Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Debelost = telesna zanemarjenost

Debelost = telesna zanemarjenost

Fakt.

1. Nema pape nema debljanja.

2. Debelost nikoli ni bila posledica bolezni. Vedno je vzrok za debelost prenažiranje in podzavestno basanje s hrano / prigrizki.

3. Debelost NI estetsko privlačna in ne bi smela biti sprejemljivo stanje. Daleč od tega da bi bil to indikator zdravja.

4. Ljudje,ki se ne gibljejo dovolj so bolj nagnjeni k nabiranju sala. Pravtako bo tem ljudem na stara leta oslabelo srce. Razni električni vozički za te nepremičnine zgolj pripomorejo k temu da človek rikne že prred 70im.

5. Debeli ljudje imajo več zdravstvenih problemov in zaradi slabe samokontrole bremenijo zdravstvo.

6. Debelost negativno vpliva na samopodobo. Del zdravljenja bi moralo biti tudi normaliziranje telesne teže.

7. Končni sklep je da je debelost posledica jebiveterstva do sebe. Torej zanemarjanje telesa.

Ti si samo telo a ne? Dusa in um ti pa se nista znana hahahaha.


Resnica boli. S pomilovanjem in zagovarjanjem debelosti pacienti kot so ti delate več škode kot koristi.

Naj se pride direkt do bistva in ljudem bo “mogoče” enkrat kapnilo da tako to NE GRE.

Občutljive mevže ki jih je strah direktnosti. Lahko jokate kako sem nesramen a to ne bo situacije izboljšalo niti za kanček. Tacajt dok v paniki pizdite nazaj bi lahko pljunil snickers iz ust in kokakolo zliki v odtok ter ob želji raje spili kozarec vode. Popoldne šli psa šetat in zjutraj s kolesom v službo.

Debelost je lahko posledica bolezni. Sploh za bolezni ščitnice je značilna debelost ali v drugo skrajnost izjemno nizka teža. Tudi z diagnozo policistični jajčniki pri ženskah pride v paketu debelost. In tako dalje.

Gibati se vsi ljudje ne morejo dovolj. Nekdo na invalidskem vozičku, nekdo s kakimi trajnimi poškodbami, tudi hudi astmatiki ne morejo vsak dan preteč par km, ….. Taki ljudje se večinoma lahko gibajo dovolj, da “ne zakrnijo”, a da bodo imeli neke izklesane postavice pa ne.

Vsi obremenjujemo zdravstvo, tudi vitki, ki zbolijo za gripo ali angino so sami krivi in zanemarjajo zdravje, ker se očitno niso dovolj pazili in uživali dovolj vitaminov. Kadilci in alkoholiki so velikokrat vitki, pa jim zdravstvenih težav ne manjka. Spet, po svoji krivdi. Ti si zlomiš nogo ko padeš po stopnicah, greš po gips in obremenjuješ zdravstvo zaradi svoje krivde, ker ne paziš kje hodiš.

Videz? Kakor komu paše. Močno prekomerna telesna teža res ni najbolj privlačna, pa tudi pretirana vitkost ni. Pa tudi ne mozoljavost, pa mastni lasje, pa rumeni zobje, ….. Vse to imajo tudi vitki, spet po svoji krivdi, ker kožo bi lahko negovali in zdravili pri dermatologu ali vsaj obiskali kozmetičarko, lase bi lahko umili, zobe bi si dali očistiti in nehali pit kavo, čaj in sploh uživati vse, kar obarva zobe, ……

Lahko naštevamo v nedogled kaj vse je naša krivda, kaj je privlačno in kaj obremenjuje zdravstvo. In debelost je samo ena od mnoooogih točk tega seznama. Kaj naredimo? Najbolje da vse prepovemo vsem po vrsti, najbolje kar živet, da bo čimprej rešeno. Najbolj neprivlačna in težko ozdravljiva pa je človekova neumnost in primitivnost, ki ne obremenjuje samo zdravstva, ampak vse okoli sebe, tako da tudi ti spadaš na seznam za odstrel.

To res ni nič novega. Ti misliš da si odkrilo toplo vodo.

Ti si posebne vrste psihopat če bi streljala ljudi. Mentalno premaknjena al kaj?

Invalidu res ne moreš nič očitati. Drži. Ščitnica… drži toda človek ki ima probleme s ščitnico je na zdravljenju. Koliko procentov je le teh? Torej ti ljudje se zavedajo problema ker dejansko so bolani.

Za vse ostale NEMA izgovarjanja na bolezni, debele kosti in nevemkajševse. Normalno jest in nehat žret ko prase.

A pri bolezni ščitnice lahko telovadiš? Al moraš najprej pozdraviti oz uravnati, pa potem začeti telovaditi, da ni prehud napor za telo?

