Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pogresam primorsko

Pogresam primorsko

Nakljucje je prineslo, da sem se preselila na drugi konec Slovenije… Na zalost zmeraj bolj pogresam primorsko, pogresam naso lezernost, neukvarjanje z malenkostmi, pokrajino, mesanje 2 kultur in jezikov, primorsko odprtost… ima se kdo take izkusnje?

Ni je čez primorske, pa sem tudi sama že živela po več slovenskih krajih. Nekako utesnjeno se povsod drugod počutim, pa se zapelješ 30 km v eno smer si še vedno na istem.. Nevem primorska pokrajina je kot eno stičišče sveta, spodaj imaš morje, na zahod greš po italijanskih ravnicah, severno greš v Alpe in vzhodno greš v LJ recimo.. pa drugačni ljudje in kultura, mešanica italijanskega, slovenskega, furlanskega, tržaškega.. ma vsega 😀


Ne nabijaj,ni bolj zatezenih kot ste orimorci;edino se dolenjci si hujsi;bodi srecna da si zginila s prmorske;razen ce se nisi predelila na dolenjsko ampak se bos hitro navadka saj ste podobni runkli


Ne nabijaj,ni bolj zatezenih kot ste orimorci;edino se dolenjci si hujsi;bodi srecna da si zginila s prmorske;razen ce se nisi predelila na dolenjsko ampak se bos hitro navadka saj ste podobni runkli
[/quote]

Me samo zanima od kod si pa ti?

Me samo zanima od kod si pa ti?
[/quote]
Na sreco ne s primorske in na normalni strani trojan

Primorska je najlepša deželica na tem svetu. Pa nisem primorka.


Seveda cigani hvalijo svoja kljuseta;razumljivo pa cetudi je se sam za klej

Eno je obala, drugo pa ostala primorska.. zato ne jemaj priseljenih obalcanov za primorce, na zalost je avtohtonih primorcev na obali malo…


Na sreco ne s primorske in na normalni strani trojan
[/quote]

Me pa res zanima, kje je zate normalna stran 3jan?

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Me pa res zanima, kje je zate normalna stran 3jan?
[/quote]

heheh Trbovlje? je s Trb hehehehhe

Spoznala sem Primorca in brez njega si življenja ne morem več predstavljati.

Lani sem bila na potepanju po goriškem, krasu in delu primorske. Sej nič ne rečem, zanimivi kraji, polni zgodovine, kaj videt, prijazni ljudje, lepi rododendroni, ampak vsa tista požgana trava že junija…. Mi je kar srce zaigralo, ko smo na uncu skrenili s AC domov proti našim gozdovom in zelenimi travniki kočevske. Neprecenljivo! Zame seveda. 😉

Ko grem z vzhoda na primorsko se meni na razdrtem vedno zjasni, pa čeprav pada dež….
Uni julij cezar pa je iz nekih koroških rovt….pojma nima kaj je primorska in kaj primorc.

Me pa res zanima, kje je zate normalna stran 3jan?
[/quote]
Saj se ve kje je ;pametnemu to zadostuje

Saj se nam vsem primorcem zjasni ko pridemo do Razdrtega 😀

Saj sem ze povedal;primorsja kot pokrajba nic posebnega;je stajerska dosti lepsa zaradi raznilikosti in razgibanosti ;enako velja za korosko; tist kavir morsske vode izak ni vreden pol pizde zsto da sploh ne vem zakaj se prcate s hrvati ;mentalno ps tako soadate k italiji in vam je musolini nardil uslugo ko vas je anektiral …to je vse

Saj se nam vsem primorcem zjasni ko pridemo do Razdrtega 😀
[/quote]

Oz do tu, evo to je naše svetišče
[img]http://linkedspot.eu/wp-content/uploads/2017/03/nanos.jpg?x80225[/img]

Saj sem ze povedal;primorsja kot pokrajba nic posebnega;je stajerska dosti lepsa zaradi raznilikosti in razgibanosti ;enako velja za korosko; tist kavir morsske vode izak ni vreden pol pizde zsto da sploh ne vem zakaj se prcate s hrvati ;mentalno ps tako soadate k italiji in vam je musolini nardil uslugo ko vas je anektiral …to je vse
[/quote]
Julij Cezar je zapečkar.
Takim je težko blo z Slovenj Gradca iti v toti Maribor.
Julij je še vedno obtičal v zgodovini.


Julij Cezar je zapečkar.
Takim je težko blo z Slovenj Gradca iti v toti Maribor.
Julij je še vedno obtičal v zgodovini.
[/quote]
Ssj tud maribora ni kaj prida;celje je pa nekaj drugega;gosposko mesto ki mu nobeno drugi mesto v kljucno s to blentavo lj ne seze do kolen

Saj sem ze povedal;primorsja kot pokrajba nic posebnega;je stajerska dosti lepsa zaradi raznilikosti in razgibanosti ;enako velja za korosko; tist kavir morsske vode izak ni vreden pol pizde zsto da sploh ne vem zakaj se prcate s hrvati ;mentalno ps tako soadate k italiji in vam je musolini nardil uslugo ko vas je anektiral …to je vse
[/quote]

Si se kar pijan?? Primorska je lusna, topla, soncna,ni kaj za ocitat.

bravo prvo moras ziveti moras na primorskem in potem ves kaj je primorska☺ lezernost, odprtost, blizu gore, morje, najboljsa kava v italiji, osmice prepletanje 2 jezikov in kultur….

Si se kar pijan?? Primorska je lusna, topla, soncna,ni kaj za ocitat.
[/quote]
Totalno nikakrsna pokrajna ;nic posebnega


Hvala Bogu, da niso vsi prebivalci Obale Primorci.. prevec zahrbtni so sicer.


Totalno nikakrsna pokrajna ;nic posebnega
[/quote]


Julij Cezar je zapečkar.
Takim je težko blo z Slovenj Gradca iti v toti Maribor.
Julij je še vedno obtičal v zgodovini.
[/quote]

Vsak kraj ima svoje prednosti in slabosti.
Enim je bolj všeč Celje drugim Dravograd.
nekaterim prelepa Primorska, Julij.
Vabljen na kozarček Refoška in dober zrezek s tartufi.

New Report

Close