Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ali se je res tako zelo grozno ločiti?

Default avatar

LaRoche

divorce.jpeg
(56.16 KiB)

Sama sem mnenja, da je zelo težko celo življenje ostani monogamen. Je res tako zelo grozno ločiti se po npr. 15 letih, ko si že naveličan rutine, otroci so tudi že dokaj odrasli in začeti novo življenje. Morda z nekom drugim, morda začeti potovati sam, s prijateljem, prijateljico? Ali pač preprosto biti nekaj časa sam. Saj pri 40 še nisi tako zelo star. Seveda le v primeru, da imata oba službo in ostaneta v nekih normalnih odnosih zaradi otrok. Ne pa da se mučita z rutino in da, bohnedaj, pride do varanja.
Default avatar

bohnedaj

Do varanja..za otroke je ful boljs locitev a ne? Hahahaha. Kje se najdete tintare??
Default avatar

BTDT

Za odraščajoče otroke je to nekaj najslabšega. Za moškega s povprečnimi dohodki tudi, vsaj dokler ne bo izhodišče naše družinske zakonodaje deljeno skrbništvo.
Default avatar

Zima bela

Jaz sem bila pa najbolj srečna ko sta se moja dva ločlila.fotra nism marala....zato bolje se ločiti kot da otroci trpijo.
Default avatar

hm hm

eni so pomoje tako navezani, da se "ne morejo", se bojijo spustit osebo.
nekatere pa skrbi: "Ja, kaj bo pa folk reku ..."
Default avatar

ce sta normalna

Zima bela je napisal/a:
In se razumeta,oba ljubeca in spostljiva do otrok ni razloga,da se sam zarad seksa locta. Zakaj bi otrok trpel ce je oce normalen? Vsak otrok si zeli ziveti ob normalnih starsih skupaj v slogi in ljubezni.
Default avatar

je grozno

Moja osebna izkušnja je bila grozna. Take žalosti nisem čutila nikoli prej.
Za otroke je bilo prav tako težko.
V bistvu se nam je skupaj podrl svet. Počasi smo si zgradili novega, ki je tudi lep. Spomin na to globoko žalost pa je ostal zakoreninjen za vekomaj. Se bojim, da tudi pri otrocih.

Verjamem pa, da tega, kar se je zgodilo sama ne bi mogla preprečiti.
Default avatar

mnogi niti ne vedo zakaj se ločijo

Zima bela je napisal/a:
Če je prisoten alkohol, nasilje ali kaka druga zloraba, verjamem, da je za otroka najboljše, če se ločita. Vedet pa je treba, da sigurno polovica parov gre narazen, ker se jim ne da, ker se dolgočasijo, ker so čisto povprečni pari, pričakujejo pa, da morajo vsak dan metuljčki letat po trebuhu itd.

Za take ločitve pa je to nekaj najslabšega za otroke in namesto, da bi se potrudili in izbloljšali ter popestrili zakon, je najležje it na sodišče in podpisat ločitev, žrtev pa so kot vedno najbolj otroci.
Default avatar

Una gatta

hm hm je napisal/a:
Ja res je. Zadela si bistvo s temle odgovorom.
Default avatar

hhm

Zima bela je napisal/a:
grozljiva posledica materine vzgoje...
Default avatar

Zima bela

Ne veste zakaj se gre pri meni niti ni važno.ne mislim razlagati podrobnosti.moja mama pa ni nič kriva tako da ne govorite če ne veste nič!
Default avatar

a veš da

Zima bela je napisal/a:
ti je mami izbrala takega fotra?
Default avatar

Zima bela

a veš da je napisal/a:
Kaj ne poveš....a res???
Default avatar

Madame Butterfly

Sto ljudi, sto čudi. Sto razlogov zakaj ja in zakaj ne skupaj ostat. Delajte tako kot vam odgovarja in ne kako bi morali vi po pričakovanju živet. Zamenjala sem par partnerjev. Ljubila vsakega iz dna duše in ni mi žal. Moje življenje je dobro začinjeno.
Default avatar

no ja

Madame Butterfly je napisal/a:
Vsekakor imaš prav, ampak samo, če zaradi tebe ni trpel nekdo drug!
Default avatar

a veš da

Zima bela je napisal/a:
Si moreš mislit da res! Mami se zahvali za gnilega fotra!
Default avatar

Zima bela

a veš da je napisal/a:
Moja mama je že ok ni kriva da je mela bizgeca
Default avatar

a to je razlog

LaRoche je napisal/a:
A samo zaradi rutine bi se ti ločila? A z možem pa ne bi potovala? Toliko zanimivih stvari je, ki jih lahko počneš, kot poročena, da razbiješ rutino, da se ti zato res ni treba ločevati. Ker z ločitvijo problema rutine ne boš rešila.
Default avatar

Robi...

Zima bela je napisal/a:
Seveda. Kot ti nisi nič kriva. Vsega so moški krivi.
Da si popolnoma neodgovorna, so tudi moški krivi.
Default avatar

Grda resnica

Odvisno od razloga za ločitev. Če je v igri alko droga nasilje neprispevanje financ k hiši in ne sodelovanje pri vzgoji otrok, varanje, nespoštovanje,iskoriscanje, kriminal itd.. Potem je ločitev smiselna in nujno potrebna.
Ločitev v primeru dolgčasa v zakonu in ker ni najstniških metuljčkov nonstop pa se mi zdi nesmiselna.