To res ni nič novega. Ti misliš da si odkrilo toplo vodo.
[/quote]

Ne, samo opominjam ker se mi je sprdnilo in mam cajt.

debela. Tvoje pisanje pa je sila osabno in nikomur (celo tebi ne) v korist.

Zelo majhen delež ljudi ima dejansko tako hude presnovne težave, da se od tega bolezensko zredi.

Pri težavah s ščitnico je pač treba paziti na vnos kalorij, težo je dejansko težko ohranjati oziroma krotiti, vseeno pa to ni izgovor za 50 kg viška. Enako velja za policistične jajčnike, in ne, ne pridejo kar avtomatsko v paketu … celo po neki teoriji naj bi bili poli. jajčniki posledica prekomerne teže in ne obratno. Ta povezava ni tako premočrtna.

Če samo pogledaš ljudi v trgovini … kaj imajo v vozičku debeli ljudje in kaj vitki, ti je lahko marsikaj jasno.

Ti si posebne vrste psihopat če bi streljala ljudi. Mentalno premaknjena al kaj?

Invalidu res ne moreš nič očitati. Drži. Ščitnica… drži toda človek ki ima probleme s ščitnico je na zdravljenju. Koliko procentov je le teh? Torej ti ljudje se zavedajo problema ker dejansko so bolani.

Za vse ostale NEMA izgovarjanja na bolezni, debele kosti in nevemkajševse. Normalno jest in nehat žret ko prase.
[/quote]

Debeli lahko nehajo žret in začnejo migat. Kaj pa naredimo s takimi kot si ti? Ga ni dohtarja, hrane, pijače, telovadbe da te reši puhoglavosti. Kaj se sploh obremenjuješ s tem, kako drugi izgledajo? Če vsi na svetu postanejo/mo manekeni, ti ne boš nič lepši in tudi pamet ti ne bo zrasla. Z izgledom drugih so pa itak najbolj obsedeni tisti z nizko samopodobo, tako da ne očitaj drugim tega, kar muči (tudi) tebe.

Pošteno povedano, je med ekstremi (tako s smislu pretežkih, kot tudi prelahkih) le nekaj procentov tistih, ki so deformirani zaradi bolezni ščitnice ali hormonskih neravnovesij. Glede slednjega je prej obratno – namreš debelost povzroči nenormalno izločanje hormonov in posledično jalovost.

Kakorkoli, vsi tisti, ki so debeli, sami pri sebi čisto dobro vedo, zakaj so debeli…. Jih pa ne obsojam, naj nosijo svoj križ…..

Pošteno povedano, je med ekstremi (tako s smislu pretežkih, kot tudi prelahkih) le nekaj procentov tistih, ki so deformirani zaradi bolezni ščitnice ali hormonskih neravnovesij. Glede slednjega je prej obratno – namreš debelost povzroči nenormalno izločanje hormonov in posledično jalovost.

Kakorkoli, vsi tisti, ki so debeli, sami pri sebi čisto dobro vedo, zakaj so debeli…. Jih pa ne obsojam, naj nosijo svoj križ…..
[/quote]

Glede ščitnice, vedno sem imela normalno telesno težo, ščitnica pa mi je vseeno začela nagajati. Garantirano ne zaradi sala, tako da tvoja trditev ne velja za vse. Debelost ni noben plus, se strinjam, ampak avtorjevo obsojanje in način sta meni bolj moteča kot katerakoli estetska pomanjkljivost.

A pri bolezni ščitnice lahko telovadiš? Al moraš najprej pozdraviti oz uravnati, pa potem začeti telovaditi, da ni prehud napor za telo?
[/quote]

Jaz nisem imela prav hudih težav. Nekaj je vplivalo na težo, saj sem pri isti prehrani in načinu življenja nihala s kg 5 gor, pa 5 dol, pa spet gor pa spet dol… Za gibanje pa nisem imela nobenih omejitev ali posebnih navodil.

Glede ščitnice, vedno sem imela normalno telesno težo, ščitnica pa mi je vseeno začela nagajati. Garantirano ne zaradi sala, tako da tvoja trditev ne velja za vse. Debelost ni noben plus, se strinjam, ampak avtorjevo obsojanje in način sta meni bolj moteča kot katerakoli estetska pomanjkljivost.
[/quote]

Debelost ne vpliva na ščitnico, vpliva pa na izločanje spolnih hormonov – debele ženske so jalove.

A pri bolezni ščitnice lahko telovadiš? Al moraš najprej pozdraviti oz uravnati, pa potem začeti telovaditi, da ni prehud napor za telo?
[/quote]

Seveda se sme telovadit in se tudi lahko. Vendar boolezen tako vpliva na metabolizem, da nobena telovadba ne pomaga kaj prida. Za samo razgibanost že, kile pa ne gredo dol. No, mogoče malo. Od 25 viška jih imaš z veliko telovadbe le 23-24.

