e. Skupna je kuhinja, kopalnica. Posebej se plačajo stroški, 16kv. Smo pa Domžale, stanovanje.

In, če ga mimo urnika pritisne, ima pod posteljo nočno posodo, ali kako?

Toliko za sobo v Domžalah??? Pa za Lj jamrajo! Fak! V domžalah toliko za sobo???

Ko dam oglas, se javi okoli 40 ljudi, potem pa kdo da več. Nikoli ni problemov z najemodajalci.

New Report

Close