Pa ogromno ljudi je na AD ih.
Vsi so v večini primerov kar porejeni in prav zabuhli.
Kakor ste tukaj gor ugotovili,da jih že vsak jemlje.
Nehaj biti preveč pametno stvorenje. Brigaj se za sebe.
Imam viska 12,14kg in vedno se tudi gibam ampak tudi jem vso domačo hrano,ki si jo skuhamo na kmetiji.Delamo po cele dneve tako,da o neki zalezanosti in lenobi ni govora.
Da bi pa kalorije štela na dnevni bazi mi pa na misel ne pride.
V končni fazi se pa brigaj za svoje kilogramcke oziroma dkg ali dag vzemi to kot nasvet. Bolha nadležna.

Jaz nisem debela. Imam ono postavo, ko je enim seksi. Sem si všeč. Ampak to je posledica netelovadbe zadnje leto. Sicer tekmujem v enem športu.

To sem želela povedat. Zase rabiš čas. Za zdravo življenje moraš bit umirjen. Marsikfo je debel ker ni nikol imel lepega življenja. Pri meni samo eno obdobje. Sem se zredila. In včeraj pojedla ful čokolade. Zato jaz ne obsojam enih. Sicer ene depresija naredi lene. Pa vzgijebi niso bili prav. Težko se je pol spreminjat. Se da. Težko. Tako da ne obsojam jaz debelih. Narsikateri popolni ćlivek ima pa fejst z rožicami postlano življenje. Tak bi se mogel zase brigat pa se ne ker ima preveč časa.

Nekoč sem imela 100 kil in verjemi da to obdobje ni bilo niti malo od tega kar sem kazala navzven, pa mi je nekaj kliknilo v glavi in danes imam 58 kil….. Zdravstvenega sistema pa nisem obremenjevala ne prej ne sedaj….. Avtorica pa verjetno pojma nima kaj je čustveno prenajedanje, ko si praktično ne moreš pomagati na drugačen način kot s tem da žreš….. Dobesedno žreš…. Ko si vesel, žaloste, osamljen, v družbi…… In ja ogromno samokontrole je potrebno da svoje misli preusmeriš v delo, trening, zabavo in ti hrana pomeni zgolj in le preživetje

Dajmo se zdaj naslajati nad vsemi ljudmi z napakami in slabostmi. Nad debeluhi, nad kadilci, nad pijanci, nad premajhnimi, nad previsokimi, nad krivozobimi,…
Ker je potem tako DOBRO izgledam. Lej me, kako sem NAD njimi.

Kdor uteho išče ve prenažiranju se tehnično ne razlikuje kaj dosti od tistega, ki uteho išče v pijači.

Ampak debelost je fenomen kker je treba vse razumet in ujčkat. Ne! Treba je preit k bistvu in narest izboljšavo, ne se pa smilit samemu sebi.

Rugelj je glede alkoholikov imel popolnoma prav. In analogno lahko velja za vse ljudi ki nimajo nobene mere.

Pa daj nehaj najedat u tri krasne že.
Ste pa bolestno obsedeni z drugimi.
Kam pa taki spadate ?
Pejd delat raje,čuk v izumrtju.

Seveda se sme telovadit in se tudi lahko. Vendar boolezen tako vpliva na metabolizem, da nobena telovadba ne pomaga kaj prida. Za samo razgibanost že, kile pa ne gredo dol. No, mogoče malo. Od 25 viška jih imaš z veliko telovadbe le 23-24.
[/quote]

Dala sem vse skozi. Od hiper do hipo. Da prideš do 25+ sigurno ni kriva ščitnica. Enih par kil pa res nihaš. Vse ostalo je izgovor.

Podpis.
Moramo se pa zavedati, da človek, ki nima nič dobrega povedati o sebi, vendar želi nekaj povedati, bo začel govoriti slabe stvari o drugih.

E G O = 1/ znanje

od avtorja. Nimam ekstra kil. Ne jem predelane hrane,sladkorja, mesa, ne pijem drugega kot vodo in nesladkane caje ampak ti nekaj povem: ne vsiljujem svojih idej drugim in se ne pocutim zaradi ravnovesja kg nic kaj nad nekom,ki tega nima. Zame so krasni ljudje tisti na katere se lahko zaneses,ki so tople osebe,posteni, prijazni..in se mi zdi,da ti nisi nic od tega in ti prav nobena st.na tehtnici ne pomaga ker ti moras delati na svoji osebnosti..kar pa je precej precej tezje zate. Priblizno tako kot za nekoga tele kg spravt v parametre. AMPAK ta zadnji se mi ne zdi zanicevanja vreden..ti pa kar precej. Izboljsaj se. Delaj na SEBI ! Vzam se v roke!! Sebe ja!

New Report

Close